Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SSM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SSM
Arrangörsorganisation: Hjärnarps OL
Datum: lördag 21 april 2012

D16 SSM

4 780 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda JohanssonBlekinges OF38:298:03
2Louise LundgrenSmålands OF43:34+5:059:06
3Kajsa HedinSkånes OF44:01+5:329:12
4Amanda JohanssonBlekinges OF45:22+6:539:29
5Pim HedbergSkånes OF45:40+7:119:33
6Sofia JohanssonHallands OF45:57+7:289:36
7Moa PetterssonBlekinges OF46:06+7:379:38
8Karin BjörnlingerSmålands OF48:23+9:5410:07
9Nelly CarlssonSkånes OF48:30+10:0110:08
10Hedwig Almqvist-HaasSmålands OF48:57+10:2810:14
11Petra GunnarsdotterSmålands OF49:01+10:3210:15
12Linnéa AnderssonSmålands OF49:49+11:2010:25
13Sara JosarpHallands OF49:59+11:3010:27
14Elin CarlssonSkånes OF51:02+12:3310:40
15Patricia EdgarssonSkånes OF54:09+15:4011:19
16Ida JohanssonSkånes OF54:29+16:0011:23
17Petra OlejnikSmålands OF57:35+19:0612:02
18Eirin AnderssonSmålands OF58:03+19:3412:08
19Julia SvenssonSmålands OF1:01:08+22:3912:47
20Lovisa HäroldSmålands OF1:04:56+26:2713:35
21Kajsa AdolfssonSmålands OF1:07:04+28:3514:01
22Sophie NilssonSkånes OF1:13:34+35:0515:23
23Julia LadefogedHallands OF1:21:37+43:0817:04
Åse DannbringSkånes OFej godkänd

H16 SSM

5 530 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin SmedbergBlekinges OF38:507:01
2Henrik EklundSmålands OF39:06+0:167:04
3Joel EinarssonSkånes OF41:43+2:537:32
4Daniel EngströmSmålands OF41:53+3:037:34
5August KollbergSmålands OF42:57+4:077:46
6Theodor WahlbomBlekinges OF46:01+7:118:19
7Herman BillingSmålands OF46:04+7:148:19
7Andreas PeterssonSmålands OF46:04+7:148:19
9Robin KarlssonSkånes OF47:45+8:558:38
10Lukas BökmanBlekinges OF48:03+9:138:41
11David SvenssonSkånes OF48:58+10:088:51
12Filip OssianssonSmålands OF49:37+10:478:58
13Carl RämmalSkånes OF50:34+11:449:08
14Anton LarssonSkånes OF50:57+12:079:12
15Johan GustafssonHallands OF51:17+12:279:16
16Johan EklundSmålands OF54:38+15:489:52
17Moltas ViebkeSkånes OF55:15+16:259:59
18Adam EricksonSmålands OF57:34+18:4410:24
19Martin KarlssonSmålands OF1:04:39+25:4911:41
20Zakarias HansonHallands OF1:15:26+36:3613:38
Anton EricksonSmålands OFej godkänd
Tobias BladhSkånes OFej godkänd
Christoffer MöllerSkånes OFej godkänd
Anton HanssonSmålands OFej godkänd
Albin EvertssonSmålands OFej start

D14 SSM

4 370 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Myrra CarlssonBlekinges OF36:108:16
2Gabriella BerganderSmålands OF36:29+0:198:20
3Jenny BredfeltSkånes OF36:38+0:288:22
4Moa HanssonSmålands OF40:02+3:529:09
5Lovisa TorstenssonSmålands OF41:11+5:019:25
6Ebba EnvallSmålands OF41:58+5:489:36
7Vilma PerssonBlekinges OF42:29+6:199:43
8Fanny SundbladSmålands OF43:07+6:579:51
9Tova HermodssonSkånes OF43:27+7:179:56 Ladda ner rutt i gpx-format
10Anne Coos EliassonSkånes OF43:52+7:4210:02
11Elsa AnderssonSmålands OF44:12+8:0210:06
12Amanda RangertSmålands OF44:26+8:1610:10
13Ebba SöderlundSkånes OF44:44+8:3410:14
14Sophia BjörnlingerSmålands OF46:59+10:4910:45
15Elin PoschSmålands OF47:21+11:1110:50
16Sofie PerssonSkånes OF47:51+11:4110:56
17Klara AnderssonSkånes OF48:26+12:1611:04
18Emelie FeursteinSkånes OF49:23+13:1311:18
19Emelie SvenssonHallands OF50:34+14:2411:34
20Olivia NilssonSkånes OF50:37+14:2711:34
21Nellie HenrikssonSkånes OF50:49+14:3911:37
22Emmy HelmerssonSkånes OF50:55+14:4511:39
23Elin WihlborgSkånes OF51:32+15:2211:47
24Astrid HenrikssonSkånes OF51:47+15:3711:50
25Malin ThornemanSkånes OF53:08+16:5812:09
26Lisa LindkvistSmålands OF53:19+17:0912:12
27Hanna JohanssonHallands OF57:10+21:0013:04
28Alice Svensson FinndahlSmålands OF57:50+21:4013:14
29Clara GustafssonSmålands OF59:21+23:1113:34
30Emma BillingSmålands OF1:00:38+24:2813:52
31Tove LindHallands OF1:01:16+25:0614:01
32Felicia CarlssonHallands OF1:01:26+25:1614:03
33Moa ErlandssonSmålands OF1:01:48+25:3814:08
34Cecilia RämmalSkånes OF1:07:42+31:3215:29
35Ellen AnderssonBlekinges OF1:08:10+32:0015:35
36Ebba BengtssonHallands OF1:12:50+36:4016:40
37Astrid EinarssonSkånes OF1:15:39+39:2917:18
Elin GranstedtSmålands OFej godkänd
Amelia SkalbergSmålands OFej start
Alice HultinHallands OFej start

H14 SSM

4 350 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JohannessonBlekinges OF28:426:35
2Oliwer LundbergSmålands OF28:49+0:076:37
3Rasmus LundbergSmålands OF29:56+1:146:52
4Melker JohanssonBlekinges OF31:05+2:237:08
5Eric RosjöSmålands OF31:48+3:067:18
6Isak PrellnerSkånes OF32:04+3:227:22
7Filip TrofastSmålands OF32:11+3:297:23
7Lukas LundgrenSmålands OF32:11+3:297:23
9Oscar JohanssonBlekinges OF32:43+4:017:31
10Andreas JonssonBlekinges OF34:32+5:507:56
11Olle JosarpHallands OF34:50+6:088:00
12Fredrik JohanssonHallands OF35:48+7:068:13
13Andreas GustafssonSmålands OF36:17+7:358:20
14Fritjof AxelssonSkånes OF36:51+8:098:28
15Melker LarssonSkånes OF37:51+9:098:42
16Eric LöfkvistSmålands OF37:55+9:138:42
17Adam SegerslättSkånes OF38:24+9:428:49
18Victor ThörnqvistSmålands OF38:29+9:478:50
19Albin LagerSmålands OF41:14+12:329:28
20Adam BrobergHallands OF43:25+14:439:58
21Benjamin SturekSmålands OF43:56+15:1410:05
22Martin SkyggesonHallands OF44:11+15:2910:09
23Jakob HöstSkånes OF45:01+16:1910:20
24Viktor OssianssonSmålands OF47:18+18:3610:52
25Emil PetterssonBlekinges OF47:27+18:4510:54
26Noa PruthSmålands OF47:34+18:5210:56
27Erik WinbladhSkånes OF48:55+20:1311:14
28Emil JohanssonSmålands OF49:24+20:4211:21
29Ludwig GustavssonSmålands OF49:25+20:4311:21
30Viktor ÖstergrenSmålands OF50:12+21:3011:32
31Albin HenryssonBlekinges OF50:31+21:4911:36
32Erik JönssonSkånes OF56:00+27:1812:52
33Alfred WennemoSkånes OF57:03+28:2113:06
34Albin MånssonSmålands OF59:06+30:2413:35
35Hampus LindmanSmålands OF59:18+30:3613:37
36Jonatan ÖsterbladSkånes OF1:13:11+44:2916:49
Kevin MattssonSkånes OFej godkänd
Filip SvenssonHallands OFej start
Elias AnderssonSmålands OFej start

D15 SSM

4 430 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GolsäterSmålands OF38:318:41
2Gabriella GustafssonSmålands OF42:45+4:149:39
3Annie ÖnstenSmålands OF45:24+6:5310:14
4Erica ErikssonSkånes OF47:05+8:3410:37
5Moa GranstedtSmålands OF47:41+9:1010:45
6Linnea KjellssonHallands OF48:26+9:5510:55
7Matilda ArboreliusSkånes OF48:45+10:1411:00
8Linnea GustafssonSkånes OF50:26+11:5511:23
9Elin LundqvistSmålands OF51:55+13:2411:43
10Kajsa JohanssonSmålands OF53:48+15:1712:08
11Helena HagströmHallands OF54:45+16:1412:21
12Diana EnglundSmålands OF1:02:59+24:2814:13
13Lovisa ErikssonHallands OF1:12:16+33:4516:18
Sara FreylandSmålands OFej godkänd
Cecilia SpångbergSkånes OFej godkänd
Julia HedBlekinges OFej start
Sara JönssonSkånes OFej start

H15 SSM

5 100 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WennermarkBlekinges OF38:427:35
2Lucas SundbladSmålands OF38:46+0:047:36
3Philip EdvardssonSmålands OF40:25+1:437:55
4Oskar LindSmålands OF41:14+2:328:05
5Johan LenningSkånes OF42:16+3:348:17
6Simon WikströmHallands OF43:25+4:438:30
7Erik Barr ZeilonSkånes OF46:00+7:189:01
8Jonas HammarskiöldSkånes OF46:41+7:599:09
9Loke AgmarkenHallands OF47:04+8:229:13
10Arvid NordSmålands OF47:21+8:399:17
11Daniel AnderssonHallands OF47:41+8:599:20
12Ola AnderssonBlekinges OF51:51+13:0910:10
13Elias MöllerSkånes OF55:05+16:2310:48
14Oliver KarmetunSmålands OF58:43+20:0111:30
15Simon RuneforsSmålands OF1:01:02+22:2011:58
16Anton HanssonSkånes OF1:04:24+25:4212:37
17Alfred HenrikssonSkånes OF1:06:11+27:2912:58
18David GunnarssonSmålands OF1:15:04+36:2214:43
Shane MattssonSkånes OFej godkänd
August BengtssonHallands OFej godkänd
Oscar PhilipssonSmålands OFej godkänd
Anton BobergSmålands OFej start
Hampus LarssonSkånes OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser