Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för SM, lång, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång
Arrangörsorganisationer: Segersta OK / Söderhamns OK
Datum: lördag 14 september 2019 - söndag 15 september 2019

KvalFinal

D21 Kval A

8 250 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Elin MånssonIFK Göteborg Orientering1:07:038:07A
2Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:07:20+0:178:09A
3Josefin TjernlundOK Tisaren1:09:17+2:148:23A
4Tilda JohanssonOK Orion1:09:18+2:158:24A
5Sanna FastEksjö SOK1:09:40+2:378:26A
6Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:11:19+4:168:38A
7Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:11:45+4:428:41A
8Amanda HanssonGöteborg-Majorna OK1:13:11+6:088:52A
9Rebecka HeinrupTullinge SK1:13:15+6:128:52A
10Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK1:14:25+7:229:01A
11Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:15:14+8:119:07A
12Irina NybergAlfta-Ösa OK1:15:28+8:259:08A
13Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna1:15:34+8:319:09A
14Ellinor TjernlundOK Tisaren1:17:23+10:209:22A
15Agnes LeoGöteborg-Majorna OK1:17:24+10:219:22A
16Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:18:11+11:089:28A
17Hedwig HaasOK Linné1:18:12+11:099:28A
18Stina NordinSundsvalls OK1:18:33+11:309:31A
19Kristin HylanderNyköpings OK1:19:31+12:289:38A
20Sara SjökvistJärla Orientering1:20:32+13:299:45A
21Filipa RodriguesJärla Orientering1:21:05+14:029:49B
21Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad1:21:05+14:029:49B
23Gabriella S BerganderEksjö SOK1:21:43+14:409:54B
24Jessica HallidayDomnarvets GOIF1:21:46+14:439:54B
25Johanna SjölundSundsvalls OK1:21:58+14:559:56B
26Jonna JungåkerSundsvalls OK1:22:46+15:4310:01B
27Julia DavidssonÄrla IF1:29:24+22:2110:50B
28Annika BjörkOK Linné1:32:20+25:1711:11B
29Saga SanderOK Milan1:40:08+33:0512:08B
Frida SandbergStora Tuna OKej startB
Maria BjörklundStora Tuna OKåterbudB
Lilian ForsgrenOK TisarenåterbudB
Sara HagströmIFK Göteborg OrienteringåterbudB

D21 Kval B

8 300 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK1:04:137:44A
2Lisa RisbyOK Kåre1:06:12+1:597:58A
3Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:06:53+2:408:03A
4Alva OlssonLinköpings OK1:08:10+3:578:12A
5Johanna ÖbergOK Linné1:10:10+5:578:27A
6Susen LöschÄrla IF1:10:31+6:188:29A
7Katarina SvahnAlfta-Ösa OK1:10:46+6:338:31A
7Andrea SvenssonOK Tisaren1:10:46+6:338:31A
9Johanna EngströmOK Hällen1:11:55+7:428:39A
10Helena BergmanOK Ravinen1:12:11+7:588:41A
10Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna1:12:11+7:588:41A
12Anna WehlinLinköpings OK1:12:43+8:308:45A
13Maria MagnussonSävedalens AIK1:12:50+8:378:46A
14Jenny ErikssonOK Kåre1:14:49+10:369:00A
15Magdalena OlssonStora Tuna OK1:15:10+10:579:03A
16Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK1:15:13+11:009:03A
17Rebecka LindbergOK Roslagen1:15:49+11:369:08A
18Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK1:16:05+11:529:10A
19Linda LindkvistLeksands OK1:16:14+12:019:11A
20Lovisa PerssonOK Tisaren1:17:17+13:049:18A
21Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering1:20:19+16:069:40B
22Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:22:10+17:579:53B
23Hanna ErikssonIFK Mora OK1:24:01+19:4810:07B
24Matilda ErikssonOK Kåre1:26:04+21:5110:22B
25Louise LundgrenVäxjö OK1:27:19+23:0610:31B
26Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:30:43+26:3010:55B
27Pim HedbergOK Pan-Kristianstad1:30:55+26:4210:57B
28Josefin ErlandssonOK Milan1:32:25+28:1211:08B
29Ida WillénFalköpings AIK OK1:34:49+30:3611:25B
Line CederbergGöteborg-Majorna OKåterbudB
Lisa AnderssonÄrla IFåterbudB
Anna WallinGöteborg-Majorna OKåterbudB

H21 Kval A

9 450 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Anton JohanssonOK Orion59:216:16A
2Isac Von KrusenstiernaOK Kåre1:00:18+0:576:22A
3Andreas UllerKils OK1:01:18+1:576:29A
4Jens RönnolsJärla Orientering1:01:35+2:146:31A
5Gustav BergmanOK Ravinen1:02:39+3:186:37A
6Henrik JohannessonStora Tuna OK1:03:08+3:476:40A
7Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:04:11+4:506:47A
8Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:04:32+5:116:49A
9Mats TroengOK Linné1:05:19+5:586:54A
10Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna1:05:24+6:036:55A
11Jonas GustafssonOK Kåre1:05:43+6:226:57A
12Jesper SvenskStora Tuna OK1:06:56+7:357:04A
13Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:07:21+8:007:07A
14John BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:07:26+8:057:08A
15Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:07:29+8:087:08B
16Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:07:49+8:287:10B
17Axel WrådheAttunda OK1:08:11+8:507:12B
18Petter ErikssonÄrla IF1:09:42+10:217:22B
19Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:10:05+10:447:24B
20Josef NordlundOK Linné1:10:16+10:557:26B
21David BejbomJärla Orientering1:10:47+11:267:29B
22Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:11:53+12:327:36B
23Magnus GlänneforsTullinge SK1:13:35+14:147:47B
24Simon LundinOK Kolmården1:15:10+15:497:57B
25Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:16:18+16:578:04B
26Karl EngesAttunda OK1:17:42+18:218:13B
27Martin NilssonIFK Umeå1:19:35+20:148:25B
28David SundströmSöderhamns OK1:21:27+22:068:37B
29Andrei LamovStora Tuna OK1:22:28+23:078:43B
30Viktor SkoogKils OK1:22:49+23:288:45B
31Anders VedinSundsvalls OK1:23:40+24:198:51B
32André AnderssonOK Kåre1:29:44+30:239:29B
Jerker LysellRehns BKej godkändB
Erik MalmbergLinköpings OKåterbudB
Rasmus ElmelidOK OrionåterbudB
Oskar SandbergMalungs OK SkogsmårdarnaåterbudB

H21 Kval B

9 480 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro57:026:00A
2Rassmus AnderssonOK Linné1:02:25+5:236:35A
3Olle KaleredStora Tuna OK1:03:04+6:026:39A
4Måns SandgrenOK Orion1:03:21+6:196:40A
5Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering1:03:28+6:266:41A
6Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:03:35+6:336:42A
7Joakim SvenskStora Tuna OK1:04:08+7:066:45A
8Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:04:14+7:126:46A
9Emil SvenskStora Tuna OK1:04:26+7:246:47A
10Henrik JonssonÄrla IF1:05:09+8:076:52A
11Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:05:18+8:166:53A
12Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna1:05:24+8:226:53A
13Erik ClassonOK Orinto1:05:30+8:286:54A
14Robbin KantarpÄrla IF1:05:54+8:526:57A
15Gustav HindérOK Tisaren1:06:13+9:116:59B
16Ville JohanssonOK Kolmården1:06:57+9:557:03B
17Filip GrahnHestra IF1:07:35+10:337:07B
18Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:07:55+10:537:09B
19Ludvig ErikssonKils OK1:09:11+12:097:17B
20Jonas EngströmOK Hällen1:09:59+12:577:22B
21Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:13:25+16:237:44B
22Filip JacobssonOK Tisaren1:13:34+16:327:45B
23Anton NilssonJärla Orientering1:13:54+16:527:47B
24Victor JiglundLinköpings OK1:13:59+16:577:48B
25Hans PerssonIFK Umeå1:15:12+18:107:55B
26Andreas BerganderEksjö SOK1:15:39+18:377:58B
27Lucas SundbladEksjö SOK1:18:15+21:138:15B
28Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna1:22:29+25:278:42B
29Henrik PerssonUmeå OK1:28:59+31:579:23B
30Arvid ClaessonJönköpings OK1:30:18+33:169:31B
31Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna1:31:11+34:099:37B
32Charlie StoltRehns BK1:33:19+36:179:50B
Sixten HillerhagOK Linnéej godkändB
Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarnaej startB

H21 Kval C

9 450 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Simon ImarkTullinge SK1:02:396:37A
2Albin RidefeltOK Linné1:02:59+0:206:39A
3Simon HectorSnättringe SK1:04:00+1:216:46A
4Emil LjungemyrOK Kolmården1:04:29+1:506:49A
5Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:04:56+2:176:52A
6Erik AnderssonOK Orion1:05:29+2:506:55A
7Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna1:05:53+3:146:58A
8Oskar SjöbergOK Linné1:06:17+3:387:00A
9David LingforsOK Linné1:06:39+4:007:03A
10Viktor LarssonÄrla IF1:07:41+5:027:09A
11Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna1:08:14+5:357:13A
12Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna1:08:17+5:387:13A
13Emil AnderssonÄrla IF1:09:00+6:217:18A
14Karl WalheimÄrla IF1:09:36+6:577:21A
15Ruslan GlebovOK Ravinen1:10:30+7:517:27B
16Sebastian InderstEksjö SOK1:11:00+8:217:30B
17Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:11:04+8:257:31B
18Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:11:36+8:577:34B
18Mathias HallménOK Denseln1:11:36+8:577:34B
20Love BerzellOK Ravinen1:12:12+9:337:38B
21Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:12:25+9:467:39B
22Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK1:14:24+11:457:52B
23Martin HederskogKalmar OK1:14:29+11:507:52B
23Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna1:14:29+11:507:52B
25Timo MähönenIFK Lidingö SOK1:16:19+13:408:04B
26Olov EricsonAlfta-Ösa OK1:16:35+13:568:06B
27Daniel NilssonNyköpings OK1:17:21+14:428:11B
28Linus RappIFK Mora OK1:17:30+14:518:12B
29Anton KällströmSala OK1:35:42+33:0310:07B
30Joel Börjesson ErikssonStorviks IF1:36:43+34:0410:14B
31Bruno GodefroyOK Ravinen1:39:15+36:3610:30B
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstadej godkändB
Simon MarteliusAttunda OKåterbudB
Erik BomanGävle OKåterbudB
Gustav SparrevikIK HakarpspojkarnaåterbudB

D20 Kval A

5 730 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Isa S EnvallIK Hakarpspojkarna50:458:51A
2Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK52:49+2:049:13A
3Erika Källvik LeufvénÅmåls OK53:39+2:549:21A
4Frida VikströmSundsvalls OK54:24+3:399:29A
5Vilma V Von KrusenstiernaOK Kåre54:28+3:439:30A
6Klara AxelssonEksjö SOK54:52+4:079:34A
7Ronja HuggStora Tuna OK55:14+4:299:38A
8Ella OlssonGrycksbo IF OK56:25+5:409:50A
9Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF57:57+7:1210:06A
10Emma BlixtOK Hammaren1:01:23+10:3810:42A
10Ella SjöbergTullinge SK1:01:23+10:3810:42A
12Hanna KjellinSundsvalls OK1:03:51+13:0611:08A
13Hanna LagerbergOK Södertörn1:04:10+13:2511:11A
14Fanny SundbladEksjö SOK1:05:11+14:2611:22A
15Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:07:15+16:3011:44A
16Anna HallménOK Tisaren1:07:31+16:4611:46A
17Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK1:08:42+17:5711:59A
18Elsa ChristofferssonOK Renen1:09:00+18:1512:02A
19Maja MörthStora Tuna OK1:10:53+20:0812:22A
20Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:11:40+20:5512:30A
21Moa WestbladOK Ravinen1:12:48+22:0312:42A
22Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad1:14:45+24:0013:02A
23Irmalinn NilssonHärlövs IF1:14:53+24:0813:04A
24Lovisa BlomgrenEksjö SOK1:15:17+24:3213:08A
25Elin SchagerströmGarphyttans IF1:16:56+26:1113:25A
26Josefine AnderssonTäby OK1:21:32+30:4714:13A
27Alva LindellIF Thor1:21:45+31:0014:16A
Sofia JohanssonOK Skärmenej godkändB
Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OKåterbudB
Sara GranstedtIK HakarpspojkarnaåterbudB

H20 Kval A

7 570 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Axel GranqvistOK Ravinen50:476:42A
2Filip TrofastBredaryds SOK53:38+2:517:05A
3Jonas AnderssonOK Roxen53:47+3:007:06A
4Niklas CarlssonSundbybergs IK54:53+4:067:15A
5Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK55:45+4:587:21A
6Hugo LillieströmOK Roxen55:59+5:127:23A
7Lukas OlmKils OK56:32+5:457:28A
8Victor HanssonJönköpings OK57:15+6:287:33A
9Carl CarlssonNyköpings OK57:18+6:317:34A
10Simon HardenFK Boken57:35+6:487:36A
11Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF57:42+6:557:37A
12August MollénOK Denseln58:21+7:347:42A
13Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna59:23+8:367:50A
14Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:00:30+9:437:59A
15Mattias KallhaugeSnättringe SK1:01:08+10:218:04A
16Axel OlssonIF Hagen1:01:12+10:258:05A
17Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:02:57+12:108:18A
18Jonathan UllerKils OK1:03:38+12:518:24A
19Kristoffer TengrothSundbybergs IK1:03:51+13:048:26A
20Mattias IvaresOK Södertörn1:05:39+14:528:40A
21Hannes SvahnOK Ravinen1:06:47+16:008:49B
22Simon FreylandEksjö SOK1:06:57+16:108:50B
23Filip MöllerOK Södertörn1:09:33+18:469:11B
24Lukas KatvalaKarlskrona SOK1:09:35+18:489:11B
25Simon DahlbergOK Nolaskogsarna1:09:43+18:569:12B
26Filip RosjöJönköpings OK1:11:46+20:599:28B
27Emil GrehnOK Rodhen1:15:55+25:0810:01B
28Sixten TörnqvistVästerås SOK1:22:34+31:4710:54B
Carl HolmbergIF HagenåterbudB

H20 Kval B

7 510 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Erik HerneOK Ravinen49:166:33A
2Erik HannrupIF Thor50:10+0:546:40A
3Gustav RuneforsVäxjö OK51:57+2:416:55A
4Ludvig EkNyköpings OK53:47+4:317:09A
5Fredrik HamreforsVästerås SOK54:04+4:487:11A
6Oskar EdvardssonJärfälla OK54:50+5:347:18A
7Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna54:57+5:417:19A
8Felix AxelssonMarkbygdens OK56:05+6:497:28A
9Oscar JohanssonKarlskrona SOK56:19+7:037:29A
10Tim JohanssonFK Friskus-Varberg56:39+7:237:32A
11Albin AnderssonTullinge SK56:53+7:377:34A
12Emil AuseliusBredaryds SOK58:33+9:177:47A
13Isac EricssonVäxjö OK58:41+9:257:48A
14Daniel BogrenIF Hagen58:51+9:357:50A
15Olof SkoglundKils OK59:14+9:587:53A
16Emil KarlssonHestra IF1:00:22+11:068:02A
17Gustav OlssonOK Orion1:00:50+11:348:06A
18Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK1:01:13+11:578:09A
19Hugo DalhammerOK Roxen1:02:21+13:058:18A
20Albin AlsiöIF Hagen1:02:30+13:148:19A
21Olle HedmanIF Hagen1:04:15+14:598:33B
22Oscar StombergIF Hagen1:04:19+15:038:33B
23Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna1:06:20+17:048:49B
24Benjamin LangerakJärfälla OK1:06:41+17:258:52B
25Edvin NordströmTäby OK1:06:44+17:288:53B
26Gustav FrænellSundsvalls OK1:09:08+19:529:12B
27Hampus NyströmIF Hagen1:11:55+22:399:34B
28Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK1:34:23+45:0712:34B
Måns ErikssonSundsvalls OKåterbudB

D18 Kval A

5 190 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Hanna LundbergOK Renen42:498:14A
2Ebba BerglinOK Orion47:32+4:439:09A
3Alva SonessonFalköpings AIK OK48:23+5:349:19A
4Tilde BacklundOK Södertörn49:52+7:039:36A
5Petrina CostermansJärla Orientering50:39+7:509:45A
6Ebba LindellIF Thor53:16+10:2710:15A
7Olivia AspIFK Göteborg Orientering53:44+10:5510:21A
8Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering53:48+10:5910:21A
9Tilde EngbergHärnösands OK54:08+11:1910:25A
10Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL54:12+11:2310:26A
11Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK55:26+12:3710:40A
12Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF55:51+13:0210:45A
13Malin BierfeldtÄrla IF56:09+13:2010:49A
14Moa HjorthDomnarvets GOIF56:53+14:0410:57A
15Julia NordlanderSundsvalls OK58:36+15:4711:17A
16Cornelia IvarssonOK Hammaren1:00:32+17:4311:39A
17Clara SpikLeksands OK1:01:49+19:0011:54A
18Linnea SkalbergBredaryds SOK1:02:01+19:1211:56A
19Kajsa BogrenSundbybergs IK1:02:33+19:4412:03A
20Amelie RajanIFK Lidingö SOK1:03:55+21:0612:18A
21Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK1:04:37+21:4812:27B
22Sanna HedbergOK Södertörn1:05:57+23:0812:42B
23Alice PalmgrenSundsvalls OK1:06:00+23:1112:43B
24Louise RamebäckUmeå OK1:06:17+23:2812:46B
25Lovisa WigertzLånghundra IF1:07:12+24:2312:56B
26Linnea PerssonValbo AIF1:13:07+30:1814:05B
27Emmie LindbäckOK Renen1:29:41+46:5217:16B
Ylva SandénOK Södertörnej startB
Wilma BerganderEksjö SOKej startB
Thea SvenssonIK Vikings OKåterbudB
Amelie JosefssonSkogslöparnaåterbudB
Anna LithellOK LinnéåterbudB
Elsa NilssonDomnarvets GOIFåterbudB
Tove PetterssonOK RoxenåterbudB
Moa AlsiöIF HagenåterbudB
Tilda GolsäterKorsnäs IF OKåterbudB

D18 Kval B

5 260 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Emma LingIK Hakarpspojkarna42:017:59A
2Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna48:15+6:149:10A
3Tilda ÖstbergStora Tuna OK48:57+6:569:18A
4Alicia LundgrenVäxjö OK50:21+8:209:34A
5Signe NilssonNyköpings OK50:36+8:359:37A
6Emma ErikssonEksjö SOK50:57+8:569:41A
7Emilia EngelOK Ravinen52:41+10:4010:00A
8Ida HofstedtTäby OK52:42+10:4110:01A
9Lovisa WeidenSkåneslättens OL52:48+10:4710:02A
10Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK53:08+11:0710:06A
11Matilda LindhSundbybergs IK53:12+11:1110:06A
12Märta LjungbergSjövalla FK53:30+11:2910:10A
13Elin NilssonAndrarums IF53:51+11:5010:14A
14Ellen BlennowFalköpings AIK OK53:54+11:5310:14A
15Nina PerssonHaninge SOK54:55+12:5410:26A
16Thea WennbergSkellefteå OK55:58+13:5710:38A
17Therese NilssonOK Österåker56:26+14:2510:43A
18Agnes BromanOK Roslagen56:57+14:5610:49A
19Elin EdströmHärnösands OK57:30+15:2910:55A
20Lisa OlssonTorsås OK57:32+15:3110:56A
21Moa KarlssonOK Hammaren58:34+16:3311:08B
22Nicolina MobergOK Tyr58:44+16:4311:09B
23Elin LindbladOK Djerf1:01:25+19:2411:40B
24Julia RangertIK Hakarpspojkarna1:04:18+22:1712:13B
25Clara SamuelssonOK Vivill1:04:22+22:2112:14B
26Anna AasaOK Renen1:04:52+22:5112:19B
27Agnes KällströmSala OK1:05:00+22:5912:21B
28Klara JohanssonVästvärmlands OK1:06:35+24:3412:39B
29Ellen KillmeyVittjärvs IK1:06:46+24:4512:41B
30Hanna SvanbergOK Renen1:12:13+30:1213:43B
31Katarina NorrbyOK Södertörn1:13:56+31:5514:03B
32Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK1:14:23+32:2214:08B
33Agnes KarlssonÄlvsby IF OK1:14:52+32:5114:13B
34Amanda JanssonOK Djerf1:20:22+38:2115:16B
Sara SundinWaxholms OKej startB
Emilia BergströmOK Rodhenej startB

H18 Kval A

5 880 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Viktor SvenskStora Tuna OK37:576:27A
2Samuel PihlströmOK Landehof39:56+1:596:47A
3Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK42:01+4:047:08A
4Jesper JohanssonOK Löftan43:08+5:117:20A
5Joar HertinIK Hakarpspojkarna43:32+5:357:24A
6Hugo DjurstedtEksjö SOK43:44+5:477:26A
7Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK44:17+6:207:31A
8David BorgSödertälje-Nykvarn OF44:24+6:277:33A
9Leo JohanssonOK Kolmården44:57+7:007:38A
10Melker ForsbergKFUM Örebro OK45:28+7:317:43A
11Emanuel HerberthsonLinköpings OK45:39+7:427:45A
12Anton GunnarssonBredaryds SOK46:19+8:227:52A
13Jesper LidmarSnättringe SK47:32+9:358:05A
14Hugo JakobssonEksjö SOK47:36+9:398:05A
15Nils KörleOK Landehof49:17+11:208:22A
16Viktor WaernqvistOK Kolmården49:19+11:228:23A
17Jakob Gadefors-NauHaninge SOK49:30+11:338:25A
18Henrik PetrisiVästerbergslagens OL49:32+11:358:25A
19Axel LundgrenSundsvalls OK50:23+12:268:34A
20Hugo SetthagenOK Tranan51:01+13:048:40A
21John McLellandOK Rodhen52:18+14:218:53B
22Duncan RobertsonSvaide Roma SOK52:58+15:019:00B
23Jonatan StåhlSundbybergs IK53:15+15:189:03B
24Isak OlssonOK Orion55:13+17:169:23B
25Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK57:21+19:249:45B
26Niklas SvenssonJärfälla OK57:31+19:349:46B
27Albin LindskogOK Ravinen57:35+19:389:47B
28Jakob SjöbergGävle OK57:36+19:399:47B
29Felix SilverGävle OK59:04+21:0710:02B
30William SeguraKFUM Örebro OK59:17+21:2010:04B
31Melker NordgrenOK Kåre59:47+21:5010:10B
32Andreas NäslundVästerås SOK1:01:58+24:0110:32B
33Edvin NilssonGotlands Bro OK1:06:04+28:0711:14B
34Emil BybergDomnarvets GOIF1:07:09+29:1211:25B
35Adrian SkobeKalmar OK1:08:58+31:0111:43B
36Simon SvahnEksjö SOK1:09:59+32:0211:54B
37Isak BerggrenGävle OK1:19:45+41:4813:33B
38Mattias ÖsterdahlVisborgs OK1:23:49+45:5214:15B
39Joel Aristondo MagnussonOK Tor1:32:01+54:0415:38B
Noa SjöstrandVästerås SOKej startB
Karl GranathOK Kåreej startB
Alvar MelinHaninge SOKåterbudB
Hugo StrömMullsjö SOKåterbudB

H18 Kval B

5 880 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH
1Axel ElmbladBredaryds SOK39:046:38A
2Philip CarlssonNyköpings OK41:55+2:517:07A
3Benjamin NäslundSkogslöparna42:03+2:597:09A
4Simon FriskJärla Orientering42:34+3:307:14A
5Johan LangerakJärfälla OK43:59+4:557:28A
6Emil AxelssonLerums SOK44:13+5:097:31A
7Carl JosefssonSävedalens AIK44:15+5:117:31A
8Albin FalkNyköpings OK44:20+5:167:32A
9Linus LundbergOK Bävern45:04+6:007:39A
10Valter PetterssonOK Tisaren45:52+6:487:48A
11David MelinOK Rodhen46:42+7:387:56A
12Rasmus PetterssonOK Djerf46:52+7:487:58A
13Anton SilierJärfälla OK47:52+8:488:08A
14Olof LjunggrenLinköpings OK47:55+8:518:08A
15Adrian VartiaOK Löftan48:34+9:308:15A
16Gustav OhlinOK Tranan48:40+9:368:16A
17Mattis PerssonEksjö SOK49:02+9:588:20A
18Jakob NilssonUmeå OK49:23+10:198:23A
19Aron ÖstangårdGamleby OK49:45+10:418:27A
20Felix DrejmoOK Landehof50:29+11:258:35A
21Manne HammarbergJärfälla OK50:41+11:378:37B
22Felix BäckstädeVisborgs OK51:51+12:478:49B
23Alfred LängheimTullinge SK52:01+12:578:50B
24Albin TollOK Njudung52:24+13:208:54B
25Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK52:32+13:288:56B
26Anton HänströmTäby OK54:16+15:129:13B
27Isak ErikssonOK Nolaskogsarna55:00+15:569:21B
28Martin RinnbäckOK Ravinen55:10+16:069:22B
29Malte EvebornOK Roxen55:46+16:429:29B
30Tobias SnellOK Renen56:17+17:139:34B
31Oskar SundblomRånäs OK56:29+17:259:36B
32Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF58:43+19:399:59B
33Hannes LindahlSundsvalls OK59:21+20:1710:05B
34Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK1:00:11+21:0710:14B
35Linus MalmKFUM Örebro OK1:04:26+25:2210:57B
36Johannes BladhTullinge SK1:06:13+27:0911:15B
37Edvin StrandbergKalmar OK1:06:26+27:2211:17B
38Simon JohanssonOK Kolmården1:08:44+29:4011:41B
39Simon FogelströmTorsås OK1:12:01+32:5712:14B
Jonas CarlssonStora Tuna OKej startB
Allan HedbergLunds OKej startB
Arvid RoosOK LinnéåterbudB
Erik BrandtDomnarvets GOIFåterbudB

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser