Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF Nattcup Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF Nattcup Etapp 3
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / OK Alehof
Datum: torsdag 14 november 2019

Långa

7 650 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav HindérOK Tisaren56:117:20
2Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering58:36+2:257:39
3Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK59:51+3:407:49
4Viktor WassénHalden SK1:00:18+4:077:52
5Raffael Huber SvenssonIFK Mora OK1:01:43+5:328:04
6Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:02:24+6:138:09
7Arvid VågIFK Göteborg Orientering1:03:56+7:458:21
8Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering1:04:27+8:168:25
9Sebastian DalandIFK Göteborg Orientering1:05:55+9:448:36
10Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK1:07:03+10:528:45
11Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:07:58+11:478:53
12Jonas MerzGöteborg-Majorna OK1:08:02+11:518:53
13Sebastian InderstEksjö SOK1:09:48+13:379:07
14Fredrik HamreforsVästerås SOK1:11:12+15:019:18
15Fredrik NorellFrölunda OL1:11:45+15:349:22
16Johan OlsonGöteborg-Majorna OK1:12:39+16:289:29
17Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:19:38+23:2710:24
18Klara AxelssonEksjö SOK1:34:29+38:1812:21
Felix AxelssonMarkbygdens OKej godkänd
Anders JanssonTäby OKej godkänd
Anton KarlssonOK Kullingshofej godkänd
Heino OllinSävedalens AIKej godkänd
Andreas SølbergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Jooseppi KalliokoskiGöteborg-Majorna OKej godkänd
Øyvind HjermstadFossum IFej godkänd
Elias Bäcklund EkvallHalden SKej godkänd
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej godkänd
Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OKutgått
Harrison McCartneySävedalens AIKutgått
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKutgått
Otto StuhlhoferOK Landehofutgått
Martin RådboMölndal Outdoor IFutgått
Håvard Sandstad EidsmoIFK Göteborg Orienteringej start
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OKej start

Mellan

5 150 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas LundgrenStora Tuna OK49:429:39
2Jonas PalmSävedalens AIK50:45+1:039:51
3Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK50:54+1:129:53
4David RisbergKils OK53:05+3:2310:18
5Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK53:12+3:3010:19
6Willy FjällborgStenungsunds OK54:38+4:5610:36
7Mikael ÖhgrenSävedalens AIK54:40+4:5810:36
8Erik AderstedtKungälvs OK54:45+5:0310:37
9Anders HöijeGöteborg-Majorna OK55:00+5:1810:40
10Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK55:10+5:2810:42
11Stina PerssonÖstersunds OK55:48+6:0610:50
12Richard SottFrölunda OL56:08+6:2610:53
13Anders ArfwedsonFrölunda OL57:56+8:1411:14
14Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK58:32+8:5011:21
15Björn GrothKungälvs OK58:41+8:5911:23
16Pierre KarlssonOK Alehof58:50+9:0811:25
17Per KjellanderGöteborg-Majorna OK1:00:12+10:3011:41
18Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK1:00:45+11:0311:47
19Per NordholmSävedalens AIK1:01:06+11:2411:51
20David AlménVänersborgs SK1:02:06+12:2412:03
21Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK1:02:39+12:5712:09
22Göran StuhlhoferOK Landehof1:03:23+13:4112:18
23Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK1:06:30+16:4812:54
24Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:06:42+17:0012:57
25Per BaierTolered-Utby Ol-klubb1:06:49+17:0712:58
26Hans NilssonKungälvs OK1:08:24+18:4213:16
27Marcus WetterKungälvs OK1:08:36+18:5413:19
28Filippa SpånérSävedalens AIK1:11:48+22:0613:56
29Gustav le DousMölndal Outdoor IF1:13:52+24:1014:20
30Stefan GustafssonOK Skogshjortarna1:14:38+24:5614:29
31Johan UnemanOK Alehof1:15:17+25:3514:37
32Anders le DousMölndal Outdoor IF1:37:36+47:5418:57 Ladda ner rutt i gpx-format
33Niclas NygrenFrölunda OL2:09:14+1:19:3225:05
Ola WallinderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Lukas GrothKungälvs OKej godkänd
Erik ÅsbladKungälvs OKej godkänd
Anders SpånérGöteborg-Majorna OKej godkänd
Felicia StuhlhoferOK Landehofej godkänd
Klara PålssonSävedalens AIKutgått
Grunde Gjedtjernet IsaksætreIFK Göteborg Orienteringej start
Felix DrejmoOK Landehofej start
Gunnar FovaeusSävedalens AIKej start

Korta

3 690 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb51:1813:54
2Tomas HallerödFrölunda OL53:03+1:4514:22
3Arvid HermanssonKungälvs OK54:07+2:4914:39
4Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK57:05+5:4715:28
5Wilma ReinholdssonOK Alehof57:31+6:1315:35
6Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb58:44+7:2615:55
7Elina ReinholdssonOK Alehof1:02:25+11:0716:54
8Hans StrinningUddevalla OK1:06:14+14:5617:56
9Per-Martin JohanssonIF Rigor1:08:06+16:4818:27
10Simon BengtssonFK Friskus-Varberg1:08:43+17:2518:37
11Alfred JohanssonOK Alehof1:12:49+21:3119:44
12Alwin EinarssonKungälvs OK1:15:46+24:2820:31
13Sandra AnderssonFalkenbergs OK1:36:02+44:4426:01
Therese DahlströmOK Alehofej godkänd
Harry LiderfeltTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubbutgått
Fredrik NilssonEj klubbanslutenutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser