Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmatch

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmatch
Arrangörsorganisation: OK Gränsen
Datum: söndag 3 november 2019

Bana 1

5 640 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon BjörnehällOK Gränsen41:417:23
2David WennblomMalmö OK42:19+0:387:30
3Michael WennblomHagaby GoIF Örebro43:38+1:577:44
4Tobias Den BraverOK Gränsen44:44+3:037:55
5Per SternerOK Gränsen45:41+4:008:05
6Philip HjellströmGränna-Bygdens OK46:43+5:028:16
7Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna46:54+5:138:18
8Per LindgrenIK Hakarpspojkarna50:12+8:318:54
9Jonas FurehillMullsjö SOK59:35+17:5410:33
10Emil WåhlinMullsjö SOK1:00:14+18:3310:40

Bana 2

4 660 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon WesthMullsjö SOK34:567:29
2Johan SandströmMullsjö SOK35:11+0:157:33
3Tobias HaagOK Gränsen38:29+3:338:15
4Thomas PerssonOK Gränsen43:12+8:169:16
5Lars GustafssonOK Gränsen46:36+11:4010:00
6Karin HåkanssonOK Gränsen48:05+13:0910:19
7Atakilte BeyeneOK Gränsen49:16+14:2010:34
8Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro50:16+15:2010:47
9Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro50:18+15:2210:47
10Julia WesthMullsjö SOK55:42+20:4611:57
11Alma HaagOK Gränsen58:10+23:1412:28
12Stina SpångbergOK Gränsen1:00:35+25:3913:00

Bana 3

3 410 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo WulffOK Gränsen23:116:47
2Tilda SundkvistOK Gränsen25:20+2:097:25
3Annika WesthMullsjö SOK26:32+3:217:46
4Irma WesthMullsjö SOK28:39+5:288:24
5Helena LindmanOK Gränsen28:53+5:428:28
6Sara RosengrenOK Gränsen31:11+8:009:08
7Jan-Eric RemängMullsjö SOK33:03+9:529:41
8Sara WulffOK Gränsen33:06+9:559:42
9Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna33:30+10:199:49
10Kent NeroMullsjö SOK33:59+10:489:57
11Anders FogelströmOK Gränsen34:51+11:4010:13
12Lars FranssonBottnaryds IF36:45+13:3410:46
13Sari HåkanssonOK Gränsen37:24+14:1310:58
14Stefan DittmerIK Hakarpspojkarna37:42+14:3111:03
15Camilla TinglöfOK Gränsen39:13+16:0211:30
16Jan LenhammarOK Gränsen39:20+16:0911:32
17Håkan HåkanssonOK Gränsen40:30+17:1911:52
18Sören KarlssonMullsjö SOK40:58+17:4712:00
19Judit WennblomHagaby GoIF Örebro41:56+18:4512:17
20Hans WåhlinMullsjö SOK42:33+19:2212:28
21Rune AhlanderJönköpings OK42:47+19:3612:32
22Ida KarlssonOK Gränsen42:59+19:4812:36
23Lars KarlssonOK Gränsen44:02+20:5112:54
24Gunnar AnderssonIK Vista44:22+21:1113:00
25Kerstin GustafssonOK Gränsen47:21+24:1013:53
26Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK47:38+24:2713:58
27Fredrika FurehillMullsjö SOK48:12+25:0114:08
28Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna49:11+26:0014:25
29Leslie VeryserMalmö OK1:00:13+37:0217:39
30Sven Erik SjöholmMullsjö SOK1:14:12+51:0121:45

Bana 4

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo GustafssonOK Gränsen29:1611:15
2Rasmus SternerOK Gränsen30:11+0:5511:36
3Hanna SundkvistOK Gränsen37:54+8:3814:34
4Gunilla HolstBottnaryds IF42:48+13:3216:27
5Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna44:08+14:5216:58
6Cornelia FurehillMullsjö SOK47:27+18:1118:15
7Rolf FridénOK Gränsen47:58+18:4218:26
8Marianne LindgrenIK Hakarpspojkarna49:29+20:1319:01
9Kristina JohanssonMullsjö SOK1:02:43+33:2724:07
10Harald HåkanssonOK Gränsen1:07:55+38:3926:07

Bana 5

2 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SternerOK Gränsen15:597:45
2Kalle SundkvistOK Gränsen17:13+1:148:21
3Theo KronmarkerMullsjö SOK21:27+5:2810:24
4Fabian FurehillMullsjö SOK21:58+5:5910:39
5Leander WennblomMalmö OK22:42+6:4311:01
6Vera WesthMullsjö SOK26:15+10:1612:44
7Ella KronmarkerMullsjö SOK33:26+17:2716:13
8Agneta FogelströmOK Gränsen36:13+20:1417:34
9Nathalie HolstBottnaryds IF40:31+24:3219:40
10Helena ErikssonOK Gränsen1:15:11+59:1236:29
11Gunnel GustafssonOK Gränsen1:15:14+59:1536:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser