Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap medeldistans
Arrangörsorganisation: OK Tisaren
Datum: tisdag 17 september 2019

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85

D21

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka NylinOK Tisaren44:04

H21

4 820 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip JacobssonOK Tisaren37:307:46
2Erik FernlundOK Tisaren48:26+10:5610:02
3Mikael PihelOK Tisaren1:01:27+23:5712:44
4Henrik ToressonOK Tisaren1:08:00+30:3014:06

D18

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1My AronssonOK Tisaren38:27

H16

2 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil LarssonOK Tisaren23:318:16
2Noel HelmerssonOK Tisaren29:21+5:5010:20
3Robin HelmerssonOK Tisaren32:16+8:4511:21

D14

2 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Karolina KemhagenOK Tisarenej godkänd

D12

2 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa PihelOK Tisaren48:1021:41

H12

2 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip SjödinOK Tisaren24:0810:52
2Isak LarssonOK Tisaren27:49+3:4112:31

D10

1 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa PetterssonOK Tisaren14:3811:20

H10

1 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred PihelOK Tisaren12:469:53
2Oskar PihelOK Tisaren19:15+6:2914:55
3William NylinOK Tisaren31:20+18:3424:17
4Valdemar TrensénOK Tisaren32:41+19:5525:20

D35

2 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida Karlsson NylinOK Tisaren38:5817:33

H40

4 820 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Peter SjödinOK Tisarenej godkänd

D45

0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Karin AnderssonOK Tisarenej start

H45

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus PerssonOK Tisaren30:18
2Urban SärnbrinkOK Tisaren53:52+23:34

H55

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils AronssonOK Tisaren35:20

H60

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan SvenssonOK Tisaren37:35
2Leif ErikssonOK Tisaren1:08:12+30:37

H65

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke WallOK Tisaren32:41
2Karl-Åke RynoOK Tisaren36:27+3:46
3Leif ToressonOK Tisaren1:11:01+38:20

D75

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:08:05

H75

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt ÅbergOK Tisaren33:48
2Lennart LundhOK Tisaren45:44+11:56
3Roger GustafssonOK Tisaren1:00:20+26:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila