Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Konstrundan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Konstrundan
Arrangörsorganisationer: OK Klemmingen / Stjärnhovs OK 65
Datum: tisdag 15 oktober 2019

Bana A

4 440 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK37:038:20
2Hans-Ove ErikssonNyköpings OK53:34+16:3112:03
3Henrik OlssonHallstahammars OK54:21+17:1812:14
4Bo DavidssonSolna OK54:35+17:3212:17
5Anna-Karin SundqvistTullinge SK55:30+18:2712:29
6Alf LindbergKöping-Kolsva OK55:31+18:2812:30
7Claes ÖgrenOK Nalle55:45+18:4212:33
8Bengt KärrströmTullinge SK56:21+19:1812:41
9Lena LarssonSala OK56:58+19:5512:49
10Knut-Åke HallebroOK Klemmingen1:00:45+23:4213:40
11Anders KarlssonTullinge SK1:00:57+23:5413:43
12Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:01:15+24:1213:47
13Lennart OlssonIK Standard1:02:00+24:5713:57
14Björn-Ove PetterssonAttunda OK1:03:45+26:4214:21
15Göran DavidssonOK Klemmingen1:04:24+27:2114:30
16Anders HasselboOK Måsen1:09:20+32:1715:36
17Leif WadmanKöping-Kolsva OK1:10:39+33:3615:54
18Kurt ErikssonVandrarringen1:12:37+35:3416:21
19Hans HolgerssonOK Måsen1:14:13+37:1016:42
20Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF1:15:15+38:1216:56
21Stig PedersonSödertälje-Nykvarn OF1:15:41+38:3817:02
22Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:17:18+40:1517:24
23Göran SvärdOK Klemmingen1:21:51+44:4818:26
24Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK1:22:43+45:4018:37
25Peder WickströmArboga OK1:26:19+49:1619:26
26Kjell FröbergEskilstuna OL1:33:38+56:3521:05
27Frank NordahlSträngnäs-Malmby OL1:45:20+1:08:1723:43
Rolf LindIK Standardej godkänd
Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Bana B

3 840 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan LindgrenOK Södertörn45:3011:50
2Anders SundströmÅkers IF51:58+6:2813:31
3Curt ThorénNyköpings OK52:44+7:1413:43
4Ulf SvedestamEskilstuna OL55:09+9:3914:21
5Bo CarlssonNyköpings OK55:11+9:4114:22
6Håkan AlderudNyköpings OK56:40+11:1014:45
7Göran LarssonSala OK56:48+11:1814:47
8Göran EklundTrosabygdens OK59:19+13:4915:26
9Olle ArmanNyköpings OK59:59+14:2915:37
10Bo OrtmanVandrarringen1:00:12+14:4215:40
11Björn SveréusSödertälje-Nykvarn OF1:00:30+15:0015:45
12Anders MobergKatrineholms OK1:01:54+16:2416:07
13Bendy WallinTrosabygdens OK1:02:33+17:0316:17
14Per-Erik CarleniusKatrineholms OK1:02:34+17:0416:17
15Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:03:09+17:3916:26
16Leif MathisenEskilstuna OL1:03:38+18:0816:34
17Sven DanielssonEskilstuna OL1:03:50+18:2016:37
18Bengt JönssonÅkers IF1:04:03+18:3316:40
19Britta EklundTrosabygdens OK1:06:43+21:1317:22
20Ove ErikssonNyköpings OK1:09:05+23:3517:59
21Lennart JohanssonOK Tor1:11:40+26:1018:39
22Nils-Erik HjelmerVandrarringen1:13:18+27:4819:05
23Kjell BlombergIK Standard1:14:06+28:3619:17
24Mikael HogréusOK Tor1:14:22+28:5219:21
25Tage HagmanOK Hällen1:15:56+30:2619:46
26Jerry HolmEskilstuna OL1:16:20+30:5019:52
27Göran ForsbergNyköpings OK1:17:01+31:3120:03
28Gunnar LarssonOK Klemmingen1:21:42+36:1221:16
29Sven AnderssonOK Hällen1:33:44+48:1424:24
Lennart HävrénTullinge SKej godkänd

Bana C

2 910 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF39:0213:24
2Stig BorgÄrla IF43:08+4:0614:49
3Mona ForsbergNyköpings OK43:24+4:2214:54
4Roger HolmbergNyköpings OK43:43+4:4115:01
5Tommy LjungkvistÄrla IF46:07+7:0515:50
6Gudrun PerssonHallstahammars OK46:18+7:1615:54
7Leif ThorssonOK Grip47:03+8:0116:10
8Lars JohanssonOK Tor47:47+8:4516:25
9Annika NorströmHallstahammars OK48:47+9:4516:45
10Ove LarssonEskilstuna OL48:59+9:5716:49
11Hans GustavssonNyköpings OK49:17+10:1516:56
12Sonja JedarÅkers IF49:18+10:1616:56
13Monica SvärdOK Klemmingen50:22+11:2017:18
14Ingemar GustafssonOK Tjärnen51:24+12:2217:39
15Göran JanzonArboga OK51:56+12:5417:50
16Gunnar CarlénOK Måsen52:32+13:3018:03
17Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK52:42+13:4018:06
18Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL53:16+14:1418:18
18Ingemar GreisOK Måsen53:16+14:1418:18
20Louise-Marie NilssonOK Klemmingen53:31+14:2918:23
21Lars RoxneNyköpings OK53:49+14:4718:29
22Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL53:53+14:5118:30
23Lennart LundquistOK Nalle54:18+15:1618:39
24Åke ErikssonOK Grip54:49+15:4718:50
25Ingemar JonssonHallstahammars OK55:49+16:4719:10
26Inger HellqvistNyköpings OK56:38+17:3619:27
27Kenneth LjungbergNyköpings OK56:54+17:5219:33
28Esko RaitaÄrla IF57:07+18:0519:37
29Conny NilssonNyköpings OK58:27+19:2520:05
30Kjell JohanssonNyköpings OK58:34+19:3220:07
31Vivianne HolgerssonOK Måsen59:09+20:0720:19
32Nils JohanssonOK Tjärnen59:12+20:1020:20
33Anders WelénKöping-Kolsva OK59:32+20:3020:27
34Bo MalmqvistOK Grip59:45+20:4320:31
35Lennart KarlssonOK Grip1:00:56+21:5420:56
36Jan EnesvedSödertälje IF1:01:26+22:2421:06
37Anders RymanSträngnäs-Malmby OL1:01:37+22:3521:10
38Bror NordSödertälje IF1:01:51+22:4921:15
39Christer SvenssonNyköpings OK1:03:51+24:4921:56
40Margareta ErikssonOK Klemmingen1:04:40+25:3822:13
41Karl-Robert MoqvistOK Tor1:05:20+26:1822:27
42Maria KärrströmTullinge SK1:06:03+27:0122:41
43Hans LindgrenTrosabygdens OK1:08:28+29:2623:31
44Birgitta WallinTrosabygdens OK1:09:39+30:3723:56
45Kurt ZanderVästerås SOK1:11:09+32:0724:27
46Rolf LindblomKjula IF1:11:29+32:2724:33
47Rolf LindblomOK Klemmingen1:12:12+33:1024:48
48Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL1:13:24+34:2225:13

Bana D

2 040 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune SandbergHallstahammars OK32:1515:48
2Jan-Olof GustKatrineholms OK33:33+1:1816:26
3Ulf JerningSödertälje IF34:05+1:5016:42
4Bertil RydgrenIFK Enskede34:16+2:0116:47
5Göran WiigHallstahammars OK34:30+2:1516:54
6Kjell LindbergVästerås SOK35:17+3:0217:17
7Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OL35:33+3:1817:25
8Inga JohanssonNyköpings OK36:50+4:3518:03
9Margareta JönssonÅkers IF37:06+4:5118:11
10Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF38:07+5:5218:41
11Britt-Marie BjörkmanÅkers IF39:31+7:1619:22
12Ann-Christine EkNyköpings OK39:40+7:2519:26
13Eva HogréusOK Tor44:21+12:0621:44
14Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OF44:31+12:1621:49
15Kjell NilssonOK Klemmingen44:43+12:2821:55
16Bengt SjögrenNyköpings OK44:53+12:3822:00
17Christer LiwellÄrla IF45:07+12:5222:06
18Christer ArevångOK Måsen45:40+13:2522:23
19Harriet KarlssonOK Grip45:52+13:3722:29
20Anders JohanssonNyköpings OK46:46+14:3122:55
21Marianne ArnholmEskilstuna OL48:23+16:0823:43
22Irene GustafssonOK Måsen49:48+17:3324:24
23Åke SchylanderSträngnäs-Malmby OL50:31+18:1624:45
24Lena LarssonOK Klemmingen51:40+19:2525:19
25Kjell HanningIK Standard53:24+21:0926:10
26Sten MöllerSödertälje-Nykvarn OF56:18+24:0327:35
27Stig LundinEskilstuna OL56:53+24:3827:53
28Erland KarlssonOK Tjärnen59:02+26:4728:56
29Jan BurellOK Enen59:25+27:1029:07
30Anita OttossonNyköpings OK59:51+27:3629:20
31Margareta JohanssonOK Tor1:01:48+29:3330:17
32Bengt DagermarkÄrla IF1:04:58+32:4331:50
33Ann-Britt FlodinOK Nalle1:07:19+35:0432:59
34Doris NilssonOK Klemmingen1:27:20+55:0542:48
Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Bana E

1 560 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Görel SvedestamEskilstuna OL38:5824:58
2Eva LundkvistOK Tor39:03+0:0525:01
3Lars SöderlundHallstahammars OK39:57+0:5925:36
4Ingrid LundinEskilstuna OL53:08+14:1034:03
5Rolf JohanssonSödertälje IF55:11+16:1335:22
6Harry AxelssonKatrineholms OK55:33+16:3535:36
7Ida OlssonHallstahammars OK57:08+18:1036:37
8Dagny AnderssonOK Tjärnen59:46+20:4838:18
9Eva JerningSödertälje IF1:01:56+22:5839:42
10Els-Marie LundquistOK Nalle2:11:28+1:32:301:24:16
Karin CarlssonNyköpings OKej godkänd
Thorolf OlssonOK Torutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser