Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för PanVåren, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: PanVåren, medeldistans
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: lördag 3 mars 2012

D21

3 860 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emeli PetterssonTullinge SK24:176:17
2Therese KlintbergEksjö SOK24:32+0:156:21
3Josefine CarlssonIFK Göteborg25:15+0:586:32
4Anna EnvallIK Hakarpspojkarna25:29+1:126:36
5Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK25:36+1:196:37
6Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna26:20+2:036:49
7Emma BergmanGöteborg-Majorna OK26:36+2:196:53
8Frida AnderssonFalkenbergs OK27:15+2:587:03
9Sofie PeterssonHelsingborgs SOK27:31+3:147:07
10Josefin TjernlundOK Vilse 8727:45+3:287:11
11Sara Snogerup LinseLunds OK27:47+3:307:11
12Anna-Maria RoubertUmeå OK28:07+3:507:17
13Sofia SalomonssonVänersborgs SK28:19+4:027:20
14Malin SettergrenHalmstad OK29:00+4:437:30
15Jannie HagårdRävetofta OK29:09+4:527:33
16Maja PetterssonOK Vilse 8729:13+4:567:34
17Mirjam FässlerHagaby GOIF29:36+5:197:40
18Sofie SöderblomFalkenbergs OK29:37+5:207:40
19Lea ReimeCopenhagenO29:51+5:347:43
20Annica EngIFK Göteborg29:58+5:417:45
21Lotta NilssonOK Alehof30:21+6:047:51
22Frida AnderssonOK Orion30:57+6:408:01
23Sarah LindströmRonneby OK31:04+6:478:02
24Mette PeterssonCentrum OK31:26+7:098:08
25Maria OhlssonSkåneslättens OL31:31+7:148:09
26Sara PrinceSävedalens AIK31:50+7:338:14
27Anna-Karin BondessonFrosta OK31:52+7:358:15
28Anna OlssonLunds OK32:03+7:468:18
29Elin ThuressonBurseryds IF33:32+9:158:41
30Maria MickelåkerAndrarums IF33:45+9:288:44
31Emma FaxénVäxjö OK33:55+9:388:47
32Linn OlssonOK Orion34:21+10:048:53
33Hanna JohanssonSkattkärrs IF34:44+10:278:59
34Karin HåkanssonOK Gränsen36:09+11:529:21
35Carin StenbergLunds OK36:14+11:579:23
36Johanna BerntssonMalmö OK37:05+12:489:36
37Lina HidåsOK Kontinent37:38+13:219:44
38Eva-Lotta BengtslinLunds OK38:29+14:129:58
39Marie JinnemoHjärnarps GH OL41:33+17:1610:45
40Pia-Maria BondessonFrosta OK41:59+17:4210:52
41Lisa BorssénOK Kroppefjäll42:55+18:3811:07
42Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK48:24+24:0712:32
43Linda JinnemoHjärnarps GH OL55:01+30:4414:15
Elin MånssonOK Löftanej start

H21

4 790 m, 88 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens WängdahlNyköpings OK24:275:06
2Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna24:42+0:155:09
3Christian TingströmGöteborg-Majorna OK25:36+1:095:20
4Niklas OlofssonHelsingborgs SOK25:41+1:145:21
5Isak BergmanOK Skogsfalken26:23+1:565:30
6Beat HubmannOL Regio Wil26:24+1:575:30
7Anders HedbergGöteborg-Majorna OK26:37+2:105:33
8Per LenanderVäxjö OK27:02+2:355:38
9Marcus BerggrenNyköpings OK27:06+2:395:39
10Rasmus SvantessonHjärnarps GH OL27:09+2:425:40
11Gustaf WennerbergOK Klyftamo27:25+2:585:43
12Erik AlnervikHelsingborgs SOK27:31+3:045:44
13Henrik OlofssonHelsingborgs SOK27:37+3:105:45
14Mattias NilssonVänersborgs SK27:43+3:165:47
15Lucian SemeniucFK Finn27:44+3:175:47
16Manuel GassnerLunds OK27:48+3:215:48
17Viktor StenssonHelsingborgs SOK27:51+3:245:48
18Thomas JensenCopenhagenO27:56+3:295:49
19Oskar LundqvistOK Orion28:12+3:455:53
20Martin SöderbergOK Skogsfalken28:17+3:505:54
21Jacob WesterbergFinspångs SOK28:45+4:186:00
22Patrik JohanssonHelsingborgs SOK28:54+4:276:02
23Rasmus ElmelidSkåneslättens OL29:14+4:476:06
24Lucas WändelLunds OK29:22+4:556:07
25Håkan GunnarssonFK Göingarna29:28+5:016:09
26Patrik LindebergSkåneslättens OL29:33+5:066:10
27Fajer WennerbergOK Klyftamo29:38+5:116:11
28Tobias MattssonTrollhättans SOK29:58+5:316:15
29Mikael AnderssonIF Rigor30:07+5:406:17
30Ted GustavssonMalmö OK30:28+6:016:21
31Viktor AntonssonEksjö SOK30:35+6:086:23
31Jonas AnderssonIK Hakarpspojkarna30:35+6:086:23
33Jonas PerssonTorsås OK30:53+6:266:26
34Niclas TjernlundOK Vilse 8731:05+6:386:29
35Filip HolmHalmstad OK31:09+6:426:30
36Andreas ErikssonLunds OK31:12+6:456:30
37Mikael LundqvistFalkenbergs OK31:13+6:466:31
38Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK31:15+6:486:31
39Emil AndreassonEmmaboda Verda OK31:23+6:566:33
40Mattias KillanderHästveda OK31:24+6:576:33
40Joel Käll-KarlssonLinköpings OK31:24+6:576:33
42Mikael PihlLunds OK31:34+7:076:35
43Björn KarlssonHalmstad OK31:41+7:146:36
44Christoffer OhlssonUddevalla OK32:01+7:346:41
45Oscar ArmanNyköpings OK32:02+7:356:41
46Kristoffer EdshageCentrum OK32:12+7:456:43
47Johan WennermarkOK Skogsfalken32:15+7:486:43
48Lars JakobssonIF Hagen32:25+7:586:46
49Rasmus GrönlundLunds OK32:37+8:106:48
50Robin WestessonOK Kontinent32:39+8:126:48
50Joakim AxelssonTrollhättans SOK32:39+8:126:48
52Björn KarlssonSvaide Roma SOK32:42+8:156:49
53Olle LindmanFinspångs SOK32:55+8:286:52
54Peter HedbergLunds OK32:59+8:326:53
55Niklas KarlssonVäxjö OK33:04+8:376:54
56Lars SvantessonHjärnarps GH OL33:05+8:386:54
57Fredrik AnderssonIF Rigor33:11+8:446:55
58Fredrik NilssonHelsingborgs SOK33:15+8:486:56
59Torgny LindströmRonneby OK33:20+8:536:57
60Andreas LiljegrenGotlands Bro Orienteringsklubb33:25+8:586:58
61Emil AlexanderssonHalmstad OK33:38+9:117:01
62Kristian NylanderMotala AIF OL33:56+9:297:05
63Matthias FässlerOL Regio Wil34:11+9:447:08
64Måns FaxénVäxjö OK35:01+10:347:18
65Anton MarmelidHelsingborgs SOK35:40+11:137:26
66Viktor HenmyrOK Vilse 8735:47+11:207:28
67Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK36:18+11:517:34
68Johan LundqvistOK Gynge37:09+12:427:45
68Erik SchultzOK Löftan37:09+12:427:45
70Daniel NilssonSkåneslättens OL37:36+13:097:50
71Rickard EricssonOK Tyr37:48+13:217:53
72Felix AlnervikHelsingborgs SOK37:50+13:237:53
73Alan SemeniucFK Finn38:26+13:598:01
74Mikael PerssonFK Göingarna38:40+14:138:04
75Fredrik HansenFK Boken39:31+15:048:14
76Sebastian HasselblomFK Friskus-Varberg41:08+16:418:35
77Per RudqvistHelsingborgs SOK41:13+16:468:36
78Fredrik OlssonEslövs FK41:50+17:238:44
79Peter BengtslinLunds OK42:48+18:218:56
80Mattias HenrikssonCentrum OK44:17+19:509:14
81Oscar BorgFK Åsen44:47+20:209:20
82Claes AnderssonFalkenbergs OK46:52+22:259:47
83Fredrik SvenssonOK Torfinn46:58+22:319:48
84Daniel NilssonNyköpings OK52:18+27:5110:55
85Leo Karlsson ForsbergOK Vilse 8754:11+29:4411:18
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Erik AnderssonOK Oriondiskvalificerad
Jakob BengtssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Oskar HöglundMotala AIF OLej start
Daniel WejåsNyköpings OKej start
Magnus ThörnbladRonneby OKej start
Björn HellrupHelsingborgs SOKej start

D20

3 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina BergHelsingborgs SOK26:016:54
2Lovisa HanssonBredareds IF27:14+1:137:13
3Johanna HolménHelsingborgs SOK30:14+4:138:01
4Stefanie AnderssonVimmerby OK30:30+4:298:05
5Therese EnengeBredareds IF30:43+4:428:08
6Maria JohanssonTorsås OK31:21+5:208:18
7Maja AnderssonOK Orion32:02+6:018:29
8Linnea ÖstergrenVäxjö OK33:20+7:198:50
9Anna JonsonRonneby OK33:40+7:398:55
10Hanna WåhlinOK Skogsfalken34:31+8:309:09
11Märta-Stina KällOK Älme34:57+8:569:16
12Matilda StenssonHelsingborgs SOK39:05+13:0410:22
Lovisa MannfolkUlricehamns OKej start

H20

3 770 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LarssonHestra IF21:105:36
2Oskar SvenssonFinspångs SOK21:30+0:205:42
3Simon SmedbergOK Skogsfalken22:16+1:065:54
4Oscar BjörckOK Älme22:51+1:416:03
5Oskar AnderssonIK Hakarpspojkarna23:15+2:056:10
6Viktor BlomqvistOK Skogsfalken23:19+2:096:11
7Mattias EngströmSkåneslättens OL23:38+2:286:16
8Jonatan FridolfssonOK Gränsen25:08+3:586:40
9Felix PalmgrenEksjö SOK25:33+4:236:46
10David ArboreliusHelsingborgs SOK28:13+7:037:29
11Johan HagströmFalkenbergs OK28:46+7:367:37
12Anders OhlssonUddevalla OK28:53+7:437:39
13Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL29:57+8:477:56
Karl DannbringSkåneslättens OLdiskvalificerad
Anton PhilipssonOK Skogsfalkendiskvalificerad
Andreas BerganderEksjö SOKej start

D18

3 630 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aina EdgrenTrollhättans SOK24:406:47
2Olivia KollbergEksjö SOK25:30+0:507:01
3Frida BrogrenKungälvs OK26:13+1:337:13
4Josefine KlintbergEksjö SOK27:15+2:357:30
5Filippa JohanssonJönköpings OK27:19+2:397:31
6Julia DahlHelsingborgs SOK27:27+2:477:33
7Ellen ReimerTormestorps IF27:54+3:147:41
8Moa SvenssonNässjö OK28:16+3:367:47
9Frida HedinHjärnarps GH OL28:34+3:547:52
10Matilda MartinssonFalkenbergs OK28:35+3:557:52
11Jessica NilssonOK Torfinn29:28+4:488:07
12Kajsa WetterströmTormestorps IF30:16+5:368:20
13Frida StrömgårdBredareds IF30:33+5:538:24
14Ida RydbergFinspångs SOK30:34+5:548:25
15Tove LagerbergOK Södertörn31:04+6:248:33
16Felicia FeursteinTormestorps IF31:16+6:368:36
17Sara SchmidtTrollhättans SOK31:34+6:548:41
18Ellen JohnssonOK Nackhe32:20+7:408:54
19Julia OhlssonUddevalla OK32:44+8:049:01
20Irma HåkanssonOK Gränsen33:53+9:139:20
21Lisa NybergFK Åsen34:26+9:469:29
22Moa OlssonHelsingborgs SOK34:46+10:069:34
23Lisa WallinMarkbygdens OK34:50+10:109:35
23Karin SvenssonFinspångs SOK34:50+10:109:35
25Caroline LindelöwHärlövs IF35:36+10:569:48
26Miranda ReimerTormestorps IF36:17+11:379:59
27Elinor LindelöwHärlövs IF38:59+14:1910:44
28Sofia AldénFinspångs SOK39:16+14:3610:49
29Julia MattssonTrollhättans SOK39:29+14:4910:52
30Elin KjellssonFalkenbergs OK40:20+15:4011:06
31Veronica LindgrenOK Skogshjortarna41:39+16:5911:28
32Emilia AnderssonVimmerby OK42:57+18:1711:49
Johanna LindgrenIF Hallby SOKdiskvalificerad
Klara PålssonKungälvs OKej start
Annika JönssonSkåneslättens OLej start

H18

3 630 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus SvenssonSkåneslättens OL20:515:44
2Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg21:27+0:365:54
3Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna21:47+0:566:00
4Victor FlingmarkUddevalla OK22:12+1:216:06
4Fredrik WennermarkOK Skogsfalken22:12+1:216:06
6Erik LenningSkåneslättens OL22:19+1:286:08
7Rasmus LarssonOK Alehof22:39+1:486:14
8Oscar NykvistJönköpings OK22:53+2:026:18
9Gustav SandstedtEksjö SOK23:09+2:186:22
10Joel KristianssonHässleholms OK23:13+2:226:23
11Albin PetrénGöteborg-Majorna OK23:20+2:296:25
12Martin NilssonStigmännen Karlshamns OK23:22+2:316:26
13Michael SiemmeisterEksjö SOK23:44+2:536:32
14Gustaf SparrevikLerums SOK24:02+3:116:37
15Björn CederbergVänersborgs SK24:23+3:326:43
16Johan SandlundOK Njudung24:43+3:526:48
17Philip PerssonOK Orion24:46+3:556:49
18Robin LarssonFK Göingarna24:55+4:046:51
19Albin AxelssonMullsjö SOK25:04+4:136:54
20Simon EngelHässleholms OK25:24+4:336:59
21Harald OttmerTormestorps IF25:32+4:417:02
22Simon LundinFinspångs SOK25:45+4:547:05
23Henning OttmerTormestorps IF26:17+5:267:14
24Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK26:51+6:007:23
25Erik BengtssonOK Skogsfalken26:55+6:047:24
26Karl ModigOK Alehof27:15+6:247:30
27Per MobergVänersborgs SK28:37+7:467:53
28Richard LundstedtMullsjö SOK28:39+7:487:53
29Jonas Falck WeberEksjö SOK29:29+8:388:07
30Erik SkärbergVänersborgs SK30:31+9:408:24
31Erik AnderssonStigmännen Karlshamns OK32:50+11:599:02
32Andreas HenryssonOK Dacke33:03+12:129:06
33Anton HagströmFalkenbergs OK36:24+15:3310:01
34Dennis RudqvistHelsingborgs SOK37:51+17:0010:25
35Mattis ErnstssonFK Göingarna38:55+18:0410:43
36Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK45:51+25:0012:37
Karl-Johan PerssonTormestorps IFej start
Christoffer JohanssonTrollhättans SOKej start

D16

3 600 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea SvenssonFinspångs SOK23:446:35
2Tilda JohanssonOK Orion24:30+0:466:48
3Josefine KristianssonTrollhättans SOK26:31+2:477:21
4Kajsa HedinHjärnarps GH OL26:44+3:007:25
5Elin CarlssonTormestorps IF27:08+3:247:32
6Amanda JohanssonOK Dacke27:49+4:057:43
7Louise LundgrenVäxjö OK28:15+4:317:50
8Elvira BjörklundTrollhättans SOK28:17+4:337:51
9Pim HedbergLunds OK28:27+4:437:54
10Elin JohanssonFinspångs SOK28:29+4:457:54
11Svea HagrydhVänersborgs SK30:19+6:358:25
12Nelly CarlssonTormestorps IF30:39+6:558:30
12Lina PålssonKungälvs OK30:39+6:558:30
14Sara JosarpFK Friskus-Varberg31:57+8:138:52
15Olivia NymanVänersborgs SK32:17+8:338:58
16Jenny EdgrenTrollhättans SOK32:54+9:109:08
17Lisa WassénVänersborgs SK33:00+9:169:10
18Ida JohanssonHjärnarps GH OL34:33+10:499:35
19Agnes WesterbergTrollhättans SOK34:57+11:139:42
20Patricia EdgarssonAndrarums IF35:08+11:249:45
21Linnea LarssonUlricehamns OK35:44+12:009:55
22Clara BerlinTrollhättans SOK35:57+12:139:59
23Anna MobergVänersborgs SK37:19+13:3510:21
24Linnea KjellssonFalkenbergs OK37:34+13:5010:26
25Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna37:49+14:0510:30
26Olivia NilssonOK Älme40:31+16:4711:15
27Line CederbergVänersborgs SK41:06+17:2211:25
28Helena HagströmFalkenbergs OK41:16+17:3211:27
29Clara MannfolkUlricehamns OK42:03+18:1911:40
30Julia LadefogedFalkenbergs OK45:15+21:3112:34
31Stina HåkanssonOK Gränsen52:01+28:1714:26
Emelie AnderssonVänersborgs SKej start
Anna KristianssonTrollhättans SOKej start
Cecilia SpångbergLunds OKej start

H16

3 600 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LindmanFinspångs SOK21:225:56
2Ollipekka HeikkiläLynx21:39+0:176:00
3Edvin SmedbergOK Skogsfalken22:08+0:466:08
4Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL22:50+1:286:20
5Joel PetterssonTullinge SK22:51+1:296:20
6David SvenssonFK Boken23:15+1:536:27
7Andreas HultqvistTullinge SK23:42+2:206:35
8Joel EinarssonTormestorps IF24:46+3:246:52
9August KollbergEksjö SOK25:13+3:517:00
10Alexander WiklundFinspångs SOK25:14+3:527:00
11Sven EngströmLinköpings OK25:21+3:597:02
12Theodor WahlbomOK Orion25:44+4:227:08
13Simon RuneforsVäxjö OK25:49+4:277:10
14Johan LenningSkåneslättens OL25:52+4:307:11
15Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL27:11+5:497:33
16David AxelssonFinspångs SOK28:03+6:417:47
17Loke AgmarkenHalmstad OK28:11+6:497:49
18Anton LarssonFK Göingarna28:42+7:207:58
19Albin PålssonKungälvs OK30:51+9:298:34
20Adam JohanssonTrollhättans SOK31:09+9:478:39
21Moltas ViebkeMalmö OK32:01+10:398:53
22Hampus LarssonFK Göingarna32:36+11:149:03
23Elias MöllerSkåneslättens OL33:42+12:209:21
24Markus PetterssonVänersborgs SK35:45+14:239:55
25David GunnarssonIK Hakarpspojkarna36:04+14:4210:01
Oscar PhilipssonMarkaryds FKej godkänd
Shane MattssonMalmö OKej start

D14

2 910 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna20:206:59
2Myrra CarlssonOK Orion23:07+2:477:56
3Jonna JungåkerKorsnäs IF OK23:55+3:358:13
4Tuuli HeikkiläLynx25:10+4:508:38
5Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK25:47+5:278:51
6Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna27:09+6:499:19
7Sofie PerssonHärlövs IF27:48+7:289:33
8Astrid EinarssonTormestorps IF30:32+10:1210:29
9Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad30:52+10:3210:36
10Sofia ÖstermanVänersborgs SK35:25+15:0512:10
11Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK36:10+15:5012:25
12Erica HenrikssonSimrishamns OK36:19+15:5912:28
13Elinor DelinFK Åsen41:32+21:1214:16
14Sofia BrynthesonVänersborgs SK47:20+27:0016:15
15Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL49:31+29:1117:00
Ebba SöderlundTormestorps IFej start
Anna JönssonTormestorps IFej start
Ida KristianssonTrollhättans SOKej start

H14

2 910 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus LundbergOK Bävern16:495:46
2Oliwer LundbergOK Bävern19:04+2:156:33
3Melker JohanssonOK Orion19:56+3:076:50
4Fritjof AxelssonFK Göingarna20:14+3:256:57
5Andreas JonssonOK Orion20:38+3:497:05
6Henrik JohannessonRonneby OK20:39+3:507:05
7Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK20:52+4:037:10
8Adam SegerslättSkåneslättens OL21:23+4:347:20
9Oscar JohanssonOK Dacke21:42+4:537:27
10Isak PrellnerSkåneslättens OL23:01+6:127:54
11Georg EklöwOK Södertörn23:27+6:388:03
12Albin HenryssonOK Dacke23:30+6:418:04
13Melker LarssonFK Göingarna23:49+7:008:11
14Johan LindmanFinspångs SOK23:56+7:078:13
15Carl PerssonBurseryds IF24:22+7:338:22
16Emil PetterssonOK Dacke24:57+8:088:34
17Viktor WassénVänersborgs SK26:01+9:128:56
18Isak HertinVästerviks OK26:12+9:239:00
19Gustav NymanVänersborgs SK26:51+10:029:13
20Kevin MattssonMalmö OK27:03+10:149:17
21Eskil TryggöTrollhättans SOK27:49+11:009:33
22Albin LagerNässjö OK29:20+12:3110:04
23Erik WinbladhLunds OK30:10+13:2110:21
24Arvid JernstigVänersborgs SK34:36+17:4711:53
25Viktor ÖstergrenVäxjö OK53:17+36:2818:18
Albin MånssonVäxjö OKej start

H14 Kort

2 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas JonsonRonneby OK20:578:14
2Dennis PerssonAndrarums IF21:19+0:228:23
3Wiktor RydlundHässleholms OK23:25+2:289:13
4Samuel GiselssonRonneby OK41:53+20:5616:29

D12

2 540 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LagerbergOK Södertörn16:276:28
2Isa EnvallIK Hakarpspojkarna17:49+1:227:00
3Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna18:40+2:137:20
4Vilma SvantessonHjärnarps GH OL19:09+2:427:32
5Hanna JohannessonRonneby OK21:29+5:028:27
6Hilda AxelssonFK Göingarna21:38+5:118:31
7Kajsa AnderssonOK Orion21:49+5:228:35
8Alicia LundgrenVäxjö OK21:59+5:328:39
9Lovisa JohanssonOK Dacke23:08+6:419:06
10Carolin GradinAndrarums IF23:12+6:459:08
11Irmalinn NilssonHärlövs IF25:48+9:2110:09
12Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK26:43+10:1610:31
13Ellen WahlbomOK Orion26:58+10:3110:37
14Petra ErikssonOK Gynge28:28+12:0111:12
15Julia ThuressonBurseryds IF29:30+13:0311:36
16Elin SvenssonOK Älme29:53+13:2611:45
17Betty OttossonOK Torfinn29:57+13:3011:47
18Linnea DagsbergOK Orion30:37+14:1012:03
Astrid EricssonLunds OKdiskvalificerad
Wilma MarkholmSkåneslättens OLdiskvalificerad

H12

2 540 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip JohanssonTrollhättans SOK15:556:15
2Allan HedbergLunds OK16:33+0:386:30
3Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna17:32+1:376:54
4Gustav RuneforsVäxjö OK18:00+2:057:05
5Elias AxelssonFinspångs SOK18:08+2:137:08
6Linus LundbergOK Bävern19:21+3:267:37
7Gunnar EngströmLinköpings OK20:18+4:237:59
7Joar HertinVästerviks OK20:18+4:237:59
9Simon GiselssonRonneby OK22:25+6:308:49
10Povel HedbergLunds OK23:53+7:589:24
11Oscar ModigFK Göingarna25:52+9:5710:11
12Axel JohanssonFinspångs SOK25:57+10:0210:12
13Axel NilssonOK Pan-Kristianstad26:39+10:4410:29
14Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK27:19+11:2410:45
15Oscar KjellssonFalkenbergs OK28:26+12:3111:11
16Måns PerssonAndrarums IF29:18+13:2311:32
17Joar TryggöTrollhättans SOK30:05+14:1011:50
18Oscar EhrnbornAndrarums IF34:50+18:5513:42
19Jonathan LjungbergOK Skogsfalken1:19:05+1:03:1031:08
Joel ErnstssonFinspångs SOKdiskvalificerad
Julius PukeYstads OKdiskvalificerad

D12 Kort

2 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina MöllerSkåneslättens OL21:1710:32

D10

2 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AnderssonOK Orion12:266:09
2Tea MarkholmSkåneslättens OL13:25+0:596:38
3Nellie RydlundHässleholms OK14:30+2:047:10
4Tova DanielssonOK Skogsfalken17:14+4:488:31
5Suvi HeikkiläLynx17:57+5:318:53
6Alma GustafssonSOK Aneby19:29+7:039:38
7Clara EhrnbornAndrarums IF23:51+11:2511:48
8Eira HertinVästerviks OK28:26+16:0014:04
9Elsa EricssonLunds OK33:22+20:5616:31

H10

2 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker AnderssonFK Göingarna13:056:28
2Loke HedbergLunds OK15:10+2:057:30
3Erik ThoressonAndrarums IF15:39+2:347:44
4Hugo MandingerTrollhättans SOK17:00+3:558:24
5Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK17:29+4:248:39
6Brian AhlmAndrarums IF17:57+4:528:53
7Dag SandströmOK Pan-Kristianstad21:51+8:4610:49
8Edvin SelinFK Göingarna24:30+11:2512:07
9Noah NylanderMotala AIF OL24:55+11:5012:20
10Stellan GradinAndrarums IF29:33+16:2814:37
11Johan WinbladhLunds OK35:29+22:2417:33
Arvid EinarssonTormestorps IFdiskvalificerad
Victor ModigFK Göingarnadiskvalificerad

D35

3 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne Marie ThommesenBallerup OK30:548:11
2Anna LövgärdOK Alehof32:10+1:168:31
3Christina OlssonSkåneslättens OL39:13+8:1910:24
4Kristin OlssonOK Alehof41:01+10:0710:52
5Lotte HenrikssonSimrishamns OK43:19+12:2511:29
6Marita LemmingMariestads FK43:27+12:3311:31
7Karin LindqvistFK Finn45:16+14:2212:00
8Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK45:31+14:3712:04

H35

4 590 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas VensrydEslövs FK31:396:53
2Anders LövgärdOK Alehof34:43+3:047:33
3Jimmy HäggFK Friskus-Varberg35:34+3:557:44
4Anders FranzénLidköpings VSK36:06+4:277:51
5Fredrik StåhlHjärnarps GH OL36:23+4:447:55
6Bengt OlssonEslövs FK36:30+4:517:57
7Magnus NilssonAndrarums IF44:53+13:149:46
Thomas NilssonEslövs FKej start

D40

3 690 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NymanVänersborgs SK26:227:08
2Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna27:23+1:017:25
3Helén PerssonFinspångs SOK27:24+1:027:25
4Ulrika HermanssonOK Orion28:15+1:537:39
5Pia JohanssonOK Landehof29:09+2:477:53
6Louise AxelssonFK Göingarna30:21+3:598:13
6Lena LindmanFinspångs SOK30:21+3:598:13
8Ingrid SvantesdotterFK Göingarna31:51+5:298:37
9Carina RydlundHässleholms OK32:26+6:048:47
10Annamari HeikkiläLynx32:48+6:268:53
11Jessica BjörckOK Älme33:35+7:139:06
12Ingela ThoressonAndrarums IF34:00+7:389:12
13Karolina KarlssonNybro OK34:56+8:349:28
14Marie MarkholmSkåneslättens OL35:29+9:079:36
15Jenny WinbladhLunds OK36:04+9:429:46
16Charlotte ÖstermanVänersborgs SK37:05+10:4310:02
17Britta KjellssonFalkenbergs OK37:27+11:0510:08
18Åsa EricssonLunds OK38:23+12:0110:24
19Carina LindelöwHärlövs IF38:27+12:0510:25
20Annika LarssonFK Göingarna39:04+12:4210:35
21Anna ReimerTormestorps IF40:27+14:0510:57
22Anna HagströmFalkenbergs OK43:19+16:5711:44
23Helene LöfströmJönköpings OK43:47+17:2511:51
24Helena SvenssonFK Boken44:08+17:4611:57
Gunilla KarlssonVäxjö OKej start

H40

3 780 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tero HeikkiläPaimon Rasti20:285:24
2Tony LarssonIstrums SK21:39+1:115:43
3Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna22:49+2:216:02
4Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK22:56+2:286:04
5Thomas JosarpFK Friskus-Varberg23:25+2:576:11
6Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK23:50+3:226:18
7Matti EnvallIK Hakarpspojkarna24:27+3:596:28
8Jan-Ove WikingIstrums SK26:02+5:346:53
9Magnus LarsenFK Boken26:21+5:536:58
10Fredrik JönssonMotala AIF OL26:23+5:556:58
11Tony GustavsenIstrums SK26:59+6:317:08
12Fabian LjungquistLunds OK27:00+6:327:08
13Jörgen LarssonUlricehamns OK27:32+7:047:17
14Erik ErnstssonFinspångs SOK27:44+7:167:20
15Thomas KarlssonSjövalla FK27:57+7:297:23
16Mattias JohanssonAndrarums IF28:04+7:367:25
17Peter AnderssonStigmännen Karlshamns OK28:47+8:197:36
18Joachim FribergIstrums SK29:09+8:417:42
19Magnus GraadRonneby OK29:11+8:437:43
20Dennis PerssonVäxjö OK29:12+8:447:43
21Roland NatanaelssonSkåneslättens OL30:52+10:248:09
22Magnus NilssonOK Älme31:04+10:368:13
23Patrik WåhlinOK Skogsfalken31:34+11:068:21
24Nils HelmerssonHässleholms OK31:49+11:218:25
25Jonas K JohanssonOK Skogsfalken32:17+11:498:32
26Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL32:57+12:298:43
27Peter HagströmFalkenbergs OK33:23+12:558:49
28Thomas SundströmRonneby OK33:37+13:098:53
29Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK34:17+13:499:04
30Peter KjellssonFalkenbergs OK35:03+14:359:16
31Krister KarlssonIstrums SK39:31+19:0310:27
32Mikael HanssonAndrarums IF48:58+28:3012:57
Stefan AgmarkenHalmstad OKdiskvalificerad
Anders SelinFK Göingarnaej start

D45

3 370 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva PetterssonOK Dacke30:148:58
2Helena KarlssonNässjö OK32:12+1:589:33
3Suzy LarssonOK Skogshjortarna32:18+2:049:35
4Annika EngelHässleholms OK33:37+3:239:58
5Gitte EngströmLinköpings OK33:41+3:279:59
6Ann-Kristin KristianssonTrollhättans SOK33:44+3:3010:00
7Lena ThuressonBurseryds IF34:18+4:0410:10
8Marita PhilipssonMarkaryds FK34:38+4:2410:16
9Christel OlssonFK Åsen35:09+4:5510:25
10Ingrid JohanssonLaholms IF OK35:14+5:0010:27
11Sari HåkanssonOK Gränsen35:58+5:4410:40
12Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK36:02+5:4810:41
13Nina SchmidtTrollhättans SOK37:45+7:3111:12
14Christina SternerOK Njudung38:59+8:4511:34
15Anne SvantessonHjärnarps GH OL39:05+8:5111:35
16Maria DelinFK Åsen39:55+9:4111:50
17Karin JohanssonFK Göingarna40:59+10:4512:09
18Lotta BerndtssonSkåneslättens OL42:00+11:4612:27
19Maria TryggöTrollhättans SOK42:03+11:4912:28
20Annelie GustavssonKungälvs OK42:08+11:5412:30
21Margareta Almqvist MandingerTrollhättans SOK48:31+18:1714:23
22Ann-Marie HanssonIS Kullen51:23+21:0915:14
Ingela AnderssonLunds OKdiskvalificerad
Maria LenningSkåneslättens OLej start
Agneta NordholmSävedalens AIKej start
Kristina SpångbergLunds OKej start
Gitte KristianssonTrollhättans SOKej start
Åsa HedinHjärnarps GH OLej start
Anneli CarlssonFK Finnej start

H45

3 780 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna19:525:15
2Patrik RosénVäxjö OK21:39+1:475:43
3Thomas JohannessonRonneby OK21:51+1:595:46
4Magnus LarssonFK Göingarna22:52+3:006:02
5Pontus JonssonOK Orion23:14+3:226:08
6Niklas EdvardssonHästveda OK23:51+3:596:18
7Per SvenssonFinspångs SOK24:00+4:086:20
8Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna24:04+4:126:22
9Tim Falck WeberCopenhagenO24:19+4:276:25
9Henrik LarssonFK Göingarna24:19+4:276:25
11Mats KristianssonTrollhättans SOK24:26+4:346:27
12Mats AnderssonOK Orion24:27+4:356:28
13Rolf ValeryCopenhagenO25:03+5:116:37
14Ulf MattssonMalmö OK25:19+5:276:41
15Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna25:30+5:386:44
16Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn25:46+5:546:48
17Bengt NorrmanTrollhättans SOK25:49+5:576:49
18Bo HallbergFalköpings AIK OK25:59+6:076:52
19Henrik NordholmSävedalens AIK26:18+6:266:57
20Kjell EinarssonOK Skogshjortarna27:10+7:187:11
21Ulf LinderfalkSkåneslättens OL27:36+7:447:18
22Joel RydströmFK Finn28:00+8:087:24
23Ulf JohanssonOK Dacke28:26+8:347:31
24Bengt-Åke BerndtssonSkåneslättens OL28:29+8:377:32
25Sten Skytte KirkegaardCopenhagenO28:34+8:427:33
26Michael HertinVästerviks OK28:35+8:437:33
27Martin MandingerTrollhättans SOK29:20+9:287:45
28Håkan ErikssonHästveda OK29:27+9:357:47
29Anders EricssonLunds OK30:25+10:338:02
30Mikael WahlbomOK Orion31:25+11:338:18
31Hans HedinHjärnarps GH OL31:46+11:548:24
32Torbjörn OhlssonHaninge SOK31:59+12:078:27
33Jan LenningSkåneslättens OL32:23+12:318:34
34Tomas NilssonHässleholms OK32:24+12:328:34
35Bo WetterströmTormestorps IF32:43+12:518:39
36Bo WesterbergTrollhättans SOK33:07+13:158:45
37Nils EklöwOK Södertörn34:08+14:169:01
38Pontus LöfströmJönköpings OK35:10+15:189:18
39Kjell SvenssonOK Älme36:56+17:049:46
40Jan GradinAndrarums IF37:43+17:519:58
41Christer SvenssonRonneby OK47:55+28:0312:40
Håkan AxelssonFK Göingarnadiskvalificerad
Olof BarrSkåneslättens OLej start
Anders PetterssonOK Dackeej start
Ulf JohanssonHalmstad OKej start
Stefan AdolfssonEslövs FKej start
Björn KristianssonTrollhättans SOKej start
Per-Åke NilssonFK Göingarnaej start

D50

3 270 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid KensbyOK Tyr25:557:55
2Britta SahlinVänersborgs SK27:00+1:058:15
3Annette Falck-LarssonVänersborgs SK28:57+3:028:51
4Kati NémethStigmännen Karlshamns OK29:49+3:549:07
5Agneta ErforsOK Torfinn30:30+4:359:19
6Kerstin TjernlundOK Vilse 8730:38+4:439:22
7Lena RunessonOK Vivill31:22+5:279:35
8Lena OlssonSkåneslättens OL32:07+6:129:49
9Siri KlausenBallerup OK32:37+6:429:58
10Annette BondeBallerup OK32:54+6:5910:03
11Pernilla LarssonOK Skogsfalken33:19+7:2410:11
12Tina HagårdRävetofta OK33:26+7:3110:13
13Ann LaasOK Skogshjortarna33:57+8:0210:22
14Eva WildmarkAndrarums IF34:31+8:3610:33
15Kerstin OhlssonHaninge SOK34:36+8:4110:34
16Christina SegerslättSkåneslättens OL36:13+10:1811:04
17Karin AnderssonOK Älme36:25+10:3011:08
18Wiveka ErnstssonFK Göingarna37:16+11:2111:23
19Kristina JohanssonKalmar OK37:46+11:5111:32
20Monika NilssonOK Alehof40:48+14:5312:28
21Lotta HanssonOK Kontinent40:55+15:0012:30

H50

3 860 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK24:286:20
2Stefan KollbergEksjö SOK24:51+0:236:26
3Lars SöderlundTormestorps IF25:06+0:386:30
4Jan-Åke Stolt KarlssonHagaby GOIF27:29+3:017:07
5Andres LaasOK Skogshjortarna27:43+3:157:10
6Tore TjernlundOK Vilse 8727:52+3:247:13
7Håkan SchmidtTrollhättans SOK28:15+3:477:19
8Pedro LundquistLinköpings OK28:43+4:157:26
9Gert JonssonIK Hakarpspojkarna29:08+4:407:32
10Göran MånssonOK Dacke29:16+4:487:34
11Arne KlintbergEksjö SOK29:32+5:047:39
12Anders JakobssonOK Södertörn29:57+5:297:45
13Tomas TranbergMarkbygdens OK30:50+6:227:59
14Dag TryggöTrollhättans SOK31:07+6:398:03
15Ingemar MånssonRonneby OK31:54+7:268:15
16Jan KarlssonVäxjö OK32:54+8:268:31
17Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK33:19+8:518:37
18Håkan ÖstergrenVäxjö OK33:28+9:008:40
19Sverker ErikssonOK Gynge33:37+9:098:42
20Torben SchorlemmerBallerup OK34:33+10:058:57
21Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK34:35+10:078:57
22Stefan JohanssonTrollhättans SOK34:39+10:118:58
23Pål BengtssonIS Kullen35:16+10:489:08
24Hans- Åke LundqvistOK Gynge35:46+11:189:15
25Hans LindgrenOK Skogshjortarna37:44+13:169:46
26Lars ErikssonMarkbygdens OK37:49+13:219:47
27Leif CarlssonOK Kontinent38:08+13:409:52
28Mats KensbyOK Tyr39:14+14:4610:09
29Werner KöhlerTullinge SK40:11+15:4310:24
30Peter DannbringSkåneslättens OL43:34+19:0611:17
31Sven-Olof PålssonKungälvs OK44:54+20:2611:37
32Pontus LarssonOK Skogsfalken54:45+30:1714:11
Lennart StenssonHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Nils-Olof LarssonVänersborgs SKdiskvalificerad
Håkan HåkanssonOK Gränsendiskvalificerad
Christer MannfolkUlricehamns OKej start

D55

3 270 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva TykessonRävetofta OK26:488:11
2Ina LindebergSkåneslättens OL27:43+0:558:28
3Lotta ValentinGustavsbergs OK30:27+3:399:18
4Ann-Christin NeroRonneby OK32:57+6:0910:04
5Lena PerssonGamleby OK34:11+7:2310:27
6Britt GunnarssonKristinehamns OK35:48+9:0010:56
7Britt-Marie CarlssonSOK Viljan37:33+10:4511:28
8Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna38:40+11:5211:49
9Arja IngvarssonOK Vilse 8739:44+12:5612:09
10Gabrielle BrunAndrarums IF40:21+13:3312:20
11Margareta SchölinTockarps IK43:48+17:0013:23
12Eva NordströmOK Älvsjö-Örby44:02+17:1413:27
13Stina GunnarssonHärlövs IF46:28+19:4014:12
14Christel NilssonOK Älme49:27+22:3915:07
15Ingrid NybergFK Åsen49:48+23:0015:13
16Berit IvarssonOK Skogshjortarna52:56+26:0816:11
Siv LarssonVäxjö AISdiskvalificerad
Birgitta AnderssonFrämmestads IKej start

H55

3 770 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke JönssonTormestorps IF25:026:38
2Ulf PalmérUlricehamns OK25:26+0:246:44
3Roland SvenssonMariestads FK27:11+2:097:12
4Jørgen SkaarupBallerup OK27:22+2:207:15
5Stefan CarlssonSOK Viljan28:23+3:217:31
6Roger ThörnOK Vilse 8729:17+4:157:46
7Håkan ForsmanRonneby OK29:22+4:207:47
7Christer FolkessonEksjö SOK29:22+4:207:47
9Ken RagnarssonOK Kompassen29:27+4:257:48
10Bengt LarssonFK Göingarna29:38+4:367:51
11Anders LöfgrenJärfälla OK30:09+5:077:59
12Lars MagnussonOK Älme30:20+5:188:02
13Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL30:37+5:358:07
14Roy FranssonÄrla IF30:52+5:508:11
15Ingemar PerssonGamleby OK30:57+5:558:12
16Hans-Åge MortensenRønne IK Orientering31:00+5:588:13
17Gregers JørgensenBallerup OK31:11+6:098:16
18Ingemar PeterssonMarkaryds FK31:36+6:348:22
19Sten SegerslättSkåneslättens OL31:42+6:408:24
20Stellan MartinssonOK Tyringe32:45+7:438:41
21Tommy RoosFalköpings AIK OK33:36+8:348:54
22Lars StrandOK Älme33:42+8:408:56
23Ulf SvenssonOK Njudung33:59+8:579:00
24Alf WestessonOK Kontinent34:54+9:529:15
25Yngve ErnstssonFK Göingarna35:24+10:229:23
26Tomas KarlssonOK Skogshjortarna35:29+10:279:24
27Stefan GunnarssonKristinehamns OK35:46+10:449:29
28Carl-Johan RoubertFK Finn35:48+10:469:29
29Jan WahlströmSnättringe SK36:25+11:239:39
30Roland DahlmanMalmö OK36:29+11:279:40
31Mats IngvarssonOK Vilse 8736:49+11:479:45
32Niels AabyeBallerup orienteringsklub36:55+11:539:47
33Conny SahlinVänersborgs SK37:11+12:099:51
34Torgny OttossonOK Torfinn37:34+12:329:57
35Ingmar OhlssonFK Vittus38:28+13:2610:12
36Lars MartinssonRonneby OK40:53+15:5110:50
37Pelle HöökKöping-Kolsva OK41:31+16:2911:00
38Jan ArvidssonOK Skogshjortarna43:21+18:1911:29
39Bengt AnderssonFrämmestads IK46:36+21:3412:21
40Jan LenhammarOK Gränsen54:22+29:2014:25
Lars Göran NybergFK Åsendiskvalificerad
Bo MånssonOK Löftanej start

D60

2 660 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela NelsénFalkenbergs OK24:029:02
2Margareta SvenssonOK Vilse 8725:29+1:279:34
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK27:07+3:0510:11
4Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK27:27+3:2510:19
5Anita AnderssonOK Skogshjortarna27:28+3:2610:19
6Inger GlansOK Torfinn27:40+3:3810:24
7Lena SöderbergOK Skogsfalken27:53+3:5110:28
8Miriam AsvarischRønne IK Orientering28:43+4:4110:47
9Margareta HaraldssonGustavsbergs OK29:23+5:2111:02
10Maj-Britt ByströmRävetofta OK30:07+6:0511:19
11Britt-Marie GrönroosOK Alehof31:20+7:1811:46
12Berit SchannongMalmö OK32:26+8:2412:11
13Kristin JohanssonOK Dacke34:06+10:0412:49
14Monica IvarssonOK Skogshjortarna35:17+11:1513:15
15Margareta SjöbergLunds OK37:42+13:4014:10
16Anita Lovén-AnderssonOK Skogshjortarna38:30+14:2814:28
17Karin LarssonOK Kompassen38:47+14:4514:34
18Inger MartinTormestorps IF42:20+18:1815:54
19Ingegerd OlssonOK Alehof44:41+20:3916:47
20Eva BlomströmIK Stern49:09+25:0718:28
Berith PetterssonVänersborgs SKdiskvalificerad
Åsa StåhlHjärnarps GH OLej start

H60

3 690 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agne BengtssonOK Kompassen28:067:36
2Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK29:36+1:308:01
3Håkan AnderssonMarkbygdens OK30:35+2:298:17
4Göran JohnssonSkåneslättens OL30:53+2:478:22
5Kent ErikssonLerums SOK31:03+2:578:24
6Matz LarssonGustavsbergs OK31:10+3:048:26
7Sten BlomströmIK Stern31:25+3:198:30
8Bill SchölinTockarps IK32:15+4:098:44
9Erik HallgrenFinspångs SOK32:30+4:248:48
10Magnus HaraldssonGustavsbergs OK32:54+4:488:54
11Kent SvenssonOK Skogsfalken33:21+5:159:02
12Göran LarssonVänersborgs SK33:42+5:369:07
13Karl Uno AnderssonFalkenbergs OK33:49+5:439:09
14Tord FranssonMotala AIF OL33:56+5:509:11
15Mats WidesjöStigmännen Karlshamns OK35:23+7:179:35
16Tommy OlaussonSOK Aneby38:36+10:3010:27
17Kent IvarssonOK Skogshjortarna38:37+10:3110:27
18Mats HåkanssonMalmö OK39:07+11:0110:36
19Christer NordströmOK Älvsjö-Örby39:43+11:3710:45
20Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken39:56+11:5010:49
21Gert IvarssonOK Skogshjortarna40:09+12:0310:52
22Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK41:30+13:2411:14
23Gunnar MagnussonLunds OK41:31+13:2511:15
24Sven-Olof LarssonVäxjö AIS42:08+14:0211:25
25Sten OlssonOK Alehof42:57+14:5111:38
26Olle ArmanNyköpings OK43:58+15:5211:54
27Bengt HanssonAndrarums IF44:27+16:2112:02
28Lars PerssonOK Kompassen45:07+17:0112:13
29Roger AnderssonOK Skogshjortarna45:16+17:1012:16
30Nils-Erik BondessonFrosta OK45:47+17:4112:24
31Sven-Erik PerssonFrosta OK45:58+17:5212:27
32Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK47:21+19:1512:49
33Kaare HanssonMalmö OK48:52+20:4613:14
34Robert SimonsenTormestorps IF49:36+21:3013:26
35Göran LarssonOK Kompassen58:28+30:2215:50
Kent NilssonAndrarums IFej start

D65

2 660 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt Forsell PirozziLunds OK26:209:53
2Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK27:54+1:3410:29
3Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK29:17+2:5711:00
4Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK29:24+3:0411:03
5Berith IvehagFrämmestads IK29:54+3:3411:14
6Margareta LarssonOK Njudung31:02+4:4211:40
7Eva IsakssonOK Skogshjortarna31:36+5:1611:52
8Torill SvendsenLunds OK31:42+5:2211:55
9Carina LindmanFinspångs SOK32:18+5:5812:08
10Ulla HåkanssonOK Gynge32:27+6:0712:11
11Kerstin ErnvidUlricehamns OK33:41+7:2112:39
12Britt RangertIK Ymer34:30+8:1012:58
13Solbritt GustafssonOK Virdarna34:39+8:1913:01
14Kerstin BengtssonMotala AIF OL35:24+9:0413:18
15Karin BengtssonOK Kompassen35:25+9:0513:18
16Ulla LingJönköpings OK36:13+9:5313:36
17Barbro AnderssonOK Skogshjortarna36:48+10:2813:50
18Kerstin NilssonOK Gynge36:56+10:3613:53
19Gull SvenssonTockarps IK37:42+11:2214:10
20Astrid JohannessonHelsingborgs SOK39:13+12:5314:44
21Gullevi SvenssonRonneby OK40:32+14:1215:14
22Karin LindénOK Gynge41:49+15:2915:43
23Kristina JohanssonVänersborgs SK42:54+16:3416:07
24Ros-Mari KarlssonNybro OK44:30+18:1016:43
25Kristina SkoglundHellas Orientering44:49+18:2916:50
26Berit ByströmOK Virdarna45:16+18:5617:01
27Brita DahlbergHässleholms OK51:02+24:4219:11
28Ulla BergqvistStigmännen Karlshamns OK52:56+26:3619:53
29Linnéa HallOK Amne54:03+27:4320:19
30Siv EkelöfVärend GN OL57:43+31:2321:41
Monica BråhnJönköpings OKdiskvalificerad

H65

3 370 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan G LarssonOK Njudung24:477:21
2Inge PerssonFK Boken27:14+2:278:04
3Christer SandhOK Roxen27:21+2:348:06
4Roger DanielssonLinköpings OK28:08+3:218:20
5Tommy OlssonOK Dacke28:54+4:078:34
6Kenneth IvehagFrämmestads IK29:12+4:258:39
7Gunnar EnbergMålilla OK29:49+5:028:50
7Roland NilssonFalköpings AIK OK29:49+5:028:50
9Håkan NilssonMalmö OK29:59+5:128:53
10Jack GrönroosOK Alehof30:01+5:148:54
10Morgan LjungVaggeryds SOK30:01+5:148:54
12Nils KarlssonVäxjö AIS30:02+5:158:54
13Roy OwessonHelsingborgs SOK31:16+6:299:16
14Per-Arne JohanssonVänersborgs SK31:33+6:469:21
15Rolf SkoglundHellas Orientering31:57+7:109:28
16Stellan AhnströmForserums SOK32:02+7:159:30
17Kalle JohanssonOK Skogshjortarna32:08+7:219:32
18Leif LindströmNybro OK32:19+7:329:35
19Jan BojlingSolna OK33:28+8:419:55
20Ingvar PerssonFK Åsen33:34+8:479:57
21Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK33:43+8:5610:00
22Göran BengtssonTockarps IK34:09+9:2210:08
23Johnny GustafssonGamleby OK34:14+9:2710:09
24Jan PerssonYstads OK34:59+10:1210:22
25Roland OffrellFrosta OK35:48+11:0110:37
26Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK36:02+11:1510:41
27Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL36:34+11:4710:51
28Christer GrönbladHärlövs IF37:43+12:5611:11
29Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK37:48+13:0111:12
30Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK38:45+13:5811:29
31Waste ByströmOK Virdarna40:22+15:3511:58
32Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK41:57+17:1012:26
33Sven-Erik ForsellLunds OK42:23+17:3612:34
34Christer WestbergIFK Göteborg44:05+19:1813:04
35Bengt StåhlHjärnarps GH OL47:24+22:3714:03
36Krister LindebergMalmö OK47:35+22:4814:07
37Christer LjungquistLunds OK1:01:40+36:5318:17
Anders BjörnbergFrölunda OLdiskvalificerad
Claes-Göran GreenLunds OKdiskvalificerad
Benkt AndersonLunds OKej start
Reits HallOK Amneej start
Anders GärderudIFK Lidingös Skid o OKej start

D70

2 510 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta OlssonRonneby OK24:009:33
2Helen AndertoftMarkaryds FK25:00+1:009:57
3Birgitta StenströmVänersborgs SK25:57+1:5710:20
4Solveig DillmanHammarby IF OF26:41+2:4110:37
5Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK26:54+2:5410:43
6Gunilla GrönbladHärlövs IF29:11+5:1111:37
7Birgit PalmFK Boken31:34+7:3412:34
8Lena PehrssonOK Silva33:50+9:5013:28
9Ann-Marie BirgerssonForserums SOK35:31+11:3114:09
10Britt EricsonHammarby IF OF37:18+13:1814:51
11Britten PerssonFinspångs SOK38:59+14:5915:31
12Lisbeth LindebergMalmö OK39:23+15:2315:41
13Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna42:27+18:2716:54
14Lilian BengtssonOK Amne43:35+19:3517:21
15Kirsten TruelsenBallerup OK45:58+21:5818:18

H70

3 270 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik HvoslefIK Stern26:568:14
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna29:26+2:309:00
3Björn LinnersjöOK Orion29:34+2:389:02
4Anders BuhréNybro OK30:25+3:299:18
5Erland LingJönköpings OK30:48+3:529:25
6Ernie BroströmHalmstad OK31:03+4:079:29
7Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK31:04+4:089:30
8Roland KarlssonRonneby OK31:52+4:569:44
9Gösta LindmanFinspångs SOK32:00+5:049:47
10Lars JohanssonOK Skogshjortarna32:05+5:099:48
11Lars LjungbergTrollhättans SOK32:56+6:0010:04
12Inge NilssonOK Älme33:11+6:1510:08
13Ingemar SvenssonLunds OK34:41+7:4510:36
14Sören BråhnJönköpings OK34:52+7:5610:39
15Kjell MånssonRonneby OK36:05+9:0911:02
16Bertil OttossonFK Göingarna36:18+9:2211:06
17Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK36:21+9:2511:06
18Stig BengtssonOK Amne36:30+9:3411:09
19Erling EkelöfVärend GN OL37:47+10:5111:33
20Nils-Åke NilssonHärlövs IF38:01+11:0511:37
21Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK38:10+11:1411:40
22Ivan ErnvidUlricehamns OK38:18+11:2211:42
23Lars LindénOK Gynge38:52+11:5611:53
24Sven JonassonOK Skogsfalken38:59+12:0311:55
25Roland ErikssonHästveda OK41:08+14:1212:34
26Bo SvenssonTockarps IK42:16+15:2012:55
27Hubert HugossonOK Gynge43:07+16:1113:11
28Paul SchannongMalmö OK43:08+16:1213:11
29Johnny WallingeOK Kolmården43:39+16:4313:20
30Göran ThourVärend GN OL43:59+17:0313:27
31Sten JohanssonOK Skogsfalken46:04+19:0814:05
32Ragnar OlssonRonneby OK46:40+19:4414:16
33Lars-Olof SvalinOK Alehof49:27+22:3115:07
34Stig BengtssonMotala AIF OL54:15+27:1916:35
35Bertil AhlbergOK Gynge1:08:14+41:1820:51
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OKdiskvalificerad
Gert OlssonMalmö OKdiskvalificerad
Torsten ClaessonOK Älmeej start
Sven LevinAndrarums IFej start

D75

2 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Barbro HugossonLunds OK26:3313:08
2Gun HanssonAndrarums IF31:16+4:4315:28
3Karin LexellOK Torfinn33:19+6:4616:29
4Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK43:41+17:0821:37
5Solvey BergdahlHelsingborgs SOK54:30+27:5726:58

H75

2 970 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar NilssonHärlövs IF30:3410:17
2Leif ClaessonTormestorps IF33:47+3:1311:22
3Burne NilssonOK Torfinn39:19+8:4513:14
4Bo BengtssonHässleholms OK39:36+9:0213:19
5Ingemar TuressonMalmö OK40:11+9:3713:31
6Jan-Eric NelkingFK Åsen42:30+11:5614:18
7Bertil KollénMalmö OK43:04+12:3014:30
8Nils Erik SvärdFK Åsen43:21+12:4714:35
9Sven PerssonAndrarums IF47:47+17:1316:05
10Totte HolmMarkbygdens OK47:54+17:2016:07
11Rolf StenströmVänersborgs SK54:56+24:2218:29
Mats BirgerssonForserums SOKdiskvalificerad
Gillis AlmVäxjö OKdiskvalificerad
Börje NilssonHässleholms OKej start

H80

2 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar PeterssonHässleholms OK28:2911:20
2Lennart StenbergStigfinnarna33:07+4:3813:11
3Curt HjalmarssonHässleholms OK34:23+5:5413:41
4Owe ÅkessonHärlövs IF35:01+6:3213:57
5Bengt EdvardssonOK Torfinn35:17+6:4814:03
6Nils RågstedtIS Kullen41:05+12:3616:22
7Leo ÅkessonHärlövs IF44:24+15:5517:41
8Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK48:18+19:4919:14
9Nils-Åke NilssonAndrarums IF51:58+23:2920:42

H85

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Curth SvenssonSkåneslättens OL47:1418:49

Inskolning

1 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Felix JohanssonOK Alehoffullföljt

U1

2 130 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan BjörckOK Älme18:218:36
2Linnea RydlundHässleholms OK19:43+1:229:15
3Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna19:44+1:239:15
4Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna21:19+2:5810:00
5Svante SelinFK Göingarna22:39+4:1810:38
6Hugo DanielssonOK Skogsfalken24:09+5:4811:20
7Wilmer SelinFK Göingarna25:04+6:4311:46
8Truls CarlssonSkåneslättens OL25:25+7:0411:55
9Alfred JohanssonOK Alehof29:17+10:5613:44
Tuva SelinFK Göingarnaej start

U2

2 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice JohanssonFinspångs SOK24:1911:21
2Simon BjörckTormestorps IF24:48+0:2911:35
Erik NilssonOK Pan-Kristianstadej start

Öppen motion 1

2 140 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna JohanssonLaholms IF OK19:379:10
2Jakob NilssonStigmännen Karlshamns OK23:10+3:3310:49
3Ellen ÖbergKrokom25:47+6:1012:02
4Tyr PerssonFinspångs SOK25:55+6:1812:06
5Maria MöllerSkåneslättens OL29:13+9:3613:39
6Anna AronssonHässleholms OK31:53+12:1614:53
7Gustav AnderssonFK Göingarna35:41+16:0416:40
8Anne KlintMarkbygdens OK42:23+22:4619:48
9Hanna Sandmark LovestrandLaholms IF OK1:15:05+55:2835:05
10Fredrik Sandmark LovestrandLaholms IF OK1:15:08+55:3135:06

Öppen motion 3

2 960 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ÖhlinSOK Aneby26:298:56
2Alexander GraadRonneby OK28:37+2:089:40
3Agneta PeterssonRonneby OK31:28+4:5910:37
4Ann-Katrin AlmqvistFK Göingarna36:35+10:0612:21
5Caroline HildingssonLunds OK38:28+11:5912:59
6Anna LarssonFalkenbergs OK40:27+13:5813:39
7Gunnel HenryssonOK Dacke41:27+14:5814:00
8Pia AnderssonFalkenbergs OK45:54+19:2515:30
9Lena PerssonMalmö OK47:02+20:3315:53
10Vanja JinnemoHjärnarps GH OL49:52+23:2316:50
11MariAnne MånssonRonneby OK50:04+23:3516:54
12Linus HanssonAndrarums IF50:27+23:5817:02
13André HanssonAndrarums IF50:53+24:2417:11
13Pernilla HanssonAndrarums IF50:53+24:2417:11
15Ludvig PernetunHässleholms OK54:12+27:4318:18
16Helen OlaussonSOK Aneby56:05+29:3618:56
17Ditti ArvidssonOK Skogshjortarna1:04:47+38:1821:53
18Catarina MalmMarkaryds FK1:09:40+43:1123:32
19Birgitta PerssonAndrarums IF1:19:53+53:2426:59

Öppen motion 5

3 270 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa AnderssonOK Orion28:578:51
2Enar MagnussonIs Skanne32:51+3:5410:02
3Matts AnderssonHässleholms OK34:21+5:2410:30
4Bengt NilssonAlvesta SOK34:26+5:2910:31
5Sebastian JönssonFK Åsen34:40+5:4310:36
6Louise PihlLunds OK36:39+7:4211:12
7Sussi JonsonRonneby OK37:01+8:0411:19
8Anders NilssonMalmö OK37:22+8:2511:25
9Leif MalmMarkaryds FK37:49+8:5211:33
10Anna EliassonOK Skogsfalken39:28+10:3112:04
11Jessica ElmerssonOK Bävern39:33+10:3612:05
12Pierre DanielssonOK Skogsfalken39:38+10:4112:07
13Yvonne AnderssonHässleholms OK39:59+11:0212:13
14Karin LinderfalkSkåneslättens OL40:32+11:3512:23
15Anders PetrénKungälvs OK40:37+11:4012:25
16Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK40:54+11:5712:30
17Eva LöfgrenJärfälla OK42:31+13:3413:00
18Anders AxelssonFinspångs SOK43:31+14:3413:18
19Tomas BruceOK Ravinen43:36+14:3913:20
20Bo GlantzAndrarums IF47:58+19:0114:40
21Pelle PeszlenOK Skogshjortarna48:15+19:1814:45
22Caisa PeszlénOK Skogshjortarna48:17+19:2014:45
23Kerstin GlantzAndrarums IF48:59+20:0214:58
24Carina GöranssonYstads OK49:03+20:0615:00
25Karin Cederlöfklubblös49:14+20:1715:03
26Christina NilssonAndrarums IF49:41+20:4415:11
27Anders MöllerSkåneslättens OL49:52+20:5515:14
28Marita SalomonssonVänersborgs SK50:57+22:0015:34
29Christina MalmqvistFalkenbergs OK51:16+22:1915:40
30Catrine StoltHagaby GOIF52:10+23:1315:57
31Gunnel AnderssonAndrarums IF52:16+23:1915:59
32Rolf NilssonAndrarums IF53:00+24:0316:12
33Martin NilssonFrosta OK53:41+24:4416:25
34Susanne GöranssonFrosta OK53:44+24:4716:25
35Nils-Olof Jönssonklubblös54:12+25:1516:34
36Barbro NilssonAlvesta SOK54:32+25:3516:40
37Karin BergmanLunds OK1:07:58+39:0120:47
38Maria Wallin-JohanssonOK Skogshjortarna1:20:13+51:1624:31
39Aija SadurskisCentrum OK1:40:14+1:11:1730:39
Veronica KöhlerTullinge SKdiskvalificerad
Bo Cederlöfklubblösdiskvalificerad
Frida MannfolkUlricehamns OKej start

Öppen motion 7

2 970 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders JohanssonFinspångs SOK23:468:00
2Anders ClaessonBurseryds IF24:47+1:018:20
3Olle WindeliusFrosta OK25:01+1:158:25
4Marie SäfströmHästveda OK25:43+1:578:39
5Jan ThuressonBurseryds IF26:14+2:288:49
6Annie LarssonTolered-Utby Ol-klubb27:39+3:539:18
7Anne JohanssonOK Dacke28:21+4:359:32
8Helena SandbergIK Hakarpspojkarna28:23+4:379:33
9Lisa AnderssonOK Enen29:59+6:1310:05
10Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK31:17+7:3110:31
11Åke OlssonHässleholms OK31:50+8:0410:43
12Lars Göran KillanderHästveda OK31:56+8:1010:45
13Per WikströmHästveda OK32:46+9:0011:01
14Morgan BjelkHästveda OK33:01+9:1511:07
15Jan-Erik NilssonYstads OK33:23+9:3711:14
16Ann-Mari NilssonYstads OK33:26+9:4011:15
17Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna34:03+10:1711:27
18Pi PerssonOK Orion35:19+11:3311:53
19Gunilla GustavssonOK Orion35:49+12:0312:03
20Ivan PerssonMalmö OK37:31+13:4512:37
21Anna WikströmHästveda OK38:05+14:1912:49
22Berit RuneforsVäxjö OK38:59+15:1313:07
23Nils JohannessonHelsingborgs SOK39:18+15:3213:13
24Nils MårtenssonAndrarums IF40:36+16:5013:40
25Lars BrodinOK Kontinent41:05+17:1913:49
26Mikael NilssonFrosta OK42:00+18:1414:08
27Mikael HanssonBredaryds SOK43:45+19:5914:43
28Helen NilssonHärlövs IF44:56+21:1015:07
29Torgny ÅstedtHärlövs IF45:38+21:5215:21
30Britt ÅkessonHässleholms OK47:56+24:1016:08
31Eva TollsternVäxjö AIS48:38+24:5216:22
32Kennerth GustafssonOK Virdarna49:53+26:0716:47
33Gustaf SchejaFrosta OK59:37+35:5120:04
34Stig SvenssonOK Virdarna1:03:20+39:3421:19
Åsa JärvholmFK Vittusdiskvalificerad
Mats RuneforsVäxjö OKdiskvalificerad
Helle Mejer FrederiksenBallerup OKej start

Öppen motion 8

4 590 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin DelinSkåneslättens OL30:576:44
2Henrik ModigFK Göingarna31:44+0:476:54
3Stefan EngströmLinköpings OK32:14+1:177:01
4Håkan CarlssonSkåneslättens OL32:15+1:187:01
5Peter AnderssonOK Orion32:54+1:577:10
6Björn NilssonHärlövs IF32:57+2:007:10
7Vidar AlbinssonTormestorps IF33:00+2:037:11
8Niklas NilssonHärlövs IF33:14+2:177:14
9Daniel PerssonOK Gränsen33:48+2:517:21
10Peter CederbergVänersborgs SK34:30+3:337:30
11Anders ÅbergSkåneslättens OL34:51+3:547:35
12Daniel PoschSol Tranås35:24+4:277:42
13Tomas Karlssonklubblös35:34+4:377:44
14Lindha HellnerFK Göingarna35:39+4:427:46
15Mats KarlssonOK Vilse 8737:43+6:468:13
16Mattias WesterFK Vittus38:27+7:308:22
17Patrick PerssonHärlövs IF38:50+7:538:27
18Louise JohanssonFK Vittus39:25+8:288:35
19Per HolmbergRonneby OK40:16+9:198:46
20Bernt O MyrvoldSarpsborg OL40:18+9:218:46
21Fredrik PerssonFK Åsen40:25+9:288:48
22Sven GiselssonRonneby OK40:37+9:408:50
23Anders JohanssonLunds OK40:55+9:588:54
24Lars HarrieLunds OK40:56+9:598:55
25Katarina LindenVäxjö OK41:05+10:088:57
26Johan LovestrandLaholms IF OK41:12+10:158:58
27Ola BrännhedenNyköpings OK41:54+10:579:07
28Sven Johanssonklubblös42:34+11:379:16
29Stefan JohanssonFK Åsen43:42+12:459:31
30Peo Karlssonklubblös44:07+13:109:36
31Maria ModigFK Göingarna44:14+13:179:38
32Håkan AnderssonOK Dacke44:51+13:549:46
33Hans PerssonAndrarums IF45:12+14:159:50
34Marie GrönlundLunds OK45:23+14:269:53
35Per SandlundOK Njudung45:52+14:559:59
36Anders StåhlHjärnarps GH OL46:00+15:0310:01
37Mats HildingssonLunds OK48:54+17:5710:39
38Sven Erik JönssonOK Tyringe49:57+19:0010:52
39Tomas BlomqvistOK Skogsfalken50:08+19:1110:55
40Jan-Evert OhlssonAndrarums IF52:08+21:1111:21
41Stella KällOK Älme53:43+22:4611:42
42Jan Korpklubblös54:37+23:4011:53
43Willie OhlssonRävetofta OK56:53+25:5612:23
44Maria HarrieLunds OK57:28+26:3112:31
45Lasse ForsénHässleholms OK58:10+27:1312:40
46Benny WennermarkOK Skogsfalken58:18+27:2112:42
47Kjell WilhelmssonAndrarums IF1:00:15+29:1813:07
48Kristina LandgrenMalmö OK1:21:43+50:4617:48
49Stefan Anderssonklubblös2:51:46+2:20:4937:25
Ebbe PehrssonOK Silvadiskvalificerad
Bengt SalomonssonSkåneslättens OLdiskvalificerad

Öppen motion 12

1 880 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noah PernetunHässleholms OK17:479:27
2Linnea SäfströmHästveda OK18:10+0:239:39
3Carl PernetunHässleholms OK19:05+1:1810:09
4Arvid LundqvistFalkenbergs OK22:29+4:4211:57
5Gustav LundqvistFalkenbergs OK22:58+5:1112:12
6Hugo ThoressonAndrarums IF26:41+8:5414:11
7Louise Sandmark LovestrandLaholms IF OK28:04+10:1714:55
8Nova NordströmOK Pan-Kristianstad30:22+12:3516:09
9Kasper JacobssonOK Orion31:34+13:4716:47
10Ellen UllmanOK Pan-Kristianstad32:47+15:0017:26
11Ella JohanssonFinspångs SOK33:38+15:5117:53
12Clara LövgärdOK Alehof38:16+20:2920:21
13Emma WikströmHästveda OK40:49+23:0221:42
14Jon WikströmHästveda OK40:52+23:0521:44
15Gustaf EhrnbornAndrarums IF46:28+28:4124:42

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser