Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Adventstöpet 12:e årgången

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Adventstöpet 12:e årgången
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: lördag 30 november 2019

Långa

3 970 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor FranssonSundsvalls OK34:298:41
2Jonas WibergVK Uvarna36:31+2:029:11
3Fredrik PonténSelånger SOK36:59+2:309:18
4Sofia LindénSelånger SOK41:09+6:4010:21
5Peter ErngrundSelånger SOK41:46+7:1710:31
6Annelie NordströmSelånger SOK45:05+10:3611:21
7Tomas VirtanenSelånger SOK46:15+11:4611:38
8Åke HöglundTimrå SOK58:20+23:5114:41
9Mikael LindgrenSelånger SOK1:07:47+33:1817:04

Mellan

3 250 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael AugustssonSelånger SOK25:507:56
2Mats AnderssonSelånger SOK28:02+2:128:37
3Sten Åke VedinSelånger SOK31:20+5:309:38
4Sven Erik SundinSelånger SOK31:44+5:549:45
5Winn BjörklundSundsvalls OK31:47+5:579:46
6Linus OpelSundsvalls OK31:59+6:099:50
7Anne OpelSundsvalls OK32:55+7:0510:07
8Åsa PonténSelånger SOK33:23+7:3310:16
9Thomas EngbergVK Uvarna34:17+8:2710:32
10Pernilla HannusVK Uvarna34:19+8:2910:33
11Kerstin SunnerheimÖstersunds OK34:41+8:5110:40
12Anders SundbergSelånger SOK39:36+13:4612:11
13Jon FlordalSundsvalls OK40:35+14:4512:29
14Yvonne SellstedtSelånger SOK43:18+17:2813:19
Mårten LampinenSelånger SOKej godkänd
Linda NylanderSelånger SOKej start
Anders SvenssonSelånger SOKej start

Korta

2 650 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias OpelSundsvalls OK32:0512:06
2Peter LorentzsonSundsvalls OK32:10+0:0512:08
3AnnaKarin HaglundSundsvalls OK32:24+0:1912:13
4Christina FlordalSundsvalls OK32:56+0:5112:25
5Kristina NilssonVK Uvarna36:27+4:2213:45
6Inger LorentzsonSundsvalls OK37:18+5:1314:04
7Ulla HellmanSundsvalls OK37:58+5:5314:19
Markus EngbergVK Uvarnaej start

Nybörjare

1 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tora WestinSelånger SOK21:3813:11
2Anna-Carin SundlöfSelånger SOK24:27+2:4914:54
3Klemens OpelSundsvalls OK29:19+7:4117:52
4Mattias EngbergVK Uvarna31:43+10:0519:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser