Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Peking Night deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Peking Night deltävling 3
Arrangörsorganisation: Matteus SI
Datum: tisdag 15 oktober 2019

Bana A

7 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid VågIFK Göteborg Orientering52:046:35
2Pavlo UshkvarokOK Denseln52:13+0:096:36
3Stanislav PolianytsiaOK Denseln52:17+0:136:37
4Ville JohanssonOK Kolmården53:55+1:516:49
5Viktor SkoogKils OK53:57+1:536:49
6Anton NilssonJärla Orientering54:28+2:246:53
7Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:04:22+12:188:08
8Morgan KarlssonSundbybergs IK1:06:19+14:158:23
9Simon JohanssonOK Kolmården1:06:40+14:368:26
Ludvig ErikssonKils OKutgått

Bana B

5 200 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin SellingHärnösands OK43:388:23
2Klas JohanssonOK Kolmården43:39+0:018:23
3Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna43:41+0:038:24
4Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb43:42+0:048:24
5Jonas JohnssonOK Kolmården43:44+0:068:24
6Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping46:15+2:378:53
7Sanna SkoogKils OK47:16+3:389:05
8Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping47:46+4:089:11
9Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF49:08+5:309:26
10Jonas WestinNAIS Orienteringsklubb49:27+5:499:30
11John KinnanderMatteus SI51:31+7:539:54
12Henrik LjungemyrOK Kolmården52:33+8:5510:06
13Simon NybergNAIS Orienteringsklubb52:34+8:5610:06
14Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb52:43+9:0510:08
15Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb53:24+9:4610:16
16Emma KantarpÄrla IF53:39+10:0110:19
17Assar JohanssonTjalve IF Norrköping54:32+10:5410:29
18Yuliia KravchukOK Denseln54:39+11:0110:30
19Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb54:59+11:2110:34
20Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb56:39+13:0110:53
21Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping1:03:26+19:4812:11
22Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping1:05:02+21:2412:30
23Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:16:13+32:3514:39

Bana C

3 500 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David GreekTjalve IF Norrköping37:4910:48
2Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb38:03+0:1410:52
3Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb38:52+1:0311:06
4Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping39:15+1:2611:12
5Johan DahmTjalve IF Norrköping39:18+1:2911:13
6Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping40:16+2:2711:30
7Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK40:18+2:2911:30
8Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb40:48+2:5911:39
9Anna WartewigLVB Leipzig41:04+3:1511:44
10Magnus AnderssonOK Denseln41:18+3:2911:48
11Vincent DahmTjalve IF Norrköping41:48+3:5911:56
12Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK41:54+4:0511:58
13Kristian AlgersSkogspojkarnas OK41:55+4:0611:58
14Stella RosengrenTjalve IF Norrköping41:58+4:0911:59
15Sofia TunessonSkogspojkarnas OK42:01+4:1212:00
16Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping42:28+4:3912:08
17Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping42:30+4:4112:08
18Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping42:47+4:5812:13
19Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping43:41+5:5212:28
20Karl MollénOK Denseln44:04+6:1512:35
21Kennet LindqvistOK Kolmården44:18+6:2912:39
22Markus MeyerMatteus SI47:27+9:3813:33
23Francesco SavaniSkogspojkarnas OK52:37+14:4815:02
24Gerd HagströmTjalve IF Norrköping54:28+16:3915:33
25Ebba HedegårdOK Kolmården57:51+20:0216:31
26Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping57:58+20:0916:33
27Martin HärjeTjalve IF Norrköping58:00+20:1116:34
28Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping58:03+20:1416:35
29Christer BroströmOK Denseln1:03:29+25:4018:08
Kjell JosefssonOK Kolmårdenej godkänd
Lena MalmströmTjalve IF Norrköpingej godkänd
Johanna SöderholmTjalve IF Norrköpingej godkänd
Elin NetzOK Kolmårdenutgått
Alva KarlssonOK Kolmårdenej start

Bana D

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils JohnssonMatteus SI41:2214:15
2Adam LundbyTjalve IF Norrköping41:31+0:0914:18
3Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköping42:19+0:5714:35
4Jessica LundbyTjalve IF Norrköping42:21+0:5914:36
5Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb43:23+2:0114:57
6Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb45:42+4:2015:45
7Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb51:09+9:4717:38

Bana E

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Timbastian BranderTjalve IF Norrköping33:1113:16
Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköpingej start

Bana G

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas HellgrenHammarkinds OK32:0510:41
2Thomas JohanssonOK Kolmården48:50+16:4516:16
3Lennart KjellgrenLjusdals OK53:53+21:4817:57
Per FröbergTjalve IF Norrköpingej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser