Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup
Arrangörsorganisation: Tjällmo-Godegårds OK
Datum: torsdag 17 oktober 2019

Långa

6 850 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik MartinssonLinköpings OK1:01:138:56
2Mathias HallménOK Denseln1:07:02+5:499:47
3Pavlo UshkvarokOK Denseln1:08:13+7:009:57
4Maxime BonneauLinköpings OK1:08:55+7:4210:03
5Niklas OlssonLinköpings OK1:09:00+7:4710:04
6Johan AllardLinköpings OK1:12:46+11:3310:37
7Martin SmelikLinköpings OK1:12:59+11:4610:39
8Nils NedforsOK Roxen1:20:21+19:0811:43
9Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:23:35+22:2212:12
10Bertil EronnLinköpings OK1:26:35+25:2212:38
11Stanislav PolianytsiaOK Denseln1:27:12+25:5912:43
12Christian EnbergLinköpings OK1:31:24+30:1113:20
13Erik HelanderOK Roxen1:31:36+30:2313:22
Oskar DanielsAttunda OKej godkänd
Hugo LillieströmOK Roxenej godkänd
Edvin ÅttingLinköpings OKej godkänd

Mellan

6 850 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK59:418:42
2Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK59:44+0:038:43
3Johan ÅrbrinkLinköpings OK59:45+0:048:43
4Henrik MarmelidOK Roxen59:55+0:148:44
5Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK59:56+0:158:44
6Martin JarelandLinköpings OK59:59+0:188:45
7Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK1:01:18+1:378:56
8Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:01:58+2:179:02
9Adam TellsénOK Roxen1:05:16+5:359:31
10Börje AnderssonLinköpings OK1:09:03+9:2210:04
11Johan ÅttingLinköpings OK1:09:10+9:2910:05
12Per GuståsLinköpings OK1:15:30+15:4911:01
13Ola SvärmOK Roxen1:18:38+18:5711:28
14Kristyna HlubuckovaLinköpings OK1:18:47+19:0611:30
15Frida KarlssonLinköpings OK1:35:08+35:2713:53
16Roushan Rezvani AranyLinköpings OK1:44:48+45:0715:17
Ludvig EronnLinköpings OKej godkänd
Marie SvenskTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Stefan NyströmOK Roxenej start
Anders SvenskTjällmo-Godegårds OKej start
Fredrika VångellLinköpings OKej start

Korta

3 660 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK40:5511:10
2Lucas BerggrenLinköpings OK40:57+0:0211:11
3Joakim WalterssonOK Roxen41:00+0:0511:12
4Andreas BergLinköpings OK47:24+6:2912:57
5Mattias FredsbergOK Roxen48:15+7:2013:10
6Mindra LangerOK Roxen53:57+13:0214:44
7Mikael LangerOK Roxen53:59+13:0414:44
8Stina BerggrenLinköpings OK1:00:04+19:0916:24
9Emma BerggrenLinköpings OK1:00:08+19:1316:25
Jennifer NyströmOK Roxenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser