Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, lång, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång
Arrangörsorganisationer: Segersta OK / Söderhamns OK
Datum: lördag 14 september 2019 - söndag 15 september 2019

KvalFinal

Alfta-Ösa OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Irina NybergD21 Final A (40)1:55:21+24:129:19
20Katarina SvahnD21 Final A (40)2:02:15+31:069:52
27Josefine HeikkaD21 Final A (40)2:07:45+36:3610:19
29Olov EricsonH21 Final B (42)1:47:08+22:388:59

Andrarums IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Elin NilssonD18 Final A (40)1:16:28+18:1911:42

Attunda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Karl EngesH21 Final B (42)1:36:43+12:138:06
17Axel WrådheH21 Final B (42)1:37:24+12:548:10
Simon MarteliusH21 Final C (21)återbud

Bredaryds SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Filip TrofastH20 Final A (40)1:19:16+8:057:42
13Axel ElmbladH18 Final A (39)1:07:23+12:108:03
15Emil AuseliusH20 Final A (40)1:23:10+11:598:05
29Anton GunnarssonH18 Final A (39)1:16:04+20:519:05
36Linnea SkalbergD18 Final A (40)1:26:03+27:5413:10

Domnarvets GOIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Jessica HallidayD21 Final B (21)1:45:31+10:3711:12
16Emil BybergH18 Final B (39)1:13:01+14:2710:00
24Moa HjorthD18 Final A (40)1:15:14+17:0511:31
Erik BrandtH18 Final B (39)återbud
Elsa NilssonD18 Final B (25)återbud

Eksjö SOK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sanna FastD21 Final A (40)1:43:28+12:198:21
7Fanny SundbladD20 Final A (27)1:22:05+8:279:45
8Sebastian InderstH21 Final B (42)1:33:51+9:217:52
10Gabriella S BerganderD21 Final B (21)1:51:16+16:2211:49
10Klara AxelssonD20 Final A (27)1:23:34+9:569:56
11Simon FreylandH20 Final B (18)1:41:10+28:2412:14
14Emma ErikssonD18 Final A (40)1:10:24+12:1510:46
15Mattis PerssonH18 Final A (39)1:07:47+12:348:05
18Simon SvahnH18 Final B (39)1:14:27+15:5310:12
20Hugo DjurstedtH18 Final A (39)1:10:06+14:538:22
26Lucas SundbladH21 Final B (42)1:42:14+17:448:34
26Lovisa BlomgrenD20 Final A (27)2:02:56+49:1814:37
28Andreas BerganderH21 Final B (42)1:44:10+19:408:44
36Hugo JakobssonH18 Final A (39)1:21:26+26:139:43
Wilma BerganderD18 Final B (25)ej start

Falköpings AIK OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Alva SonessonD18 Final A (40)58:22+0:138:56
9Ellen BlennowD18 Final A (40)1:05:48+7:3910:04
31Alma VilhelmssonD18 Final A (40)1:21:36+23:2712:29
Ida WillénD21 Final B (21)ej start

FK Boken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Simon HardenH20 Final A (40)1:21:03+9:527:53

FK Friskus-Varberg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Tim JohanssonH20 Final A (40)1:26:12+15:018:23

Gamleby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Aron ÖstangårdH18 Final A (39)ej godkänd

Garphyttans IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Elin SchagerströmD20 Final A (27)1:41:41+28:0312:05

Gotlands Bro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Edvin NilssonH18 Final B (39)1:17:14+18:4010:35

Grycksbo IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ella OlssonD20 Final A (27)1:20:34+6:569:34

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Felix SilverH18 Final B (39)58:348:02
Isak BerggrenH18 Final B (39)ej start
Erik BomanH21 Final C (21)återbud
Jakob SjöbergH18 Final B (39)återbud

Göteborg-Majorna OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lina StrandD21 Final A (40)1:45:04+13:558:29
14Alva SellgrenD20 Final A (27)1:36:09+22:3111:25
17Axel HalvarssonH20 Final A (40)1:25:50+14:398:20
20Viktor Jellvert BörjesonH18 Final A (39)1:10:06+14:538:22
21Mikael EliassonH21 Final A (42)1:47:13+15:407:22
22Arvid AronssonH18 Final B (39)1:18:08+19:3410:43
24Måns ÖstmanH21 Final B (42)1:40:42+16:128:26
24Amanda HanssonD21 Final A (40)2:06:00+34:5110:11
33Agnes LeoD21 Final A (40)2:15:23+44:1410:56
Viktor RunnbyH21 Final B (42)ej godkänd
Moa EnmarkD21 Final A (40)ej godkänd
Line CederbergD21 Final B (21)ej start
Hanna MårtenssonD20 Final B (3)återbud
Anna WallinD21 Final B (21)återbud

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Martin RegbornH21 Final A (42)1:37:25+5:526:41

Haninge SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Nina PerssonD18 Final A (40)1:16:24+18:1511:41
38Jakob Gadefors-NauH18 Final A (39)1:26:11+30:5810:17
Alvar MelinH18 Final B (39)återbud

Hestra IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Filip GrahnH21 Final B (42)1:28:26+3:567:25
35Emil KarlssonH20 Final A (40)1:35:23+24:129:16

Härlövs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Irmalinn NilssonD20 Final A (27)1:46:59+33:2112:43

Härnösands OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Tilde EngbergD18 Final A (40)1:13:12+15:0311:12
29Elin EdströmD18 Final A (40)1:20:46+22:3712:22

IF Hagen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Hampus NyströmH20 Final B (18)1:17:52+5:069:25
12Olle HedmanH20 Final B (18)1:43:28+30:4212:31
23Axel OlssonH20 Final A (40)1:26:40+15:298:25
27Daniel BogrenH20 Final A (40)1:30:23+19:128:47
37Albin AlsiöH20 Final A (40)1:39:24+28:139:40
Oscar StombergH20 Final B (18)ej godkänd
Moa AlsiöD18 Final B (25)ej start
Carl HolmbergH20 Final B (18)återbud

IF Thor

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Erik HannrupH20 Final A (40)1:14:31+3:207:14
11Ebba LindellD18 Final A (40)1:07:07+8:5810:16
25Alva LindellD20 Final A (27)1:54:13+40:3513:34

IFK Göteborg Orientering

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Erica PetterssonD21 Final B (21)1:39:51+4:5710:36
4Max Peter BejmerH21 Final A (42)1:34:47+3:146:31
4Elin MånssonD21 Final A (40)1:44:50+13:418:28
21Olivia AspD18 Final A (40)1:13:38+15:2911:16
28Thea FagerströmD18 Final A (40)1:17:40+19:3111:53
Sara HagströmD21 Final B (21)återbud

IFK Lidingö SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Anna BachmanD21 Final A (40)1:45:19+14:108:30
10Timo MähönenH21 Final B (42)1:34:50+10:207:57
14Emma BjessmoD21 Final A (40)1:56:10+25:019:23
17Ebba GanslandtD20 Final A (27)1:39:56+26:1811:52
31Bryan Russel-KeelyH21 Final B (42)1:49:27+24:579:10
34Linnea ClaesdotterD21 Final A (40)2:16:32+45:2311:02
35Amelie RajanD18 Final A (40)1:23:36+25:2712:48

IFK Mora OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Hanna ErikssonD21 Final B (21)1:55:20+20:2612:15
37Linus RappH21 Final B (42)2:01:24+36:5410:11

IFK Umeå

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Hans PerssonH21 Final B (42)1:48:18+23:489:05
36Martin NilssonH21 Final B (42)2:01:13+36:4310:10

IK Hakarpspojkarna

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Isa S EnvallD20 Final A (27)1:13:388:45
4Joakim HederskogH21 Final B (42)1:29:57+5:277:32
4Hilda Holmqvist JohanssonD18 Final A (40)1:02:21+4:129:32
6Albin AxelssonH21 Final B (42)1:33:07+8:377:48
7Joar HertinH18 Final A (39)1:03:07+7:547:32
8Jakob IngströmH20 Final B (18)1:25:32+12:4610:21
12Markus HederskogH21 Final B (42)1:35:50+11:208:02
15Alice Svensson FinndahlD20 Final A (27)1:36:40+23:0211:29
15Emma LingD18 Final A (40)1:10:38+12:2910:49
19Lukas GranstedtH20 Final A (40)1:26:13+15:028:23
27Arvid NordH21 Final A (42)1:49:27+17:547:31
36Andreas GustafssonH20 Final A (40)1:38:09+26:589:32
Julia RangertD18 Final B (25)ej start
Sara GranstedtD20 Final B (3)återbud
Gustav SparrevikH21 Final C (21)återbud

IK Vikings OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Thea SvenssonD18 Final B (25)ej start

Järfälla OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Benjamin LangerakH20 Final B (18)1:14:44+1:589:02
2Manne HammarbergH18 Final B (39)1:00:54+2:208:21
5Johan LangerakH18 Final A (39)1:02:40+7:277:29
9Niklas SvenssonH18 Final B (39)1:06:06+7:329:04
14Oskar EdvardssonH20 Final A (40)1:23:08+11:578:05
17Anton SilierH18 Final A (39)1:08:45+13:328:12

Järla Orientering

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jens RönnolsH21 Final A (42)1:34:35+3:026:30
9Filipa RodriguesD21 Final B (21)1:49:11+14:1711:36
10Petrina CostermansD18 Final A (40)1:06:26+8:1710:10
10Simon FriskH18 Final A (39)1:05:26+10:137:49
11Sara SjökvistD21 Final A (40)1:53:37+22:289:11
13David BejbomH21 Final B (42)1:36:13+11:438:04
23Anton NilssonH21 Final B (42)1:40:11+15:418:24
26Anna Dahlgren-RosénD21 Final A (40)2:06:34+35:2510:13

Jönköpings OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Filip RosjöH20 Final B (18)1:27:46+15:0010:37
11Arvid ClaessonH21 Final C (21)1:39:17+22:4610:00
28Victor HanssonH20 Final A (40)1:32:19+21:088:58

Kalmar OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Adrian SkobeH18 Final B (39)1:03:30+4:568:42
11Martin HederskogH21 Final B (42)1:35:07+10:377:58
24Edvin StrandbergH18 Final B (39)1:20:08+21:3410:59

Karlskrona SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lukas KatvalaH20 Final B (18)1:19:01+6:159:33
25Maxim OmelchenkoH18 Final A (39)1:11:49+16:368:34
32Oscar JohanssonH20 Final A (40)1:32:55+21:449:02

KFUM Örebro OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Jacob ErikssonH21 Final B (42)1:32:28+7:587:45
9Lovisa GustafssonD18 Final B (25)1:17:45+14:1713:51
15William SeguraH18 Final B (39)1:10:58+12:249:44
18Melker ForsbergH18 Final A (39)1:09:05+13:528:15
20Marcus KlaseniusH18 Final B (39)1:17:04+18:3010:34
30Jonatan GustafssonH20 Final A (40)1:32:35+21:249:00
31Linus MalmH18 Final B (39)1:24:30+25:5611:35

Kils OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Viktor SkoogH21 Final C (21)1:30:53+14:229:09
19Ludvig ErikssonH21 Final B (42)1:38:25+13:558:15
19Lukas OlmH20 Final A (40)1:26:13+15:028:23
21Olof SkoglundH20 Final A (40)1:26:36+15:258:25
22Jonathan UllerH20 Final A (40)1:26:38+15:278:25
28Andreas UllerH21 Final A (42)1:49:48+18:157:33

Korsnäs IF OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Tilda GolsäterD18 Final B (25)återbud

Leksands OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Linda LindkvistD21 Final A (40)2:10:21+39:1210:32
39Clara SpikD18 Final A (40)1:43:28+45:1915:50

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Emil AxelssonH18 Final A (39)1:10:06+14:538:22

Linköpings OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Olof LjunggrenH18 Final A (39)1:06:50+11:377:59
14Elisabeth AhlgrenD21 Final B (21)2:02:04+27:1012:58
15Alva OlssonD21 Final A (40)1:56:18+25:099:24
16Anna WehlinD21 Final A (40)1:56:48+25:399:26
32Emanuel HerberthsonH18 Final A (39)1:17:52+22:399:18
38Victor JiglundH21 Final B (42)2:15:21+50:5111:21
Erik MalmbergH21 Final C (21)återbud

Lunds OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Allan HedbergH18 Final B (39)ej start

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lovisa WigertzD18 Final B (25)1:10:52+7:2412:37

Malungs OK Skogsmårdarna

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Thomas LandqvistH21 Final C (21)1:16:317:42
10Erik RostH21 Final A (42)1:39:34+8:016:50
19Ludvig ÅhlundH21 Final A (42)1:46:55+15:227:21
22Jennie Börjesson ErikssonD21 Final A (40)2:03:05+31:569:57
23Johanna Börjesson ErikssonD21 Final A (40)2:03:21+32:129:58
26John BörjessonH21 Final A (42)1:49:11+17:387:30
33Ola NybergH21 Final B (42)1:59:21+34:5110:00
33Filip WadstenH21 Final A (42)1:53:00+21:277:46
34Linus BohmanH21 Final B (42)2:00:28+35:5810:06
37Rickard BörjessonH21 Final A (42)1:55:30+23:577:56
39Johan BäckmanH21 Final A (42)2:00:55+29:228:18
41Albin LillieströmH21 Final A (42)2:09:05+37:328:52
Dag StridhH21 Final C (21)ej godkänd
Oskar SandbergH21 Final C (21)återbud

Markbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Felix AxelssonH20 Final A (40)1:15:06+3:557:18

Mullsjö SOK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Hugo StrömH18 Final B (39)återbud

Nyköpings OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Philip CarlssonH18 Final A (39)1:01:51+6:387:23
4Carl CarlssonH20 Final A (40)1:19:06+7:557:41
8Signe NilssonD18 Final A (40)1:05:46+7:3710:04
9Albin FalkH18 Final A (39)1:04:10+8:577:39
11Ludvig EkH20 Final A (40)1:20:50+9:397:51
14Daniel NilssonH21 Final B (42)1:36:15+11:458:04
28Kristin HylanderD21 Final A (40)2:10:09+39:0010:31

OK Bävern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Linus LundbergH18 Final A (39)1:12:22+17:098:38

OK Denseln

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7August MollénH20 Final A (40)1:20:07+8:567:47
19Erik Ivarsson SandbergH21 Final A (42)1:46:55+15:227:21
Mathias HallménH21 Final B (42)återbud

OK Djerf

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Elin LindbladD18 Final B (25)1:08:30+5:0212:12
14Amanda JanssonD18 Final B (25)1:27:26+23:5815:35
23Rasmus PetterssonH18 Final A (39)1:10:12+14:598:23

OK Hammaren

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Moa KarlssonD18 Final B (25)1:13:34+10:0613:06
19Emma BlixtD20 Final A (27)1:41:38+28:0012:05
33Cornelia IvarssonD18 Final A (40)1:23:24+25:1512:46

OK Hällen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
37Johanna EngströmD21 Final A (40)2:31:11+1:00:0212:13
Jonas EngströmH21 Final B (42)ej godkänd

OK Kolmården

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Leo JohanssonH18 Final A (39)1:02:44+7:317:29
9Ville JohanssonH21 Final B (42)1:34:24+9:547:55
16Viktor WaernqvistH18 Final A (39)1:07:55+12:428:06
22Simon LundinH21 Final B (42)1:39:48+15:188:22
22Emil LjungemyrH21 Final A (42)1:48:19+16:467:26
Simon JohanssonH18 Final B (39)ej start

OK Kåre

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2André AnderssonH21 Final C (21)1:19:09+2:387:58
2Vilma V Von KrusenstiernaD20 Final A (27)1:16:51+3:139:08
3Lisa RisbyD21 Final A (40)1:44:14+13:058:25
12Isac Von KrusenstiernaH21 Final A (42)1:41:44+10:116:59
13Matilda ErikssonD21 Final B (21)1:59:16+24:2212:40
17Jenny ErikssonD21 Final A (40)1:56:53+25:449:26
34Jonas GustafssonH21 Final A (42)1:53:46+22:137:49
Melker NordgrenH18 Final B (39)ej godkänd
Karl GranathH18 Final B (39)ej start

OK Landehof

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Samuel PihlströmH18 Final A (39)58:35+3:226:59
28Felix DrejmoH18 Final A (39)1:15:12+19:598:59
37Nils KörleH18 Final A (39)1:21:35+26:229:44

OK Linné

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Sixten HillerhagH21 Final C (21)1:20:21+3:508:05
3Rassmus AnderssonH21 Final A (42)1:34:37+3:046:30
6Albin RidefeltH21 Final A (42)1:36:00+4:276:36
7Johanna ÖbergD21 Final A (40)1:46:39+15:308:37
15Annika BjörkD21 Final B (21)2:12:53+37:5914:07
31David LingforsH21 Final A (42)1:51:08+19:357:38
36Hedwig HaasD21 Final A (40)2:26:51+55:4211:52
36Mats TroengH21 Final A (42)1:54:36+23:037:52
Josef NordlundH21 Final B (42)ej godkänd
Oskar SjöbergH21 Final A (42)ej godkänd
Arvid RoosH18 Final B (39)återbud
Anna LithellD18 Final B (25)återbud

OK Löftan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jesper JohanssonH18 Final A (39)1:02:27+7:147:27
14Adrian VartiaH18 Final A (39)1:07:26+12:138:03

OK Milan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Josefin ErlandssonD21 Final B (21)1:40:29+5:3510:40
Saga SanderD21 Final B (21)ej godkänd

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Albin TollH18 Final B (39)1:22:25+23:5111:18

OK Nolaskogsarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Simon DahlbergH20 Final B (18)1:24:21+11:3510:12
14Isak ErikssonH18 Final B (39)1:09:31+10:579:32
20Hugo ErikssonH21 Final B (42)1:38:39+14:098:16

OK Orinto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
40Erik ClassonH21 Final A (42)2:05:54+34:218:39

OK Orion

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Anton JohanssonH21 Final A (42)1:35:46+4:136:35
7Ebba BerglinD18 Final A (40)1:05:13+7:049:59
10Tilda JohanssonD21 Final A (40)1:53:34+22:259:10
17Erik AnderssonH21 Final A (42)1:44:08+12:357:09
19Isak OlssonH18 Final B (39)1:16:42+18:0810:31
33Gustav OlssonH20 Final A (40)1:33:17+22:069:04
38Måns SandgrenH21 Final A (42)1:57:58+26:258:06
Rasmus ElmelidH21 Final C (21)återbud

OK Pan-Kristianstad

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olivia NilssonD21 Final B (21)1:34:5410:05
12Elin CarlssonD21 Final A (40)1:55:11+24:029:18
23Vilma SvantessonD20 Final A (27)1:45:11+31:3312:30
26Oscar ModigH20 Final A (40)1:27:46+16:358:32
32Nelly CarlssonD21 Final A (40)2:14:36+43:2710:52
34Richard SjöholmH21 Final B (42)2:00:28+35:5810:06
Pim HedbergD21 Final B (21)ej start
Rasmus SvantessonH21 Final C (21)återbud

OK Ravinen

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hannes SvahnH20 Final B (18)1:12:468:48
1Ruslan GlebovH21 Final B (42)1:24:307:05
1Gustav BergmanH21 Final A (42)1:31:336:17
1Erik HerneH20 Final A (40)1:11:116:55
9Bruno GodefroyH21 Final C (21)1:33:03+16:329:22
10Albin LindskogH18 Final B (39)1:07:16+8:429:13
12Martin RinnbäckH18 Final B (39)1:07:27+8:539:15
13Moa WestbladD20 Final A (27)1:35:23+21:4511:20
16Axel GranqvistH20 Final A (40)1:23:22+12:118:06
19Emilia EngelD18 Final A (40)1:13:31+15:2211:15
25Love BerzellH21 Final B (42)1:41:11+16:418:29
Helena BergmanD21 Final A (40)återbud

OK Renen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hanna LundbergD18 Final A (40)58:098:54
2Anna AasaD18 Final B (25)1:06:15+2:4711:48
15Emmie LindbäckD18 Final B (25)1:28:33+25:0515:47
16Elsa ChristofferssonD20 Final A (27)1:37:06+23:2811:32
26Tobias SnellH18 Final B (39)1:21:53+23:1911:13
Hanna SvanbergD18 Final B (25)ej godkänd

OK Rodhen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Emil GrehnH20 Final B (18)1:19:12+6:269:35
13John McLellandH18 Final B (39)1:07:38+9:049:16
33David MelinH18 Final A (39)1:18:37+23:249:23
Emilia BergströmD18 Final B (25)ej start

OK Roslagen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Rebecka LindbergD21 Final A (40)2:06:03+34:5410:11
38Agnes BromanD18 Final A (40)1:29:05+30:5613:38

OK Roxen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Hugo LillieströmH20 Final A (40)1:20:42+9:317:51
10Jonas AnderssonH20 Final A (40)1:20:44+9:337:51
29Malte EvebornH18 Final B (39)1:22:30+23:5611:19
39Hugo DalhammerH20 Final A (40)1:53:25+42:1411:01
Tove PetterssonD18 Final B (25)ej start

OK Skärmen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sofia JohanssonD20 Final B (3)1:25:4813:13

OK Södertörn

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Hanna LagerbergD20 Final A (27)1:30:52+17:1410:48
13Tilde BacklundD18 Final A (40)1:08:01+9:5210:24
17Sanna HedbergD18 Final B (25)1:34:44+31:1616:53
38Mattias IvaresH20 Final A (40)1:39:42+28:319:41
Katarina NorrbyD18 Final B (25)ej godkänd
Filip MöllerH20 Final B (18)ej godkänd
Ylva SandénD18 Final B (25)ej godkänd

OK Tisaren

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gustav HindérH21 Final B (42)1:27:46+3:167:21
7Filip JacobssonH21 Final B (42)1:33:09+8:397:48
8Josefin TjernlundD21 Final A (40)1:48:32+17:238:46
11Valter PetterssonH18 Final A (39)1:05:41+10:287:50
18Ellinor TjernlundD21 Final A (40)1:59:22+28:139:38
18Anna HallménD20 Final A (27)1:40:49+27:1111:59
21Lovisa PerssonD21 Final A (40)2:02:28+31:199:54
Andrea SvenssonD21 Final A (40)ej godkänd
Lilian ForsgrenD21 Final B (21)återbud

OK Tor

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Joel Aristondo MagnussonH18 Final B (39)ej start

OK Tranan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Gustav OhlinH18 Final A (39)1:15:03+19:508:57
34Hugo SetthagenH18 Final A (39)1:20:39+25:269:38

OK Tyr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Nicolina MobergD18 Final B (25)1:08:44+5:1612:15

OK Vivill

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Clara SamuelssonD18 Final B (25)1:03:2811:18

OK Österåker

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Therese NilssonD18 Final A (40)1:23:08+24:5912:43

Rehns BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Charlie StoltH21 Final C (21)1:32:34+16:039:19
Jerker LysellH21 Final C (21)återbud

Rånäs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Oskar SundblomH18 Final B (39)1:19:38+21:0410:55

Sala OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Anton KällströmH21 Final C (21)1:34:16+17:459:30
11Agnes KällströmD18 Final B (25)1:19:02+15:3414:05

Sjövalla FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Märta LjungbergD18 Final A (40)1:15:36+17:2711:34

Skellefteå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
34Thea WennbergD18 Final A (40)1:23:33+25:2412:47

Skogslöparna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Benjamin NäslundH18 Final A (39)1:04:05+8:527:39
Amelie JosefssonD18 Final B (25)återbud

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Lovisa WeidenD18 Final A (40)1:12:45+14:3611:08

Snättringe SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Simon HectorH21 Final A (42)1:42:34+11:017:03
29Mattias KallhaugeH20 Final A (40)1:32:28+21:178:59
Jesper LidmarH18 Final A (39)ej start

Stora Tuna OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tove AlexanderssonD21 Final A (40)1:31:097:22
1Viktor SvenskH18 Final A (39)55:136:35
3Ronja HuggD20 Final A (27)1:17:40+4:029:14
3Tilda ÖstbergD18 Final A (40)59:15+1:069:04
7Andrei LamovH21 Final C (21)1:31:08+14:379:11
9Olle KaleredH21 Final A (42)1:37:39+6:066:42
11Henrik JohannessonH21 Final A (42)1:41:10+9:376:57
13Jesper SvenskH21 Final A (42)1:42:15+10:427:01
15Joakim SvenskH21 Final A (42)1:42:37+11:047:03
16Emil SvenskH21 Final A (42)1:42:42+11:097:03
21Maja MörthD20 Final A (27)1:44:02+30:2412:22
30Magdalena OlssonD21 Final A (40)2:10:19+39:1010:32
Jonas CarlssonH18 Final B (39)ej start
Frida SandbergD21 Final B (21)ej start
Maria BjörklundD21 Final B (21)återbud

Storviks IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Joel Börjesson ErikssonH21 Final C (21)1:23:48+7:178:26

Strängnäs-Malmby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Hillevie SvärdD18 Final A (40)1:03:32+5:239:43

Sundbybergs IK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jonatan StåhlH18 Final B (39)1:02:12+3:388:31
12Niklas CarlssonH20 Final A (40)1:21:02+9:517:52
16Kajsa BogrenD18 Final A (40)1:12:44+14:3511:08
18Vilde Jonsson WoldD18 Final B (25)1:50:42+47:1419:43
31Kristoffer TengrothH20 Final A (40)1:32:42+21:319:01
Matilda LindhD18 Final A (40)ej godkänd

Sundsvalls OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Johanna SjölundD21 Final B (21)1:41:17+6:2310:45
5Anders VedinH21 Final C (21)1:25:10+8:398:35
7Jonna JungåkerD21 Final B (21)1:46:54+12:0011:21
9Frida VikströmD20 Final A (27)1:22:57+9:199:51
16Alice PalmgrenD18 Final B (25)1:31:22+27:5416:17
30Julia NordlanderD18 Final A (40)1:21:22+23:1312:27
31Axel LundgrenH18 Final A (39)1:16:52+21:399:11
32Hannes LindahlH18 Final B (39)1:27:05+28:3111:56
35Stina NordinD21 Final A (40)2:19:54+48:4511:18
Gustav FrænellH20 Final B (18)ej godkänd
Hanna KjellinD20 Final A (27)ej godkänd
Måns ErikssonH20 Final B (18)återbud

Svaide Roma SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Duncan RobertsonH18 Final B (39)1:07:16+8:429:13

Sävedalens AIK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Maria MagnussonD21 Final A (40)1:59:39+28:309:40
19Carl JosefssonH18 Final A (39)1:09:38+14:258:19

Söderhamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32David SundströmH21 Final B (42)1:54:18+29:489:35

Södertälje-Nykvarn OF

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Martin BygdénH18 Final B (39)1:01:58+3:248:30
6Erik WigleH20 Final A (40)1:20:05+8:547:47
6Amanda KleijnD20 Final A (27)1:21:33+7:559:41
12Anna KindlundhD21 Final B (21)1:59:10+24:1612:39
12Sofia WigleD18 Final A (40)1:07:31+9:2210:20
16Martin JanssonH21 Final B (42)1:37:14+12:448:09
18Jesper SjöblomH21 Final B (42)1:38:16+13:468:14
24Kent OhlssonH21 Final A (42)1:48:59+17:267:29
24Johan Ek-LarssonH21 Final A (42)1:48:59+17:267:29
24David BorgH18 Final A (39)1:11:17+16:048:30

Torsås OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Simon FogelströmH18 Final B (39)1:22:24+23:5011:18
37Lisa OlssonD18 Final A (40)1:26:30+28:2113:14

Trollhättans SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Elias Bäcklund EkvallH21 Final A (42)1:50:17+18:447:35

Tullinge SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Alfred LängheimH18 Final B (39)1:03:42+5:088:44
7Simon ImarkH21 Final A (42)1:36:35+5:026:38
11Ella SjöbergD20 Final A (27)1:30:05+16:2710:42
21Magnus GlänneforsH21 Final B (42)1:39:22+14:528:20
25Johannes BladhH18 Final B (39)1:21:30+22:5611:10
29Rebecka HeinrupD21 Final A (40)2:10:17+39:0810:31
34Albin AnderssonH20 Final A (40)1:34:16+23:059:10

Tumba-Mälarhöjden OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Max Igor KajanusH20 Final B (18)2:09:58+57:1215:44
23Ebba AdebrantD18 Final A (40)1:14:35+16:2611:25
25Alexander KällH20 Final A (40)1:27:42+16:318:31
33Viggo HjerneH18 Final B (39)1:49:01+50:2714:57

Täby OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Edvin NordströmH20 Final B (18)1:18:40+5:549:31
7Anton HänströmH18 Final B (39)1:05:36+7:028:59
22Josefine AnderssonD20 Final A (27)1:44:56+31:1812:28
22Ida HofstedtD18 Final A (40)1:13:41+15:3211:17

Umeå OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Louise RamebäckD18 Final B (25)1:11:39+8:1112:46
12Henrik PerssonH21 Final C (21)1:42:19+25:4810:18
35Jakob NilssonH18 Final A (39)1:20:56+25:439:40

Valbo AIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Linnea PerssonD18 Final B (25)1:25:00+21:3215:09

Waxholms OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sara SundinD18 Final B (25)ej start

Visborgs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Felix BäckstädeH18 Final B (39)1:13:38+15:0410:06
30Mattias ÖsterdahlH18 Final B (39)1:24:16+25:4211:33

Vittjärvs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Ellen KillmeyD18 Final B (25)1:18:41+15:1314:01

Västerbergslagens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Henrik PetrisiH18 Final A (39)1:16:20+21:079:07

Västerås SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Andreas NäslundH18 Final B (39)1:05:43+7:099:00
10Sixten TörnqvistH20 Final B (18)1:31:27+18:4111:04
24Fredrik HamreforsH20 Final A (40)1:27:19+16:088:29
Noa SjöstrandH18 Final B (39)ej start

Västvärmlands OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Klara JohanssonD18 Final B (25)1:16:43+13:1513:40

Växjö OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Louise LundgrenD21 Final B (21)1:43:05+8:1110:57
6Alicia LundgrenD18 Final A (40)1:03:34+5:259:44
8Gustav RuneforsH20 Final A (40)1:20:27+9:167:49
Isac EricssonH20 Final A (40)ej godkänd

Åmåls OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Johanna Källvik LeufvénD20 Final A (27)1:20:20+6:429:33
8Erika Källvik LeufvénD20 Final A (27)1:22:28+8:509:48

Älvsby IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Agnes KarlssonD18 Final B (25)1:27:23+23:5515:34

Ärla IF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Julia DavidssonD21 Final B (21)1:47:04+12:1011:22
9Susen LöschD21 Final A (40)1:51:51+20:429:02
18Karl WalheimH21 Final A (42)1:46:29+14:567:19
20Malin BierfeldtD18 Final A (40)1:13:34+15:2511:15
23Robbin KantarpH21 Final A (42)1:48:34+17:017:28
27Petter ErikssonH21 Final B (42)1:43:11+18:418:39
30Emil AnderssonH21 Final A (42)1:51:01+19:287:38
32Henrik JonssonH21 Final A (42)1:51:50+20:177:41
35Viktor LarssonH21 Final A (42)1:54:08+22:357:50
Lisa AnderssonD21 Final B (21)återbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser