Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF Nattcup Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF Nattcup Etapp 2
Arrangörsorganisationer: Göteborg-Majorna OK / Göteborgs Orienteringsförbund
Datum: torsdag 31 oktober 2019

Långa

7 300 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ImarkTullinge SK49:076:43
2Gustav HindérOK Tisaren51:53+2:467:06
3Filip GrahnHestra IF53:13+4:067:17
4Erik DöhlerGöteborg-Majorna OK54:51+5:447:30
5Anders HedbergGöteborg-Majorna OK55:51+6:447:39
6Vitalii HychkoSävedalens AIK55:54+6:477:39
7John PerssonIFK Göteborg Orientering55:56+6:497:39
8Elias Bäcklund EkvallHalden SK56:40+7:337:45
9Lucas SundbladEksjö SOK57:34+8:277:53
10Markus HederskogIK Hakarpspojkarna57:45+8:387:54
11Jooseppi KalliokoskiGöteborg-Majorna OK1:01:34+12:278:26
12Sebastian InderstEksjö SOK1:01:46+12:398:27
13Gustav SparrevikIK Hakarpspojkarna1:02:44+13:378:35
14Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK1:02:49+13:428:36
15Anton KarlssonOK Kullingshof1:12:51+23:449:58
16Fredrik NorellFrölunda OL1:13:09+24:0210:01
17Maria MagnussonSävedalens AIK1:15:09+26:0210:17
18Balázs MiaveczSävedalens AIK1:38:20+49:1313:28
Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Håvard Sandstad EidsmoIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Magnus CarlstedtSävedalens AIKej godkänd
Jonas PilbladIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Mattis HallbergGöteborg-Majorna OKej start
Erik ClassonOK Orintoej start
Sebastian DalandIFK Göteborg Orienteringej start
Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OKej start
Tobias JohanssonOK Skogshjortarnaej start

Mellan

5 400 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK44:398:16
2Felix DrejmoOK Landehof45:45+1:068:28
3Ilya BeliankaSävedalens AIK50:20+5:419:19
4Sören SturessonLerums SOK51:12+6:339:28
5Björn GrothKungälvs OK51:24+6:459:31
6Emil TengvallGöteborgs SK51:43+7:049:34
7Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering52:22+7:439:41
8Richard SottFrölunda OL53:21+8:429:52
9Magnus HomannOK Orinto54:23+9:4410:04
10Jonas LundgrenStora Tuna OK56:36+11:5710:28
11Ola WallinderGöteborg-Majorna OK1:01:17+16:3811:20
12Erik AderstedtKungälvs OK1:01:53+17:1411:27
13Anders ArfwedsonFrölunda OL1:01:58+17:1911:28
14Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK1:01:59+17:2011:28
15Filip JohanssonKungälvs OK1:02:28+17:4911:34
16Göran StuhlhoferOK Landehof1:02:56+18:1711:39
17Stina PerssonÖstersunds OK1:04:14+19:3511:53
18Magnus KarlssonOK Landehof1:04:51+20:1212:00
19Per KjellanderGöteborg-Majorna OK1:05:35+20:5612:08
20Mattias BååthSävedalens AIK1:06:25+21:4612:17
21Hans NilssonKungälvs OK1:07:59+23:2012:35
22Filippa SpånérSävedalens AIK1:09:14+24:3512:49
23Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK1:09:26+24:4712:51
24Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK1:09:31+24:5212:52
25Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:09:48+25:0912:55
26Pierre KarlssonOK Alehof1:11:06+26:2713:09
27Anders le DousMölndal Outdoor IF1:16:36+31:5714:11
28Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb1:19:03+34:2414:38
29Christian StiernstedtKungälvs OK1:20:56+36:1714:59
30Nelli HajduSävedalens AIK1:22:10+37:3115:12
Hans MelinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Elin ClassonOK Orintoej godkänd
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OKej godkänd
Simon BååthSävedalens AIKej godkänd
Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OKej godkänd
Johan LidénOK Landehofej godkänd
Lukas GustavssonCentrum OKej godkänd
Gustav le DousMölndal Outdoor IFej godkänd
Cecilia GrothKungälvs OKej godkänd
Jakob GunnarssonLerums SOKej godkänd
Martin LidénOK Landehofutgått
Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubbutgått
Péter GöncziSävedalens AIKutgått
Lisa BörnstedtKungälvs OKej start

Korta

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrew LagoGöteborg-Majorna OK30:4113:56
2Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb34:58+4:1715:53
3Gustav RexOK Landehof35:53+5:1216:18
4William RexOK Landehof35:56+5:1516:20
5Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb52:57+22:1624:04
6Per-Martin JohanssonIF Rigor59:12+28:3126:54
7Arvid HermanssonKungälvs OK1:03:22+32:4128:48
8Hans StrinningUddevalla OK1:05:31+34:5029:46
9Jonas OlandersLerums SOK1:23:35+52:5437:59
Mats G AnderssonIFK Göteborg Orienteringej start
Stefan L JohanssonKungälvs OKej start
Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser