Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOF Nattcup Etapp 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOF Nattcup Etapp 6
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Lerums SOK
Datum: torsdag 23 januari 2020

Långa

8 700 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering1:01:247:03
2Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering1:02:07+0:437:08
3Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:06:30+5:067:38
4Albin ThunbergSävedalens AIK1:08:49+7:257:54
5Joonas AholaNavi1:09:11+7:477:57 Ladda ner rutt i gpx-format
6Jooseppi KalliokoskiGöteborg-Majorna OK1:10:50+9:268:08
7Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:12:17+10:538:18
8Håvard Sandstad EidsmoIFK Göteborg Orientering1:12:32+11:088:20
9Sebastian DalandIFK Göteborg Orientering1:13:07+11:438:24
10Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad1:13:35+12:118:27
11Magnus CarlstedtSävedalens AIK1:14:40+13:168:34
12Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:15:00+13:368:37
13William LindMalungs OK Skogsmårdarna1:15:28+14:048:40
14Sebastian InderstEksjö SOK1:16:49+15:258:49
15Jonas MerzGöteborg-Majorna OK1:18:48+17:249:03
Viktor WassénHalden SKej godkänd
Andreas SølbergIFK Göteborg Orienteringutgått
John PerssonIFK Göteborg Orienteringej start
Hampus NyströmIF Hagenej start

Mellan

6 100 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK50:268:16
2Anton KarlssonOK Kullingshof51:12+0:468:23
3Per NordholmSävedalens AIK54:01+3:358:51
4Martin IvarssonOK Skogshjortarna54:04+3:388:51
5Jonas LundgrenStora Tuna OK54:32+4:068:56
6Ilya BeliankaSävedalens AIK54:43+4:178:58
7Ulrik OlssonBrattås CK54:56+4:309:00
8Anders HöijeGöteborg-Majorna OK56:51+6:259:19
9Jonas PalmSävedalens AIK57:10+6:449:22
10Anders JanssonTäby OK57:32+7:069:25
11Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK59:01+8:359:40
12Andreas WikströmIK Uven1:00:03+9:379:50
12Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK1:00:03+9:379:50
14Magnus JosefssonSävedalens AIK1:00:46+10:209:57
15Magnus KarlssonOK Landehof1:02:12+11:4610:11
16Erik AderstedtKungälvs OK1:02:45+12:1910:17
17Björn GrothKungälvs OK1:03:16+12:5010:22
18Anders ArfwedsonFrölunda OL1:03:38+13:1210:25
19Jakob GunnarssonLerums SOK1:04:00+13:3410:29
20Simon BååthSävedalens AIK1:04:58+14:3210:39
21Lovisa NilssonSävedalens AIK1:05:31+15:0510:44
22Lisa BörnstedtKungälvs OK1:08:01+17:3511:09
23David RagneviUddevalla OK1:08:18+17:5211:11
24Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK1:08:53+18:2711:17
25Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:09:12+18:4611:20
26Lukas GrothKungälvs OK1:09:13+18:4711:20
27Martin WildheimMölndal Outdoor IF1:09:50+19:2411:26
28Per KjellanderGöteborg-Majorna OK1:10:18+19:5211:31
29Ellika GrothKungälvs OK1:13:22+22:5612:01
30Johan LidénOK Landehof1:15:04+24:3812:18
31Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad1:16:43+26:1712:34
32Martin LidénOK Landehof1:18:44+28:1812:54
33Pierre KarlssonOK Alehof1:19:56+29:3013:06
34Anders LövgärdOK Alehof1:23:16+32:5013:39
35Hans NilssonKungälvs OK1:24:43+34:1713:53
36Gustav Le DousMölndal Outdoor IF1:25:24+34:5814:00
37Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb1:46:01+55:3517:22
Sina TommerIFK Göteborg Orienteringdiskvalificerad
Stefan IsakssonOK Kullingshofdiskvalificerad
Bill AnderssonHestra IFej godkänd
Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lilian ForsgrenOK Tisarenej godkänd
Maria MagnussonSävedalens AIKej godkänd
Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OKutgått
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start
Richard SottFrölunda OLej start
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstadej start
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OKåterbud

Korta

3 700 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel Börjesson ErikssonStorviks IF37:0010:00
2Gustav RexOK Landehof42:07+5:0711:22
3Alwin EinarssonKungälvs OK42:09+5:0911:23
4Emil SkeppSävedalens AIK42:10+5:1011:23
5Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK42:15+5:1511:25
6William RexOK Landehof42:22+5:2211:27
7Tilda MelkstamLerums SOK42:29+5:2911:28
8Ola SkeppSävedalens AIK42:37+5:3711:31
9Tomas HallerödFrölunda OL42:43+5:4311:32
10Henrik MelkstamLerums SOK42:44+5:4411:32
11Arvid HermanssonKungälvs OK44:25+7:2512:00
12Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna44:34+7:3412:02
13Mikael SjölundGöteborg-Majorna OK44:38+7:3812:03
14Anna ErikssonOK Landehof48:53+11:5313:12
15Sofia AnderssonCentrum OK51:08+14:0813:49
16Charlotte DrejmoOK Landehof51:32+14:3213:55
17Alfred JohanssonOK Alehof51:53+14:5314:01
18Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF54:08+17:0814:37
19Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna59:12+22:1216:00
20Hans StrinningUddevalla OK1:00:49+23:4916:26
21Theander HulthénMölndal Outdoor IF1:07:00+30:0018:06
22Erik HulthénMölndal Outdoor IF1:07:02+30:0218:07
23Per-Martin JohanssonIF Rigor1:17:56+40:5621:03
Nadia HindérTolered-Utby Ol-klubbej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser