Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteraner

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteraner
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: onsdag 9 oktober 2019

Ultra kort

1 650 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil KarlssonOK Linné27:2616:37
2Lena JohnssonRånäs OK31:26+4:0019:03
3Carl LangOK Österåker32:16+4:5019:33
4Börje HolmgrenVallentuna-Össeby OL32:48+5:2219:52
5Tage AbrahamssonRånäs OK35:07+7:4121:16
6Lars-Erik LindellVäsby OK35:40+8:1421:36
7Alf PerssonOK Österåker36:36+9:1022:10
8Sören HesselVallentuna-Össeby OL39:42+12:1624:03
9Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF46:13+18:4728:00
10Yvonne RoosAttunda OK56:47+29:2134:24

Kort

2 640 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne-Christine SchunnessonAttunda OK28:0410:37
2Rune CarlssonSundbybergs IK32:05+4:0112:09
3Anne LundmarkJärfälla OK33:18+5:1412:36
4Thord RådbergOK Roslagen33:58+5:5412:51
5Dagny GustavssonSigtuna OK34:22+6:1813:01
6Christer AnderssonKlubblös36:51+8:4713:57
7Torbjörn JohanssonUpsala IF38:36+10:3214:37
8Kristina Nygren FriskAttunda OK39:04+11:0014:47
9Sven-Olov NorlinRimbo SOK40:00+11:5615:09
10Conny HusénOK Roslagen41:24+13:2015:40
11Torbjörn KlangLänna IF41:28+13:2415:42
12Åke KarlssonHäverödals SK42:00+13:5615:54
13Rolf AnderssonRimbo SOK42:03+13:5915:55
14Christer SolbreckLånghundra IF43:15+15:1116:22
15Sven-Erik WidinOK Österåker43:49+15:4516:35
16Stig LarssonLänna IF44:14+16:1016:45
17Roine MattssonHäverödals SK44:23+16:1916:48
18Lennart JanssonHäverödals SK44:46+16:4216:57
19Curt LindgrenOK Roslagen44:57+16:5317:01
20Maria KärrströmTullinge SK45:20+17:1617:10
21Bo WestlingHäverödals SK46:56+18:5217:46
22Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL47:32+19:2818:00
23Kurt BoströmOK Linné48:10+20:0618:14
24Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL48:45+20:4118:27
25Conny OlssonHäverödals SK52:41+24:3719:57
26Ragnar AnderssonHäverödals SK53:49+25:4520:23
27Eva von HeijneSigtuna OK53:53+25:4920:24
28Kristina ErikssonLänna IF53:55+25:5120:25
29Olov JanssonHäverödals SK54:42+26:3820:43
30Björn EngstenOK Rodhen57:52+29:4821:55
31Lars RoosAttunda OK1:01:03+32:5923:07
32Margareta WallénTäby OK1:04:14+36:1024:19

Mellan

2 640 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan GottfridssonNorbergs OK34:0312:53
2Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK35:05+1:0213:17
3Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL37:56+3:5314:22
4Gerhard LilliestiernaOK Roslagen39:02+4:5914:47
5Sven HedmanAttunda OK39:34+5:3114:59
6Per-Johan VikforsOK Österåker39:41+5:3815:01
7Göran LarboAttunda OK39:53+5:5015:06
8Hans-Erik PerssonSundbybergs IK40:11+6:0815:13
8Anders GärderudEnebybergs IF40:11+6:0815:13
10Lars WestinVallentuna-Össeby OL42:09+8:0615:57
11Lars BoudrieVäsby OK42:12+8:0915:59
12Kjell HolmbergOK Södertörn42:13+8:1015:59
13Eddie BjärrenholtRånäs OK42:18+8:1516:01
14Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL42:54+8:5116:15
15Leif NordlundLänna IF43:01+8:5816:17
16Björn LindgrenOK Österåker43:13+9:1016:22
17Leif MörkforsJärfälla OK43:17+9:1416:23
18Göran AnderssonAttunda OK43:49+9:4616:35
19Jan LindgrenOK Södertörn44:29+10:2616:50
20Kjell LindblomJärfälla OK44:44+10:4116:56
21Per-Åke HolmSigtuna OK45:02+10:5917:03
22Tommy HöglundLånghundra IF45:07+11:0417:05
23Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden45:45+11:4217:19
24Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF45:58+11:5517:24
25Ebbe AdolfssonSundbybergs IK46:38+12:3517:39
26Per-Erik WåhlbergOK Linné46:44+12:4117:42
27Kurt AnderssonEnebybergs IF47:55+13:5218:09
28Håkan BoijeAttunda OK49:10+15:0718:37
29Per-Johan JanssonLänna IF49:15+15:1218:39
29Ewa NordlundLänna IF49:15+15:1218:39
31Stellan FehrnströmEnebybergs IF50:01+15:5818:56
32Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL50:07+16:0418:59
33Leif NordinKlubblös50:18+16:1519:03
34Gunlis LarssonOK Enen51:03+17:0019:20
35Margareta HaraldssonSigtuna OK52:19+18:1619:49
36Leif LundquistEnebybergs IF52:24+18:2119:50
37Per-Åke CarlenstamVäsby OK54:27+20:2420:37
38Kurt MaxéSundbybergs IK54:59+20:5620:49
39Bo WinanderJärfälla OK57:02+22:5921:36
40Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL58:53+24:5022:18
41Britt LarssonLänna IF1:01:45+27:4223:23
42Ann SjöbergEnebybergs IF1:02:05+28:0223:30
43Ingvar OskarssonSolna OK1:23:48+49:4531:44
Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OLej godkänd

Lång

4 720 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik ÄnglundKlubblös30:266:26
2Rebecka LindbergOK Roslagen34:34+4:087:19
3Björn-Ove PetterssonAttunda OK37:42+7:167:59
4Per Ove WallénTäby OK39:23+8:578:20
5Mats LundinLånghundra IF44:43+14:179:28
6Leif ÅkerblomOK Österåker45:09+14:439:33
7Stig AnderssonOK Linné46:00+15:349:44
8Bengt KärrströmTullinge SK46:28+16:029:50
9Anna-Karin SundqvistTullinge SK46:40+16:149:53
10Sven-Anders OlssonAttunda OK49:58+19:3210:35
11Torsten PetterssonLånghundra IF1:00:45+30:1912:52
12Jan NylundOK Linné1:05:06+34:4013:47
13Anders LundbergOK Roslagen1:08:29+38:0314:30
Lars LandströmLånghundra IFej godkänd
Kjell JanssonLånghundra IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser