Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Viken Indoor, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Viken Indoor
Arrangörsorganisation: OK Pers Lärjungar
Datum: lördag 30 november 2019 - söndag 1 december 2019

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 1 dag! (11 svar)

D16

6 940 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella SandbergAlfta-Ösa OK24:123:29
2Ellen FunkeLeksands OK27:27+3:153:57
3Emelie ForslundKristinehamns OK28:38+4:264:07
4Märta SandvikAttunda OK29:59+5:474:19
5Elin WolgastSnättringe SK30:48+6:364:26
6Ebba OttossonGävle OK31:34+7:224:32
7Kristina LindgrenVästerås SOK33:17+9:054:47
8Klara ErssonOK Kåre34:12+10:004:55
9Mathilda KarlssonValbo AIF34:18+10:064:56
10Elise EdlerOK Hammaren35:17+11:055:05
11Katja GustafssonNyköpings OK35:21+11:095:05
12Hanna HermannVästerås SOK35:59+11:475:11
13Thea NordinKorsnäs IF OK36:05+11:535:11
14Karin LindgrenKFUM Örebro OK36:46+12:345:17
15Sara ÅbomGävle OK36:53+12:415:18
16Edit JonssonLånghundra IF38:41+14:295:34
17Elsa GörasLeksands OK39:31+15:195:41
18Rebecka HaslerSurahammars SOK39:57+15:455:45
19Emilia JohnssonOK Kåre41:30+17:185:58
20Amanda JanssonOK Klemmingen41:35+17:235:59
21Lilly ChristieSnättringe SK41:53+17:416:02
22Agnes WallinKorsnäs IF OK44:50+20:386:27
23Ylva SandströmSundsvalls OK45:22+21:106:32
Cecilia HectorSnättringe SKej godkänd
Lisa JakobssonSundsvalls OKej start
Amanda SchönfeldtSundsvalls OKej start
Fanny CedstedtLånghundra IFej start
Agnes DambergIFK Lidingö SOKej start

H16

7 430 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil HelanderTullinge SK27:013:38
2Loke HolmgrenOK Hammaren29:06+2:053:54
3Sixten SlagbrandVästerås SOK29:17+2:163:56
4Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK29:51+2:504:01
5Olle BrohagenOK Ravinen31:11+4:104:11
6Eskil WidehagSundbybergs IK31:23+4:224:13
7Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK31:41+4:404:15
8Anton UllerKils OK33:39+6:384:31
9Fabian SundOK Hammaren35:05+8:044:43
10Oskar EureniusOK Hammaren35:33+8:324:47
11Ludvig FerdmanTullinge SK36:09+9:084:51
12Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK36:17+9:164:53
13Olle KallurOK Ravinen37:14+10:135:00
14Eric BäckArboga OK37:37+10:365:03
15Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK39:25+12:245:18
16David Kjellbergvacant40:07+13:065:23
17David TörnqvistTullinge SK41:43+14:425:36
Edvin MäkinenOK Hammarenej godkänd
Axel WiknerOK Österåkerej godkänd
Joel OwénValbo AIFej godkänd
Anton CarlssonIF Hagenej godkänd

D14

4 720 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin StrömqvistAttunda OK18:433:57
2Emmy KärrlanderUmedalens IF23:50+5:075:02
3Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb24:05+5:225:06
4Klara JunegardTullinge SK24:21+5:385:09
5Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK26:23+7:405:35
6Maja LundholmUmeå OK27:26+8:435:48
7Moa BergqvistKorsnäs IF OK28:12+9:295:58
8Tuva HolmströmOK Ravinen28:29+9:466:02
9Hilma VikströmUmeå OK28:41+9:586:04
10Frida MelinOK Rodhen28:48+10:056:06
11Emelie SvärdIF Thor29:06+10:236:09
12Lovisa LundinAlfta-Ösa OK30:25+11:426:26
13Amanda BäckArboga OK31:07+12:246:35
14Ebba SamuelssonUmeå OK31:28+12:456:40
15Elsa HedinOK Linné31:39+12:566:42
16Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK31:52+13:096:45
17Emilia BergmanTullinge SK32:20+13:376:51
18Ellen ThorsénSurahammars SOK33:16+14:337:02
19Tilda LarssonOK Klemmingen35:57+17:147:36
20Elsa KaipeOK Kåre36:36+17:537:45
21Ebba FlodmanOK Hammaren38:46+20:038:12
22Linnéa WestlinValbo AIF50:31+31:4810:42
23Elise MagnussonSigtuna OK53:02+34:1911:14
Nora KäckUmeå OKej godkänd

H14

5 030 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wille SöderqvistOK Kåre15:563:10
2Hugo SjölanderTäby OK16:00+0:043:10
3Oliver LiwångIFK Lidingö SOK16:06+0:103:12
4Erik LundquistOK Ravinen16:12+0:163:13
5Svante SandvikAttunda OK17:52+1:563:33
6Noa HelgarsTäby OK17:59+2:033:34
7Gustav LjunggrenOK Hammaren20:16+4:204:01
8Elis WiklundVästerås SOK20:38+4:424:06
9Elias LjungdellTäby OK20:48+4:524:08
10Erik PalmVästerås SOK20:57+5:014:09
11Aron HöglundTullinge SK21:12+5:164:12
12Carl SandqvistVästerås SOK21:57+6:014:21
13Viggo HolmbergOK Tylöskog22:38+6:424:29
14Adrian WidmarkUmeå OK23:02+7:064:34
15Malte AlbinssonOK Österåker23:15+7:194:37
16Vigor KjellmanStorviks IF23:28+7:324:39
17Ludvig HaslerSurahammars SOK23:51+7:554:44
18Melker KronqvistOK Klemmingen25:23+9:275:02
19Malte BellanderGustavsbergs OK25:58+10:025:09
20Alfred JeppssonOK Hammaren26:21+10:255:14
21Axel GräfningsGrycksbo IF OK26:59+11:035:21
22Edvin WallnerAttunda OK27:07+11:115:23
23Niklas BlomValbo AIF28:19+12:235:37
24Melker SundOK Hammaren30:58+15:026:09
25Hjalmar HögsellKristinehamns OK31:05+15:096:10
26Svante BrohagenOK Ravinen36:56+21:007:20
27Malte KlassonOK Hammaren38:45+22:497:42
28Love ErlandssonKorsnäs IF OK47:18+31:229:24
Nils HolmnäsOK Klemmingenej godkänd
Oskar BjörkOK Hammarenej godkänd
Hugo AtterbrandOK Kåreej godkänd
Elliot JonssonAttunda OKej godkänd
Folke KåbergOK Ravinenej start

D12

5 970 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nilla EnquistOK Hammaren9:421:37
2Miriam GustafssonNyköpings OK12:28+2:462:05
3Sara StrömqvistAttunda OK13:03+3:212:11
4Svea ForsslundGävle OK13:27+3:452:15
5Linda StrömqvistAttunda OK14:17+4:352:23
6Kerstin ChristieSnättringe SK14:44+5:022:28
7Alice FunkeLeksands OK16:42+7:002:47
8Miranda StrandTullinge SK17:04+7:222:51
9Fanny BergmanTullinge SK17:30+7:482:55
10Sanna ErlandssonKorsnäs IF OK18:24+8:423:04
11Greta SandvikAttunda OK20:20+10:383:24
12Elin AlmgrenSöders-Tyresö21:15+11:333:33
13Gabriella HaslerSurahammars SOK21:37+11:553:37
14Ellen NybäckTullinge SK22:07+12:253:42
15Ester KlassonOK Hammaren27:40+17:584:38
16Mirjam CostermansJärla Orientering33:14+23:325:34
Maja OwénValbo AIFej godkänd
Sara LiwångIFK Lidingö SOKej godkänd
Alicia HermannVästerås SOKej godkänd

H12

5 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Walter SöderqvistOK Kåre10:161:43
2Oscar LundquistOK Ravinen12:22+2:062:04
3Oliver JonssonAttunda OK13:30+3:142:15
4Arvid KjellmanStorviks IF15:21+5:052:34
5Hugo ZetterbergVästerås SOK16:10+5:542:42
6Oskar WennbergStorviks IF17:07+6:512:52
7Egil HenerydValbo AIF18:51+8:353:09
8Filip ÅkärbjärIFK Mora OK19:15+8:593:13
9Leo WisborgTullinge SK21:44+11:283:38
10Albin HessleTullinge SK23:51+13:353:59
11David EideforsSundbybergs IK37:28+27:126:16

D10

4 730 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Iris WikströmOK Hammaren19:394:09
2Alma WestlinValbo AIF21:37+1:584:34
3Ida AnderssonTullinge SK23:36+3:574:59
4Ellie SöderbergGävle OK31:56+12:176:45
5Signe AlbinssonOK Österåker36:59+17:207:49
6Matilda FlordalSnättringe SK55:10+35:3111:39

H10

4 730 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb10:362:14
2Albin EnbarrOK Hammaren18:26+7:503:53
3Melker KjellmanStorviks IF22:10+11:344:41
4Love ForsslundGävle OK22:45+12:094:48
5Erik GräfningsGrycksbo IF OK25:55+15:195:28

Inskolning

2 420 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Viola AnderssonTullinge SKfullföljt
Nils Björk SandqvistOK Linnéfullföljt
Isak CarlbergOK Hammarenfullföljt
Maja DavidssonAlfta-Ösa OKfullföljt
Elmer Lundgrenvacantfullföljt
Ellie VainionpääDalaportens OLfullföljt
Olle ZetterbergVästerås SOKfullföljt
Isac LandqvistKöping-Kolsva OKej godkänd

U2

6 310 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia ForslundKristinehamns OK28:514:34
2Filip SoneAttunda OK30:11+1:204:47
3Lukas JohanssonValbo AIF30:47+1:564:52
4Tuva ThörnqvistSöders-Tyresö32:39+3:485:10
5Terje HenerydValbo AIF32:40+3:495:10
6Axel GustafssonNyköpings OK34:22+5:315:26
7Saga WallnerAttunda OK35:04+6:135:33
8Helena EideforsSundbybergs IK39:07+10:166:11
9Erik LindqvistOK Hammaren42:55+14:046:48
10Erik NybäckTullinge SK43:40+14:496:55
11Sara AlmgrenSöders-Tyresö47:00+18:097:26
12Sixten EnbarrOK Hammaren1:10:57+42:0611:14
13Stellan KlassonOK Hammaren1:43:48+1:14:5716:27

Öppen motion 3

6 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta EnbarrOK Hammaren12:372:05
2Anders ThoméeIFK Mora OK22:11+9:343:41
3Staffan VestbomOckelbo OK24:23+11:464:03
4Petra HermannVästerås SOK26:01+13:244:19
5Axel DavidssonAlfta-Ösa OK33:26+20:495:33
6Charlotta HolmbergValbo AIF33:47+21:105:36
7Fredrik Svedobovacant35:27+22:505:53
8Linda Mählervacant35:28+22:515:53
9Johannes JakobssonOK Klemmingen40:10+27:336:40
Karin B. Andersson IF Hagenej godkänd

Öppen motion 5

4 830 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fanny BergmanTullinge SK25:385:18
2Hanna JonsellIF Thor28:19+2:415:51
3Jesper VainionpääDalaportens OL29:09+3:316:02
4Nilla & Svea Enquist & ForsslundOK Hammaren30:08+4:306:14
5Leo VisborgTullinge SK30:23+4:456:17
6Miranda StrandTullinge SK30:24+4:466:17
7Cornelia KrafftLänna IF30:43+5:056:21
8Niklas HenerydValbo AIF31:51+6:136:35
9Greta SandvikAttunda OK35:59+10:217:26
10Marie LarssonOK Klemmingen39:10+13:328:06
11Eva-Lena MäkinenOK Hammaren39:41+14:038:12
12Marie-Louise KaipeOK Kåre39:45+14:078:13
13Erik NybäckTullinge SK42:54+17:168:52
14Magnus EnbarrOK Hammaren42:59+17:218:53
14Ellen NybäckTullinge SK42:59+17:218:53
16Maria Kjellman WallénStorviks IF45:30+19:529:25
17Carina RongeTullinge SK45:32+19:549:25
18Catharina Karlsson BrabieJärfälla OK46:07+20:299:32
19Ann-Sofi NybäckTullinge SK46:08+20:309:33
20Maria HessleTullinge SK49:22+23:4410:13
21Charlotta WallinKorsnäs IF OK55:38+30:0011:31
22Andreas J. WikströmOK Hammaren57:11+31:3311:50
23Annika WinterrosOK Hammaren59:28+33:5012:18
23Annika BryggarGrycksbo IF OK59:28+33:5012:18
25Karin B. Andersson IF Hagen59:50+34:1212:23
26Olivia LarssonOK Klemmingen1:04:47+39:0913:24
Hampus KarlssonOK Hammarenej godkänd
Sara StrömqvistAttunda OKej godkänd
Ellen HannrupIF Thorej godkänd
Carolina AnderssonTullinge SKej godkänd
Selma IvarssonOK Hammarenej godkänd
Albin HessleTullinge SKej godkänd
Johanna ForslundKristinehamns OKej godkänd
Ida AnderssonTullinge SKej godkänd

Öppen motion 7

6 650 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias LjungdellTäby OK20:123:02
2Niklas ErlandssonOK Södertörn20:38+0:263:06
3Noa ElgarsTäby OK21:29+1:173:13
4Wilhelm BergmanTullinge SK21:31+1:193:14
5Erik LundquistOK Ravinen22:18+2:063:21
6Joel WallnerAttunda OK22:51+2:393:26
7Hugo BacklundTullinge SK23:22+3:103:30
8Hugo SjölanderTäby OK24:59+4:473:45
9Marcus BarbozaAttunda OK25:14+5:023:47
10Svante SandvikAttunda OK25:46+5:343:52
11Rickard AnderssonTullinge SK29:10+8:584:23
12Jan DalheimerIK Vikings OK29:15+9:034:23
13Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK29:39+9:274:27
14Moa WestbladOK Ravinen30:15+10:034:32
15Ronja JungåkerOK Kåre30:17+10:054:33
16Andreas DavidssonAlfta-Ösa OK31:30+11:184:44
17Jon EklundIK Jarl Rättvik35:19+15:075:18
18Henrik ErlandssonOK Södertörn37:16+17:045:36
19Peter AnderssonSöders-Tyresö38:00+17:485:42
20Klara WallinderGöteborg-Majorna OK43:55+23:436:36
21Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK43:56+23:446:36
22Anni TanskanenSnättringe SK44:20+24:086:40
23Ludvig SigrandOK Södertörn44:42+24:306:43
24Ella KarlssonSnättringe SK44:45+24:336:43
25John McLellandOK Rodhen45:10+24:586:47
26Frida EdlerOK Hammaren47:29+27:177:08
27Emil Jeppssonvacant52:54+32:427:57
28Maria EnquistOK Hammaren53:31+33:198:02
29Malin Lidow HenerydValbo AIF59:21+39:098:55
30Ylva SvärdströmOK Ravinen1:01:08+40:569:11
Tobias StenälvValbo AIFej godkänd
Simon HectorSnättringe SKej godkänd
Emil HelanderTullinge SKej godkänd
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OLej start

Damer

10 390 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella AnderssonOK Södertörn37:003:33
2Frida VikströmSundsvalls OK39:39+2:393:48
3Tove FlodmanOK Hammaren40:23+3:233:53
4Caroline GuttkeNyköpings OK40:24+3:243:53
5Annick MeisterOK Södertörn41:28+4:283:59
6Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna41:38+4:384:00
7Lovisa HambäckLånghundra IF41:51+4:514:01
8Kristin BomanGävle OK43:01+6:014:08
9Alva JonssonLånghundra IF43:09+6:094:09
10Adelina FunkeLeksands OK44:42+7:424:18
11Tuva-Cajsa SpikLeksands OK45:26+8:264:22
12Ida HofstedtTäby OK46:03+9:034:25
13Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna46:15+9:154:27
14Sanna HedbergOK Södertörn47:25+10:254:33
15Maja MörthStora Tuna OK47:52+10:524:36
16Linnea PerssonValbo AIF47:56+10:564:36
17Tove RingiOK Kåre48:29+11:294:39
18Maja SandvikAttunda OK49:07+12:074:43
19Miranda FredrikssonNyköpings OK50:22+13:224:50
20Charlotte WiknerOK Österåker50:46+13:464:53
21Ella SjöbergTullinge SK51:42+14:424:58
22Maria WikströmOK Hammaren52:14+15:145:01
23Jenny WallnerAttunda OK52:18+15:185:02
24Tove SjöbergTullinge SK52:53+15:535:05
25Tilda GolsäterKorsnäs IF OK53:29+16:295:08
26Annika BjörkOK Linné53:43+16:435:10
27Nina ErikssonSöders-Tyresö53:47+16:475:10
28Moa HjorthDomnarvets GOIF54:39+17:395:15
29Åsa WilestedtAttunda OK54:48+17:485:16
30Lovisa HöglundTullinge SK54:59+17:595:17
31Andrea JonssonLånghundra IF55:33+18:335:20
32Nova SahlénVästerås SOK55:50+18:505:22
33Smilla MogensenOK Ravinen55:59+18:595:23
34Tilde JonssonOK Österåker56:36+19:365:26
35Pernilla SahlénVästerås SOK57:10+20:105:30
36Emilia BergströmOK Rodhen57:15+20:155:30
37Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK57:31+20:315:32
38Frida ArnessonSkarpnäcks OL57:50+20:505:33
39Ronja Löwvacant58:40+21:405:38
40Caroline WestbomOK Österåker59:01+22:015:40
41Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL59:05+22:055:41
42Sara HägglundOK Hammaren59:54+22:545:45
43Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:00:05+23:055:46
44Felicia SahlénVästerås SOK1:02:34+25:346:01
45Therese HolmströmOK Ravinen1:02:45+25:456:02
46Hanna AnängenNyköpings OK1:03:30+26:306:06
47Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:03:58+26:586:09
48Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:04:04+27:046:09
49Åsa SundOK Hammaren1:07:09+30:096:27
50Karin AlmgrenSöders-Tyresö1:07:34+30:346:30
51Maria FredrikssonNyköpings OK1:10:20+33:206:46
52Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK1:10:31+33:316:47
53Johanna GustavssonKorsnäs IF OK1:11:11+34:116:51
54Anna LundquistOK Ravinen1:12:43+35:436:59
55Nayara GillsparrOK Österåker1:12:48+35:487:00
56Jenny WindahlGävle OK1:17:20+40:207:26
57Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:19:15+42:157:37
58Karin FlordalSnättringe SK1:21:48+44:487:52
59Gabriella FriskGustavsbergs OK1:22:49+45:497:58
60Jessica StrömqvistAttunda OK1:23:13+46:138:00
61Malin SundebyCentrum OK1:24:07+47:078:05
62Emma LundholmUmeå OK1:26:41+49:418:20
63Anna ZetterbergVästerås SOK1:44:39+1:07:3910:04
64Jeanette JonssonOK Österåker1:45:14+1:08:1410:07
Ida EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Hanna GustafssonOK Kåreej godkänd
Ida HänströmTäby OKej godkänd
Jenny JohanssonValbo AIFej godkänd
Therese BergqvistKorsnäs IF OKej godkänd
Monica RoosAttunda OKej godkänd
Alice MarmelidOK Roxenej start
Julia NordlanderSundsvalls OKej start
Amelie RajanIFK Lidingö SOKej start
Amanda GranqvistOK Ravinenej start

Herrar

9 670 m, 90 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HerneOK Ravinen26:132:42
2Fredrik AhnlénOK Hammaren30:58+4:453:12
3Viktor SoneAttunda OK31:31+5:183:15
4Carl CarlssonNyköpings OK32:00+5:473:18
5Hugo KindbornOK Hällen32:02+5:493:18
6Manne HammarbergJärfälla OK32:22+6:093:20
7Marcus SteneboAttunda OK32:40+6:273:22
8David HectorStockholms Inomhusorienterare32:47+6:343:23
9Benjamin LangerakJärfälla OK32:53+6:403:24
10Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK33:36+7:233:28
11Alfred LiljeströmGävle OK34:10+7:573:31
12Christian LindhSundbybergs IK35:31+9:183:40
13Oskar ÅdahlUmeå OK35:37+9:243:40
14Jesper SvenskStora Tuna OK35:59+9:463:43
15Martin RinnbäckOK Ravinen36:22+10:093:45
16Martin SandqvistVästerås SOK36:27+10:143:46
17Emanuel NäslundSkogslöparna36:35+10:223:46
18Elis IversAttunda OK36:45+10:323:48
19Hugo FriskVästerås SOK37:06+10:533:50
20Joel WallnerAttunda OK37:10+10:573:50
21Björn LundquistOK Ravinen37:27+11:143:52
22Hugo FlordalSnättringe SK37:28+11:153:52
23Erik Lidström LauriSnättringe SK37:36+11:233:53
24Jonatan SöderbergGävle OK37:42+11:293:53
25Wilhelm BergmanTullinge SK37:51+11:383:54
26Pontus FunkeLeksands OK37:55+11:423:55
27Niklas ErlandssonOK Södertörn38:04+11:513:56
28Johannes ÖhgrenOK Kåre38:15+12:023:57
29Joel GolsäterKorsnäs IF OK38:26+12:133:58
30Rasmus SöderbergGävle OK38:53+12:404:01
31Elis SandbergAlfta-Ösa OK39:20+13:074:04
32Erik HanssonGävle OK39:27+13:144:04
33Fredrik JonssonAttunda OK40:15+14:024:09
34Emil KarlssonHestra IF40:32+14:194:11
35Torbjörn GillsparrOK Österåker40:51+14:384:13
36Hampus NyströmIF Hagen41:19+15:064:16
37Fredrik SoneAttunda OK41:39+15:264:18
38Joel Börjesson ErikssonStorviks IF41:49+15:364:19
39Olle MolinOK Klemmingen41:54+15:414:19
40Lucas SöderbergGävle OK43:21+17:084:28
41Hugo BacklundTullinge SK43:25+17:124:29
42Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna43:39+17:264:30
43Jakob Gadefors-NauHaninge SOK44:01+17:484:33
44Patrik SöderqvistOK Kåre44:08+17:554:33
45Robert BlomSöderhamns OK44:56+18:434:38
46Marcus BarbozaAttunda OK45:01+18:484:39
47Lars-Erik HaslerSurahammars SOK45:29+19:164:42
48Filip BäckArboga OK45:41+19:284:43
49Andreas LundholmUmeå OK45:51+19:384:44
50Noel WaldenfjordJärfälla OK46:24+20:114:47
51Isak AnängenNyköpings OK46:33+20:204:48
52Oskar ForsbergStockholms Inomhusorienterare46:55+20:424:51
53Filip MagnussonStora Tuna OK47:15+21:024:53
54Hannes LindahlSundsvalls OK47:18+21:054:53
55Andreas BorängSnättringe SK47:19+21:064:53
56Örjan SahlOK Klemmingen47:34+21:214:55
57Olle GrywenzOK Linné48:06+21:534:58
58Joar MorénGävle OK48:45+22:325:02
59Peter BergmanTullinge SK48:56+22:435:03
60Marcus ArnoldssonVästerås SOK49:02+22:495:04
61Patrik FriskGustavsbergs OK49:14+23:015:05
62Torbjörn BlomValbo AIF49:20+23:075:06
63Michael ForslundKristinehamns OK49:22+23:095:06
64Albin SjöblomOK Kåre49:52+23:395:09
65Jonathan UllerKils OK50:22+24:095:12
66Anders JanssonGrycksbo IF OK51:00+24:475:16
67Samuel LindénAttunda OK51:10+24:575:17
68Lukas JohanssonSundsvalls OK51:20+25:075:18
69Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb51:25+25:125:19
70Martin BellanderGustavsbergs OK51:48+25:355:21
71Magnus FlodmanOK Hammaren52:24+26:115:25
72Ludvig HolmqvistOK Tor53:01+26:485:28
73Hampus WiknerOK Österåker53:04+26:515:29
74Ulf MagnussonLeksands OK54:07+27:545:35
75Jonas LarssonKristinehamns OK54:42+28:295:39
76Daniel HelanderTullinge SK54:46+28:335:39
77Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna56:21+30:085:49
78Erik JonssonLånghundra IF56:45+30:325:52
79Anders WiknerOK Österåker56:47+30:345:52
80Stefan WisborgTullinge SK56:55+30:425:53
81Nicolas BarbozaAttunda OK58:31+32:186:03
82Martin ForsslundGävle OK58:35+32:226:03
83Alvin AnderlingOK Klemmingen59:51+33:386:11
84Daniel WallnerAttunda OK1:00:11+33:586:13
85Magnus StrömqvistAttunda OK1:00:53+34:406:17
86Arvid UmegårdLånghundra IF1:14:06+47:537:39
Joel WiklundSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Melker ForsbergKFUM Örebro OKej godkänd
Leo AlvolinOK Kåreej godkänd
Axel Leijon ThorellLånghundra IFej godkänd
Ville SjöblomKöping-Kolsva OKej start
Eric HallnerOckelbo OKej start
Albin FalkNyköpings OKej start
Erik BomanGävle OKej start
Pontus LindgrenVästerås SOKej start
Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Henry SvensVästerbergslagens OLej start

Old Girls

7 370 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna EideforsSundbybergs IK25:413:29
2Stina BorängSnättringe SK30:25+4:444:07
3Lotta JungåkerKorsnäs IF OK33:07+7:264:29
4Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK35:08+9:274:46
5Madelene BarbozaAttunda OK42:30+16:495:45
6Åsa LindhSundbybergs IK45:56+20:156:13
7Helena BångaAlfta-Ösa OK47:00+21:196:22
8Anna BörjesIK Jarl Rättvik49:57+24:166:46
9Lena AhnlenOK Hammaren50:32+24:516:51
10Anna GustafssonNyköpings OK52:41+27:007:08
11Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK53:48+28:077:17
12Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK54:47+29:067:25
13Lena MorénGävle OK54:58+29:177:27
14Anette EngströmValbo AIF58:56+33:157:59
15Elisabeth HectorSnättringe SK1:02:22+36:418:27
16Mia GustafssonOK Kåre1:02:35+36:548:29
17Maria WestlinValbo AIF1:05:16+39:358:51
18Gunilla SahlOK Klemmingen1:05:43+40:028:55
19Kristina BäckArboga OK1:22:31+56:5011:11
20Anna-Lena CostermansJärla Orientering1:25:56+1:00:1511:39
21Elke WilkeTierps SOK2:03:45+1:38:0416:47
Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OKej godkänd
Louise Jeppsson WulffOK Hammarenej godkänd
Ingalill KåbergOK Ravinenej start

Old Boys

8 000 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Krister ÅkärbjärIFK Mora OK22:032:45
2Hans LiwångIFK Lidingö SOK22:19+0:162:47
3Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL24:51+2:483:06
4Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK26:49+4:463:21
5Per HermannVästerås SOK26:51+4:483:21
6Jonas HolmgrenOK Hammaren28:29+6:263:33
7Jörgen HectorSnättringe SK29:46+7:433:43
8Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK30:34+8:313:49
9Lennart WahlgrenRehns BK31:07+9:043:53
10Torgny NäslundSkogslöparna31:27+9:243:55
11Lennarth KarlssonValbo AIF32:19+10:164:02
12Jan LindhSundbybergs IK32:26+10:234:03
13Tony HolmbergOK Tylöskog34:38+12:354:19
14Mats GustafssonNyköpings OK34:52+12:494:21
15Stefan KärrlanderUmedalens IF35:17+13:144:24
16Niclas SjöblomOK Kåre38:13+16:104:46
17Jonas NäslundOK Hammaren38:28+16:254:48
18Tomas GlanshedHaninge SOK39:34+17:314:56
19Anders AtterbrandOK Kåre40:17+18:145:02
20Bo BörjessonStorviks IF41:10+19:075:08
21Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK42:48+20:455:21
22Magnus JeppssonOK Hammaren46:27+24:245:48
23Johan EideforsSundbybergs IK47:45+25:425:58
24Bengt HaglundLeksands OK47:46+25:435:58
25Lars GustafssonOK Kåre48:14+26:116:01
26Mats JönssonKorsnäs IF OK48:27+26:246:03
27Johan SundénVästerås SOK49:13+27:106:09
28James ChristieSnättringe SK54:31+32:286:48
29Per ElfströmÅrsunda IF59:21+37:187:25
Tomas AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Svante LindgrenKorsnäs IF OKej godkänd
Daniel SundOK Hammarenej godkänd
Göran HedmanValbo AIFej godkänd
Jörgen HellgrenIF Thorej start
Ola KåbergOK Ravinenej start

Herrar Easy

7 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias EklundOckelbo OK26:393:27
2Stellan TäckOK Hammaren26:42+0:033:28
3Fredrik AnderssonOK Klemmingen32:01+5:224:09
4Lars-Erik LiljeströmGävle OK32:37+5:584:14
5Lars WestlinValbo AIF36:57+10:184:47
Henrik SjöblomKöping-Kolsva OKej start

Damer Easy

7 970 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina ÖstblomOK Hammaren36:114:32
2Anna WennbergStorviks IF36:36+0:254:35
3Anneli ChristieSnättringe SK39:45+3:344:59
4Erika LeandersAlfta-Ösa OK43:12+7:015:25
5Anna FunkeLeksands OK44:45+8:345:36
6Helena LiljeströmGävle OK52:35+16:246:35
7Ann-Sofie TäckOK Hammaren54:20+18:096:49
8Sara JakobssonOK Klemmingen1:04:35+28:248:06
Gunilla GräfningsGrycksbo IF OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser