Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för PanVåren, natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: PanVåren, natt
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: fredag 2 mars 2012

D21

6 500 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese KlintbergEksjö SOK35:235:26
2Josefine CarlssonIFK Göteborg38:27+3:045:54
3Anna EnvallIK Hakarpspojkarna39:02+3:396:00
4Maja PetterssonOK Vilse 8739:13+3:506:02
5Stina BergHelsingborgs SOK41:24+6:016:22
6Sofie PeterssonHelsingborgs SOK41:30+6:076:23
7Sofia SalomonssonVänersborgs SK41:32+6:096:23
8Maja AnderssonOK Orion43:08+7:456:38
9Johanna HolménHelsingborgs SOK43:11+7:486:38
10Malin SettergrenHalmstad OK43:17+7:546:39
11Jannie HagårdRävetofta OK44:50+9:276:53
12Lotta NilssonOK Alehof48:45+13:227:30
13Maria OhlssonSkåneslättens OL49:10+13:477:33
14Lisa BorssénOK Kroppefjäll49:31+14:087:37
15Matilda StenssonHelsingborgs SOK50:20+14:577:44
16Hanna JohanssonSkattkärrs IF51:49+16:267:58
17Jenny OlssonÖrkelljunga FK52:24+17:018:03
18Karin HåkanssonOK Gränsen53:25+18:028:13
19Carin StenbergLunds OK1:01:13+25:509:25
20Cecilia EmanuelssonHelsingborgs SOK1:03:41+28:189:47
Linda JanssonIK Hakarpspojkarnadiskvalificerad
Frida NilssonSkåneslättens OLdiskvalificerad
Lovisa MannfolkUlricehamns OKej start

H21

10 000 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas OlofssonHelsingborgs SOK50:585:05
2Jens WängdahlNyköpings OK51:09+0:115:06
3Tero HeikkiläPaimon Rasti52:57+1:595:17
4Jakob EngIFK Göteborg53:43+2:455:22
5Mattias NilssonVänersborgs SK53:46+2:485:22
6Martin LarssonHestra IF53:52+2:545:23
7Erik AlnervikHelsingborgs SOK54:17+3:195:25
8Viktor AntonssonEksjö SOK54:23+3:255:26
9Göran SundblomLunds OK55:02+4:045:30
10Aaron PrinceSävedalens AIK55:31+4:335:33
11Mikael AnderssonIF Rigor56:01+5:035:36
12Jacob WesterbergFinspångs SOK56:06+5:085:36
13Björn KarlssonSvaide Roma SOK56:12+5:145:37
14Andreas LiljegrenGotlands Bro Orienteringsklubb56:22+5:245:38
15Patrik JohanssonHelsingborgs SOK57:30+6:325:45
16Oskar AnderssonIK Hakarpspojkarna57:32+6:345:45
17Kristian NylanderMotala AIF OL57:37+6:395:45
18Rasmus GrönlundLunds OK57:43+6:455:46
19Mattias KillanderHästveda OK58:11+7:135:49
20Björn KarlssonHalmstad OK58:26+7:285:50
21Oscar ArmanNyköpings OK58:36+7:385:51
22Joakim AxelssonTrollhättans SOK58:37+7:395:51
23Rasmus ElmelidSkåneslättens OL59:36+8:385:57
24Viktor StenssonHelsingborgs SOK1:00:59+10:016:05
25Lars JakobssonIF Hagen1:02:39+11:416:15
26Marcus BerggrenNyköpings OK1:03:03+12:056:18
27Christoffer OhlssonUddevalla OK1:04:29+13:316:26
28Filip HolmHalmstad OK1:04:53+13:556:29
29Peter AnderssonSöders-Tyresö1:06:05+15:076:36
30Rickard EricssonOK Tyr1:06:14+15:166:37
31Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:06:27+15:296:38
32Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:06:49+15:516:40
33Emil AlexanderssonHalmstad OK1:09:29+18:316:56
34Daniel NilssonSkåneslättens OL1:09:52+18:546:59
35Peter HedbergLunds OK1:10:41+19:437:04
36Tobias MattssonTrollhättans SOK1:21:47+30:498:10
37Måns FaxénVäxjö OK1:24:10+33:128:25
Jonas AnderssonIK Hakarpspojkarnadiskvalificerad
Jakob BengtssonStigmännen Karlshamns OKdiskvalificerad
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Johannes HenrikssonHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Anton MarmelidHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Daniel NilssonNyköpings OKdiskvalificerad
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Björn HellrupHelsingborgs SOKej start
Oskar HöglundMotala AIF OLej start
Daniel WejåsNyköpings OKej start

H21 Kort

5 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael LundqvistFalkenbergs OK29:085:17
2Fredrik AnderssonIF Rigor31:02+1:545:38
3Jan-Olof SvenssonHalmstad OK32:54+3:465:58
4Daniel PerssonOK Gränsen34:45+5:376:19
5Nils Wallentin TärkHalmstad OK36:13+7:056:35
6Kristoffer EdshageCentrum OK38:12+9:046:56
7Mattias HenrikssonCentrum OK39:00+9:527:05
Dan NilssonOK Gyngediskvalificerad
Mikael PerssonFK Göingarnadiskvalificerad

H20

6 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SvenssonFinspångs SOK34:195:16
2Viktor BlomqvistOK Skogsfalken35:56+1:375:31
3Jonatan FridolfssonOK Gränsen38:39+4:205:56
4David ArboreliusHelsingborgs SOK39:14+4:556:02
5Johan HagströmFalkenbergs OK41:12+6:536:20
6Anders OhlssonUddevalla OK42:11+7:526:29
7Arvid KällOK Älme52:40+18:218:06
Mattias EngströmSkåneslättens OLdiskvalificerad
Andreas BerganderEksjö SOKej start

D18

4 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida HedinHjärnarps GH OL27:566:12
2Julia OhlssonUddevalla OK28:12+0:166:16
3Aina EdgrenTrollhättans SOK28:14+0:186:16
4Frida BrogrenKungälvs OK29:09+1:136:28
5Tove LagerbergOK Södertörn29:18+1:226:30
6Sara SchmidtTrollhättans SOK29:27+1:316:32
7Julia DahlHelsingborgs SOK29:39+1:436:35
8Olivia KollbergEksjö SOK31:18+3:226:57
9Karin SvenssonFinspångs SOK31:46+3:507:03
10Irma HåkanssonOK Gränsen32:32+4:367:13
11Matilda MartinssonFalkenbergs OK33:16+5:207:23
12Caroline LindelöwHärlövs IF34:33+6:377:40
13Veronica LindgrenOK Skogshjortarna37:51+9:558:24
14Frida StrömgårdBredareds IF38:01+10:058:26
15Elinor LindelöwHärlövs IF38:03+10:078:27
16Moa OlssonHelsingborgs SOK38:04+10:088:27
17Julia MattssonTrollhättans SOK41:36+13:409:14
Felicia FeursteinTormestorps IFdiskvalificerad
Elin KjellssonFalkenbergs OKdiskvalificerad
Josefine KlintbergEksjö SOKdiskvalificerad
Ellen JohnssonOK Nackheej start
Klara PålssonKungälvs OKej start

H18

5 500 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus SvenssonSkåneslättens OL23:524:20
2Oskar LundqvistOK Orion23:54+0:024:20
3Björn CederbergVänersborgs SK23:59+0:074:21
4Victor FlingmarkUddevalla OK24:55+1:034:31
5Jonas Falck WeberEksjö SOK25:01+1:094:32
6Joel KristianssonHässleholms OK27:13+3:214:56
7Albin PetrénGöteborg-Majorna OK28:09+4:175:07
8Erik LenningSkåneslättens OL29:22+5:305:20
8Simon LundinFinspångs SOK29:22+5:305:20
10Robin LarssonFK Göingarna29:51+5:595:25
11Rasmus LarssonOK Alehof29:58+6:065:26
12Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK31:09+7:175:39
13Felix PerssonOK Skogsfalken31:32+7:405:44
14Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna31:53+8:015:47
15Martin NilssonStigmännen Karlshamns OK33:09+9:176:01
16Per MobergVänersborgs SK34:41+10:496:18
17Erik SkärbergVänersborgs SK34:55+11:036:20
18Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK40:10+16:187:18
19Christoffer JohanssonTrollhättans SOK46:40+22:488:29
20Anton HagströmFalkenbergs OK57:17+33:2510:24
Gustav SandstedtEksjö SOKdiskvalificerad
Michael SiemmeisterEksjö SOKdiskvalificerad

D16

3 500 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa HedinHjärnarps GH OL22:476:30
2Andrea SvenssonFinspångs SOK23:03+0:166:35
3Tilda JohanssonOK Orion23:37+0:506:44
4Amanda JohanssonOK Dacke23:51+1:046:48
5Moa PetterssonOK Dacke24:26+1:396:58
6Josefine KristianssonTrollhättans SOK24:30+1:437:00
7Patricia EdgarssonAndrarums IF24:34+1:477:01
8Svea HagrydhVänersborgs SK24:36+1:497:01
9Line CederbergVänersborgs SK24:39+1:527:02
10Elvira BjörklundTrollhättans SOK24:42+1:557:03
11Agnes WesterbergTrollhättans SOK24:47+2:007:04
12Linnea KjellssonFalkenbergs OK24:57+2:107:07
13Erica ErikssonHjärnarps GH OL25:05+2:187:10
14Pim HedbergLunds OK25:06+2:197:10
15Olivia NymanVänersborgs SK25:21+2:347:14
16Lisa WassénVänersborgs SK25:22+2:357:14
17Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL26:30+3:437:34
18Helena HagströmFalkenbergs OK29:23+6:368:23
19Linnea LarssonUlricehamns OK29:46+6:598:30
20Linnea GustafssonOK Gynge29:59+7:128:34
21Clara MannfolkUlricehamns OK31:25+8:388:58
22Madelene AxelssonHärlövs IF31:41+8:549:03
23Anna MobergVänersborgs SK33:38+10:519:36
24Malin HeydenLunds OK35:33+12:4610:09
25Julia LadefogedFalkenbergs OK36:50+14:0310:31
26Stina HåkanssonOK Gränsen37:06+14:1910:36
27Jenny EdgrenTrollhättans SOK38:23+15:3610:58
Cecilia SpångbergLunds OKdiskvalificerad
Anna KristianssonTrollhättans SOKej start
Sophie NilssonHjärnarps GH OLej start

H16

4 500 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas HultqvistTullinge SK23:575:19
2Henrik EklundVäxjö OK25:47+1:505:43
3Per LindmanFinspångs SOK26:43+2:465:56
4August KollbergEksjö SOK27:37+3:406:08
5Ollipekka HeikkiläLynx27:50+3:536:11
6Alexander WiklundFinspångs SOK27:54+3:576:12
7Albin PålssonKungälvs OK27:57+4:006:12
8Johan LenningSkåneslättens OL27:59+4:026:13
8David SvenssonFK Boken27:59+4:026:13
10Loke AgmarkenHalmstad OK28:21+4:246:18
11David AxelssonFinspångs SOK29:04+5:076:27
12Sven EngströmLinköpings OK29:11+5:146:29
13Edvin SmedbergOK Skogsfalken29:15+5:186:30
14Carl RämmalLunds OK32:36+8:397:14
15Robin KarlssonTormestorps IF32:39+8:427:15
16Theodor WahlbomOK Orion32:45+8:487:16
17Adam JohanssonTrollhättans SOK33:46+9:497:30
18Hampus LarssonFK Göingarna33:58+10:017:32
19Joel EinarssonTormestorps IF34:13+10:167:36
20Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL37:01+13:048:13
21Simon WikströmHalmstad OK37:35+13:388:21
22Johan EklundVäxjö OK39:23+15:268:45
23Markus PetterssonVänersborgs SK39:24+15:278:45
24Christoffer MöllerSkåneslättens OL42:46+18:499:30
Jonas HammarskiöldLunds OKdiskvalificerad
Anton HanssonLunds OKdiskvalificerad
Simon RuneforsVäxjö OKdiskvalificerad

D14

3 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny BredfeltLunds OK23:386:45
2Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna25:33+1:557:18
3Tuuli HeikkiläLynx25:39+2:017:19
4Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK25:45+2:077:21
5Myrra CarlssonOK Orion25:47+2:097:22
6Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna25:54+2:167:24
7Jonna JungåkerKorsnäs IF OK26:05+2:277:27
8Astrid EinarssonTormestorps IF29:45+6:078:30
9Emmy HelmerssonHässleholms OK32:11+8:339:11
10Nellie HenrikssonTormestorps IF33:28+9:509:33
11Cecilia RämmalLunds OK33:40+10:029:37
12Elin WihlborgOK Gynge34:38+11:009:53
13Tova HermodssonLunds OK34:39+11:019:54
14Elinor DelinFK Åsen39:00+15:2211:08
15Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL46:37+22:5913:19
Klara AnderssonFK Göingarnadiskvalificerad
Ida KristianssonTrollhättans SOKej start
Sofie PerssonHärlövs IFej start
Ebba SöderlundTormestorps IFej start

H14

3 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar JohanssonOK Dacke21:136:03
2Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK24:37+3:247:02
2Melker JohanssonOK Orion24:37+3:247:02
4Adam SegerslättSkåneslättens OL24:46+3:337:04
5Viktor WassénVänersborgs SK25:49+4:367:22
6Fritjof AxelssonFK Göingarna26:36+5:237:36
7Isak HertinVästerviks OK27:58+6:457:59
8Gustav NymanVänersborgs SK28:00+6:478:00
9Isak PrellnerSkåneslättens OL31:39+10:269:02
10Eskil TryggöTrollhättans SOK33:16+12:039:30
11Erik WinbladhLunds OK34:16+13:039:47
12Erik JönssonLunds OK40:52+19:3911:40
13Arvid JernstigVänersborgs SK41:26+20:1311:50
14Jonatan ÖsterbladFK Boken44:45+23:3212:47
15Carl PerssonBurseryds IF44:59+23:4612:51
Johan LindmanFinspångs SOKdiskvalificerad

D12

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna11:495:54
2Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK12:09+0:206:04
3Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna12:33+0:446:16
4Hanna LagerbergOK Södertörn12:52+1:036:26
5Elin SvenssonOK Älme13:40+1:516:50
6Carolin GradinAndrarums IF15:38+3:497:49
7Irmalinn NilssonHärlövs IF16:53+5:048:26
8Hilda AxelssonFK Göingarna17:52+6:038:56
9Tilda HenrikssonTormestorps IF17:53+6:048:56
10Elin GustafssonOK Gynge20:23+8:3410:11

H12

2 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip JohanssonTrollhättans SOK11:185:39
2Simon HardenFK Boken11:38+0:205:49
3Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna11:56+0:385:58
4Allan HedbergLunds OK12:41+1:236:20
5Gunnar EngströmLinköpings OK13:43+2:256:51
6Oscar ModigFK Göingarna13:44+2:266:52
7Ludvig HallabroHässleholms OK14:57+3:397:28
8Måns PerssonAndrarums IF15:33+4:157:46
9Pontus ErikssonHjärnarps GH OL15:49+4:317:54
10Joar HertinVästerviks OK16:52+5:348:26
11Oscar KjellssonFalkenbergs OK18:19+7:019:09
12Melker AnderssonFK Göingarna19:35+8:179:47
13Albin KronkvistÖrkelljunga FK19:58+8:409:59
14Fabian AnderssonAndrarums IF21:10+9:5210:35
15Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK23:25+12:0711:42
16Joar TryggöTrollhättans SOK24:12+12:5412:06
17Oscar EhrnbornAndrarums IF28:39+17:2114:19
18Povel HedbergLunds OK31:00+19:4215:30
19Fabian KellerssonAndrarums IF35:55+24:3717:57

D10

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecca HardenFK Boken19:249:42
2Eira HertinVästerviks OK32:15+12:5116:07

H10

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas OttossonÖrkelljunga FK25:3812:49
2Loke HedbergLunds OK28:51+3:1314:25
3Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK29:26+3:4814:43

D35

5 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne Marie ThommesenBallerup OK35:366:28
2Mette PeterssonCentrum OK36:21+0:456:36
3Anna LövgärdOK Alehof37:13+1:376:46
4Ellinor JohanssonOK Alehof40:54+5:187:26
5Maria HelmerssonHässleholms OK46:57+11:218:32
6Kristin OlssonOK Alehof48:03+12:278:44
7Marita LemmingMariestads FK59:42+24:0610:51

H35

6 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders FranzénLidköpings VSK46:357:10
2Stefan AdolfssonEslövs FK50:07+3:327:42
3Anders LövgärdOK Alehof53:21+6:468:12
4Bengt OlssonEslövs FK1:06:40+20:0510:15
5Arne ThellEslövs FK1:20:59+34:2412:27
Ronny LiljenbergEslövs FKdiskvalificerad
Thomas NilssonEslövs FKej start

D40

5 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne AnderssonFK Göingarna30:095:28
2Ulrika HermanssonOK Orion30:12+0:035:29
3Jenny NymanVänersborgs SK30:39+0:305:34
4Pia JohanssonOK Landehof33:48+3:396:08
5Helén PerssonFinspångs SOK34:26+4:176:15
6Lena LindmanFinspångs SOK35:18+5:096:25
7Christina OlssonSkåneslättens OL48:04+17:558:44
8Carina LindelöwHärlövs IF57:51+27:4210:31

H40

6 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tony LarssonIstrums SK34:355:19
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK36:27+1:525:36
3Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK40:19+5:446:12
4Jan-Ove WikingIstrums SK40:46+6:116:16
5Tony GustavsenIstrums SK41:25+6:506:22
6Fredrik JönssonMotala AIF OL41:28+6:536:22
7Dennis PerssonVäxjö OK41:40+7:056:24
8Tony LarssonOK Skogsfalken44:09+9:346:47
9Thomas KarlssonSjövalla FK45:07+10:326:56
10Magnus WihlborgOK Gynge45:42+11:077:01
11Roland NatanaelssonSkåneslättens OL53:47+19:128:16
12Jörgen LarssonUlricehamns OK58:26+23:518:59
13Erik ErnstssonFinspångs SOK58:42+24:079:01
14Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK59:59+25:249:13
15Mikael GustafssonOK Gynge1:13:27+38:5211:18
Stefan AgmarkenHalmstad OKdiskvalificerad
Joachim FribergIstrums SKdiskvalificerad
Jens SörvikLunds OKej start

D45

4 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie OlssonÖrkelljunga FK31:517:04
2Suzy LarssonOK Skogshjortarna32:04+0:137:07
3Sari HåkanssonOK Gränsen40:24+8:338:58
4Karin JohanssonFK Göingarna43:29+11:389:39
5Maria DelinFK Åsen45:40+13:4910:08
6Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK47:22+15:3110:31
7Eva PetterssonOK Dacke50:50+18:5911:17
8Eva RämmalLunds OK51:19+19:2811:24
9Kristina SpångbergLunds OK52:50+20:5911:44
10Nina SchmidtTrollhättans SOK55:54+24:0312:25
Carina JönssonFinspångs SOKdiskvalificerad
Ingela AnderssonLunds OKej start
Karin ÖhlinSOK Anebyej start

H45

6 500 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LarssonFK Göingarna35:445:29
2Mats KristianssonTrollhättans SOK35:53+0:095:31
3Bengt NorrmanTrollhättans SOK36:25+0:415:36
4Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna37:03+1:195:42
5Kjell EinarssonOK Skogshjortarna38:07+2:235:51
6Bo HallbergFalköpings AIK OK38:21+2:375:54
7Mårten WikströmHalmstad OK39:23+3:396:03
8Ulf JohanssonOK Dacke39:51+4:076:07
9Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn40:22+4:386:12
10Mats BredfeltLunds OK40:24+4:406:12
11Per-Åke NilssonFK Göingarna41:03+5:196:18
12Lars PerssonOK Skogsfalken41:16+5:326:20
13Olle LindmanFinspångs SOK41:24+5:406:22
14Anders PetterssonOK Dacke42:19+6:356:30
15Johan AnderssonOK Skogsfalken43:15+7:316:39
16Johan RisbergJärfälla OK43:44+8:006:43
17Michael HertinVästerviks OK45:05+9:216:56
18Lars HallabroHässleholms OK47:07+11:237:14
19Hans HedinHjärnarps GH OL48:29+12:457:27
20Håkan ErikssonHästveda OK48:33+12:497:28
21Tomas NilssonHässleholms OK52:36+16:528:05
22Pär JohanssonOK Alehof53:45+18:018:16
23Bo WesterbergTrollhättans SOK56:45+21:018:43
Håkan AxelssonFK Göingarnadiskvalificerad
Bo GranstedtIK Hakarpspojkarnadiskvalificerad
Torbjörn OhlssonHaninge SOKdiskvalificerad
Olof BarrSkåneslättens OLej start
Nils EklöwOK Södertörnej start
Björn KristianssonTrollhättans SOKej start
Fredrik SmedbergOK Skogsfalkenej start

D50

4 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta SahlinVänersborgs SK35:207:51
2Annette Falck-LarssonVänersborgs SK36:58+1:388:12
3Christina SegerslättSkåneslättens OL40:49+5:299:04
4Ingrid KensbyOK Tyr41:14+5:549:09
5Annette BondeBallerup OK41:23+6:039:11
6Kristina JohanssonKalmar OK43:18+7:589:37
7Ann LaasOK Skogshjortarna47:45+12:2510:36
8Siri KlausenBallerup OK50:07+14:4711:08
9Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna56:29+21:0912:33
Britt-Marie BengtssonFK Åsendiskvalificerad
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Tina HagårdRävetofta OKdiskvalificerad
Kerstin OhlssonHaninge SOKdiskvalificerad

H50

5 500 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andres LaasOK Skogshjortarna29:365:22
2Arne KlintbergEksjö SOK29:45+0:095:24
3Anders JakobssonOK Södertörn29:58+0:225:26
4Göran MånssonOK Dacke31:03+1:275:38
4Dag TryggöTrollhättans SOK31:03+1:275:38
6Anders N JönssonFinspångs SOK33:13+3:376:02
7Staffan KällOK Älme33:38+4:026:06
8Håkan LarssonFK Göingarna34:27+4:516:15
9Håkan SchmidtTrollhättans SOK34:36+5:006:17
10Pedro LundquistLinköpings OK35:28+5:526:26
11Jan-Åke Stolt KarlssonHagaby GOIF35:52+6:166:31
12Stefan JohanssonTrollhättans SOK38:06+8:306:55
13Gert JonssonIK Hakarpspojkarna40:18+10:427:19
14Hans LindgrenOK Skogshjortarna41:18+11:427:30
15Werner KöhlerTullinge SK42:03+12:277:38
16Mats KensbyOK Tyr42:05+12:297:39
17Håkan HåkanssonOK Gränsen42:55+13:197:48
18Tomas TranbergMarkbygdens OK45:51+16:158:20
19Krister ÖsterbladFK Boken50:02+20:269:05
20Sven-Olof PålssonKungälvs OK52:45+23:099:35
21Torben SchorlemmerBallerup OK1:09:30+39:5412:38
Stefan KollbergEksjö SOKdiskvalificerad
Nils-Olof LarssonVänersborgs SKdiskvalificerad
Lars-Gunnar NilssonEksjö SOKdiskvalificerad
Tore TjernlundOK Vilse 87diskvalificerad
Christer MannfolkUlricehamns OKej start

D55

3 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ina LindebergSkåneslättens OL26:107:28
2Birgitta AnderssonFrämmestads IK28:34+2:248:09
3Ann-Christin NeroRonneby OK29:56+3:468:33
4Eva TykessonRävetofta OK30:06+3:568:36
5Britt GunnarssonKristinehamns OK34:55+8:459:58
6Britt-Marie CarlssonSOK Viljan38:29+12:1910:59
7Siv LarssonVäxjö AIS41:30+15:2011:51
8Marianne ThorssonIK Trenne Ullared42:58+16:4812:16
9Berit IvarssonOK Skogshjortarna43:14+17:0412:21
Lotta ValentinGustavsbergs OKdiskvalificerad

H55

5 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK31:235:42
2Håkan ForsmanRonneby OK32:38+1:155:56
3Per NilssonStigmännen Karlshamns OK34:02+2:396:11
4Tomas KarlssonOK Skogshjortarna34:29+3:066:16
5Jørgen SkaarupBallerup OK35:17+3:546:24
6Christer FolkessonEksjö SOK35:54+4:316:31
7Gregers JørgensenBallerup OK36:22+4:596:36
8Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK36:39+5:166:39
9Sten SegerslättSkåneslättens OL36:43+5:206:40
10Conny SahlinVänersborgs SK37:45+6:226:51
11Leif LindauOK Torfinn37:49+6:266:52
12Roland SvenssonMariestads FK39:54+8:317:15
13Stefan GunnarssonKristinehamns OK41:19+9:567:30
14Tommy RoosFalköpings AIK OK43:51+12:287:58
15Arne AnderssonOK Torfinn44:27+13:048:04
16Pelle HöökKöping-Kolsva OK44:57+13:348:10
17Jan ArvidssonOK Skogshjortarna49:11+17:488:56
18Hans-Åge MortensenRønne IK Orientering49:29+18:068:59
19Niels AabyeBallerup orienteringsklub58:47+27:2410:41
Bengt AnderssonFrämmestads IKdiskvalificerad

D60

3 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela NelsénFalkenbergs OK30:558:50
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK33:27+2:329:33
3Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK34:45+3:509:55
4Margareta HaraldssonGustavsbergs OK35:35+4:4010:10
5Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL40:10+9:1511:28
6Anita AnderssonOK Skogshjortarna42:10+11:1512:02
7Eva BlomströmIK Stern48:28+17:3313:50
Monica IvarssonOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Åsa StåhlHjärnarps GH OLdiskvalificerad

H60

5 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent ErikssonLerums SOK34:576:21
2Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK35:51+0:546:31
3Kent NilssonAndrarums IF38:24+3:276:58
4Erik HallgrenFinspångs SOK39:33+4:367:11
5Sven-Olof LarssonVäxjö AIS40:15+5:187:19
6Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK40:30+5:337:21
7Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK41:02+6:057:27
8Matz LarssonGustavsbergs OK42:03+7:067:38
9Tommy OlaussonSOK Aneby42:15+7:187:40
10Karl Uno AnderssonFalkenbergs OK43:09+8:127:50
11Magnus HaraldssonGustavsbergs OK43:19+8:227:52
12Christer NordströmOK Älvsjö-Örby44:46+9:498:08
13Tord FranssonMotala AIF OL48:01+13:048:43
14Göran LarssonVänersborgs SK48:09+13:128:45
15Gert IvarssonOK Skogshjortarna48:15+13:188:46
16Sten BlomströmIK Stern52:44+17:479:35
17Nils-Erik BondessonFrosta OK1:05:50+30:5311:58
18Kaare HanssonMalmö OK1:14:06+39:0913:28
Roger AnderssonOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Kent IvarssonOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Anders PerssonOK Vilse 87ej start

D65

3 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt Forsell PirozziLunds OK38:3911:02
2Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK38:45+0:0611:04
3Eva IsakssonOK Skogshjortarna41:25+2:4611:50
4Kerstin ErnvidUlricehamns OK41:32+2:5311:52
5Margareta LarssonOK Njudung42:54+4:1512:15
6Gullevi SvenssonRonneby OK43:39+5:0012:28
7Ulla LingJönköpings OK44:53+6:1412:49
8Britt RangertIK Ymer45:14+6:3512:55
Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOKdiskvalificerad

H65

4 500 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inge PerssonFK Boken35:357:54
2Per-Arne JohanssonVänersborgs SK36:45+1:108:10
3Håkan NilssonMalmö OK37:08+1:338:15
4Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK37:49+2:148:24
5Kalle JohanssonOK Skogshjortarna39:49+4:148:50
6Nils KarlssonVäxjö AIS40:02+4:278:53
7Jan BojlingSolna OK40:54+5:199:05
8Gunnar EnbergMålilla OK40:57+5:229:06
9Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK41:03+5:289:07
10Roger DanielssonLinköpings OK43:28+7:539:39
11Reits HallOK Amne47:55+12:2010:38
12Roland OffrellFrosta OK48:20+12:4510:44
13Leif LindströmNybro OK50:11+14:3611:09
14Krister LindebergMalmö OK55:25+19:5012:18
15Jan BergströmAndrarums IF57:35+22:0012:47
16Christer WestbergIFK Göteborg58:21+22:4612:58
17Claes-Göran GreenLunds OK1:04:17+28:4214:17
18Johnny GustafssonGamleby OK1:08:17+32:4215:10
19Sven-Erik ForsellLunds OK1:15:11+39:3616:42
Stellan AhnströmForserums SOKdiskvalificerad
Anders BjörnbergFrölunda OLdiskvalificerad
Kenneth IvehagFrämmestads IKdiskvalificerad
Leif KarlssonFrosta OKdiskvalificerad
Bengt StåhlHjärnarps GH OLdiskvalificerad

D70

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta StenströmVänersborgs SK54:1715:30
2Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK1:02:47+8:3017:56

H70

4 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik HvoslefIK Stern35:387:55
2Anders BuhréNybro OK35:44+0:067:56
3Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK41:55+6:179:18
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna45:49+10:1110:10
5Lars JohanssonOK Skogshjortarna47:36+11:5810:34
6Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK48:13+12:3510:42
7Erland LingJönköpings OK50:29+14:5111:13
8Anders CarlssonSkåneslättens OL53:17+17:3911:50
9Roland KarlssonRonneby OK53:34+17:5611:54
10Roland EdvinssonFK Göingarna58:31+22:5313:00
11Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK1:03:23+27:4514:05
12Johnny WallingeOK Kolmården1:32:36+56:5820:34
Ivan ErnvidUlricehamns OKdiskvalificerad
Gösta LindmanFinspångs SOKdiskvalificerad
Gert OlssonMalmö OKdiskvalificerad
Bertil OttossonFK Göingarnadiskvalificerad

H75

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK45:1912:56
2Totte HolmMarkbygdens OK56:04+10:4516:01
Bertil KollénMalmö OKej start

H80

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil JohanssonSkåneslättens OL54:4215:37
2Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF57:16+2:3416:21

Öppen motion 1

2 000 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland NilssonFalköpings AIK OK12:366:18
2Kjell SvenssonOK Älme13:57+1:216:58
3Elias AxelssonFinspångs SOK14:01+1:257:00
4Anders AxelssonFinspångs SOK14:06+1:307:03
5Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK14:35+1:597:17
6Joel ErnstssonFinspångs SOK15:34+2:587:47
7Nellie RydlundHässleholms OK15:54+3:187:57
8Wiktor RydlundHässleholms OK15:57+3:217:58
9Axel JohanssonFinspångs SOK18:22+5:469:11
10Linnea RydlundHässleholms OK19:58+7:229:59
11Stig BengtssonMotala AIF OL23:30+10:5411:45
12Torgny ÅstedtHärlövs IF24:22+11:4612:11
13Aija SadurskisCentrum OK24:59+12:2312:29
14Ditti ArvidssonOK Skogshjortarna25:50+13:1412:55
15Anita Loven-AnderssonOK Skogshjortarna25:52+13:1612:56
16Pia AnderssonFalkenbergs OK26:07+13:3113:03
17Frida JönssonLunds OK26:15+13:3913:07
18Margareta SjöbergLunds OK26:55+14:1913:27
19Alice NordbjörkTormestorps IF27:05+14:2913:32
20Agust KronkvistÖrkelljunga FK27:33+14:5713:46
21Alma GustafssonSOK Aneby28:13+15:3714:06
22Clare EhrnbornAndrarums IF30:01+17:2515:00
23Catrine StoltHagaby GOIF30:23+17:4715:11
24Maria WallinOK Skogshjortarna35:58+23:2217:59
25Melvin NilssonHärlövs IF57:26+44:5028:43
26Maria FosterRingsjö OK1:14:51+1:02:1537:25
Niklas KronkvistÖrkelljunga FKdiskvalificerad

Öppen motion 5

4 500 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harald PerssonAndrarums IF28:326:20
2Johan LundqvistOK Gynge29:09+0:376:28
3Magnus NilssonAndrarums IF29:42+1:106:36
4Elin JohanssonFinspångs SOK31:04+2:326:54
5Sofia AldénFinspångs SOK31:05+2:336:54
6Jan ThuressonBurseryds IF31:12+2:406:56
7Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL31:22+2:506:58
8Anders ClaessonBurseryds IF31:34+3:027:00
9Magnus RörstamFrosta OK31:49+3:177:04
10Kenth SundgrenSkåneslättens OL32:14+3:427:09
11Carina GustafssonOK Gynge32:48+4:167:17
12Hans-Åke LundquistOK Gynge33:30+4:587:26
13Peter KjellssonFalkenbergs OK34:58+6:267:46
14Sven-Arne ErikssonHy OL36:20+7:488:04
15Susanne KarlssonHärlövs IF37:53+9:218:25
16Eva-Karin DahlIS Kullen38:22+9:508:31
17Stefan DahlIS Kullen38:24+9:528:32
18Clara BerlinTrollhättans SOK39:00+10:288:40
19Bengt SalomonssonSkåneslättens OL39:04+10:328:40
20Olle ArmanNyköpings OK40:36+12:049:01
21Peter HagströmFalkenbergs OK42:20+13:489:24
22Tomas BlomqvistOK Skogsfalken45:19+16:4710:04
23Helen NilssonHärlövs IF45:33+17:0110:07
24Helene LöfströmJönköpings OK45:47+17:1510:10
25Pontus LöfströmJönköpings OK45:50+17:1810:11
26Jan LenhammarOK Gränsen50:05+21:3311:07
27Anders PetrénKungälvs OK51:20+22:4811:24
28Marita SalomonssonVänersborgs SK55:24+26:5212:18
28Berith PetterssonVänersborgs SK55:24+26:5212:18
30Kerstin OlssonEslövs FK55:50+27:1812:24
31Pia-Maria BondessonFrosta OK1:00:46+32:1413:30
32Gustaf SchejaFrosta OK1:00:48+32:1613:30
33Leif MadsenMarkaryds FK1:02:44+34:1213:56
34Mattias KovacicFrosta OK1:12:24+43:5216:05
Torill SvendsenLunds OKdiskvalificerad

Öppen motion 9

7 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan FlingmarkUddevalla OK52:197:28
2Pontus NilssonLooserklubben52:36+0:177:30
3Fredrik PerssonFK Åsen52:51+0:327:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser