Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Luletrippeln, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Luletrippeln, medeldistans
Arrangörsorganisation: OK Renen
Datum: söndag 3 juni 2012

D21

3 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne RutqvistIFK Umeå42:1512:21
2Sara LundstenVittjärvs IK46:17+4:0213:31
Susanne AnderssonPiteå IFej start
Carin EmlénVittjärvs IKej start

H21

4 510 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel NordeboÄlvsby IF OK35:497:56
2Ivar SvartholmGammelstads IF39:49+4:008:49
3Peter WestinVittjärvs IK40:49+5:009:03
4Niklas MannbergHögåkers OK46:53+11:0410:23
5Tage NordbergBergnäsets AIK55:35+19:4612:19
6Henrik FröjdRehns BK58:00+22:1112:51
7Alexander GlavhammarI 19 IF58:23+22:3412:56
8Linus BohmanHjärnarps GH OL1:02:27+26:3813:50
9Mattias VainionpääI 19 IF1:06:03+30:1414:38
10Anders KristofferssonI 19 IF1:09:07+33:1815:19
Joel SjölanderIFK Umeåej godkänd

D20

3 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea WickbomVittjärvs IK1:04:2718:06

H20

3 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik NordbergBergnäsets AIK26:207:23
2Joar SvartholmGammelstads IF28:44+2:248:04
3Jonas LarsonBergnäsets AIK28:47+2:278:05
4Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK36:08+9:4810:08
5Victor HenrikssonSeskarö IF46:35+20:1513:05

D18

3 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina WickbomVittjärvs IK40:3511:23
2Ida SundströmOK Renen42:50+2:1512:01
3Josefine TuoremaaVittjärvs IK45:02+4:2712:38
4Julia SipolaVittjärvs IK49:05+8:3013:47
5Agnes Leffler-RosendahlOK Renen51:54+11:1914:34
6Lisa SundströmOK Renen58:32+17:5716:26

H18

3 420 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Anton MöllerArvidsjaurs OKej start
Filip SalénOK Renenej start

D16

3 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabel SalénOK Renen43:3012:27
2Ida NordlundPiteå IF49:51+6:2114:17
3Emelie GranbergPiteå IF1:23:09+39:3923:49
4Signe Leffler-RosendahlOK Renen1:32:07+48:3726:23
Elin BergströmOK Vargenej godkänd
Susanne NilssonOK Renenej godkänd
Elise ForslundOK Renenej start
Linnea NordbergBergnäsets AIKej start
Sigrid HolmgrenOK Renenej start

H16

3 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar WestinVittjärvs IK35:4610:14
2Nils HenrikssonSeskarö IF48:49+13:0313:59
Kalle HenrikssonGammelstads IFej start

D14

3 110 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny WegebroUmeå OK39:0112:32
2Elin NordlundPiteå IF48:08+9:0715:28
3Sofia WestinVittjärvs IK48:34+9:3315:36
4Hanna E TuoremaaVittjärvs IK48:54+9:5315:43
5Elin LundgrenVittjärvs IK54:56+15:5517:39
6Ellinor LernstålOK Renen1:01:45+22:4419:51
7Johanna LundkvistOK Vargen1:17:26+38:2524:53
8Rebecca FahlgrenVittjärvs IK1:36:18+57:1730:57
Kristina TholerudÖvertorneå IFej start

H14

3 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin SalénOK Renen33:1510:41
2Rasmus WickbomVittjärvs IK34:53+1:3811:12
3Martin GranbergPiteå IF52:06+18:5116:45
4Viktor NordströmGammelstads IF1:53:58+1:20:4336:38
Harald LarssonBergnäsets AIKej start
Albin EmlénVittjärvs IKej start

D12

2 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira ForslundOK Renen31:0513:23
2Agnes KarlssonÄlvsby IF OK42:47+11:4218:26
3Elsa ChristofferssonOK Renen43:54+12:4918:55
4Emma JohanssonVittjärvs IK48:54+17:4921:04
Else HolmgrenBergnäsets AIKej start

H12

2 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar LundgrenVittjärvs IK24:0810:24
2Gustav Johansson-ManligVittjärvs IK31:47+7:3913:41
3Gabriel LarssonGammelstads IF39:53+15:4517:11
Johan BergdahlGammelstads IFej start

D10

1 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia LundkvistOK Vargen33:5317:06
2Edit KarlssonÄlvsby IF OK42:48+8:5521:36
Tina YlipääBergnäsets AIKej start

H10

1 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias SnellOK Renen32:5016:34
Simon MarkströmOK Renenej start

D35

3 560 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Monica OlssonOK Renenej start
Karin KarlssonÄlvsby IF OKej start

H35

4 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jani LeppäniemiVetelin Urheilijat53:0411:45
Rickard BerglundVittjärvs IKej godkänd

H40

4 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LundgrenI 19 IF44:0711:00
2Niklas PermanVittjärvs IK48:48+4:4112:10
3Håkan KarlssonÄlvsby IF OK50:35+6:2812:36
4Mattias LundgrenVittjärvs IK1:00:23+16:1615:03
5Krister BerglundVittjärvs IK1:03:01+18:5415:42
6Ted StrömbäckVittjärvs IK1:08:13+24:0617:00

D45

3 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anneli WickbomVittjärvs IK49:3216:01
2Agneta HolmgrenBergnäsets AIK51:55+2:2316:48
3Lena LundstenVittjärvs IK1:03:57+14:2520:41
4Karin E TuoremaaVittjärvs IK1:06:38+17:0621:33
5Helena LindströmVittjärvs IK1:12:39+23:0723:30
Ann JanssonÄlvsby IF OKej start

H45

4 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frans WickbomI 19 IF38:209:33
2Lars LundkvistSeskarö IF43:47+5:2710:55
3Per ÖgrenBergnäsets AIK46:45+8:2511:39
4Risto LuodonpääAlatornion Pirkat50:42+12:2212:38
5Mats DruggeVittjärvs IK52:05+13:4512:59
6Kent TuoremaaVittjärvs IK56:07+17:4713:59
Kjell HenrikssonSeskarö IFej godkänd

H50

3 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats LundinÄlvsby IF OK44:1612:26
2Thomas LagesonKöping-Kolsva OK52:13+7:5714:40
3Björn LundstenVittjärvs IK54:12+9:5615:13
4Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK55:22+11:0615:33
5Anders AbrahamssonGammelstads IF59:33+15:1716:43
6Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK1:14:58+30:4221:03
Richard HolmgrenBergnäsets AIKej godkänd
Håkan TholerudÖvertorneå IFej start
Mats JohanssonVittjärvs IKej start
Roger ÅsbergOK Hedströmmenej start

D60

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irene DanielssonPiteå IF55:3522:14
Ulla PerhultOK Vargenej start
Britt-Marie LindmarkSvappavaara AIFej start

H60

3 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan LindelöfSeskarö IF44:2612:28
2Eje AnderssonBodens BK51:11+6:4514:22
3Torbjörn LundbergPiteå IF53:14+8:4814:57
4Roland JanssonÄlvsby IF OK53:25+8:5915:00
5Kjell SandströmBodens BK1:00:14+15:4816:55
Robert SvartholmGammelstads IFej godkänd
Matts EngvallBodens BKej start

H65

3 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo JohanssonIK Örnen40:0512:58
2Conny LagerskogArvidsjaurs OK40:55+0:5013:14
3Kjell MörtbergBodens BK43:43+3:3814:08
Ove JohanssonIK Örnenej start
Thor-Erik LindmarkSvappavaara AIFej start

D70

2 500 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Aira MyllyOunasvaaran Hiihtoseuraej start

H70

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Runar MarktinArvidsjaurs OK47:1616:17
2Birger LundbergArvidsjaurs OK51:25+4:0917:43
3Henken ErikssonI 19 IF59:20+12:0420:27
Nore WestinI 19 IFej start
Stig KarlssonVidsels IKej start
Per-Anders BrännströmArvidsjaurs OKej start

H75

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Folke ErikssonI 19 IF1:08:0523:28
2Allan OlssonBergnäsets AIK1:11:53+3:4824:47
3Gunnar JohanssonBergnäsets AIK1:23:16+15:1128:42
Jan-Erik HolmstedtSkellefteå OKej start
Tapio PatanaVetelin Urheilijatej start
Ingemar LundströmArvidsjaurs OKej start
Göran EkebjärOK Kåreej start

H80

2 390 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elis GustafssonBodens BKej start

Inskolning

1 340 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Martin LauriGammelstads IFej start

U1

1 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonVittjärvs IK15:4011:41
2Klara KivijärviOK Renen23:24+7:4417:27
3Emilia WickbomVittjärvs IK27:49+12:0920:45

U2

1 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis BergdahlGammelstads IF55:4028:06
Theo YlipääBergnäsets AIKej start

Öppen motion 5

3 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland LarssonGammelstads IF45:1314:32
2Bengt NordeboÄlvsby IF OK49:38+4:2515:57
3Elin LovénHögåkers OK1:10:11+24:5822:34
4Ann NordlundPiteå IF1:31:40+46:2729:28
Linnéa BybergVittjärvs IKej godkänd
Mona JohanssonBergnäsets AIKej start
Malin KristofferssonVittjärvs IKej start
Lena YlipääBergnäsets AIKej start

Öppen motion 7

4 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jon LarssonOK Skogshjortarna47:2210:30
2Robert MicekTJ Cingov Slovakia47:23+0:0110:30
3Erik OskarssonVittjärvs IK58:59+11:3713:04
4Catrin IngvarssonOK Tylöskog1:00:00+12:3813:18
5Magnus GranbergPiteå IF1:03:35+16:1314:05
6Marcus LahtinenAlatornion Pirkat1:14:34+27:1216:32
7Stefan LauriGammelstads IF1:16:05+28:4316:52
8Ida JanssonOK Renen1:18:16+30:5417:21
Tobias PerssonGammelstads IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser