Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO-DM Småland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO-DM Småland
Arrangörsorganisation: Nässjö OK
Datum: lördag 2 november 2019

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 1 dag! (7 svar)

D21

8 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna JonssonSOK Aneby51:416:24
2Carina SvenssonBredaryds SOK52:54+1:136:33
3Gabriella GustafssonIK Vista1:02:06+10:257:41

H21

9 160 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael JohanssonVärend GN OL50:415:31
2Fredrik JohanssonVäxjö OK52:50+2:095:46
3Thomas HempelAnnebergs GIF54:29+3:485:56
4Sebastian GieseÖrkelljunga FK55:25+4:446:02
5Tord HultbergSOK Viljan56:08+5:276:07
6Jonathan WestlundTorsås OK1:03:54+13:136:58
Mats TofténSOK Träffej start

H16

6 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna47:487:17

D14

5 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa KroksmyrVäxjö OK41:458:05
2Wilma KroksmyrVäxjö OK1:02:27+20:4212:06

H14

5 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo TofténSOK Träff36:317:04

H12

3 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville LindskogOK Älme19:015:10
2Adam AderlindOK Norrvirdarna42:52+23:5111:38

D40

6 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK41:596:24
2Åsa BergforsSOK Viljan42:21+0:226:27
Anna GustavssonKalmar OKej godkänd

H40

8 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan NordinUlricehamns OK47:195:51
2Lasse JanssonEksjö SOK51:57+4:386:26
3Jon LindskogOK Älme58:50+11:317:17
4Pär SöderhjelmOK Stigen59:28+12:097:22
5Darren SummersonOK Norrvirdarna1:19:45+32:269:52
Johan HåmåsTenhults SOKej start

D50

5 740 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica KollbergEksjö SOK39:416:54
2Ulrika GustafssonIK Vista42:27+2:467:23
3Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK48:40+8:598:28
4Karin FreylandSOK Aneby49:14+9:338:34
5Carola VeltmanOK Skogshjortarna1:05:13+25:3211:21

H50

7 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael GustafssonIK Vista42:135:40
2Jonas AnderssonOK Norrvirdarna45:33+3:206:06
3Håkan SvenssonIK Vista46:42+4:296:16
4Johan GranathIF Hallby SOK53:18+11:057:09
5Tomas KarlssonOK Njudung53:29+11:167:10
6Per ÅkessonVäxjö AIS53:47+11:347:13
7Ulf LundbergKalmar OK56:04+13:517:31
8Johan HanssonJönköpings OK57:06+14:537:39
9Staffan KällOK Älme59:04+16:517:55
10Philip HjellströmGränna-Bygdens OK59:58+17:458:02
Mats NylundBredaryds SOKdiskvalificerad
Ulf RindstigÅlems OKej start

D60

5 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna38:057:22

H60

6 550 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morgan TidemanJönköpings OK36:355:35
2Stefan ArbinAnnebergs GIF39:11+2:365:58
3Jan-Ola KarlssonOK Njudung40:52+4:176:14
4Sonny MyrefeltKalmar OK41:15+4:406:17
5Stefan HåmåsIK Hakarpspojkarna41:41+5:066:21
6Ingemar PeterssonMarkaryds FK43:48+7:136:41
7Lars-Göran JohanssonVimmerby OK44:20+7:456:46
8Anders ThomassonUlricehamns OK44:46+8:116:50
8Leif AhlstrandUlricehamns OK44:46+8:116:50
10Dan HenningssonOK Stigen48:00+11:257:19
11Göran SvenssonSkillingaryds FK50:17+13:427:40
Bosse YbeOK Stigenutgått
Stefan OlssonÅlems OKej start

H70

5 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke ArvidssonHultsfreds OK40:096:59
2Bo JohanssonOK Stigen43:46+3:377:37
3Rune ArvidssonMarkbygdens OK49:45+9:368:40
4Nils-Birger JohanssonSol Tranås51:23+11:148:57
5Lars-Åke SjökvistVärend GN OL52:21+12:129:07
6Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna59:10+19:0110:18 Ladda ner rutt i gpx-format

Öppen 1

3 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin GunnarssonNässjö OK41:4811:21
2Albert AxelssonOK Norrvirdarna48:14+6:2613:06
3Elsa AxelssonOK Norrvirdarna48:19+6:3113:07
4Moa JohanssonOK Gisle1:00:02+18:1416:18

Öppen 5

5 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny JohanssonOK Gisle38:397:29
2Moltas ÖstergrenAlvesta SOK43:50+5:118:29
3Rune GunnarssonNässjö OK45:12+6:338:45
4Katarina BengtssonLånghundra IF45:33+6:548:49
5Susanne DebourgVäxjö OK45:46+7:078:52

Öppen 9

8 070 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel JohanssonNässjö OK45:275:37
2Håkan DanielssonVäxjö OK51:55+6:286:25
3Marcus GustafssonIF Hallby SOK52:29+7:026:30
4Ulf JohanssonOK Gisle53:13+7:466:35
5Berth-Arne BengtssonLånghundra IF55:34+10:076:53
6Mathias NilssonGamleby OK58:07+12:407:12
7Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu1:10:15+24:488:42
8Johannes AxelssonOK Norrvirdarna1:10:52+25:258:46
9Göran PerssonVärend GN OL1:18:24+32:579:42
10Andreas AderlindOK Norrvirdarna1:20:53+35:2610:01

D17-20

7 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida RoosSOK Träff1:00:358:07
Tuva NylundBredaryds SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser