Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, lång, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång
Arrangörsorganisationer: Segersta OK / Söderhamns OK
Datum: lördag 14 september 2019 - söndag 15 september 2019

KvalFinal

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D21 Kval A | D21 Kval B | H21 Kval A | H21 Kval B | H21 Kval C | D20 Kval A | H20 Kval A | H20 Kval B | D18 Kval A | D18 Kval B | H18 Kval A | H18 Kval B | D21 Final A | H21 Final A | D20 Final A | H20 Final A | D18 Final A | H18 Final A | D21 Final B | H21 Final B | H21 Final C | D20 Final B | H20 Final B | D18 Final B | H18 Final B

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H18 Final A

8 370 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktor SvenskStora Tuna OK55:13
2Samuel PihlströmOK Landehof58:35+3:22
3Philip CarlssonNyköpings OK1:01:51+6:38
4Jesper JohanssonOK Löftan1:02:27+7:14
5Johan LangerakJärfälla OK1:02:40+7:27
6Leo JohanssonOK Kolmården1:02:44+7:31
7Joar HertinIK Hakarpspojkarna1:03:07+7:54
8Benjamin NäslundSkogslöparna1:04:05+8:52
9Albin FalkNyköpings OK1:04:10+8:57
10Simon FriskJärla Orientering1:05:26+10:13
11Valter PetterssonOK Tisaren1:05:41+10:28
12Olof LjunggrenLinköpings OK1:06:50+11:37
13Axel ElmbladBredaryds SOK1:07:23+12:10
14Adrian VartiaOK Löftan1:07:26+12:13
15Mattis PerssonEksjö SOK1:07:47+12:34
16Viktor WaernqvistOK Kolmården1:07:55+12:42
17Anton SilierJärfälla OK1:08:45+13:32
18Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:09:05+13:52
19Carl JosefssonSävedalens AIK1:09:38+14:25
20Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:10:06+14:53
20Emil AxelssonLerums SOK1:10:06+14:53
20Hugo DjurstedtEksjö SOK1:10:06+14:53
23Rasmus PetterssonOK Djerf1:10:12+14:59
24David BorgSödertälje-Nykvarn OF1:11:17+16:04
25Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK1:11:49+16:36
26Linus LundbergOK Bävern1:12:22+17:09
27Gustav OhlinOK Tranan1:15:03+19:50
28Felix DrejmoOK Landehof1:15:12+19:59
29Anton GunnarssonBredaryds SOK1:16:04+20:51
30Henrik PetrisiVästerbergslagens OL1:16:20+21:07
31Axel LundgrenSundsvalls OK1:16:52+21:39
32Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:17:52+22:39
33David MelinOK Rodhen1:18:37+23:24
34Hugo SetthagenOK Tranan1:20:39+25:26
35Jakob NilssonUmeå OK1:20:56+25:43
36Hugo JakobssonEksjö SOK1:21:26+26:13
37Nils KörleOK Landehof1:21:35+26:22
38Jakob Gadefors-NauHaninge SOK1:26:11+30:58
Aron ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Jesper LidmarSnättringe SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser