Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för PanVåren, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: PanVåren, medeldistans
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: lördag 3 mars 2012

Öppen motion 8

4 590 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin DelinSkåneslättens OL30:57
2Henrik ModigFK Göingarna31:44+0:47
3Stefan EngströmLinköpings OK32:14+1:17
4Håkan CarlssonSkåneslättens OL32:15+1:18
5Peter AnderssonOK Orion32:54+1:57
6Björn NilssonHärlövs IF32:57+2:00
7Vidar AlbinssonTormestorps IF33:00+2:03
8Niklas NilssonHärlövs IF33:14+2:17
9Daniel PerssonOK Gränsen33:48+2:51
10Peter CederbergVänersborgs SK34:30+3:33
11Anders ÅbergSkåneslättens OL34:51+3:54
12Daniel PoschSol Tranås35:24+4:27
13Tomas Karlssonklubblös35:34+4:37
14Lindha HellnerFK Göingarna35:39+4:42
15Mats KarlssonOK Vilse 8737:43+6:46
16Mattias WesterFK Vittus38:27+7:30
17Patrick PerssonHärlövs IF38:50+7:53
18Louise JohanssonFK Vittus39:25+8:28
19Per HolmbergRonneby OK40:16+9:19
20Bernt O MyrvoldSarpsborg OL40:18+9:21
21Fredrik PerssonFK Åsen40:25+9:28
22Sven GiselssonRonneby OK40:37+9:40
23Anders JohanssonLunds OK40:55+9:58
24Lars HarrieLunds OK40:56+9:59
25Katarina LindenVäxjö OK41:05+10:08
26Johan LovestrandLaholms IF OK41:12+10:15
27Ola BrännhedenNyköpings OK41:54+10:57
28Sven Johanssonklubblös42:34+11:37
29Stefan JohanssonFK Åsen43:42+12:45
30Peo Karlssonklubblös44:07+13:10
31Maria ModigFK Göingarna44:14+13:17
32Håkan AnderssonOK Dacke44:51+13:54
33Hans PerssonAndrarums IF45:12+14:15
34Marie GrönlundLunds OK45:23+14:26
35Per SandlundOK Njudung45:52+14:55
36Anders StåhlHjärnarps GH OL46:00+15:03
37Mats HildingssonLunds OK48:54+17:57
38Sven Erik JönssonOK Tyringe49:57+19:00
39Tomas BlomqvistOK Skogsfalken50:08+19:11
40Jan-Evert OhlssonAndrarums IF52:08+21:11
41Stella KällOK Älme53:43+22:46
42Jan Korpklubblös54:37+23:40
43Willie OhlssonRävetofta OK56:53+25:56
44Maria HarrieLunds OK57:28+26:31
45Lasse ForsénHässleholms OK58:10+27:13
46Benny WennermarkOK Skogsfalken58:18+27:21
47Kjell WilhelmssonAndrarums IF1:00:15+29:18
48Kristina LandgrenMalmö OK1:21:43+50:46
49Stefan Anderssonklubblös2:51:46+2:20:49
Ebbe PehrssonOK Silvadiskvalificerad
Bengt SalomonssonSkåneslättens OLdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser