Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Helsingborgs SOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Helsingborgs SOK
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: lördag 7 april 2012

D21

7 360 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK55:417:33
2Anna (Humlaröd) PerssonFK Göingarna57:56+2:157:52
3Sieglinde KundischLunds OK1:01:35+5:548:22
4Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK1:01:59+6:188:25
5Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK1:03:13+7:328:35
6Emma LindénSävedalens AIK1:06:28+10:479:01
6Nicole LjungdahlHjärnarps GH OL1:06:28+10:479:01
8Josefin PerssonTullinge SK1:06:32+10:519:02
9Jenny BjörkLunds OK1:07:15+11:349:08
10Marie EngOK Pan-Kristianstad1:07:30+11:499:10
11Ingela RoosGöteborg-Majorna OK1:12:09+16:289:48
12Nicole ScaletOK Pan-Kristianstad1:14:13+18:3210:05
13Anna LööfOK Pan-Kristianstad1:16:14+20:3310:21
14Frida NilssonSkåneslättens OL1:20:01+24:2010:52
15Carin StenbergLunds OK1:20:39+24:5810:57
16Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad1:21:34+25:5311:04
17Hanna ModinLunds OK1:21:40+25:5911:05
18Eva-Lotta BengtslinLunds OK1:27:19+31:3811:51
19Anna SjöströmLunds OK1:34:47+39:0612:52
20Sabina OlssonSkåneslättens OL1:38:32+42:5113:23
Jannie HagårdRävetofta OKdiskvalificerad
Cecilia WidénFK Bokenej start
Anna HellnerIstrums SKej start
Sandra WesterströmOK Älvsjö-Örbyej start
Erika RovinaSkåneslättens OLej start
Pernilla OlssonSkåneslättens OLej start

H21

10 200 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam KovacsOK Pan-Kristianstad57:325:38
2Jakob LööfOK Pan-Kristianstad58:27+0:555:43
3Johan ModigOK Pan-Kristianstad1:00:12+2:405:54
4Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad1:00:21+2:495:55 Ladda ner rutt i gpx-format
5Patrik LindebergSkåneslättens OL1:04:20+6:486:18
6Philip PålssonSkåneslättens OL1:06:08+8:366:29
7Andreas FermFK Göingarna1:06:26+8:546:30
8Marek SchusterOK Pan-Kristianstad1:06:51+9:196:33
9Marcus SvenssonSkåneslättens OL1:07:04+9:326:34
10Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad1:08:35+11:036:43
11Niklas OlssonSkåneslättens OL1:10:42+13:106:55
12Johan BadenfeltOK Pan-Kristianstad1:11:55+14:237:03
13Ingemar EricssonRonneby OK1:12:22+14:507:05
14Stefan PålssonSkåneslättens OL1:12:27+14:557:06
15Thomas JohannessonRonneby OK1:12:53+15:217:08
16Erik LenningSkåneslättens OL1:13:55+16:237:14
17Anton PerssonOK Pan-Kristianstad1:15:42+18:107:25
18Linus BohmanHjärnarps GH OL1:16:53+19:217:32
19Andreas ErikssonLunds OK1:17:49+20:177:37 Ladda ner rutt i gpx-format
20Mattias EngströmSkåneslättens OL1:18:20+20:487:40
21Stefan RoosGöteborg-Majorna OK1:18:21+20:497:40
22Michal ArgalasOK Pan-Kristianstad1:18:23+20:517:41
23Erik EngstenOK Rodhen1:18:25+20:537:41
24Robin WestessonOK Kontinent1:19:04+21:327:45
25Andreas NilssonMarkaryds FK1:21:50+24:188:01
26Bengt-Åke BerndtssonSkåneslättens OL1:21:51+24:198:01
27Pär FridsellOK Pan-Kristianstad1:22:00+24:288:02
28Peder KockOK Pan-Kristianstad1:22:09+24:378:03
29Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL1:22:56+25:248:07
30Mattias KarlssonOK Alehof1:24:52+27:208:19
31Richard EngOK Pan-Kristianstad1:25:14+27:428:21
32Simon MånssonÖrkelljunga FK1:27:46+30:148:36
33Jacob SvenssonOK Linné1:28:42+31:108:41
34Per AspegrenOK Kontinent1:29:07+31:358:44
35Anton OddmoOK Pan-Kristianstad1:29:08+31:368:44
36Johan EkelövSkåneslättens OL1:31:46+34:148:59
37Daniel NilssonSkåneslättens OL1:32:20+34:489:03
38Magnus JönssonOK Kontinent1:34:30+36:589:15
39Frode KonstIL Tyrving1:49:24+51:5210:43
40Peter BengtslinLunds OK1:52:55+55:2311:04
Alessio TenaniOK Pan-Kristianstaddiskvalificerad
Viktor HenmyrOK Vilse 87ej start
Jonathan GunnarssonOK Pan-Kristianstadej start
Rickard NilssonFK Finnej start
Olof OttossonOK Pan-Kristianstadej start
Martin WendtLunds OKej start
Rasmus ElmelidSkåneslättens OLej start

D21 Kort

4 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica NilssonOK Torfinn47:249:52
2Carolina NilssonOK Kompassen49:51+2:2710:23
3Margrete AspvallRonneby OK52:28+5:0410:55
4Eleonore BjerstedtHässleholms OK55:39+8:1511:35
5Klara PålssonKungälvs OK56:36+9:1211:47
6Anna BrodinOK Kontinent57:39+10:1512:00
7Maria HelmerssonHässleholms OK59:22+11:5812:22
Therese HansenFK Bokendiskvalificerad

H21 Kort

7 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus BåthIFK Göteborg53:056:45
2Jakob SegerslättSkåneslättens OL1:02:40+9:357:58
3Emil WestessonOK Kontinent1:04:48+11:438:14
4Victor JensenOK Kontinent1:06:45+13:408:29
5Marcus UllmanOK Alehof1:09:23+16:188:49
6Fredrik HansenFK Boken1:12:15+19:109:11

H18

6 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JohanssonOK Orion40:406:24
2Rasmus SvantessonHjärnarps GH OL43:05+2:256:47
3Harald OttmerTormestorps IF53:48+13:088:29
4Simon EngelHässleholms OK56:23+15:438:53
5Anton MånssonÖrkelljunga FK1:09:01+28:2110:53
6Mattis ErnstssonFK Göingarna1:17:41+37:0112:15
Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FKdiskvalificerad
Joel EinarssonTormestorps IFej start
Henning OttmerTormestorps IFej start

H17-20 Kort

5 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik JohanssonHalmstad OK1:27:2815:27

D16

4 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda JohanssonOK Orion38:308:54
2Kajsa HedinHjärnarps GH OL40:50+2:209:27
3Lina PålssonKungälvs OK44:35+6:0510:19
4Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL46:29+7:5910:45
5Caroline JohanssonSundsvalls OK59:48+21:1813:50
Sophie NilssonHjärnarps GH OLdiskvalificerad
Madelene AxelssonHärlövs IFej start
Ida JohanssonHjärnarps GH OLej start

H16

5 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin PålssonKungälvs OK48:298:33
2Johan LenningSkåneslättens OL50:08+1:398:51
3Esben ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK58:29+10:0010:19

D14

3 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nellie HenrikssonTormestorps IF45:5011:48
2Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna52:26+6:3613:30
3Rebecka BrorssonTockarps IK53:44+7:5413:50
4Emmy HelmerssonHässleholms OK55:40+9:5014:20
Ebba SöderlundTormestorps IFej start
Anne Coos EliassonSkåneslättens OLej start

H14

3 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JohannessonRonneby OK26:086:44
2Adam SegerslättSkåneslättens OL30:18+4:107:48
3Jakob HöstHjärnarps GH OL31:09+5:018:01
4Wiktor RydlundHässleholms OK49:21+23:1312:43
5Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK55:11+29:0314:13
Erik JönssonLunds OKdiskvalificerad
Gustav ÖhgrenKarlsbyhedens IKej start

D14 Kort

3 320 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Olivia UllmanOK Alehofej start

H14 Kort

3 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan JohanssonHalmstad OK48:4014:39

D12

3 320 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma SvantessonHjärnarps GH OL24:207:19
2Kajsa AnderssonOK Orion25:42+1:227:44
3Emilia EngelOK Ravinen28:32+4:128:35
4Hanna JohannessonRonneby OK30:48+6:289:16
5Maja TenghagenHärlövs IF37:22+13:0211:15
6Julia ElverlindOK Tranan40:04+15:4412:04
7Irmalinn NilssonHärlövs IF40:17+15:5712:08
8Tilda HenrikssonTormestorps IF42:17+17:5712:44
9Tina LjungqvistLunds OK43:44+19:2413:10
10Frida BjörkÖrkelljunga FK46:04+21:4413:52
11Tova EricssonRonneby OK51:45+27:2515:35

H12

3 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HardenFK Boken23:106:58
2Johannes ÖhgrenKarlsbyhedens IK24:25+1:157:21
3Algot NajvikFK Göingarna29:01+5:518:44
4Albin KronkvistÖrkelljunga FK31:03+7:539:21
5Björn JohanssonSundsvalls OK35:38+12:2810:43
6Julius PukeYstads OK1:06:15+43:0519:57

D10

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AnderssonOK Orion19:427:02
2Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna21:28+1:467:40
3Nellie RydlundHässleholms OK27:28+7:469:48
Tuva FalkSundbybergs IKej start

H10

2 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK26:589:37
2Agust KronkvistÖrkelljunga FK28:44+1:4610:15
3Melvin NilssonHärlövs IF33:10+6:1211:50
4Ivar HelmerssonHässleholms OK35:06+8:0812:32
5Oskar EricssonRonneby OK35:29+8:3112:40
6Klas LjungqvistLunds OK39:56+12:5814:15

D35

5 960 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Anna FalkSundbybergs IKej start

H35

7 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HedmanSöders-Tyresö1:00:477:43
2Stefan HåkanssonHalmstad OK1:20:38+19:5110:15
3Pål JanssonOK Roslagen1:21:47+21:0010:24

D40

4 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla EngelOK Ravinen44:329:16
2Anna LjungqvistLunds OK46:48+2:169:45
3Carina RydlundHässleholms OK47:56+3:249:59
4Camilla SvenssonÖrkelljunga FK48:42+4:1010:08
5Magdalena JohanssonHalmstad OK53:55+9:2311:13
6Åsa JanssonOK Roslagen58:27+13:5512:10
7Mona RosbergVäxjö OK1:16:07+31:3515:51
8Anita HougaardAllerød OK1:26:12+41:4017:57
Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OKdiskvalificerad

H40

7 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna50:126:41
2Thomas NajvikFK Göingarna59:30+9:187:55
3Ola BengtssonTäby OK59:39+9:277:56
4Magnus LarsenFK Boken1:00:35+10:238:04
5Fabian LjungquistLunds OK1:01:22+11:108:10
6Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK1:02:21+12:098:18
7Stefan KoggRonneby OK1:07:17+17:058:57
8Lars VestlingIF Thor1:07:27+17:158:58 Ladda ner rutt i gpx-format
9Björn NilssonHärlövs IF1:09:35+19:239:15
10Nils HelmerssonHässleholms OK1:12:41+22:299:40
11Jonas HöstHjärnarps GH OL1:13:52+23:409:50
12Mattias RöstinSöders-Tyresö1:28:56+38:4411:50
Ronny FalkSundbybergs IKej start
Lars ÖhgrenKarlsbyhedens IKej start
Håkan PalmFK Bokenej start
Thomas WesterströmOK Älvsjö-Örbyej start

D45

4 490 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie OlssonÖrkelljunga FK40:499:05
2Annika EngelHässleholms OK51:27+10:3811:27
3Ingrid JensenOK Kontinent52:07+11:1811:36
3Anne SvantessonHjärnarps GH OL52:07+11:1811:36
5Catrin JohanssonSundsvalls OK52:46+11:5711:45
6Susanne JohannessonRonneby OK54:22+13:3312:06
7Christina BjörkÖrkelljunga FK55:06+14:1712:16
8Maria LenningSkåneslättens OL58:01+17:1212:55
9Lotta BerndtssonSkåneslättens OL58:06+17:1712:56
Lena SöderlundTormestorps IFej start

H45

6 340 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad41:356:33
2Lars SvantessonHjärnarps GH OL47:44+6:097:31
3Bengt OlssonEslövs FK48:58+7:237:43
4Mats AnderssonOK Orion50:04+8:297:53
5Rolf JohanssonSundsvalls OK53:14+11:398:23
6Håkan ErikssonHästveda OK59:02+17:279:18
7Tomas VidfeltLindebygdens OK1:02:07+20:329:47
8Stefan DahlIS Kullen1:02:30+20:559:51
9Tomas NilssonHässleholms OK1:08:09+26:3410:44
10Stefan EdvardssonOK Torfinn1:14:01+32:2611:40
Troels NielsenAllerød OKutgått

D50

3 810 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad35:149:14
2Ingela EkelövSkåneslättens OL36:45+1:319:38
3Anna Thorell-JönssonOK Kontinent38:44+3:3010:09
4Britt-Marie BengtssonFK Åsen39:25+4:1110:20
5Lena OlssonSkåneslättens OL42:00+6:4611:01
6Kerstin PerssonFK Göingarna42:35+7:2111:10
7Christina SegerslättSkåneslättens OL44:56+9:4211:47
8Kati NémethStigmännen Karlshamns OK45:59+10:4512:04
9Tina HagårdRävetofta OK46:17+11:0312:08
10Lotta HanssonOK Kontinent47:57+12:4312:35
11Inger Norling-FrickFK Göingarna51:05+15:5113:24
12Karin AnderssonOK Älme51:28+16:1413:30
13Wiveka ErnstssonFK Göingarna53:01+17:4713:54
14Gudrun NilssonAndrarums IF57:07+21:5314:59
15Yvonne AnderssonHässleholms OK57:18+22:0415:02
16Ann-Louise Ehn-WestessonOK Kontinent1:09:45+34:3118:18
Christina OlssonSkåneslättens OLej start

H50

5 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats BrorssonTockarps IK44:527:31
2Per GustavssonGöteborg-Majorna OK45:20+0:287:36
3Magnus UllmanOK Alehof53:34+8:428:59
4Alf WestessonOK Kontinent58:51+13:599:52
5Ingemar NilssonAndrarums IF1:00:27+15:3510:08
6Leif CarlssonOK Kontinent1:00:29+15:3710:08
7Anders BergIS Kullen1:06:49+21:5711:12
Sven-Olof PålssonKungälvs OKdiskvalificerad
Håkan NybergOK Kontinentutgått
Ulf JungstrandMalmö OKej start
Pål BengtssonIS Kullenej start
Håkan JönssonOK Kontinentej start
Lars SöderlundTormestorps IFej start
Lennart KarlssonOK Roslagenej start

D55

3 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina LindebergSkåneslättens OL37:399:52
2Ingrid SvantesdotterFK Göingarna46:03+8:2412:05
3Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad49:44+12:0513:03
4Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb51:32+13:5313:31
5Siv LarssonVäxjö AIS1:19:26+41:4720:50
Eva Persson-HadmarkTullinge SKej start

H55

5 490 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK39:497:15
2Sten GustafssonEds SK42:28+2:397:44
3Bengt LarssonFK Göingarna43:54+4:057:59
4Stellan MartinssonOK Tyringe51:44+11:559:25
5Lars StrandOK Älme53:34+13:459:45
6Nils-Robert PerssonTullinge SK54:53+15:049:59
7Anders WallnerOK Pan-Kristianstad58:21+18:3210:37
8Yngve ErnstssonFK Göingarna59:34+19:4510:51
9Thomas AlmqvistVästerviks OK1:00:49+21:0011:04
10Stefan ArbinAnnebergs GIF1:01:04+21:1511:07
11Sten SegerslättSkåneslättens OL1:02:38+22:4911:24
12Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:06:18+26:2912:04
13Matts AnderssonHässleholms OK1:10:08+30:1912:46
14Stefan NilssonOK Kontinent1:27:13+47:2415:53
15Bo FältOK Kompassen1:32:24+52:3516:49
Mats RosenbergNittedal OLej start
Jan OttmerTormestorps IFej start
Leif LindauOK Torfinnej start

D60

3 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger GlansOK Torfinn40:5411:39
2Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK42:46+1:5212:11
3Gunvor ArbinAnnebergs GIF45:28+4:3412:57
4Åsa StåhlHjärnarps GH OL46:01+5:0713:06
5Gerda Marie ChristiansenO-6351:18+10:2414:36
6Karin PerssonOK Tyringe52:56+12:0215:04
7Karin LarssonOK Kompassen54:23+13:2915:29
8Margareta SjöbergLunds OK59:25+18:3116:55
9Ingrid OlofssonFK Snapphanarna1:00:38+19:4417:16
10Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:50:06+1:09:1231:22
Inger MartinTormestorps IFej start
Berit SchannongMalmö OKej start

H60

4 800 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torgny PetterssonMarkbygdens OK39:328:14
2Agne BengtssonOK Kompassen41:29+1:578:38
3Kent KardellLjungskile FK42:27+2:558:50
4Gunnar Grue-SørensenTisvilde Hegn OK42:58+3:268:57
5Bill SchölinTockarps IK43:43+4:119:06
6Christer LjungdahlHjärnarps GH OL45:53+6:219:33
7Kent JogelandIK Ymer46:36+7:049:42
8Erik SørensenAllerød OK48:43+9:1110:08
9Kenth SundgrenSkåneslättens OL49:17+9:4510:16
10Olle BohmanHjärnarps GH OL49:24+9:5210:17
11Åke PerssonHjärnarps GH OL49:34+10:0210:19
12Bengt AspvallRonneby OK53:47+14:1511:12
13Kim FolanderOK Sorø57:24+17:5211:57
14Sven-Olof LarssonVäxjö AIS58:58+19:2612:17
15Sven Erik FrickFK Göingarna1:01:42+22:1012:51
16Roland NilssonOK Kompassen1:06:04+26:3213:45
17Nils-Erik BondessonFrosta OK1:06:45+27:1313:54
18Sven-Erik PerssonFrosta OK1:08:02+28:3014:10
19Lars PerssonOK Kompassen1:08:11+28:3914:12
20Robert SimonsenTormestorps IF1:26:40+47:0818:03
Bengt EkHalmstad OKej start

D65

3 510 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt Forsell PirozziLunds OK42:0311:58
2Gull SvenssonTockarps IK45:22+3:1912:55
3Torill SvendsenLunds OK47:00+4:5713:23
4Kerstin ErnvidUlricehamns OK48:17+6:1413:45
5Berit ByströmOK Virdarna52:10+10:0714:51
6Ulla LingJönköpings OK56:02+13:5915:57
7Bodil RutherOK Älme57:56+15:5316:30
8Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad1:01:44+19:4117:35
9Brita DahlbergHässleholms OK1:02:10+20:0717:42
10Karin BengtssonOK Kompassen1:04:09+22:0618:16
11Ellbritt SvenssonFK Finn1:07:52+25:4919:20
12Britt ÅkessonHässleholms OK1:12:36+30:3320:41
13Kerstin KempeLinköpings OK1:19:34+37:3122:40
14Barbro BörjesonSigtuna OK1:20:04+38:0122:48
Marianne CarlssonSkåneslättens OLej start
Solbritt GustafssonOK Virdarnaej start
Gullan SvenssonHjärnarps GH OLej start

H65

4 490 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK40:369:02
2Bo OlofssonHästveda OK40:48+0:129:05
3Kent JohanssonÖrkelljunga FK43:54+3:189:46
4Helge RevhaugRingerike OL45:41+5:0510:10
5Benkt AndersonLunds OK46:19+5:4310:18
6Lars HylénSkåneslättens OL47:33+6:5710:35
7Göran SvenssonFK Finn49:01+8:2510:55
8Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK49:32+8:5611:01
9Åke OlssonHässleholms OK49:44+9:0811:04
10Per-Olof FernbergIS Skanne49:51+9:1511:06
11Ingvar OlofssonFK Snapphanarna50:47+10:1111:18
12Waste ByströmOK Virdarna51:19+10:4311:25
13Bengt StåhlHjärnarps GH OL52:39+12:0311:43
14Sven RutherOK Älme54:13+13:3712:04
15Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK54:29+13:5312:08
16John OlanderssonÖrkelljunga FK55:36+15:0012:22
17Börje ÅkessonFrosta OK59:44+19:0813:18
18Kjell LindauOK Kompassen1:00:47+20:1113:32
19Per-Åke AnderssonIS Kullen1:02:14+21:3813:51
20Bengt-Åke NilssonOK Torfinn1:03:34+22:5814:09
21Björn EngstenOK Rodhen1:06:33+25:5714:49
22Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:08:36+28:0015:16
Tom LindbergLunds OKej start
Jan FalkSundbybergs IKej start
Sven-Erik ForsellLunds OKej start
Christer GrönbladHärlövs IFej start

D70

3 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK33:5211:01
2Torid KvaalFreidig35:17+1:2511:29
3Gunnel WesterÖrkelljunga FK50:08+16:1616:19
4Karin LexellOK Torfinn51:44+17:5216:51
5Ann-Margret PerssonGävle OK58:10+24:1818:56
6Karin HelmerssonLunds OK1:21:41+47:4926:36
Birgit PalmFK Bokenej start
Gunilla GrönbladHärlövs IFej start

H70

3 990 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar ØsterbøFreidig42:3810:41
2Åke GatelidSigtuna OK44:14+1:3611:05
3Anders CarlssonSkåneslättens OL45:59+3:2111:31
4Ingemar SvenssonLunds OK48:40+6:0212:11
5Bo SvenssonTockarps IK48:51+6:1312:14
6Erland LingJönköpings OK48:52+6:1412:14
7Torbjörn EricssonHagaby GOIF50:55+8:1712:45
8Lars LindénOK Gynge51:00+8:2212:46
9Roland ErikssonHästveda OK52:07+9:2913:03
10P - o ErikssonOK Hammaren56:04+13:2614:03
11Hubert HugossonOK Gynge57:31+14:5314:24
12Håkan BrostMalmö OK1:00:52+18:1415:15
13Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL1:02:23+19:4515:38
14Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK1:19:32+36:5419:55
15Allan HammarOK Kompassen1:42:24+59:4625:39
16Helge HelmerssonLunds OK1:46:03+1:03:2526:34
Paul SchannongMalmö OKej start
Ivan ErnvidUlricehamns OKej start
Arne GustafssonMalmö OKej start

D75

3 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun HanssonAndrarums IF52:1517:01
Barbro HugossonLunds OKej start
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start

H75

3 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad46:4113:48
2Sven-Erik LundAnderstorps OK46:51+0:1013:51
3Bo BengtssonHässleholms OK48:09+1:2814:14
4Ingemar TuressonMalmö OK58:18+11:3717:14
5Bengt OlofssonHjärnarps GH OL58:54+12:1317:25
6Anders AdlerLinköpings AIK1:01:21+14:4018:09
7Einar SjöströmRävetofta OK1:02:47+16:0618:34
8Burne NilssonOK Torfinn1:05:25+18:4419:21
Klas TykessonRävetofta OKej start
Sedney HugossonLunds OKej start
Göran SegerFK Bokenej start
Jan-Eric NelkingFK Åsenej start

D80

2 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Lena NordahlÖrkelljunga FK1:06:5725:27

H80

3 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar PeterssonHässleholms OK41:2713:30
2Bengt EdvardssonOK Torfinn47:26+5:5915:27
3Bertil JohanssonSkåneslättens OL51:50+10:2316:53
4Nils RågstedtIS Kullen54:37+13:1017:47

H85

3 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curth SvenssonSkåneslättens OL57:5118:50
2Arne NordahlÖrkelljunga FK1:00:57+3:0619:51

Inskolning

1 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Arvid EricssonRonneby OKfullföljt
Isak ÖhgrenSävedalens AIKfullföljt
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens IKfullföljt

U1

2 310 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia ElverlindOK Tranan24:5410:46
2Linnea RydlundHässleholms OK31:41+6:4713:42
3Viktor JanssonOK Roslagen33:36+8:4214:32
4Alice JanssonOK Roslagen33:49+8:5514:38
5Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna39:50+14:5617:14
6Tuva ÖhgrenSävedalens AIK40:38+15:4417:35
7Kalle BåthIFK Göteborg44:04+19:1019:04
Vilgot BengtssonTäby OKej start
Maja FalkSundbybergs IKej start

U2

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens IK52:5518:53

Öppen motion 1

2 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina SvenssonMarkaryds FK30:4810:50
2Mary OttossonLaholms IF OK36:12+5:2412:44
3Laura Borges EngstenOK Rodhen41:30+10:4214:36
4Sonja HammarOK Kompassen45:19+14:3115:57
5Ingrid HanssonLaholms IF OK1:01:46+30:5821:44
6Carl-Åke HanssonLaholms IF OK1:01:52+31:0421:47

Öppen motion 2

3 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena BergIS Kullen57:4315:11

Öppen motion 3

3 370 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monika LindblomLaholms IF OK39:4211:46
2Hanna UllmanOK Pan-Kristianstad43:24+3:4212:52
3Siw NilssonOK Kompassen53:59+14:1716:01
4Kerstin FridsellOK Pan-Kristianstad54:09+14:2716:04
5Katarina HöstHjärnarps GH OL59:24+19:4217:37
6Jan DahlbergHässleholms OK1:03:44+24:0218:54
7Anna-Clara Kron-1:06:58+27:1619:52
8GUNILLA NILSSONHjärnarps GH OL1:07:00+27:1819:52
9Rebecca HardenFK Boken1:07:15+27:3319:57
10Adrian HardenFK Boken1:07:18+27:3619:58
11Sofia StiblertTockarps IK1:30:32+50:5026:51

Öppen motion 4

4 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SunessonMarkaryds FK1:17:2516:28
2Hanna SteinerÖrkelljunga FK1:21:11+3:4617:16
3Ulrica VidfeltLindebygdens OK1:21:54+4:2917:25

Öppen motion 5

3 490 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon LundinSundbybergs IK28:048:02
2Tomas NilssonFjärås AIK29:16+1:128:23
3Elin BrinkMarkaryds FK36:01+7:5710:19
4Thomas LundinSundbybergs IK36:39+8:3510:30
5Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK36:58+8:5410:35
6Ebbe MalmMarkaryds FK38:45+10:4111:06
7Gösta SvenssonRävetofta OK43:31+15:2712:28
8Kent JönssonLunds OK49:41+21:3714:14
9Ingela AnderssonOK Orion54:52+26:4815:43
10Märit GustafssonEds SK56:54+28:5016:18
11Barbro NilssonAlvesta SOK1:02:30+34:2617:54
12Marika ElverlindOK Tranan1:05:33+37:2918:46
13Gabrielle MeyersonBromma-Vällingby SOK1:52:54+1:24:5032:20
14Amanda MeyersonBromma-Vällingby SOK1:52:58+1:24:5432:22
Gustav NilssonHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Eskil JönssonHalmstad OKej start

Öppen motion 6

5 490 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik OlssonEslövs FK50:379:13
2Ola AndertoftMarkaryds FK58:07+7:3010:35
3Oskar HandmarkOK Pan-Kristianstad58:54+8:1710:43
4Cristine KarlssonOK Torfinn1:04:53+14:1611:49
5Matilda Wigren JohanssonLunds OK1:08:52+18:1512:32
6Caroline IvarssonLunds OK1:08:53+18:1612:32
7Andreas EnforsTockarps IK1:13:15+22:3813:20

Öppen motion 7

2 920 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle EnforsTockarps IK38:0613:02
2Karin LindqvistFK Finn40:11+2:0513:45
3Catarina HardenFK Boken41:06+3:0014:04
4Åsa HedinHjärnarps GH OL43:03+4:5714:44
5Ingvar PerssonOK Tyringe45:54+7:4815:43
6Lena JönssonLaholms IF OK46:00+7:5415:45
7Ulf JönssonLaholms IF OK46:26+8:2015:54
8Sara BainbridgeLaholms IF OK46:27+8:2115:54
9Mona EnforsTockarps IK47:04+8:5816:07
10Tommy BengtssonHässleholms OK47:49+9:4316:22
11Christer SvenssonRonneby OK52:49+14:4318:05
12Kerry KempeLinköpings OK54:45+16:3918:45
13Claes LinseforsLunds OK56:11+18:0519:14
14Helen NilssonHärlövs IF1:01:10+23:0420:56
15LENNART BORGKVISTIS Kullen1:03:56+25:5021:53
16Lennart MagnussonLaholms IF OK1:06:25+28:1922:44
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens IKdiskvalificerad

Öppen motion 8

4 260 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik DahlbergHässleholms OK41:079:39
2Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK43:23+2:1610:11
3Tobias PerssonOK Kompassen43:28+2:2110:12
4Lotta LinseforsLunds OK44:22+3:1510:24
5Linus LarssonVingåkers OK47:36+6:2911:10
6Niclas DelinOK Pan-Kristianstad47:55+6:4811:14
7Roland PerssonKalmar OK48:49+7:4211:27
8Magnus ElverlindOK Tranan48:56+7:4911:29
9Birgitta WingqvistSkåneslättens OL51:21+10:1412:03
10Helene NybergOK Kontinent51:35+10:2812:06
11Keith LarsonLunds OK51:56+10:4912:11
12Thomas JohanssonÖrkelljunga FK52:43+11:3612:22
13Lollo NybergOK Kontinent53:01+11:5412:26
13Mikael SvenssonOK Pan-Kristianstad53:01+11:5412:26
15Bengt NilssonAlvesta SOK53:14+12:0712:29
16Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK53:35+12:2812:34
17Ulrika MeyersonOK Linné54:55+13:4812:53
18Tomas AxelssonOK Linné55:41+14:3413:04
19Anna SkoogVingåkers OK1:04:00+22:5315:01
20Ann-Kristin SjöströmLunds OK1:04:41+23:3415:11
21Emma MånssonÖrkelljunga FK1:07:29+26:2215:50
22Gunilla WingqvistKlubblös1:09:02+27:5516:12

Öppen motion 9

7 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip Axelsson-MeyersonOK Linné1:02:148:01
2Mikael ÖhgrenSävedalens AIK1:06:03+3:498:31
3Magnus TenghagenHärlövs IF1:07:02+4:488:38
4Per-Olof AnderssonOK Tyringe1:07:10+4:568:40
5Emil LjungdahlHjärnarps GH OL1:07:49+5:358:45
6Pär OttossonHåstad FK1:38:14+36:0012:40

Öppen motion 13

11 890 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik UllmanOK Pan-Kristianstad1:56:229:47

Öppen motion 14

6 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jens ArboreliusIS Kullendiskvalificerad

Öppen motion 12

1 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella FridsellOK Pan-Kristianstad21:4316:05
2Axel TenghagenHärlövs IF22:43+1:0016:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser