*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Terräng-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Terräng-KM
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: tisdag 15 oktober 2019

D17-39

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Filipa RodriguesJärla Orientering28:07
2Tova OlssonIK Hakarpspojkarna30:20+2:13
3Linda OrrJärla Orientering36:31+8:24
Hilda MattssonJärla Orienteringutgått

H17-39

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jens RönnolsJärla Orientering29:57
2Mattias MillingerJärla Orientering33:34+3:37
3Michael ReforsJärla Orientering34:31+4:34
4Anton HanssonIK Hakarpspojkarna35:25+5:28
Erik BerzellJärla Orienteringutgått
Eric HanssonIK Hakarpspojkarnautgått

D16

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Åsa SundströmJärla Orientering23:03
2Tindra ÅhlinJärla Orientering24:58+1:55
3Mika NorinJärla Orientering29:03+6:00

H16

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ivar GentzJärla Orientering30:57
2Gabriel DahlbergJärla Orientering35:44+4:47

D14

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hilma LöfgrenJärla Orientering22:50
2Britta BörjessonJärla Orientering23:41+0:51
3Nellie HedbergJärla Orientering23:42+0:52
4Sonja AhlquistJärla Orientering26:15+3:25
5Sara LennartssonJärla Orientering26:28+3:38

H14

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ludvig HagwallJärla Orientering22:07

D12

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Märta AhlquistJärla Orientering10:03
2Ella-Lee LundhquistJärla Orientering10:14+0:11
3Klara LöfgrenJärla Orientering10:15+0:12
4Ingeborg McCulloch LindénJärla Orientering11:50+1:47
5Meya TengbladJärla Orientering12:55+2:52
6Mirjam CostermansJärla Orientering14:51+4:48
7Stina StenströmJärla Orientering14:52+4:49
8Nike SandelsJärla Orientering14:53+4:50
9Alma RothschildJärla Orientering17:52+7:49
10Emeli HelsingJärla Orientering17:54+7:51
11Judit LegebyJärla Orientering19:28+9:25
12Dagny ZidénJärla Orientering20:49+10:46
13Kajsa StenstrandJärla Orientering20:52+10:49
Isabella LjungbergJärla Orienteringutgått

H12

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linus NybergJärla Orientering9:27
2Gustav NetzJärla Orientering9:56+0:29
3Teodor GerholmJärla Orientering10:25+0:58
4Leonard Lundström DabrowskiJärla Orientering11:29+2:02
5Vilmer FolckeJärla Orientering11:31+2:04
6Samuel EkJärla Orientering11:52+2:25
7Sixten ApelgrenJärla Orientering12:54+3:27
Elliot LindbergJärla Orienteringej start

D10

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mathilda WibergJärla Orientering13:52
2Alma CarsJärla Orientering15:42+1:50
3Stella SamuelssonJärla Orientering15:46+1:54

H10

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sven BörjessonJärla Orientering9:32
2Olof HagwallJärla Orientering9:56+0:24
3Emrik SternJärla Orientering12:02+2:30
4Bo Fougner DegermanJärla Orientering12:06+2:34
5Axel BeijerJärla Orientering13:35+4:03
6William OrrJärla Orientering15:34+6:02
7Vincent PotéJärla Orientering16:43+7:11

D40

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Malin SamuelssonJärla Orientering20:32
2Matilda AhlquistJärla Orientering20:51+0:19
3Sofie HöglundJärla Orientering23:50+3:18
Karin RothschildJärla Orienteringej start

H40

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars NicanderJärla Orientering29:55
Michael AhlquistJärla Orienteringej start

D50

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna SundströmJärla Orientering11:10

H50

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henrik HagwallJärla Orientering18:16
2Bengt HallJärla Orientering20:24+2:08
3Donald StaudteJärla Orientering21:26+3:10

D60

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gunilla KreissJärla Orientering12:01

HD8

18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Karin FaijerssonJärla Orienteringfullföljt
Karl-oscar FastJärla Orienteringfullföljt
Anton FolckeJärla Orienteringfullföljt
Tove HagbergJärla Orienteringfullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Elli HaugoJärla Orienteringfullföljt
Amelie HellmanJärla Orienteringfullföljt
Lilja HellmanJärla Orienteringfullföljt
Emil JohanssonJärla Orienteringfullföljt
Doris KjellinJärla Orienteringfullföljt
Emma Lundström DabrowskiJärla Orienteringfullföljt
Albin LöfgrenJärla Orienteringfullföljt
Oscar MothanderJärla Orienteringfullföljt
Jonas NicanderJärla Orienteringfullföljt
Per NicanderJärla Orienteringfullföljt
Signe RothschildJärla Orienteringfullföljt
Vesta UtbultJärla Orienteringfullföljt
Lova ÅhlinJärla Orienteringfullföljt
Isak NetzJärla Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser