Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF Nattcup Etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF Nattcup Etapp 5
Arrangörsorganisationer: Chalmers OL / Göteborgs Orienteringsförbund
Datum: torsdag 12 december 2019

Långa

8 920 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ImarkTullinge SK1:01:026:50
2Heino OllinSävedalens AIK1:01:10+0:086:51
3Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:02:47+1:457:02
4Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:02:51+1:497:02
5Viktor WassénHalden SK1:03:04+2:027:04
6Ludvig EkNyköpings OK1:05:26+4:247:20
7Mikhail KuleshovIFK Mora OK1:06:22+5:207:26
8Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering1:06:27+5:257:26
9John PerssonIFK Göteborg Orientering1:08:15+7:137:39
10Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:08:22+7:207:39
11Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:11:29+10:278:00
12Lucas SundbladEksjö SOK1:12:59+11:578:10
13Fredrik HamreforsVästerås SOK1:13:01+11:598:11
14Harrison McCartneySävedalens AIK1:13:25+12:238:13
15Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:15:07+14:058:25
16Carl JosefssonSävedalens AIK1:15:20+14:188:26
17Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK1:17:24+16:228:40
18Vitalii HychkoSävedalens AIK1:18:49+17:478:50
19Gustav HindérOK Tisaren1:19:26+18:248:54
20Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:22:05+21:039:12
21Balázs MiaveczSävedalens AIK1:25:52+24:509:37
22Sebastian InderstEksjö SOK1:28:49+27:479:57
23Marcus CarlssonIF Hagen1:31:19+30:1710:14
24Fredrik NorellFrölunda OL1:31:28+30:2610:15
25Tuve MöllerOK Linné1:31:41+30:3910:16
Johan GrahnIK Uvenej godkänd
Jonas GustafssonOK Kåreej godkänd
Markus HederskogIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Olle JosarpOK Tisarenej godkänd
Anton KarlssonOK Kullingshofej godkänd
Jakob WahlGöteborg-Majorna OKej godkänd
Axel HalvarssonGöteborg-Majorna OKej start
Andreas JonssonOK Orionej start
Jooseppi KalliokoskiGöteborg-Majorna OKej start
Pontus KarlssonMarkbygdens OKej start
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej start
Hannes SvahnOK Ravinenej start

Mellan

6 130 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna FastEksjö SOK48:207:53
2Jonas LundgrenStora Tuna OK56:03+7:439:08
3Jonas PalmSävedalens AIK56:12+7:529:10
4Erik BengtssonSävedalens AIK56:17+7:579:10
5Erik AderstedtKungälvs OK58:29+10:099:32
6Veronika KalininaIFK Lidingö SOK58:46+10:269:35
7Ludvig HedströmOK Skogshjortarna58:55+10:359:36
8Hannes EssungerSjövalla FK1:01:57+13:3710:06
9Andréas ThernOK Skogshjortarna1:02:16+13:5610:09
10Pär BrathTolered-Utby Ol-klubb1:02:33+14:1310:12
11Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:02:44+14:2410:14
12Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK1:03:02+14:4210:16
13Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK1:03:18+14:5810:19
14Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK1:03:21+15:0110:20
15Johan AntonssonOK Löftan1:04:23+16:0310:30
16Simon BååthSävedalens AIK1:05:22+17:0210:39
17David RisbergKils OK1:05:59+17:3910:45
18Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK1:06:04+17:4410:46
19Lovisa NilssonSävedalens AIK1:06:43+18:2310:53
20Ebba ThernOK Skogshjortarna1:06:44+18:2410:53
21Tobias JohanssonOK Skogshjortarna1:06:48+18:2810:53
22Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad1:07:17+18:5710:58
23Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:07:19+18:5910:58
24Marcus WetterKungälvs OK1:10:35+22:1511:30
25Gustav le DousMölndal Outdoor IF1:12:44+24:2411:51
26Anders ArfwedsonFrölunda OL1:12:45+24:2511:52
27Anders LövgärdOK Alehof1:14:19+25:5912:07
28Stina PerssonÖstersunds OK1:15:38+27:1812:20
29Per KjellanderGöteborg-Majorna OK1:16:47+28:2712:31
30Martin SykGöteborgs SK1:20:53+32:3313:11
31Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK1:24:52+36:3213:50
32Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:28:44+40:2414:28
33Christian StiernstedtKungälvs OK1:30:50+42:3014:49
34Pierre KarlssonOK Alehof1:31:39+43:1914:57
35Anders le DousMölndal Outdoor IF1:35:17+46:5715:32
36Johan LidénOK Landehof1:38:09+49:4916:00
37Martin LidénOK Landehof1:38:25+50:0516:03
38Göran StuhlhoferOK Landehof1:38:45+50:2516:06
39Hans NilssonKungälvs OK1:38:50+50:3016:07
40Per BaierTolered-Utby Ol-klubb1:40:08+51:4816:20
41Therese LjungbergGöteborgs SK1:40:15+51:5516:21
42Henrik EssungerSjövalla FK1:47:24+59:0417:31
Anders HöijeGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Linnéa BäckströmHestra IFej godkänd
Stefan L JohanssonKungälvs OKej godkänd
Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Anna NärhiIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Felicia StuhlhoferOK Landehofej godkänd
Mikael ÖhgrenSävedalens AIKej godkänd
Örjan EmanuelssonFrölunda OLutgått
Ola WallinderGöteborg-Majorna OKutgått
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Mattias BååthSävedalens AIKej start
Lisa BörnstedtKungälvs OKej start
Felix DrejmoOK Landehofej start
Gunnar FovaeusSävedalens AIKej start
Björn GrothKungälvs OKej start
Lukas GrothKungälvs OKej start
Moa HanssonBredaryds SOKej start
Filip JohanssonKungälvs OKej start
Olivia LönkvistOK Vivillej start
Per NordholmSävedalens AIKej start
Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orienteringej start
Klara PålssonSävedalens AIKej start
Filippa SpånérSävedalens AIKej start
Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarnaej start

Korta

3 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK34:0910:11
2Marcus LammFrölunda OL45:48+11:3913:40
3Carina SvenssonBredaryds SOK49:35+15:2614:48
4Alwin EinarssonKungälvs OK56:30+22:2116:51
5Maria PollMölndal Outdoor IF56:41+22:3216:55
6Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK1:01:20+27:1118:18
7Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF1:05:54+31:4519:40
8Per-Martin JohanssonIF Rigor1:09:35+35:2620:46
9Anders LammFrölunda OL1:18:08+43:5923:19
10Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:18:11+44:0223:20
11Hans StrinningUddevalla OK1:35:17+1:01:0828:26
Lova BerzeliusOK Skogshjortarnaej godkänd
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Arvid HermanssonKungälvs OKej start
Gustav RexOK Landehofej start
William RexOK Landehofej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser