Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, lång, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång
Arrangörsorganisationer: Segersta OK / Söderhamns OK
Datum: lördag 14 september 2019 - söndag 15 september 2019

KvalFinal

D21 Final A

12 370 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:31:097:22
2Sanna FastEksjö SOK1:43:28+12:198:21
3Lisa RisbyOK Kåre1:44:14+13:058:25
4Elin MånssonIFK Göteborg Orientering1:44:50+13:418:28
5Lina StrandGöteborg-Majorna OK1:45:04+13:558:29
6Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:45:19+14:108:30
7Johanna ÖbergOK Linné1:46:39+15:308:37
8Josefin TjernlundOK Tisaren1:48:32+17:238:46
9Susen LöschÄrla IF1:51:51+20:429:02
10Tilda JohanssonOK Orion1:53:34+22:259:10
11Sara SjökvistJärla Orientering1:53:37+22:289:11
12Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:55:11+24:029:18
13Irina NybergAlfta-Ösa OK1:55:21+24:129:19
14Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:56:10+25:019:23
15Alva OlssonLinköpings OK1:56:18+25:099:24
16Anna WehlinLinköpings OK1:56:48+25:399:26
17Jenny ErikssonOK Kåre1:56:53+25:449:26
18Ellinor TjernlundOK Tisaren1:59:22+28:139:38
19Maria MagnussonSävedalens AIK1:59:39+28:309:40
20Katarina SvahnAlfta-Ösa OK2:02:15+31:069:52
21Lovisa PerssonOK Tisaren2:02:28+31:199:54
22Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna2:03:05+31:569:57
23Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna2:03:21+32:129:58
24Amanda HanssonGöteborg-Majorna OK2:06:00+34:5110:11
25Rebecka LindbergOK Roslagen2:06:03+34:5410:11
26Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering2:06:34+35:2510:13
27Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK2:07:45+36:3610:19
28Kristin HylanderNyköpings OK2:10:09+39:0010:31
29Rebecka HeinrupTullinge SK2:10:17+39:0810:31
30Magdalena OlssonStora Tuna OK2:10:19+39:1010:32
31Linda LindkvistLeksands OK2:10:21+39:1210:32
32Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad2:14:36+43:2710:52
33Agnes LeoGöteborg-Majorna OK2:15:23+44:1410:56
34Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK2:16:32+45:2311:02
35Stina NordinSundsvalls OK2:19:54+48:4511:18
36Hedwig HaasOK Linné2:26:51+55:4211:52
37Johanna EngströmOK Hällen2:31:11+1:00:0212:13
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Andrea SvenssonOK Tisarenej godkänd
Helena BergmanOK Ravinenåterbud

H21 Final A

14 540 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BergmanOK Ravinen1:31:336:17
2Jens RönnolsJärla Orientering1:34:35+3:026:30
3Rassmus AnderssonOK Linné1:34:37+3:046:30
4Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering1:34:47+3:146:31
5Anton JohanssonOK Orion1:35:46+4:136:35
6Albin RidefeltOK Linné1:36:00+4:276:36
7Simon ImarkTullinge SK1:36:35+5:026:38
8Martin RegbornHagaby GoIF Örebro1:37:25+5:526:41
9Olle KaleredStora Tuna OK1:37:39+6:066:42
10Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna1:39:34+8:016:50
11Henrik JohannessonStora Tuna OK1:41:10+9:376:57
12Isac Von KrusenstiernaOK Kåre1:41:44+10:116:59
13Jesper SvenskStora Tuna OK1:42:15+10:427:01
14Simon HectorSnättringe SK1:42:34+11:017:03
15Joakim SvenskStora Tuna OK1:42:37+11:047:03
16Emil SvenskStora Tuna OK1:42:42+11:097:03
17Erik AnderssonOK Orion1:44:08+12:357:09
18Karl WalheimÄrla IF1:46:29+14:567:19
19Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna1:46:55+15:227:21
19Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:46:55+15:227:21
21Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:47:13+15:407:22
22Emil LjungemyrOK Kolmården1:48:19+16:467:26
23Robbin KantarpÄrla IF1:48:34+17:017:28
24Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:48:59+17:267:29
24Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:48:59+17:267:29
26John BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:49:11+17:387:30
27Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:49:27+17:547:31
28Andreas UllerKils OK1:49:48+18:157:33
29Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:50:17+18:447:35
30Emil AnderssonÄrla IF1:51:01+19:287:38
31David LingforsOK Linné1:51:08+19:357:38
32Henrik JonssonÄrla IF1:51:50+20:177:41
33Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna1:53:00+21:277:46
34Jonas GustafssonOK Kåre1:53:46+22:137:49
35Viktor LarssonÄrla IF1:54:08+22:357:50
36Mats TroengOK Linné1:54:36+23:037:52
37Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:55:30+23:577:56
38Måns SandgrenOK Orion1:57:58+26:258:06
39Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna2:00:55+29:228:18
40Erik ClassonOK Orinto2:05:54+34:218:39
41Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna2:09:05+37:328:52
Oskar SjöbergOK Linnéej godkänd

D20 Final A

8 410 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isa S EnvallIK Hakarpspojkarna1:13:388:45
2Vilma V Von KrusenstiernaOK Kåre1:16:51+3:139:08
3Ronja HuggStora Tuna OK1:17:40+4:029:14
4Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK1:20:20+6:429:33
5Ella OlssonGrycksbo IF OK1:20:34+6:569:34
6Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF1:21:33+7:559:41
7Fanny SundbladEksjö SOK1:22:05+8:279:45
8Erika Källvik LeufvénÅmåls OK1:22:28+8:509:48
9Frida VikströmSundsvalls OK1:22:57+9:199:51
10Klara AxelssonEksjö SOK1:23:34+9:569:56
11Ella SjöbergTullinge SK1:30:05+16:2710:42
12Hanna LagerbergOK Södertörn1:30:52+17:1410:48
13Moa WestbladOK Ravinen1:35:23+21:4511:20
14Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK1:36:09+22:3111:25
15Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:36:40+23:0211:29
16Elsa ChristofferssonOK Renen1:37:06+23:2811:32
17Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:39:56+26:1811:52
18Anna HallménOK Tisaren1:40:49+27:1111:59
19Emma BlixtOK Hammaren1:41:38+28:0012:05
20Elin SchagerströmGarphyttans IF1:41:41+28:0312:05
21Maja MörthStora Tuna OK1:44:02+30:2412:22
22Josefine AnderssonTäby OK1:44:56+31:1812:28
23Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad1:45:11+31:3312:30
24Irmalinn NilssonHärlövs IF1:46:59+33:2112:43
25Alva LindellIF Thor1:54:13+40:3513:34
26Lovisa BlomgrenEksjö SOK2:02:56+49:1814:37
Hanna KjellinSundsvalls OKej godkänd

H20 Final A

10 280 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HerneOK Ravinen1:11:116:55
2Erik HannrupIF Thor1:14:31+3:207:14
3Felix AxelssonMarkbygdens OK1:15:06+3:557:18
4Carl CarlssonNyköpings OK1:19:06+7:557:41
5Filip TrofastBredaryds SOK1:19:16+8:057:42
6Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF1:20:05+8:547:47
7August MollénOK Denseln1:20:07+8:567:47
8Gustav RuneforsVäxjö OK1:20:27+9:167:49
9Hugo LillieströmOK Roxen1:20:42+9:317:51
10Jonas AnderssonOK Roxen1:20:44+9:337:51
11Ludvig EkNyköpings OK1:20:50+9:397:51
12Niklas CarlssonSundbybergs IK1:21:02+9:517:52
13Simon HardenFK Boken1:21:03+9:527:53
14Oskar EdvardssonJärfälla OK1:23:08+11:578:05
15Emil AuseliusBredaryds SOK1:23:10+11:598:05
16Axel GranqvistOK Ravinen1:23:22+12:118:06
17Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:25:50+14:398:20
18Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:26:12+15:018:23
19Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna1:26:13+15:028:23
19Lukas OlmKils OK1:26:13+15:028:23
21Olof SkoglundKils OK1:26:36+15:258:25
22Jonathan UllerKils OK1:26:38+15:278:25
23Axel OlssonIF Hagen1:26:40+15:298:25
24Fredrik HamreforsVästerås SOK1:27:19+16:088:29
25Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK1:27:42+16:318:31
26Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:27:46+16:358:32
27Daniel BogrenIF Hagen1:30:23+19:128:47
28Victor HanssonJönköpings OK1:32:19+21:088:58
29Mattias KallhaugeSnättringe SK1:32:28+21:178:59
30Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK1:32:35+21:249:00
31Kristoffer TengrothSundbybergs IK1:32:42+21:319:01
32Oscar JohanssonKarlskrona SOK1:32:55+21:449:02
33Gustav OlssonOK Orion1:33:17+22:069:04
34Albin AnderssonTullinge SK1:34:16+23:059:10
35Emil KarlssonHestra IF1:35:23+24:129:16
36Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:38:09+26:589:32
37Albin AlsiöIF Hagen1:39:24+28:139:40
38Mattias IvaresOK Södertörn1:39:42+28:319:41
39Hugo DalhammerOK Roxen1:53:25+42:1411:01
Isac EricssonVäxjö OKej godkänd

D18 Final A

6 530 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LundbergOK Renen58:098:54
2Alva SonessonFalköpings AIK OK58:22+0:138:56
3Tilda ÖstbergStora Tuna OK59:15+1:069:04
4Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna1:02:21+4:129:32
5Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL1:03:32+5:239:43
6Alicia LundgrenVäxjö OK1:03:34+5:259:44
7Ebba BerglinOK Orion1:05:13+7:049:59
8Signe NilssonNyköpings OK1:05:46+7:3710:04
9Ellen BlennowFalköpings AIK OK1:05:48+7:3910:04
10Petrina CostermansJärla Orientering1:06:26+8:1710:10
11Ebba LindellIF Thor1:07:07+8:5810:16
12Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF1:07:31+9:2210:20
13Tilde BacklundOK Södertörn1:08:01+9:5210:24
14Emma ErikssonEksjö SOK1:10:24+12:1510:46
15Emma LingIK Hakarpspojkarna1:10:38+12:2910:49
16Kajsa BogrenSundbybergs IK1:12:44+14:3511:08
17Lovisa WeidenSkåneslättens OL1:12:45+14:3611:08
18Tilde EngbergHärnösands OK1:13:12+15:0311:12
19Emilia EngelOK Ravinen1:13:31+15:2211:15
20Malin BierfeldtÄrla IF1:13:34+15:2511:15
21Olivia AspIFK Göteborg Orientering1:13:38+15:2911:16
22Ida HofstedtTäby OK1:13:41+15:3211:17
23Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:14:35+16:2611:25
24Moa HjorthDomnarvets GOIF1:15:14+17:0511:31
25Märta LjungbergSjövalla FK1:15:36+17:2711:34
26Nina PerssonHaninge SOK1:16:24+18:1511:41
27Elin NilssonAndrarums IF1:16:28+18:1911:42
28Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering1:17:40+19:3111:53
29Elin EdströmHärnösands OK1:20:46+22:3712:22
30Julia NordlanderSundsvalls OK1:21:22+23:1312:27
31Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK1:21:36+23:2712:29
32Therese NilssonOK Österåker1:23:08+24:5912:43
33Cornelia IvarssonOK Hammaren1:23:24+25:1512:46
34Thea WennbergSkellefteå OK1:23:33+25:2412:47
35Amelie RajanIFK Lidingö SOK1:23:36+25:2712:48
36Linnea SkalbergBredaryds SOK1:26:03+27:5413:10
37Lisa OlssonTorsås OK1:26:30+28:2113:14
38Agnes BromanOK Roslagen1:29:05+30:5613:38
39Clara SpikLeksands OK1:43:28+45:1915:50
Matilda LindhSundbybergs IKej godkänd

H18 Final A

8 370 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SvenskStora Tuna OK55:136:35
2Samuel PihlströmOK Landehof58:35+3:226:59
3Philip CarlssonNyköpings OK1:01:51+6:387:23
4Jesper JohanssonOK Löftan1:02:27+7:147:27
5Johan LangerakJärfälla OK1:02:40+7:277:29
6Leo JohanssonOK Kolmården1:02:44+7:317:29
7Joar HertinIK Hakarpspojkarna1:03:07+7:547:32
8Benjamin NäslundSkogslöparna1:04:05+8:527:39
9Albin FalkNyköpings OK1:04:10+8:577:39
10Simon FriskJärla Orientering1:05:26+10:137:49
11Valter PetterssonOK Tisaren1:05:41+10:287:50
12Olof LjunggrenLinköpings OK1:06:50+11:377:59
13Axel ElmbladBredaryds SOK1:07:23+12:108:03
14Adrian VartiaOK Löftan1:07:26+12:138:03
15Mattis PerssonEksjö SOK1:07:47+12:348:05
16Viktor WaernqvistOK Kolmården1:07:55+12:428:06
17Anton SilierJärfälla OK1:08:45+13:328:12
18Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:09:05+13:528:15
19Carl JosefssonSävedalens AIK1:09:38+14:258:19
20Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:10:06+14:538:22
20Emil AxelssonLerums SOK1:10:06+14:538:22
20Hugo DjurstedtEksjö SOK1:10:06+14:538:22
23Rasmus PetterssonOK Djerf1:10:12+14:598:23
24David BorgSödertälje-Nykvarn OF1:11:17+16:048:30
25Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK1:11:49+16:368:34
26Linus LundbergOK Bävern1:12:22+17:098:38
27Gustav OhlinOK Tranan1:15:03+19:508:57
28Felix DrejmoOK Landehof1:15:12+19:598:59
29Anton GunnarssonBredaryds SOK1:16:04+20:519:05
30Henrik PetrisiVästerbergslagens OL1:16:20+21:079:07
31Axel LundgrenSundsvalls OK1:16:52+21:399:11
32Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:17:52+22:399:18
33David MelinOK Rodhen1:18:37+23:249:23
34Hugo SetthagenOK Tranan1:20:39+25:269:38
35Jakob NilssonUmeå OK1:20:56+25:439:40
36Hugo JakobssonEksjö SOK1:21:26+26:139:43
37Nils KörleOK Landehof1:21:35+26:229:44
38Jakob Gadefors-NauHaninge SOK1:26:11+30:5810:17
Aron ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Jesper LidmarSnättringe SKej start

D21 Final B

9 410 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad1:34:5410:05
2Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering1:39:51+4:5710:36
3Josefin ErlandssonOK Milan1:40:29+5:3510:40
4Johanna SjölundSundsvalls OK1:41:17+6:2310:45
5Louise LundgrenVäxjö OK1:43:05+8:1110:57
6Jessica HallidayDomnarvets GOIF1:45:31+10:3711:12
7Jonna JungåkerSundsvalls OK1:46:54+12:0011:21
8Julia DavidssonÄrla IF1:47:04+12:1011:22
9Filipa RodriguesJärla Orientering1:49:11+14:1711:36
10Gabriella S BerganderEksjö SOK1:51:16+16:2211:49
11Hanna ErikssonIFK Mora OK1:55:20+20:2612:15
12Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:59:10+24:1612:39
13Matilda ErikssonOK Kåre1:59:16+24:2212:40
14Elisabeth AhlgrenLinköpings OK2:02:04+27:1012:58
15Annika BjörkOK Linné2:12:53+37:5914:07
Saga SanderOK Milanej godkänd
Line CederbergGöteborg-Majorna OKej start
Frida SandbergStora Tuna OKej start
Ida WillénFalköpings AIK OKej start
Pim HedbergOK Pan-Kristianstadej start
Maria BjörklundStora Tuna OKåterbud
Lisa AnderssonÄrla IFåterbud
Lilian ForsgrenOK Tisarenåterbud
Anna WallinGöteborg-Majorna OKåterbud
Sara HagströmIFK Göteborg Orienteringåterbud

H21 Final B

11 920 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ruslan GlebovOK Ravinen1:24:307:05
2Gustav HindérOK Tisaren1:27:46+3:167:21
3Filip GrahnHestra IF1:28:26+3:567:25
4Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:29:57+5:277:32
5Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:32:28+7:587:45
6Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:33:07+8:377:48
7Filip JacobssonOK Tisaren1:33:09+8:397:48
8Sebastian InderstEksjö SOK1:33:51+9:217:52
9Ville JohanssonOK Kolmården1:34:24+9:547:55
10Timo MähönenIFK Lidingö SOK1:34:50+10:207:57
11Martin HederskogKalmar OK1:35:07+10:377:58
12Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:35:50+11:208:02
13David BejbomJärla Orientering1:36:13+11:438:04
14Daniel NilssonNyköpings OK1:36:15+11:458:04
15Karl EngesAttunda OK1:36:43+12:138:06
16Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:37:14+12:448:09
17Axel WrådheAttunda OK1:37:24+12:548:10
18Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:38:16+13:468:14
19Ludvig ErikssonKils OK1:38:25+13:558:15
20Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:38:39+14:098:16
21Magnus GlänneforsTullinge SK1:39:22+14:528:20
22Simon LundinOK Kolmården1:39:48+15:188:22
23Anton NilssonJärla Orientering1:40:11+15:418:24
24Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:40:42+16:128:26
25Love BerzellOK Ravinen1:41:11+16:418:29
26Lucas SundbladEksjö SOK1:42:14+17:448:34
27Petter ErikssonÄrla IF1:43:11+18:418:39
28Andreas BerganderEksjö SOK1:44:10+19:408:44
29Olov EricsonAlfta-Ösa OK1:47:08+22:388:59
30Hans PerssonIFK Umeå1:48:18+23:489:05
31Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK1:49:27+24:579:10
32David SundströmSöderhamns OK1:54:18+29:489:35
33Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna1:59:21+34:5110:00
34Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad2:00:28+35:5810:06
34Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna2:00:28+35:5810:06
36Martin NilssonIFK Umeå2:01:13+36:4310:10
37Linus RappIFK Mora OK2:01:24+36:5410:11
38Victor JiglundLinköpings OK2:15:21+50:5111:21
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jonas EngströmOK Hällenej godkänd
Josef NordlundOK Linnéej godkänd
Mathias HallménOK Denselnåterbud

H21 Final C

9 920 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna1:16:317:42
2André AnderssonOK Kåre1:19:09+2:387:58
3Sixten HillerhagOK Linné1:20:21+3:508:05
4Joel Börjesson ErikssonStorviks IF1:23:48+7:178:26
5Anders VedinSundsvalls OK1:25:10+8:398:35
6Viktor SkoogKils OK1:30:53+14:229:09
7Andrei LamovStora Tuna OK1:31:08+14:379:11
8Charlie StoltRehns BK1:32:34+16:039:19
9Bruno GodefroyOK Ravinen1:33:03+16:329:22
10Anton KällströmSala OK1:34:16+17:459:30
11Arvid ClaessonJönköpings OK1:39:17+22:4610:00
12Henrik PerssonUmeå OK1:42:19+25:4810:18
Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Rasmus ElmelidOK Orionåterbud
Simon MarteliusAttunda OKåterbud
Erik MalmbergLinköpings OKåterbud
Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarnaåterbud
Erik BomanGävle OKåterbud
Gustav SparrevikIK Hakarpspojkarnaåterbud
Jerker LysellRehns BKåterbud
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstadåterbud

D20 Final B

6 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JohanssonOK Skärmen1:25:4813:13
Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OKåterbud
Sara GranstedtIK Hakarpspojkarnaåterbud

H20 Final B

8 260 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes SvahnOK Ravinen1:12:468:48
2Benjamin LangerakJärfälla OK1:14:44+1:589:02
3Hampus NyströmIF Hagen1:17:52+5:069:25
4Edvin NordströmTäby OK1:18:40+5:549:31
5Lukas KatvalaKarlskrona SOK1:19:01+6:159:33
6Emil GrehnOK Rodhen1:19:12+6:269:35
7Simon DahlbergOK Nolaskogsarna1:24:21+11:3510:12
8Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna1:25:32+12:4610:21
9Filip RosjöJönköpings OK1:27:46+15:0010:37
10Sixten TörnqvistVästerås SOK1:31:27+18:4111:04
11Simon FreylandEksjö SOK1:41:10+28:2412:14
12Olle HedmanIF Hagen1:43:28+30:4212:31
13Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK2:09:58+57:1215:44
Gustav FrænellSundsvalls OKej godkänd
Filip MöllerOK Södertörnej godkänd
Oscar StombergIF Hagenej godkänd
Måns ErikssonSundsvalls OKåterbud
Carl HolmbergIF Hagenåterbud

D18 Final B

5 610 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara SamuelssonOK Vivill1:03:2811:18
2Anna AasaOK Renen1:06:15+2:4711:48
3Elin LindbladOK Djerf1:08:30+5:0212:12
4Nicolina MobergOK Tyr1:08:44+5:1612:15
5Lovisa WigertzLånghundra IF1:10:52+7:2412:37
6Louise RamebäckUmeå OK1:11:39+8:1112:46
7Moa KarlssonOK Hammaren1:13:34+10:0613:06
8Klara JohanssonVästvärmlands OK1:16:43+13:1513:40
9Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK1:17:45+14:1713:51
10Ellen KillmeyVittjärvs IK1:18:41+15:1314:01
11Agnes KällströmSala OK1:19:02+15:3414:05
12Linnea PerssonValbo AIF1:25:00+21:3215:09
13Agnes KarlssonÄlvsby IF OK1:27:23+23:5515:34
14Amanda JanssonOK Djerf1:27:26+23:5815:35
15Emmie LindbäckOK Renen1:28:33+25:0515:47
16Alice PalmgrenSundsvalls OK1:31:22+27:5416:17
17Sanna HedbergOK Södertörn1:34:44+31:1616:53
18Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK1:50:42+47:1419:43
Katarina NorrbyOK Södertörnej godkänd
Hanna SvanbergOK Renenej godkänd
Ylva SandénOK Södertörnej godkänd
Emilia BergströmOK Rodhenej start
Tove PetterssonOK Roxenej start
Sara SundinWaxholms OKej start
Thea SvenssonIK Vikings OKej start
Moa AlsiöIF Hagenej start
Wilma BerganderEksjö SOKej start
Julia RangertIK Hakarpspojkarnaej start
Elsa NilssonDomnarvets GOIFåterbud
Anna LithellOK Linnéåterbud
Amelie JosefssonSkogslöparnaåterbud
Tilda GolsäterKorsnäs IF OKåterbud

H18 Final B

7 290 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix SilverGävle OK58:348:02
2Manne HammarbergJärfälla OK1:00:54+2:208:21
3Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:01:58+3:248:30
4Jonatan StåhlSundbybergs IK1:02:12+3:388:31
5Adrian SkobeKalmar OK1:03:30+4:568:42
6Alfred LängheimTullinge SK1:03:42+5:088:44
7Anton HänströmTäby OK1:05:36+7:028:59
8Andreas NäslundVästerås SOK1:05:43+7:099:00
9Niklas SvenssonJärfälla OK1:06:06+7:329:04
10Albin LindskogOK Ravinen1:07:16+8:429:13
10Duncan RobertsonSvaide Roma SOK1:07:16+8:429:13
12Martin RinnbäckOK Ravinen1:07:27+8:539:15
13John McLellandOK Rodhen1:07:38+9:049:16
14Isak ErikssonOK Nolaskogsarna1:09:31+10:579:32
15William SeguraKFUM Örebro OK1:10:58+12:249:44
16Emil BybergDomnarvets GOIF1:13:01+14:2710:00
17Felix BäckstädeVisborgs OK1:13:38+15:0410:06
18Simon SvahnEksjö SOK1:14:27+15:5310:12
19Isak OlssonOK Orion1:16:42+18:0810:31
20Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK1:17:04+18:3010:34
21Edvin NilssonGotlands Bro OK1:17:14+18:4010:35
22Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK1:18:08+19:3410:43
23Oskar SundblomRånäs OK1:19:38+21:0410:55
24Edvin StrandbergKalmar OK1:20:08+21:3410:59
25Johannes BladhTullinge SK1:21:30+22:5611:10
26Tobias SnellOK Renen1:21:53+23:1911:13
27Simon FogelströmTorsås OK1:22:24+23:5011:18
28Albin TollOK Njudung1:22:25+23:5111:18
29Malte EvebornOK Roxen1:22:30+23:5611:19
30Mattias ÖsterdahlVisborgs OK1:24:16+25:4211:33
31Linus MalmKFUM Örebro OK1:24:30+25:5611:35
32Hannes LindahlSundsvalls OK1:27:05+28:3111:56
33Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK1:49:01+50:2714:57
Melker NordgrenOK Kåreej godkänd
Jonas CarlssonStora Tuna OKej start
Noa SjöstrandVästerås SOKej start
Allan HedbergLunds OKej start
Karl GranathOK Kåreej start
Joel Aristondo MagnussonOK Torej start
Simon JohanssonOK Kolmårdenej start
Isak BerggrenGävle OKej start
Arvid RoosOK Linnéåterbud
Alvar MelinHaninge SOKåterbud
Erik BrandtDomnarvets GOIFåterbud
Hugo StrömMullsjö SOKåterbud
Jakob SjöbergGävle OKåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser