Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF Nattcup Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF Nattcup Etapp 4
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / OK Landehof
Datum: torsdag 28 november 2019

Långa

10 640 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ImarkTullinge SK1:15:297:05
2Marcus MillegårdSävedalens AIK1:20:24+4:557:33
3Heino OllinSävedalens AIK1:21:47+6:187:41
4Harrison McCartneySävedalens AIK1:22:48+7:197:46
5Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering1:23:34+8:057:51
6Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:29:30+14:018:24
7Jooseppi KalliokoskiGöteborg-Majorna OK1:34:49+19:208:54
8Lucas SundbladEksjö SOK1:35:38+20:098:59
9Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:37:06+21:379:07
10Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:37:33+22:049:10
11Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK1:40:17+24:489:25
Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Gustav HindérOK Tisarenej godkänd
Simon WikströmOK Pan-Kristianstadej godkänd
Mattis HallbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Felix AxelssonMarkbygdens OKej godkänd
Ludvig EkNyköpings OKej godkänd
Johan HögstrandIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Erik DöhlerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Vitalii HychkoSävedalens AIKej godkänd
Sebastian DalandIFK Göteborg Orienteringej start
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstadej start
Emil SvenskStora Tuna OKej start
Øyvind HjermstadFossum IFej start
Fredrik NorellFrölunda OLej start
Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OKej start

Mellan

7 720 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix DrejmoOK Landehof1:07:208:43
2Carl JosefssonSävedalens AIK1:09:00+1:408:56
3Johan GrahnIK Uven1:10:54+3:349:11
4Kristjan LaasOK Skogshjortarna1:11:00+3:409:11
5Andréas ThernOK Skogshjortarna1:14:02+6:429:35
6Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK1:14:17+6:579:37
7Anton KarlssonOK Kullingshof1:15:10+7:509:44
8Gunnar FovaeusSävedalens AIK1:16:26+9:069:54
9Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK1:17:13+9:5310:00
10Maria MagnussonSävedalens AIK1:19:35+12:1510:18
11Jakob GunnarssonLerums SOK1:19:56+12:3610:21
12Ludvig HedströmOK Skogshjortarna1:20:57+13:3710:29
13Gabriel SturessonLerums SOK1:21:27+14:0710:33
14Björn GrothKungälvs OK1:22:58+15:3810:44
15Felicia StuhlhoferOK Landehof1:23:26+16:0610:48
16Tobias JohanssonOK Skogshjortarna1:23:56+16:3610:52
17Jonas LundgrenStora Tuna OK1:26:16+18:5611:10
18Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:26:43+19:2311:13
19Erik AderstedtKungälvs OK1:32:39+25:1912:00
20Anders WadstenOK Landehof1:37:11+29:5112:35
21Ola WallinderGöteborg-Majorna OK1:41:47+34:2713:11
22Per KjellanderGöteborg-Majorna OK1:44:50+37:3013:34
23Göran StuhlhoferOK Landehof1:49:07+41:4714:08
24Gustav le DousMölndal Outdoor IF1:50:12+42:5214:16
25Christian StiernstedtKungälvs OK1:53:46+46:2614:44
26Martin LidénOK Landehof1:54:15+46:5514:47
27Anders LövgärdOK Alehof2:00:20+53:0015:35
Ellika GrothKungälvs OKdiskvalificerad
Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarnaej godkänd
Stefan IsakssonOK Kullingshofej godkänd
Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Anders ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Lisa BörnstedtKungälvs OKej godkänd
Grunde Gjedtjernet IsaksætreIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Filip JohanssonKungälvs OKej godkänd
Filippa SpånérSävedalens AIKej godkänd
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sören SturessonLerums SOKej godkänd
Pierre KarlssonOK Alehofej start
Per NordholmSävedalens AIKej start
Jonas PalmSävedalens AIKej start
Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubbej start
Jesper SjögrenHestra IFej start
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start
Lukas GrothKungälvs OKej start
Mikael ÖhgrenSävedalens AIKej start

Korta

3 090 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba ThernOK Skogshjortarna27:088:46
2Arvid HermanssonKungälvs OK28:50+1:429:19
3Emil SkeppSävedalens AIK29:02+1:549:23
4Ola SkeppSävedalens AIK29:15+2:079:27
5Elias NyqvistOK Landehof29:31+2:239:33
6Alwin EinarssonKungälvs OK29:45+2:379:37
7Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb30:24+3:169:50
8Gustav HarrysonOK Skogshjortarna31:04+3:5610:03
9Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK31:24+4:1610:09
10Hannes PerssonFK Herkules31:37+4:2910:13
11Per BaierTolered-Utby Ol-klubb32:18+5:1010:27
12Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF32:28+5:2010:30
13Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb34:36+7:2811:11
14Anna ErikssonOK Landehof34:53+7:4511:17
15Magnus JosefssonSävedalens AIK35:53+8:4511:36
16Anders LammFrölunda OL37:44+10:3612:12
17Per PerssonFK Herkules37:46+10:3812:13
18Gustav RexOK Landehof39:34+12:2612:48
19William RexOK Landehof39:46+12:3812:52
20Sara LorénOK Landehof40:19+13:1113:02
21Anders SpånérGöteborg-Majorna OK41:08+14:0013:18
22Stefan L JohanssonKungälvs OK46:48+19:4015:08
23Charlotte DrejmoOK Landehof50:02+22:5416:11
24Hans Andersson StrinningUddevalla OK50:18+23:1016:16
25Jonas OlandersLerums SOK54:20+27:1217:35
Jörgen AnderssonMalmö OKej start
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Sandra AnderssonFalkenbergs OKej start
Pia JohanssonOK Landehofej start
Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Marcus LammFrölunda OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser