Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för PanVåren, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: PanVåren, medeldistans
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: lördag 3 mars 2012

Alfta-Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Rolf JakobssonH70 (37)diskvalificerad

Alvesta SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Bengt NilssonÖppen motion 5 (41)34:26+5:2910:31
36Barbro NilssonÖppen motion 5 (41)54:32+25:3516:40

Andrarums IF

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gun HanssonD75 (5)31:16+4:4315:28
2Dennis PerssonH14 Kort (4)21:19+0:228:23
3Erik ThoressonH10 (13)15:39+2:347:44
6Hugo ThoressonÖppen motion 12 (15)26:41+8:5414:11
6Brian AhlmH10 (13)17:57+4:528:53
7Magnus NilssonH35 (7)44:53+13:149:46
7Clara EhrnbornD10 (9)23:51+11:2511:48
9Nils-Åke NilssonH80 (9)51:58+23:2920:42
9Sven PerssonH75 (13)47:47+17:1316:05
10Stellan GradinH10 (13)29:33+16:2814:37
10Carolin GradinD12 (20)23:12+6:459:08
10Gabrielle BrunD55 (17)40:21+13:3312:20
12Linus HanssonÖppen motion 3 (19)50:27+23:5817:02
12Ingela ThoressonD40 (24)34:00+7:389:12
13André HanssonÖppen motion 3 (19)50:53+24:2417:11
13Pernilla HanssonÖppen motion 3 (19)50:53+24:2417:11
14Eva WildmarkD50 (21)34:31+8:3610:33
15Gustaf EhrnbornÖppen motion 12 (15)46:28+28:4124:42
16Mattias JohanssonH40 (33)28:04+7:367:25
16Måns PerssonH12 (21)29:18+13:2311:32
18Oscar EhrnbornH12 (21)34:50+18:5513:42
19Birgitta PerssonÖppen motion 3 (19)1:19:53+53:2426:59
20Bo GlantzÖppen motion 5 (41)47:58+19:0114:40
20Patricia EdgarssonD16 (31)35:08+11:249:45
23Kerstin GlantzÖppen motion 5 (41)48:59+20:0214:58
24Nils MårtenssonÖppen motion 7 (36)40:36+16:5013:40
26Christina NilssonÖppen motion 5 (41)49:41+20:4415:11
27Bengt HanssonH60 (35)44:27+16:2112:02
30Maria MickelåkerD21 (43)33:45+9:288:44
31Gunnel AnderssonÖppen motion 5 (41)52:16+23:1915:59
32Mikael HanssonH40 (33)48:58+28:3012:57
32Rolf NilssonÖppen motion 5 (41)53:00+24:0316:12
33Hans PerssonÖppen motion 8 (51)45:12+14:159:50
40Jan-Evert OhlssonÖppen motion 8 (51)52:08+21:1111:21
40Jan GradinH45 (42)37:43+17:519:58
47Kjell WilhelmssonÖppen motion 8 (51)1:00:15+29:1813:07
Kent NilssonH60 (35)ej start
Sven LevinH70 (37)ej start

Ballerup OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anne Marie ThommesenD35 (8)30:548:11
4Jørgen SkaarupH55 (41)27:22+2:207:15
9Siri KlausenD50 (21)32:37+6:429:58
10Annette BondeD50 (21)32:54+6:5910:03
15Kirsten TruelsenD70 (15)45:58+21:5818:18
17Gregers JørgensenH55 (41)31:11+6:098:16
20Torben SchorlemmerH50 (35)34:33+10:058:57
32Niels AabyeH55 (41)36:55+11:539:47
Helle Mejer FrederiksenÖppen motion 7 (36)ej start

Boxholm-Mjölby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Thomas KleistH65 (39)36:34+11:4710:51

Bredareds IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lovisa HanssonD20 (12)27:14+1:137:13
5Therese EnengeD20 (12)30:43+4:428:08
13Frida StrömgårdD18 (33)30:33+5:538:24

Bredaryds SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Mikael HanssonÖppen motion 7 (36)43:45+19:5914:43

Bromma-Vällingby SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Gösta HanssonH80 (9)48:18+19:4919:14

Burseryds IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders ClaessonÖppen motion 7 (36)24:47+1:018:20
5Jan ThuressonÖppen motion 7 (36)26:14+2:288:49
7Lena ThuressonD45 (23)34:18+4:0410:10
15Carl PerssonH14 (25)24:22+7:338:22
15Julia ThuressonD12 (20)29:30+13:0311:36
29Elin ThuressonD21 (43)33:32+9:158:41

Centrum OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Mette PeterssonD21 (43)31:26+7:098:08
39Aija SadurskisÖppen motion 5 (41)1:40:14+1:11:1730:39
46Kristoffer EdshageH21 (88)32:12+7:456:43
80Mattias HenrikssonH21 (88)44:17+19:509:14

CopenhagenO

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Tim Falck WeberH45 (42)24:19+4:276:25
13Rolf ValeryH45 (42)25:03+5:116:37
18Thomas JensenH21 (88)27:56+3:295:49
19Lea ReimeD21 (43)29:51+5:347:43
25Sten Skytte KirkegaardH45 (42)28:34+8:427:33

Eksjö SOK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lars-Gunnar NilssonH50 (35)24:286:20
2Stefan KollbergH50 (35)24:51+0:236:26
2Olivia KollbergD18 (33)25:30+0:507:01
2Therese KlintbergD21 (43)24:32+0:156:21
4Josefine KlintbergD18 (33)27:15+2:357:30
7Christer FolkessonH55 (41)29:22+4:207:47
9Felix PalmgrenH20 (15)25:33+4:236:46
9Gustav SandstedtH18 (36)23:09+2:186:22
9August KollbergH16 (26)25:13+3:517:00
11Arne KlintbergH50 (35)29:32+5:047:39
13Michael SiemmeisterH18 (36)23:44+2:536:32
29Jonas Falck WeberH18 (36)29:29+8:388:07
31Viktor AntonssonH21 (88)30:35+6:086:23
Andreas BerganderH20 (15)ej start

Emmaboda Verda OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Gun-Britt FranssonD60 (21)27:07+3:0510:11
4Monica PåhlstorpD65 (31)29:24+3:0411:03
5Olle KallerbäckH10 (13)17:29+4:248:39
5Lovisa TorstenssonD14 (15)25:47+5:278:51
12Ellen KallerbäckD12 (20)26:43+10:1610:31
14Elias TorstenssonH12 (21)27:19+11:2410:45
26Jörgen FranssonH65 (39)36:02+11:1510:41
29Nicklas KallerbäckH40 (33)34:17+13:499:04
30Jan PåhlstorpH65 (39)38:45+13:5811:29
36Carl TorstenssonH18 (36)45:51+25:0012:37
39Emil AndreassonH21 (88)31:23+6:566:33

Eslövs FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tomas VensrydH35 (7)31:396:53
6Bengt OlssonH35 (7)36:30+4:517:57
78Fredrik OlssonH21 (88)41:50+17:238:44
Thomas NilssonH35 (7)ej start
Stefan AdolfssonH45 (42)ej start

Falkenbergs OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ingela NelsénD60 (21)24:029:02
4Arvid LundqvistÖppen motion 12 (15)22:29+4:4211:57
5Gustav LundqvistÖppen motion 12 (15)22:58+5:1112:12
6Anna LarssonÖppen motion 3 (19)40:27+13:5813:39
8Pia AnderssonÖppen motion 3 (19)45:54+19:2515:30
8Frida AnderssonD21 (43)27:15+2:587:03
10Matilda MartinssonD18 (33)28:35+3:557:52
11Johan HagströmH20 (15)28:46+7:367:37
13Karl Uno AnderssonH60 (35)33:49+5:439:09
15Oscar KjellssonH12 (21)28:26+12:3111:11
17Britta KjellssonD40 (24)37:27+11:0510:08
18Sofie SöderblomD21 (43)29:37+5:207:40
22Anna HagströmD40 (24)43:19+16:5711:44
24Linnea KjellssonD16 (31)37:34+13:5010:26
27Peter HagströmH40 (33)33:23+12:558:49
28Helena HagströmD16 (31)41:16+17:3211:27
29Christina MalmqvistÖppen motion 5 (41)51:16+22:1915:40
30Julia LadefogedD16 (31)45:15+21:3112:34
30Peter KjellssonH40 (33)35:03+14:359:16
30Elin KjellssonD18 (33)40:20+15:4011:06
33Anton HagströmH18 (36)36:24+15:3310:01
37Mikael LundqvistH21 (88)31:13+6:466:31
82Claes AnderssonH21 (88)46:52+22:259:47

Falköpings AIK OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Roland NilssonH65 (39)29:49+5:028:50
18Bo HallbergH45 (42)25:59+6:076:52
21Tommy RoosH55 (41)33:36+8:348:54

Finspångs SOK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alice JohanssonU2 (2)24:1911:21
1Per LindmanH16 (26)21:225:56
1Andrea SvenssonD16 (31)23:446:35
1Anders JohanssonÖppen motion 7 (36)23:468:00
2Oskar SvenssonH20 (15)21:30+0:205:42
3Helén PerssonD40 (24)27:24+1:027:25
4Tyr PerssonÖppen motion 1 (10)25:55+6:1812:06
5Elias AxelssonH12 (21)18:08+2:137:08
6Lena LindmanD40 (24)30:21+3:598:13
7Per SvenssonH45 (42)24:00+4:086:20
9Carina LindmanD65 (31)32:18+5:5812:08
9Gösta LindmanH70 (37)32:00+5:049:47
9Erik HallgrenH60 (35)32:30+4:248:48
10Alexander WiklundH16 (26)25:14+3:527:00
10Elin JohanssonD16 (31)28:29+4:457:54
11Ella JohanssonÖppen motion 12 (15)33:38+15:5117:53
11Britten PerssonD70 (15)38:59+14:5915:31
12Axel JohanssonH12 (21)25:57+10:0210:12
14Johan LindmanH14 (25)23:56+7:078:13
14Erik ErnstssonH40 (33)27:44+7:167:20
14Ida RydbergD18 (33)30:34+5:548:25
16David AxelssonH16 (26)28:03+6:417:47
18Anders AxelssonÖppen motion 5 (41)43:31+14:3413:18
21Jacob WesterbergH21 (88)28:45+4:186:00
22Simon LundinH18 (36)25:45+4:547:05
23Karin SvenssonD18 (33)34:50+10:109:35
28Sofia AldénD18 (33)39:16+14:3610:49
53Olle LindmanH21 (88)32:55+8:286:52
Joel ErnstssonH12 (21)diskvalificerad

FK Boken

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Inge PerssonH65 (39)27:14+2:278:04
6David SvenssonH16 (26)23:15+1:536:27
7Birgit PalmD70 (15)31:34+7:3412:34
9Magnus LarsenH40 (33)26:21+5:536:58
24Helena SvenssonD40 (24)44:08+17:4611:57
75Fredrik HansenH21 (88)39:31+15:048:14

FK Finn

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Karin LindqvistD35 (8)45:16+14:2212:00
15Lucian SemeniucH21 (88)27:44+3:175:47
22Joel RydströmH45 (42)28:00+8:087:24
28Carl-Johan RoubertH55 (41)35:48+10:469:29
73Alan SemeniucH21 (88)38:26+13:598:01
Anneli CarlssonD45 (23)ej start

FK Friskus-Varberg

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Daniel GustavssonH18 (36)21:27+0:365:54
3Jimmy HäggH35 (7)35:34+3:557:44
5Thomas JosarpH40 (33)23:25+2:576:11
14Sara JosarpD16 (31)31:57+8:138:52
76Sebastian HasselblomH21 (88)41:08+16:418:35

FK Göingarna

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Melker AnderssonH10 (13)13:056:28
2Henrik ModigÖppen motion 8 (51)31:44+0:476:54
4Ann-Katrin AlmqvistÖppen motion 3 (19)36:35+10:0612:21
4Magnus LarssonH45 (42)22:52+3:006:02
4Fritjof AxelssonH14 (25)20:14+3:256:57
5Svante SelinU1 (9)22:39+4:1810:38
6Hilda AxelssonD12 (20)21:38+5:118:31
6Louise AxelssonD40 (24)30:21+3:598:13
7Gustav AnderssonÖppen motion 1 (10)35:41+16:0416:40
7Wilmer SelinU1 (9)25:04+6:4311:46
8Edvin SelinH10 (13)24:30+11:2512:07
8Ingrid SvantesdotterD40 (24)31:51+5:298:37
9Henrik LarssonH45 (42)24:19+4:276:25
10Bengt LarssonH55 (41)29:38+4:367:51
11Oscar ModigH12 (21)25:52+9:5710:11
13Melker LarssonH14 (25)23:49+7:008:11
14Lindha HellnerÖppen motion 8 (51)35:39+4:427:46
16Bertil OttossonH70 (37)36:18+9:2211:06
17Karin JohanssonD45 (23)40:59+10:4512:09
18Anton LarssonH16 (26)28:42+7:207:58
18Wiveka ErnstssonD50 (21)37:16+11:2111:23
18Robin LarssonH18 (36)24:55+4:046:51
20Annika LarssonD40 (24)39:04+12:4210:35
22Hampus LarssonH16 (26)32:36+11:149:03
25Yngve ErnstssonH55 (41)35:24+10:229:23
25Håkan GunnarssonH21 (88)29:28+5:016:09
31Maria ModigÖppen motion 8 (51)44:14+13:179:38
35Mattis ErnstssonH18 (36)38:55+18:0410:43
74Mikael PerssonH21 (88)38:40+14:138:04
Håkan AxelssonH45 (42)diskvalificerad
Victor ModigH10 (13)diskvalificerad
Tuva SelinU1 (9)ej start
Anders SelinH40 (33)ej start
Per-Åke NilssonH45 (42)ej start

FK Vittus

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Mattias WesterÖppen motion 8 (51)38:27+7:308:22
18Louise JohanssonÖppen motion 8 (51)39:25+8:288:35
35Ingmar OhlssonH55 (41)38:28+13:2610:12
Åsa JärvholmÖppen motion 7 (36)diskvalificerad

FK Åsen

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Sebastian JönssonÖppen motion 5 (41)34:40+5:4310:36
6Jan-Eric NelkingH75 (13)42:30+11:5614:18
8Nils Erik SvärdH75 (13)43:21+12:4714:35
9Christel OlssonD45 (23)35:09+4:5510:25
13Elinor DelinD14 (15)41:32+21:1214:16
15Ingrid NybergD55 (17)49:48+23:0015:13
16Maria DelinD45 (23)39:55+9:4111:50
20Ingvar PerssonH65 (39)33:34+8:479:57
21Lisa NybergD18 (33)34:26+9:469:29
21Fredrik PerssonÖppen motion 8 (51)40:25+9:288:48
29Stefan JohanssonÖppen motion 8 (51)43:42+12:459:31
81Oscar BorgH21 (88)44:47+20:209:20
Lars Göran NybergH55 (41)diskvalificerad

Forserums SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Ann-Marie BirgerssonD70 (15)35:31+11:3114:09
16Stellan AhnströmH65 (39)32:02+7:159:30
Mats BirgerssonH75 (13)diskvalificerad

Frosta OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Olle WindeliusÖppen motion 7 (36)25:01+1:158:25
25Roland OffrellH65 (39)35:48+11:0110:37
26Mikael NilssonÖppen motion 7 (36)42:00+18:1414:08
27Anna-Karin BondessonD21 (43)31:52+7:358:15
30Nils-Erik BondessonH60 (35)45:47+17:4112:24
31Sven-Erik PerssonH60 (35)45:58+17:5212:27
33Martin NilssonÖppen motion 5 (41)53:41+24:4416:25
33Gustaf SchejaÖppen motion 7 (36)59:37+35:5120:04
34Susanne GöranssonÖppen motion 5 (41)53:44+24:4716:25
40Pia-Maria BondessonD21 (43)41:59+17:4210:52

Främmestads IK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Berith IvehagD65 (31)29:54+3:3411:14
6Kenneth IvehagH65 (39)29:12+4:258:39
39Bengt AnderssonH55 (41)46:36+21:3412:21
Birgitta AnderssonD55 (17)ej start

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anders BjörnbergH65 (39)diskvalificerad

Gamleby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lena PerssonD55 (17)34:11+7:2310:27
15Ingemar PerssonH55 (41)30:57+5:558:12
23Johnny GustafssonH65 (39)34:14+9:2710:09

Gotlands Bro Orienteringsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
60Andreas LiljegrenH21 (88)33:25+8:586:58

Gustavsbergs OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lotta ValentinD55 (17)30:27+3:399:18
6Matz LarssonH60 (35)31:10+3:048:26
9Margareta HaraldssonD60 (21)29:23+5:2111:02
10Magnus HaraldssonH60 (35)32:54+4:488:54

Göteborg-Majorna OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Christian TingströmH21 (88)25:36+1:095:20
4Lisa HedströmD75 (5)43:41+17:0821:37
5Jennie RunessonD21 (43)25:36+1:196:37
7Anders HedbergH21 (88)26:37+2:105:33
7Emma BergmanD21 (43)26:36+2:196:53
11Albin PetrénH18 (36)23:20+2:296:25
42Viktoria ErnstssonD21 (43)48:24+24:0712:32
Måns ÖstmanH21 (88)diskvalificerad

Hagaby GOIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jan-Åke Stolt KarlssonH50 (35)27:29+3:017:07
17Mirjam FässlerD21 (43)29:36+5:197:40
30Catrine StoltÖppen motion 5 (41)52:10+23:1315:57

Halmstad OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Ernie BroströmH70 (37)31:03+4:079:29
14Malin SettergrenD21 (43)29:00+4:437:30
17Loke AgmarkenH16 (26)28:11+6:497:49
35Filip HolmH21 (88)31:09+6:426:30
43Björn KarlssonH21 (88)31:41+7:146:36
61Emil AlexanderssonH21 (88)33:38+9:117:01
Stefan AgmarkenH40 (33)diskvalificerad
Ulf JohanssonH45 (42)ej start

Hammarby IF OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Solveig DillmanD70 (15)26:41+2:4110:37
10Britt EricsonD70 (15)37:18+13:1814:51

Haninge SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Kerstin OhlssonD50 (21)34:36+8:4110:34
32Torbjörn OhlssonH45 (42)31:59+12:078:27

Hellas Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Rolf SkoglundH65 (39)31:57+7:109:28
25Kristina SkoglundD65 (31)44:49+18:2916:50

Helsingborgs SOK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stina BergD20 (12)26:016:54
3Johanna HolménD20 (12)30:14+4:138:01
4Niklas OlofssonH21 (88)25:41+1:145:21
5Solvey BergdahlD75 (5)54:30+27:5726:58
6Julia DahlD18 (33)27:27+2:477:33
9Sofie PeterssonD21 (43)27:31+3:147:07
10David ArboreliusH20 (15)28:13+7:037:29
12Matilda StenssonD20 (12)39:05+13:0410:22
12Britt-Marie StenssonD45 (23)36:02+5:4810:41
12Erik AlnervikH21 (88)27:31+3:045:44
13Roy OwessonH65 (39)31:16+6:299:16
13Henrik OlofssonH21 (88)27:37+3:105:45
17Viktor StenssonH21 (88)27:51+3:245:48
20Astrid JohannessonD65 (31)39:13+12:5314:44
22Patrik JohanssonH21 (88)28:54+4:276:02
22Moa OlssonD18 (33)34:46+10:069:34
23Nils JohannessonÖppen motion 7 (36)39:18+15:3213:13
32Dag Lewis-JonssonH60 (35)47:21+19:1512:49
34Dennis RudqvistH18 (36)37:51+17:0010:25
38Johannes HenrikssonH21 (88)31:15+6:486:31
58Fredrik NilssonH21 (88)33:15+8:486:56
65Anton MarmelidH21 (88)35:40+11:137:26
72Felix AlnervikH21 (88)37:50+13:237:53
77Per RudqvistH21 (88)41:13+16:468:36
Lennart StenssonH50 (35)diskvalificerad
Björn HellrupH21 (88)ej start

Herrljunga SK Skid o OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Thomas WesterlundH40 (33)32:57+12:298:43

Hestra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Martin LarssonH20 (15)21:105:36

Hjärnarps GH OL

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Kajsa HedinD16 (31)26:44+3:007:25
4Vilma SvantessonD12 (20)19:09+2:427:32
5Fredrik StåhlH35 (7)36:23+4:447:55
9Frida HedinD18 (33)28:34+3:547:52
10Vanja JinnemoÖppen motion 3 (19)49:52+23:2316:50
10Rasmus SvantessonH21 (88)27:09+2:425:40
15Anne SvantessonD45 (23)39:05+8:5111:35
18Ida JohanssonD16 (31)34:33+10:499:35
31Hans HedinH45 (42)31:46+11:548:24
35Bengt StåhlH65 (39)47:24+22:3714:03
36Anders StåhlÖppen motion 8 (51)46:00+15:0310:01
39Marie JinnemoD21 (43)41:33+17:1610:45
43Linda JinnemoD21 (43)55:01+30:4414:15
56Lars SvantessonH21 (88)33:05+8:386:54
Åsa HedinD45 (23)ej start
Åsa StåhlD60 (21)ej start

Härlövs IF

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gunnar NilssonH75 (13)30:3410:17
4Owe ÅkessonH80 (9)35:01+6:3213:57
6Gunilla GrönbladD70 (15)29:11+5:1111:37
6Björn NilssonÖppen motion 8 (51)32:57+2:007:10
7Sofie PerssonD14 (15)27:48+7:289:33
7Leo ÅkessonH80 (9)44:24+15:5517:41
8Niklas NilssonÖppen motion 8 (51)33:14+2:177:14
11Irmalinn NilssonD12 (20)25:48+9:2110:09
13Stina GunnarssonD55 (17)46:28+19:4014:12
17Patrick PerssonÖppen motion 8 (51)38:50+7:538:27
19Carina LindelöwD40 (24)38:27+12:0510:25
20Nils-Åke NilssonH70 (37)38:01+11:0511:37
25Caroline LindelöwD18 (33)35:36+10:569:48
27Elinor LindelöwD18 (33)38:59+14:1910:44
28Helen NilssonÖppen motion 7 (36)44:56+21:1015:07
28Christer GrönbladH65 (39)37:43+12:5611:11
29Torgny ÅstedtÖppen motion 7 (36)45:38+21:5215:21

Hässleholms OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Noah PernetunÖppen motion 12 (15)17:479:27
1Ingvar PeterssonH80 (9)28:2911:20
2Linnea RydlundU1 (9)19:43+1:229:15
3Wiktor RydlundH14 Kort (4)23:25+2:289:13
3Carl PernetunÖppen motion 12 (15)19:05+1:1810:09
3Matts AnderssonÖppen motion 5 (41)34:21+5:2410:30
3Curt HjalmarssonH80 (9)34:23+5:5413:41
3Nellie RydlundD10 (9)14:30+2:047:10
4Annika EngelD45 (23)33:37+3:239:58
4Bo BengtssonH75 (13)39:36+9:0213:19
6Anna AronssonÖppen motion 1 (10)31:53+12:1614:53
9Carina RydlundD40 (24)32:26+6:048:47
10Joel KristianssonH18 (36)23:13+2:226:23
11Åke OlssonÖppen motion 7 (36)31:50+8:0410:43
13Yvonne AnderssonÖppen motion 5 (41)39:59+11:0212:13
15Ludvig PernetunÖppen motion 3 (19)54:12+27:4318:18
20Simon EngelH18 (36)25:24+4:336:59
24Nils HelmerssonH40 (33)31:49+11:218:25
27Brita DahlbergD65 (31)51:02+24:4219:11
30Britt ÅkessonÖppen motion 7 (36)47:56+24:1016:08
34Tomas NilssonH45 (42)32:24+12:328:34
45Lasse ForsénÖppen motion 8 (51)58:10+27:1312:40
Börje NilssonH75 (13)ej start

Hästveda OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Linnea SäfströmÖppen motion 12 (15)18:10+0:239:39
4Marie SäfströmÖppen motion 7 (36)25:43+1:578:39
6Niklas EdvardssonH45 (42)23:51+3:596:18
12Lars Göran KillanderÖppen motion 7 (36)31:56+8:1010:45
13Emma WikströmÖppen motion 12 (15)40:49+23:0221:42
13Per WikströmÖppen motion 7 (36)32:46+9:0011:01
14Morgan BjelkÖppen motion 7 (36)33:01+9:1511:07
14Jon WikströmÖppen motion 12 (15)40:52+23:0521:44
21Anna WikströmÖppen motion 7 (36)38:05+14:1912:49
25Roland ErikssonH70 (37)41:08+14:1212:34
28Håkan ErikssonH45 (42)29:27+9:357:47
40Mattias KillanderH21 (88)31:24+6:576:33

IF Hagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
48Lars JakobssonH21 (88)32:25+7:586:46

IF Hallby SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Johanna LindgrenD18 (33)diskvalificerad

IF Rigor

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Mikael AnderssonH21 (88)30:07+5:406:17
57Fredrik AnderssonH21 (88)33:11+8:446:55

IFK Göteborg

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Josefine CarlssonD21 (43)25:15+0:586:32
20Annica EngD21 (43)29:58+5:417:45
34Christer WestbergH65 (39)44:05+19:1813:04

IFK Lidingös Skid o OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anders GärderudH65 (39)ej start

IK Hakarpspojkarna

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elin GranstedtD14 (15)20:206:59
1Ingvar ÅkessonH45 (42)19:525:15
2Isa EnvallD12 (20)17:49+1:227:00
2Erik HolmbergH21 (88)24:42+0:155:09
2Helena GunnarssonD40 (24)27:23+1:017:25
3Viktor GunnarssonU1 (9)19:44+1:239:15
3Lukas GranstedtH12 (21)17:32+1:376:54
3Adam GranstedtH18 (36)21:47+0:566:00
3Lennart SöderbergH40 (33)22:49+2:216:02
3Sara GranstedtD12 (20)18:40+2:137:20
4Anna EnvallD21 (43)25:29+1:126:36
4Emmy GranstedtU1 (9)21:19+2:5810:00
5Oskar AnderssonH20 (15)23:15+2:056:10
6Ebba EnvallD14 (15)27:09+6:499:19
6Anette GranstedtD21 (43)26:20+2:036:49
7Matti EnvallH40 (33)24:27+3:596:28
8Helena SandbergÖppen motion 7 (36)28:23+4:379:33
8Bo GranstedtH45 (42)24:04+4:126:22
9Gert JonssonH50 (35)29:08+4:407:32
15Mats GranstedtH45 (42)25:30+5:386:44
25David GunnarssonH16 (26)36:04+14:4210:01
25Moa GranstedtD16 (31)37:49+14:0510:30
31Jonas AnderssonH21 (88)30:35+6:086:23

IK Stern

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Henrik HvoslefH70 (37)26:568:14
7Sten BlomströmH60 (35)31:25+3:198:30
20Eva BlomströmD60 (21)49:09+25:0718:28

IK Ymer

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Britt RangertD65 (31)34:30+8:1012:58

IS Kullen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Nils RågstedtH80 (9)41:05+12:3616:22
22Ann-Marie HanssonD45 (23)51:23+21:0915:14
23Pål BengtssonH50 (35)35:16+10:489:08

Is Skanne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Enar MagnussonÖppen motion 5 (41)32:51+3:5410:02

Istrums SK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Tony LarssonH40 (33)21:39+1:115:43
8Jan-Ove WikingH40 (33)26:02+5:346:53
11Tony GustavsenH40 (33)26:59+6:317:08
18Joachim FribergH40 (33)29:09+8:417:42
31Krister KarlssonH40 (33)39:31+19:0310:27

Järfälla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Anders LöfgrenH55 (41)30:09+5:077:59
17Eva LöfgrenÖppen motion 5 (41)42:31+13:3413:00

Jönköpings OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Erland LingH70 (37)30:48+3:529:25
5Filippa JohanssonD18 (33)27:19+2:397:31
8Oscar NykvistH18 (36)22:53+2:026:18
14Sören BråhnH70 (37)34:52+7:5610:39
16Ulla LingD65 (31)36:13+9:5313:36
23Helene LöfströmD40 (24)43:47+17:2511:51
38Pontus LöfströmH45 (42)35:10+15:189:18
Monica BråhnD65 (31)diskvalificerad

Kalmar OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Kristina JohanssonD50 (21)37:46+11:5111:32

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Karin CederlöfÖppen motion 5 (41)49:14+20:1715:03

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Nils-Olof JönssonÖppen motion 5 (41)54:12+25:1516:34

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Bo CederlöfÖppen motion 5 (41)diskvalificerad

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Tomas KarlssonÖppen motion 8 (51)35:34+4:377:44

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Sven JohanssonÖppen motion 8 (51)42:34+11:379:16

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Peo KarlssonÖppen motion 8 (51)44:07+13:109:36

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
42Jan KorpÖppen motion 8 (51)54:37+23:4011:53

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
49Stefan AnderssonÖppen motion 8 (51)2:51:46+2:20:4937:25

Korsnäs IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jonna JungåkerD14 (15)23:55+3:358:13

Kristinehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Britt GunnarssonD55 (17)35:48+9:0010:56
27Stefan GunnarssonH55 (41)35:46+10:449:29

Krokom

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ellen ÖbergÖppen motion 1 (10)25:47+6:1012:02

Kungälvs OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Frida BrogrenD18 (33)26:13+1:337:13
12Lina PålssonD16 (31)30:39+6:558:30
15Anders PetrénÖppen motion 5 (41)40:37+11:4012:25
19Albin PålssonH16 (26)30:51+9:298:34
20Annelie GustavssonD45 (23)42:08+11:5412:30
31Sven-Olof PålssonH50 (35)44:54+20:2611:37
Klara PålssonD18 (33)ej start

Köping-Kolsva OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
37Pelle HöökH55 (41)41:31+16:2911:00

Laholms IF OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna JohanssonÖppen motion 1 (10)19:379:10
7Louise Sandmark LovestrandÖppen motion 12 (15)28:04+10:1714:55
9Hanna Sandmark LovestrandÖppen motion 1 (10)1:15:05+55:2835:05
10Ingrid JohanssonD45 (23)35:14+5:0010:27
10Fredrik Sandmark LovestrandÖppen motion 1 (10)1:15:08+55:3135:06
26Johan LovestrandÖppen motion 8 (51)41:12+10:158:58

Lerums SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Kent ErikssonH60 (35)31:03+2:578:24
14Gustaf SparrevikH18 (36)24:02+3:116:37

Lidköpings VSK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anders FranzénH35 (7)36:06+4:277:51

Linköpings OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Stefan EngströmÖppen motion 8 (51)32:14+1:177:01
4Roger DanielssonH65 (39)28:08+3:218:20
5Gitte EngströmD45 (23)33:41+3:279:59
7Gunnar EngströmH12 (21)20:18+4:237:59
8Pedro LundquistH50 (35)28:43+4:157:26
11Sven EngströmH16 (26)25:21+3:597:02
40Joel Käll-KarlssonH21 (88)31:24+6:576:33

Lunds OK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Barbro HugossonD75 (5)26:3313:08
1Britt Forsell PirozziD65 (31)26:209:53
2Loke HedbergH10 (13)15:10+2:057:30
2Allan HedbergH12 (21)16:33+0:386:30
5Caroline HildingssonÖppen motion 3 (19)38:28+11:5912:59
6Louise PihlÖppen motion 5 (41)36:39+7:4211:12
8Torill SvendsenD65 (31)31:42+5:2211:55
9Elsa EricssonD10 (9)33:22+20:5616:31
9Pim HedbergD16 (31)28:27+4:437:54
10Povel HedbergH12 (21)23:53+7:589:24
11Sara Snogerup LinseD21 (43)27:47+3:307:11
11Johan WinbladhH10 (13)35:29+22:2417:33
12Fabian LjungquistH40 (33)27:00+6:327:08
13Ingemar SvenssonH70 (37)34:41+7:4510:36
15Jenny WinbladhD40 (24)36:04+9:429:46
15Margareta SjöbergD60 (21)37:42+13:4014:10
16Manuel GassnerH21 (88)27:48+3:215:48
18Åsa EricssonD40 (24)38:23+12:0110:24
23Erik WinbladhH14 (25)30:10+13:2110:21
23Anders JohanssonÖppen motion 8 (51)40:55+9:588:54
23Gunnar MagnussonH60 (35)41:31+13:2511:15
24Lucas WändelH21 (88)29:22+4:556:07
24Lars HarrieÖppen motion 8 (51)40:56+9:598:55
28Anna OlssonD21 (43)32:03+7:468:18
29Anders EricssonH45 (42)30:25+10:338:02
33Sven-Erik ForsellH65 (39)42:23+17:3612:34
34Marie GrönlundÖppen motion 8 (51)45:23+14:269:53
35Carin StenbergD21 (43)36:14+11:579:23
36Andreas ErikssonH21 (88)31:12+6:456:30
37Mats HildingssonÖppen motion 8 (51)48:54+17:5710:39
37Karin BergmanÖppen motion 5 (41)1:07:58+39:0120:47
37Christer LjungquistH65 (39)1:01:40+36:5318:17
38Eva-Lotta BengtslinD21 (43)38:29+14:129:58
42Mikael PihlH21 (88)31:34+7:076:35
44Maria HarrieÖppen motion 8 (51)57:28+26:3112:31
49Rasmus GrönlundH21 (88)32:37+8:106:48
54Peter HedbergH21 (88)32:59+8:326:53
79Peter BengtslinH21 (88)42:48+18:218:56
Astrid EricssonD12 (20)diskvalificerad
Ingela AnderssonD45 (23)diskvalificerad
Claes-Göran GreenH65 (39)diskvalificerad
Kristina SpångbergD45 (23)ej start
Benkt AndersonH65 (39)ej start
Cecilia SpångbergD16 (31)ej start

Lynx

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ollipekka HeikkiläH16 (26)21:39+0:176:00
4Tuuli HeikkiläD14 (15)25:10+4:508:38
5Suvi HeikkiläD10 (9)17:57+5:318:53
10Annamari HeikkiläD40 (24)32:48+6:268:53

Malmö OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ingemar TuressonH75 (13)40:11+9:3713:31
7Bertil KollénH75 (13)43:04+12:3014:30
8Anders NilssonÖppen motion 5 (41)37:22+8:2511:25
9Lena PerssonÖppen motion 3 (19)47:02+20:3315:53
9Håkan NilssonH65 (39)29:59+5:128:53
12Lisbeth LindebergD70 (15)39:23+15:2315:41
12Berit SchannongD60 (21)32:26+8:2412:11
14Ulf MattssonH45 (42)25:19+5:276:41
18Mats HåkanssonH60 (35)39:07+11:0110:36
20Ivan PerssonÖppen motion 7 (36)37:31+13:4512:37
20Kevin MattssonH14 (25)27:03+10:149:17
21Moltas ViebkeH16 (26)32:01+10:398:53
28Paul SchannongH70 (37)43:08+16:1213:11
30Ted GustavssonH21 (88)30:28+6:016:21
30Roland DahlmanH55 (41)36:29+11:279:40
33Kaare HanssonH60 (35)48:52+20:4613:14
36Johanna BerntssonD21 (43)37:05+12:489:36
36Krister LindebergH65 (39)47:35+22:4814:07
48Kristina LandgrenÖppen motion 8 (51)1:21:43+50:4617:48
Gert OlssonH70 (37)diskvalificerad
Shane MattssonH16 (26)ej start

Mariestads FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Roland SvenssonH55 (41)27:11+2:097:12
6Marita LemmingD35 (8)43:27+12:3311:31

Markaryds FK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Helen AndertoftD70 (15)25:00+1:009:57
8Marita PhilipssonD45 (23)34:38+4:2410:16
9Leif MalmÖppen motion 5 (41)37:49+8:5211:33
18Ingemar PeterssonH55 (41)31:36+6:348:22
18Catarina MalmÖppen motion 3 (19)1:09:40+43:1123:32
21Sven-Åke AndertoftH70 (37)38:10+11:1411:40
Oscar PhilipssonH16 (26)ej godkänd

Markbygdens OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Håkan AnderssonH60 (35)30:35+2:298:17
8Anne KlintÖppen motion 1 (10)42:23+22:4619:48
10Totte HolmH75 (13)47:54+17:2016:07
13Tomas TranbergH50 (35)30:50+6:227:59
23Lisa WallinD18 (33)34:50+10:109:35
26Lars ErikssonH50 (35)37:49+13:219:47

Motala AIF OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Noah NylanderH10 (13)24:55+11:5012:20
10Fredrik JönssonH40 (33)26:23+5:556:58
14Kerstin BengtssonD65 (31)35:24+9:0413:18
14Tord FranssonH60 (35)33:56+5:509:11
34Stig BengtssonH70 (37)54:15+27:1916:35
62Kristian NylanderH21 (88)33:56+9:297:05
Oskar HöglundH21 (88)ej start

Mullsjö SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Kaarina VoudinmäkiD65 (31)29:17+2:5711:00
19Albin AxelssonH18 (36)25:04+4:136:54
28Richard LundstedtH18 (36)28:39+7:487:53
32Toivo VoudinmäkiH65 (39)41:57+17:1012:26

Målilla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Gunnar EnbergH65 (39)29:49+5:028:50

Nybro OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anders BuhréH70 (37)30:25+3:299:18
13Karolina KarlssonD40 (24)34:56+8:349:28
18Leif LindströmH65 (39)32:19+7:329:35
24Ros-Mari KarlssonD65 (31)44:30+18:1016:43

Nyköpings OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jens WängdahlH21 (88)24:275:06
9Marcus BerggrenH21 (88)27:06+2:395:39
26Olle ArmanH60 (35)43:58+15:5211:54
27Ola BrännhedenÖppen motion 8 (51)41:54+10:579:07
45Oscar ArmanH21 (88)32:02+7:356:41
84Daniel NilssonH21 (88)52:18+27:5110:55
Daniel WejåsH21 (88)ej start

Nässjö OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Helena KarlssonD45 (23)32:12+1:589:33
8Moa SvenssonD18 (33)28:16+3:367:47
22Albin LagerH14 (25)29:20+12:3110:04

OK Alehof

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anna LövgärdD35 (8)32:10+1:168:31
2Anders LövgärdH35 (7)34:43+3:047:33
4Kristin OlssonD35 (8)41:01+10:0710:52
7Rasmus LarssonH18 (36)22:39+1:486:14
9Alfred JohanssonU1 (9)29:17+10:5613:44
10Jack GrönroosH65 (39)30:01+5:148:54
11Britt-Marie GrönroosD60 (21)31:20+7:1811:46
12Clara LövgärdÖppen motion 12 (15)38:16+20:2920:21
19Ingegerd OlssonD60 (21)44:41+20:3916:47
20Monika NilssonD50 (21)40:48+14:5312:28
21Lotta NilssonD21 (43)30:21+6:047:51
25Sten OlssonH60 (35)42:57+14:5111:38
26Karl ModigH18 (36)27:15+6:247:30
33Lars-Olof SvalinH70 (37)49:27+22:3115:07
Felix JohanssonInskolning (1)fullföljt

OK Amne

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Lilian BengtssonD70 (15)43:35+19:3517:21
18Stig BengtssonH70 (37)36:30+9:3411:09
29Linnéa HallD65 (31)54:03+27:4320:19
Reits HallH65 (39)ej start

OK Bävern

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rasmus LundbergH14 (25)16:495:46
2Oliwer LundbergH14 (25)19:04+2:156:33
6Linus LundbergH12 (21)19:21+3:267:37
11Jessica ElmerssonÖppen motion 5 (41)39:33+10:3612:05

OK Dacke

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Eva PetterssonD45 (23)30:148:58
5Tommy OlssonH65 (39)28:54+4:078:34
6Amanda JohanssonD16 (31)27:49+4:057:43
7Anne JohanssonÖppen motion 7 (36)28:21+4:359:32
7Gunnel HenryssonÖppen motion 3 (19)41:27+14:5814:00
9Oscar JohanssonH14 (25)21:42+4:537:27
9Lovisa JohanssonD12 (20)23:08+6:419:06
10Göran MånssonH50 (35)29:16+4:487:34
12Albin HenryssonH14 (25)23:30+6:418:04
13Kristin JohanssonD60 (21)34:06+10:0412:49
16Emil PetterssonH14 (25)24:57+8:088:34
23Ulf JohanssonH45 (42)28:26+8:347:31
32Håkan AnderssonÖppen motion 8 (51)44:51+13:549:46
32Andreas HenryssonH18 (36)33:03+12:129:06
Anders PetterssonH45 (42)ej start

OK Enen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Lisa AnderssonÖppen motion 7 (36)29:59+6:1310:05

OK Gränsen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jonatan FridolfssonH20 (15)25:08+3:586:40
9Daniel PerssonÖppen motion 8 (51)33:48+2:517:21
11Sari HåkanssonD45 (23)35:58+5:4410:40
20Irma HåkanssonD18 (33)33:53+9:139:20
31Stina HåkanssonD16 (31)52:01+28:1714:26
34Karin HåkanssonD21 (43)36:09+11:529:21
40Jan LenhammarH55 (41)54:22+29:2014:25
Håkan HåkanssonH50 (35)diskvalificerad

OK Gynge

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Ulla HåkanssonD65 (31)32:27+6:0712:11
14Petra ErikssonD12 (20)28:28+12:0111:12
18Kerstin NilssonD65 (31)36:56+10:3613:53
19Sverker ErikssonH50 (35)33:37+9:098:42
22Karin LindénD65 (31)41:49+15:2915:43
23Lars LindénH70 (37)38:52+11:5611:53
24Hans- Åke LundqvistH50 (35)35:46+11:189:15
27Hubert HugossonH70 (37)43:07+16:1113:11
35Bertil AhlbergH70 (37)1:08:14+41:1820:51
68Johan LundqvistH21 (88)37:09+12:427:45

OK Klyftamo

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Gustaf WennerbergH21 (88)27:25+2:585:43
27Fajer WennerbergH21 (88)29:38+5:116:11

OK Kolmården

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Johnny WallingeH70 (37)43:39+16:4313:20

OK Kompassen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Agne BengtssonH60 (35)28:067:36
9Ken RagnarssonH55 (41)29:27+4:257:48
15Karin BengtssonD65 (31)35:25+9:0513:18
17Karin LarssonD60 (21)38:47+14:4514:34
28Lars PerssonH60 (35)45:07+17:0112:13
35Göran LarssonH60 (35)58:28+30:2215:50

OK Kontinent

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Lotta HanssonD50 (21)40:55+15:0012:30
24Alf WestessonH55 (41)34:54+9:529:15
25Lars BrodinÖppen motion 7 (36)41:05+17:1913:49
27Leif CarlssonH50 (35)38:08+13:409:52
37Lina HidåsD21 (43)37:38+13:219:44
50Robin WestessonH21 (88)32:39+8:126:48

OK Kroppefjäll

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
41Lisa BorssénD21 (43)42:55+18:3811:07

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Pia JohanssonD40 (24)29:09+2:477:53

OK Löftan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
68Erik SchultzH21 (88)37:09+12:427:45
Bo MånssonH55 (41)ej start
Elin MånssonD21 (43)ej start

OK Nackhe

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Ellen JohnssonD18 (33)32:20+7:408:54

OK Njudung

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stefan G LarssonH65 (39)24:477:21
6Margareta LarssonD65 (31)31:02+4:4211:40
14Christina SternerD45 (23)38:59+8:4511:34
16Johan SandlundH18 (36)24:43+3:526:48
23Ulf SvenssonH55 (41)33:59+8:579:00
35Per SandlundÖppen motion 8 (51)45:52+14:559:59

OK Orion

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Klara AnderssonD10 (9)12:266:09
1Åsa AnderssonÖppen motion 5 (41)28:578:51
2Tilda JohanssonD16 (31)24:30+0:466:48
2Myrra CarlssonD14 (15)23:07+2:477:56
3Björn LinnersjöH70 (37)29:34+2:389:02
3Melker JohanssonH14 (25)19:56+3:076:50
4Ulrika HermanssonD40 (24)28:15+1:537:39
5Andreas JonssonH14 (25)20:38+3:497:05
5Peter AnderssonÖppen motion 8 (51)32:54+1:577:10
5Pontus JonssonH45 (42)23:14+3:226:08
7Maja AnderssonD20 (12)32:02+6:018:29
7Kajsa AnderssonD12 (20)21:49+5:228:35
9Kasper JacobssonÖppen motion 12 (15)31:34+13:4716:47
12Mats AnderssonH45 (42)24:27+4:356:28
12Theodor WahlbomH16 (26)25:44+4:227:08
13Ellen WahlbomD12 (20)26:58+10:3110:37
17Philip PerssonH18 (36)24:46+3:556:49
18Linnea DagsbergD12 (20)30:37+14:1012:03
18Pi PerssonÖppen motion 7 (36)35:19+11:3311:53
19Oskar LundqvistH21 (88)28:12+3:455:53
19Gunilla GustavssonÖppen motion 7 (36)35:49+12:0312:03
22Frida AnderssonD21 (43)30:57+6:408:01
30Mikael WahlbomH45 (42)31:25+11:338:18
32Linn OlssonD21 (43)34:21+10:048:53
Erik AnderssonH21 (88)diskvalificerad

OK Pan-Kristianstad

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Dag SandströmH10 (13)21:51+8:4610:49
8Nova NordströmÖppen motion 12 (15)30:22+12:3516:09
9Olivia NilssonD14 (15)30:52+10:3210:36
10Ellen UllmanÖppen motion 12 (15)32:47+15:0017:26
13Axel NilssonH12 (21)26:39+10:4410:29
Erik NilssonU2 (2)ej start

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Tomas BruceÖppen motion 5 (41)43:36+14:3913:20

OK Roxen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Christer SandhH65 (39)27:21+2:348:06

OK Silva

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Lena PehrssonD70 (15)33:50+9:5013:28
Ebbe PehrssonÖppen motion 8 (51)diskvalificerad

OK Skogsfalken

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Simon SmedbergH20 (15)22:16+1:065:54
3Edvin SmedbergH16 (26)22:08+0:466:08
4Tova DanielssonD10 (9)17:14+4:488:31
4Fredrik WennermarkH18 (36)22:12+1:216:06
5Isak BergmanH21 (88)26:23+1:565:30
6Hugo DanielssonU1 (9)24:09+5:4811:20
6Viktor BlomqvistH20 (15)23:19+2:096:11
7Lena SöderbergD60 (21)27:53+3:5110:28
10Anna EliassonÖppen motion 5 (41)39:28+10:3112:04
10Hanna WåhlinD20 (12)34:31+8:309:09
11Pernilla LarssonD50 (21)33:19+7:2410:11
11Kent SvenssonH60 (35)33:21+5:159:02
12Pierre DanielssonÖppen motion 5 (41)39:38+10:4112:07
19Jonathan LjungbergH12 (21)1:19:05+1:03:1031:08
20Sven Olle SöderbergH60 (35)39:56+11:5010:49
20Martin SöderbergH21 (88)28:17+3:505:54
23Patrik WåhlinH40 (33)31:34+11:068:21
24Sven JonassonH70 (37)38:59+12:0311:55
25Erik BengtssonH18 (36)26:55+6:047:24
25Jonas K JohanssonH40 (33)32:17+11:498:32
31Sten JohanssonH70 (37)46:04+19:0814:05
32Pontus LarssonH50 (35)54:45+30:1714:11
39Tomas BlomqvistÖppen motion 8 (51)50:08+19:1110:55
46Benny WennermarkÖppen motion 8 (51)58:18+27:2112:42
47Johan WennermarkH21 (88)32:15+7:486:43
Anton PhilipssonH20 (15)diskvalificerad

OK Skogshjortarna

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ronny AnderssonH70 (37)29:26+2:309:00
3Suzy LarssonD45 (23)32:18+2:049:35
5Andres LaasH50 (35)27:43+3:157:10
5Anita AnderssonD60 (21)27:28+3:2610:19
7Eva IsakssonD65 (31)31:36+5:1611:52
8Katarina ÖstlingD55 (17)38:40+11:5211:49
10Lars JohanssonH70 (37)32:05+5:099:48
13Lisbeth JohanssonD70 (15)42:27+18:2716:54
13Ann LaasD50 (21)33:57+8:0210:22
14Monica IvarssonD60 (21)35:17+11:1513:15
16Anita Lovén-AnderssonD60 (21)38:30+14:2814:28
16Berit IvarssonD55 (17)52:56+26:0816:11
17Kent IvarssonH60 (35)38:37+10:3110:27
17Ditti ArvidssonÖppen motion 3 (19)1:04:47+38:1821:53
17Kalle JohanssonH65 (39)32:08+7:219:32
17Lars-Erik FredrikssonÖppen motion 7 (36)34:03+10:1711:27
17Barbro AnderssonD65 (31)36:48+10:2813:50
20Kjell EinarssonH45 (42)27:10+7:187:11
21Pelle PeszlenÖppen motion 5 (41)48:15+19:1814:45
21Gert IvarssonH60 (35)40:09+12:0310:52
22Caisa PeszlénÖppen motion 5 (41)48:17+19:2014:45
25Hans LindgrenH50 (35)37:44+13:169:46
26Tomas KarlssonH55 (41)35:29+10:279:24
29Roger AnderssonH60 (35)45:16+17:1012:16
31Veronica LindgrenD18 (33)41:39+16:5911:28
38Maria Wallin-JohanssonÖppen motion 5 (41)1:20:13+51:1624:31
38Jan ArvidssonH55 (41)43:21+18:1911:29

OK Södertörn

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hanna LagerbergD12 (20)16:276:28
11Georg EklöwH14 (25)23:27+6:388:03
12Anders JakobssonH50 (35)29:57+5:297:45
15Tove LagerbergD18 (33)31:04+6:248:33
16Jesper Hansson LagerbergH45 (42)25:46+5:546:48
37Nils EklöwH45 (42)34:08+14:169:01

OK Torfinn

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Karin LexellD75 (5)33:19+6:4616:29
3Burne NilssonH75 (13)39:19+8:4513:14
5Agneta ErforsD50 (21)30:30+4:359:19
5Bengt EdvardssonH80 (9)35:17+6:4814:03
6Inger GlansD60 (21)27:40+3:3810:24
11Jessica NilssonD18 (33)29:28+4:488:07
17Betty OttossonD12 (20)29:57+13:3011:47
34Torgny OttossonH55 (41)37:34+12:329:57
83Fredrik SvenssonH21 (88)46:58+22:319:48

OK Tyr

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ingrid KensbyD50 (21)25:557:55
28Mats KensbyH50 (35)39:14+14:4610:09
71Rickard EricssonH21 (88)37:48+13:217:53

OK Tyringe

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Stellan MartinssonH55 (41)32:45+7:438:41
38Sven Erik JönssonÖppen motion 8 (51)49:57+19:0010:52

OK Vilse 87

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Margareta SvenssonD60 (21)25:29+1:279:34
6Tore TjernlundH50 (35)27:52+3:247:13
6Roger ThörnH55 (41)29:17+4:157:46
6Kerstin TjernlundD50 (21)30:38+4:439:22
9Arja IngvarssonD55 (17)39:44+12:5612:09
10Josefin TjernlundD21 (43)27:45+3:287:11
15Mats KarlssonÖppen motion 8 (51)37:43+6:468:13
16Maja PetterssonD21 (43)29:13+4:567:34
31Mats IngvarssonH55 (41)36:49+11:479:45
34Niclas TjernlundH21 (88)31:05+6:386:29
66Viktor HenmyrH21 (88)35:47+11:207:28
85Leo Karlsson ForsbergH21 (88)54:11+29:4411:18

OK Virdarna

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Solbritt GustafssonD65 (31)34:39+8:1913:01
26Berit ByströmD65 (31)45:16+18:5617:01
31Waste ByströmH65 (39)40:22+15:3511:58
32Kennerth GustafssonÖppen motion 7 (36)49:53+26:0716:47
34Stig SvenssonÖppen motion 7 (36)1:03:20+39:3421:19

OK Vivill

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Lena RunessonD50 (21)31:22+5:279:35

OK Älme

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan BjörckU1 (9)18:218:36
4Oscar BjörckH20 (15)22:51+1:416:03
11Jessica BjörckD40 (24)33:35+7:139:06
11Märta-Stina KällD20 (12)34:57+8:569:16
12Lars MagnussonH55 (41)30:20+5:188:02
12Inge NilssonH70 (37)33:11+6:1510:08
14Christel NilssonD55 (17)49:27+22:3915:07
16Elin SvenssonD12 (20)29:53+13:2611:45
17Karin AnderssonD50 (21)36:25+10:3011:08
22Lars StrandH55 (41)33:42+8:408:56
22Magnus NilssonH40 (33)31:04+10:368:13
26Olivia NilssonD16 (31)40:31+16:4711:15
39Kjell SvenssonH45 (42)36:56+17:049:46
41Stella KällÖppen motion 8 (51)53:43+22:4611:42
Torsten ClaessonH70 (37)ej start

OK Älvsjö-Örby

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Eva NordströmD55 (17)44:02+17:1413:27
19Christer NordströmH60 (35)39:43+11:3710:45

OL Regio Wil

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Beat HubmannH21 (88)26:24+1:575:30
63Matthias FässlerH21 (88)34:11+9:447:08

Paimon Rasti

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tero HeikkiläH40 (33)20:285:24

Ronneby OK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Niklas JonsonH14 Kort (4)20:578:14
1Birgitta OlssonD70 (15)24:009:33
2Alexander GraadÖppen motion 3 (19)28:37+2:089:40
3Agneta PeterssonÖppen motion 3 (19)31:28+4:5910:37
3Thomas JohannessonH45 (42)21:51+1:595:46
4Ann-Christin NeroD55 (17)32:57+6:0910:04
4Samuel GiselssonH14 Kort (4)41:53+20:5616:29
5Hanna JohannessonD12 (20)21:29+5:028:27
6Henrik JohannessonH14 (25)20:39+3:507:05
7Håkan ForsmanH55 (41)29:22+4:207:47
7Sussi JonsonÖppen motion 5 (41)37:01+8:0411:19
8Roland KarlssonH70 (37)31:52+4:569:44
9Anna JonsonD20 (12)33:40+7:398:55
9Simon GiselssonH12 (21)22:25+6:308:49
11MariAnne MånssonÖppen motion 3 (19)50:04+23:3516:54
15Kjell MånssonH70 (37)36:05+9:0911:02
15Ingemar MånssonH50 (35)31:54+7:268:15
19Per HolmbergÖppen motion 8 (51)40:16+9:198:46
19Magnus GraadH40 (33)29:11+8:437:43
21Gullevi SvenssonD65 (31)40:32+14:1215:14
22Sven GiselssonÖppen motion 8 (51)40:37+9:408:50
23Sarah LindströmD21 (43)31:04+6:478:02
28Thomas SundströmH40 (33)33:37+13:098:53
32Ragnar OlssonH70 (37)46:40+19:4414:16
36Lars MartinssonH55 (41)40:53+15:5110:50
41Christer SvenssonH45 (42)47:55+28:0312:40
59Torgny LindströmH21 (88)33:20+8:536:57
Magnus ThörnbladH21 (88)ej start

Rävetofta OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Eva TykessonD55 (17)26:488:11
10Maj-Britt ByströmD60 (21)30:07+6:0511:19
12Tina HagårdD50 (21)33:26+7:3110:13
15Jannie HagårdD21 (43)29:09+4:527:33
43Willie OhlssonÖppen motion 8 (51)56:53+25:5612:23

Rønne IK Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Miriam AsvarischD60 (21)28:43+4:4110:47
16Hans-Åge MortensenH55 (41)31:00+5:588:13

Sarpsborg OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Bernt O MyrvoldÖppen motion 8 (51)40:18+9:218:46

Simrishamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lotte HenrikssonD35 (8)43:19+12:2511:29
12Erica HenrikssonD14 (15)36:19+15:5912:28

Sjövalla FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Thomas KarlssonH40 (33)27:57+7:297:23

Skarpnäcks OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Mathias Myrefelt NorlingerH16 (26)22:50+1:286:20
13Stefan MyrefeltH55 (41)30:37+5:358:07

Skattkärrs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Hanna JohanssonD21 (43)34:44+10:278:59

Skåneslättens OL

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stina MöllerD12 Kort (1)21:1710:32
1Curth SvenssonH85 (1)47:1418:49
1Martin DelinÖppen motion 8 (51)30:576:44
1Marcus SvenssonH18 (36)20:515:44
2Ina LindebergD55 (17)27:43+0:558:28
2Tea MarkholmD10 (9)13:25+0:596:38
3Christina OlssonD35 (8)39:13+8:1910:24
4Håkan CarlssonÖppen motion 8 (51)32:15+1:187:01
4Göran JohnssonH60 (35)30:53+2:478:22
5Maria MöllerÖppen motion 1 (10)29:13+9:3613:39
6Erik LenningH18 (36)22:19+1:286:08
7Mattias EngströmH20 (15)23:38+2:286:16
8Truls CarlssonU1 (9)25:25+7:0411:55
8Lena OlssonD50 (21)32:07+6:129:49
8Adam SegerslättH14 (25)21:23+4:347:20
10Isak PrellnerH14 (25)23:01+6:127:54
11Anders ÅbergÖppen motion 8 (51)34:51+3:547:35
13Fredrik BerndtssonH20 (15)29:57+8:477:56
14Marie MarkholmD40 (24)35:29+9:079:36
14Johan LenningH16 (26)25:52+4:307:11
14Karin LinderfalkÖppen motion 5 (41)40:32+11:3512:23
15Lisa Jonsson NordinD14 (15)49:31+29:1117:00
15Erik Barr ZeilonH16 (26)27:11+5:497:33
16Christina SegerslättD50 (21)36:13+10:1811:04
18Lotta BerndtssonD45 (23)42:00+11:4612:27
19Sten SegerslättH55 (41)31:42+6:408:24
21Roland NatanaelssonH40 (33)30:52+10:248:09
21Ulf LinderfalkH45 (42)27:36+7:447:18
23Rasmus ElmelidH21 (88)29:14+4:476:06
23Elias MöllerH16 (26)33:42+12:209:21
24Bengt-Åke BerndtssonH45 (42)28:29+8:377:32
25Maria OhlssonD21 (43)31:31+7:148:09
26Patrik LindebergH21 (88)29:33+5:066:10
27Anders MöllerÖppen motion 5 (41)49:52+20:5515:14
30Peter DannbringH50 (35)43:34+19:0611:17
33Jan LenningH45 (42)32:23+12:318:34
70Daniel NilssonH21 (88)37:36+13:097:50
Karl DannbringH20 (15)diskvalificerad
Wilma MarkholmD12 (20)diskvalificerad
Bengt SalomonssonÖppen motion 8 (51)diskvalificerad
Annika JönssonD18 (33)ej start
Maria LenningD45 (23)ej start
Olof BarrH45 (42)ej start

Snättringe SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Jan WahlströmH55 (41)36:25+11:239:39

SOK Aneby

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin ÖhlinÖppen motion 3 (19)26:298:56
6Alma GustafssonD10 (9)19:29+7:039:38
16Helen OlaussonÖppen motion 3 (19)56:05+29:3618:56
16Tommy OlaussonH60 (35)38:36+10:3010:27

SOK Viljan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Stefan CarlssonH55 (41)28:23+3:217:31
7Britt-Marie CarlssonD55 (17)37:33+10:4511:28

Sol Tranås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Daniel PoschÖppen motion 8 (51)35:24+4:277:42

Solna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Jan BojlingH65 (39)33:28+8:419:55

Stigfinnarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lennart StenbergH80 (9)33:07+4:3813:11

Stigmännen Karlshamns OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jakob NilssonÖppen motion 1 (10)23:10+3:3310:49
2Lars-Gunnar BengtssonH60 (35)29:36+1:308:01
4Kati NémethD50 (21)29:49+3:549:07
4Bigge BengtssonD60 (21)27:27+3:2510:19
5Inga-Lill WikingssonD70 (15)26:54+2:5410:43
7Göran AnderssonH70 (37)31:04+4:089:30
8Linda HammarquistD35 (8)45:31+14:3712:04
10Christian LindblomÖppen motion 7 (36)31:17+7:3110:31
11Ellen AnderssonD14 (15)36:10+15:5012:25
12Martin NilssonH18 (36)23:22+2:316:26
15Mats WidesjöH60 (35)35:23+7:179:35
16Annika EmanderÖppen motion 5 (41)40:54+11:5712:30
17Peter AnderssonH40 (33)28:47+8:197:36
17Thommy BergmanH50 (35)33:19+8:518:37
17Bengt BergqvistH70 (37)36:21+9:2511:06
21Eric TenlandH65 (39)33:43+8:5610:00
22Nils-Arne HåkanssonH60 (35)41:30+13:2411:14
28Ulla BergqvistD65 (31)52:56+26:3619:53
29Anders WetterlingH65 (39)37:48+13:0111:12
31Erik AnderssonH18 (36)32:50+11:599:02
67Gabriel BengtssonH21 (88)36:18+11:517:34
Jakob BengtssonH21 (88)ej godkänd

Svaide Roma SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
52Björn KarlssonH21 (88)32:42+8:156:49

Sävedalens AIK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Henrik NordholmH45 (42)26:18+6:266:57
26Sara PrinceD21 (43)31:50+7:338:14
Agneta NordholmD45 (23)ej start

Tockarps IK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Bill SchölinH60 (35)32:15+4:098:44
11Margareta SchölinD55 (17)43:48+17:0013:23
19Gull SvenssonD65 (31)37:42+11:2214:10
22Göran BengtssonH65 (39)34:09+9:2210:08
26Bo SvenssonH70 (37)42:16+15:2012:55

Tolered-Utby Ol-klubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Annie LarssonÖppen motion 7 (36)27:39+3:539:18

Tormestorps IF

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Åke JönssonH55 (41)25:026:38
2Simon BjörckU2 (2)24:48+0:2911:35
2Leif ClaessonH75 (13)33:47+3:1311:22
3Lars SöderlundH50 (35)25:06+0:386:30
5Elin CarlssonD16 (31)27:08+3:247:32
7Vidar AlbinssonÖppen motion 8 (51)33:00+2:037:11
7Ellen ReimerD18 (33)27:54+3:147:41
8Astrid EinarssonD14 (15)30:32+10:1210:29
8Joel EinarssonH16 (26)24:46+3:246:52
12Nelly CarlssonD16 (31)30:39+6:558:30
12Kajsa WetterströmD18 (33)30:16+5:368:20
16Felicia FeursteinD18 (33)31:16+6:368:36
18Inger MartinD60 (21)42:20+18:1815:54
21Anna ReimerD40 (24)40:27+14:0510:57
21Harald OttmerH18 (36)25:32+4:417:02
23Henning OttmerH18 (36)26:17+5:267:14
26Miranda ReimerD18 (33)36:17+11:379:59
34Robert SimonsenH60 (35)49:36+21:3013:26
35Bo WetterströmH45 (42)32:43+12:518:39
Arvid EinarssonH10 (13)diskvalificerad
Karl-Johan PerssonH18 (36)ej start
Ebba SöderlundD14 (15)ej start
Anna JönssonD14 (15)ej start

Torsås OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Maria JohanssonD20 (12)31:21+5:208:18
33Jonas PerssonH21 (88)30:53+6:266:26

Trollhättans SOK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Filip JohanssonH12 (21)15:556:15
1Aina EdgrenD18 (33)24:406:47
3Josefine KristianssonD16 (31)26:31+2:477:21
4Hugo MandingerH10 (13)17:00+3:558:24
6Ann-Kristin KristianssonD45 (23)33:44+3:3010:00
7Elias Bäcklund-EkvallH14 (25)20:52+4:037:10
7Håkan SchmidtH50 (35)28:15+3:477:19
8Elvira BjörklundD16 (31)28:17+4:337:51
11Mats KristianssonH45 (42)24:26+4:346:27
11Lars LjungbergH70 (37)32:56+6:0010:04
13Nina SchmidtD45 (23)37:45+7:3111:12
14Dag TryggöH50 (35)31:07+6:398:03
16Jenny EdgrenD16 (31)32:54+9:109:08
17Sara SchmidtD18 (33)31:34+6:548:41
17Bengt NorrmanH45 (42)25:49+5:576:49
17Joar TryggöH12 (21)30:05+14:1011:50
19Maria TryggöD45 (23)42:03+11:4912:28
19Agnes WesterbergD16 (31)34:57+11:139:42
20Adam JohanssonH16 (26)31:09+9:478:39
21Margareta Almqvist MandingerD45 (23)48:31+18:1714:23
21Eskil TryggöH14 (25)27:49+11:009:33
22Stefan JohanssonH50 (35)34:39+10:118:58
22Clara BerlinD16 (31)35:57+12:139:59
24Erik Bäcklund EkvallH18 (36)26:51+6:007:23
27Martin MandingerH45 (42)29:20+9:287:45
28Tobias MattssonH21 (88)29:58+5:316:15
29Julia MattssonD18 (33)39:29+14:4910:52
36Bo WesterbergH45 (42)33:07+13:158:45
50Joakim AxelssonH21 (88)32:39+8:126:48
Gitte KristianssonD45 (23)ej start
Ida KristianssonD14 (15)ej start
Anna KristianssonD16 (31)ej start
Christoffer JohanssonH18 (36)ej start
Björn KristianssonH45 (42)ej start

Tullinge SK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emeli PetterssonD21 (43)24:176:17
5Joel PetterssonH16 (26)22:51+1:296:20
7Andreas HultqvistH16 (26)23:42+2:206:35
29Werner KöhlerH50 (35)40:11+15:4310:24
Veronica KöhlerÖppen motion 5 (41)diskvalificerad

Tumba-Mälarhöjden OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ulrik EnglundH40 (33)22:56+2:286:04
6Björn NilssonH40 (33)23:50+3:226:18

Uddevalla OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Victor FlingmarkH18 (36)22:12+1:216:06
12Anders OhlssonH20 (15)28:53+7:437:39
19Julia OhlssonD18 (33)32:44+8:049:01
44Christoffer OhlssonH21 (88)32:01+7:346:41

Ulricehamns OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ulf PalmérH55 (41)25:26+0:246:44
11Kerstin ErnvidD65 (31)33:41+7:2112:39
13Jörgen LarssonH40 (33)27:32+7:047:17
21Linnea LarssonD16 (31)35:44+12:009:55
22Ivan ErnvidH70 (37)38:18+11:2211:42
29Clara MannfolkD16 (31)42:03+18:1911:40
Frida MannfolkÖppen motion 5 (41)ej start
Christer MannfolkH50 (35)ej start
Lovisa MannfolkD20 (12)ej start

Umeå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Anna-Maria RoubertD21 (43)28:07+3:507:17

Vaggeryds SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lisbeth CarlssonD65 (31)27:54+1:3410:29
10Morgan LjungH65 (39)30:01+5:148:54

Vimmerby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Stefanie AnderssonD20 (12)30:30+4:298:05
32Emilia AnderssonD18 (33)42:57+18:1711:49

Vänersborgs SK

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jenny NymanD40 (24)26:227:08
2Britta SahlinD50 (21)27:00+1:058:15
3Annette Falck-LarssonD50 (21)28:57+3:028:51
3Birgitta StenströmD70 (15)25:57+1:5710:20
10Sofia ÖstermanD14 (15)35:25+15:0512:10
10Peter CederbergÖppen motion 8 (51)34:30+3:337:30
11Svea HagrydhD16 (31)30:19+6:358:25
11Rolf StenströmH75 (13)54:56+24:2218:29
12Göran LarssonH60 (35)33:42+5:369:07
13Sofia SalomonssonD21 (43)28:19+4:027:20
14Mattias NilssonH21 (88)27:43+3:165:47
14Sofia BrynthesonD14 (15)47:20+27:0016:15
14Per-Arne JohanssonH65 (39)31:33+6:469:21
15Björn CederbergH18 (36)24:23+3:326:43
15Olivia NymanD16 (31)32:17+8:338:58
16Charlotte ÖstermanD40 (24)37:05+10:4310:02
17Viktor WassénH14 (25)26:01+9:128:56
17Lisa WassénD16 (31)33:00+9:169:10
19Gustav NymanH14 (25)26:51+10:029:13
21Torbjörn SalomonssonH50 (35)34:35+10:078:57
23Kristina JohanssonD65 (31)42:54+16:3416:07
23Anna MobergD16 (31)37:19+13:3510:21
24Markus PetterssonH16 (26)35:45+14:239:55
24Arvid JernstigH14 (25)34:36+17:4711:53
27Per MobergH18 (36)28:37+7:467:53
27Line CederbergD16 (31)41:06+17:2211:25
28Marita SalomonssonÖppen motion 5 (41)50:57+22:0015:34
30Erik SkärbergH18 (36)30:31+9:408:24
33Conny SahlinH55 (41)37:11+12:099:51
Berith PetterssonD60 (21)diskvalificerad
Nils-Olof LarssonH50 (35)diskvalificerad
Emelie AnderssonD16 (31)ej start

Värend GN OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Erling EkelöfH70 (37)37:47+10:5111:33
30Göran ThourH70 (37)43:59+17:0313:27
30Siv EkelöfD65 (31)57:43+31:2321:41

Västerviks OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Joar HertinH12 (21)20:18+4:237:59
8Eira HertinD10 (9)28:26+16:0014:04
18Isak HertinH14 (25)26:12+9:239:00
26Michael HertinH45 (42)28:35+8:437:33

Växjö AIS

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Nils KarlssonH65 (39)30:02+5:158:54
24Sven-Olof LarssonH60 (35)42:08+14:0211:25
31Eva TollsternÖppen motion 7 (36)48:38+24:5216:22
Siv LarssonD55 (17)diskvalificerad

Växjö OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Patrik RosénH45 (42)21:39+1:475:43
4Gustav RuneforsH12 (21)18:00+2:057:05
7Louise LundgrenD16 (31)28:15+4:317:50
8Alicia LundgrenD12 (20)21:59+5:328:39
8Linnea ÖstergrenD20 (12)33:20+7:198:50
8Per LenanderH21 (88)27:02+2:355:38
13Simon RuneforsH16 (26)25:49+4:277:10
16Jan KarlssonH50 (35)32:54+8:268:31
18Håkan ÖstergrenH50 (35)33:28+9:008:40
20Dennis PerssonH40 (33)29:12+8:447:43
22Berit RuneforsÖppen motion 7 (36)38:59+15:1313:07
25Viktor ÖstergrenH14 (25)53:17+36:2818:18
25Katarina LindenÖppen motion 8 (51)41:05+10:088:57
31Emma FaxénD21 (43)33:55+9:388:47
55Niklas KarlssonH21 (88)33:04+8:376:54
64Måns FaxénH21 (88)35:01+10:347:18
Mats RuneforsÖppen motion 7 (36)diskvalificerad
Gillis AlmH75 (13)diskvalificerad
Gunilla KarlssonD40 (24)ej start
Albin MånssonH14 (25)ej start

Ystads OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Jan-Erik NilssonÖppen motion 7 (36)33:23+9:3711:14
16Ann-Mari NilssonÖppen motion 7 (36)33:26+9:4011:15
24Carina GöranssonÖppen motion 5 (41)49:03+20:0615:00
24Jan PerssonH65 (39)34:59+10:1210:22
Julius PukeH12 (21)diskvalificerad

Ärla IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Roy FranssonH55 (41)30:52+5:508:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser