Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, OBS-tävling/J-cup, sprint och publiktävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, OBS-tävling/J-cup, sprint och publiktävling
Arrangörsorganisation: IFK Mora OK
Datum: lördag 11 januari 2020

D21 Elit

2 320 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabel SalénIFK Mora OK13:235:46
2Magdalena OlssonIFK Mora OK13:30+0:075:49
3Hanna ErikssonIFK Mora OK13:37+0:145:52
4Lisa LarsenAlfta-Ösa OK13:43+0:205:54
5Frida SandbergSäterbygdens OK13:55+0:325:59
6Klara YngvessonUmeå OK14:06+0:436:04
7Linda LindkvistIK Jarl Rättvik14:27+1:046:13
8Emma BergströmI 19 IF15:14+1:516:33
9Åsa Zetterberg ErikssonÖSeT SkidO15:41+2:186:45
10Sarah PerssonÅtvidabergs IF16:11+2:486:58
11Erica EdmanSäterbygdens OK16:41+3:187:11
12Hanna RostAlfta-Ösa OK16:53+3:307:16
13Cajsa GrapeDalaportens OL18:10+4:477:49
14Kaisa RoobaUmeå OK18:30+5:077:58
15Kristin OlovssonSäterbygdens OK19:06+5:438:13
16Maria RostAlfta-Ösa OK23:25+10:0210:05
17Matilda JonssonIFK Mora OK23:41+10:1810:12
18Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna26:36+13:1311:27
19Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna27:46+14:2311:58
20Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna32:37+19:1414:03

H21 Elit

3 050 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik RostAlfta-Ösa OK14:294:44
2Andrey LamovIFK Mora OK14:32+0:034:45
3Linus RappIFK Mora OK14:38+0:094:47
4Erik BlomgrenUmeå OK15:24+0:555:02
5Markus LundholmOK Renen15:31+1:025:05
6Martin HammarbergSundsvalls OK15:35+1:065:06
7Sixten WalheimRobertsfors IK16:39+2:105:27
8Rasmus WickbomI 19 IF16:44+2:155:29
9U Tomas LöfgrenStora Tuna IK SK16:53+2:245:32
10Carl MagnussonIFK Mora OK16:55+2:265:32
11Christian SpoerryUmeå OK17:00+2:315:34
12Oskar SandbergSäterbygdens OK17:08+2:395:37
12Peter ArnessonBottnaryds IF17:08+2:395:37
14Gustav JohnssonIFK Mora OK17:10+2:415:37
15Truls LindholmSundsvalls OK17:37+3:085:46
16Simon ErikssonUmeå OK17:49+3:205:50
17Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna19:12+4:436:17
18Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna19:54+5:256:31
19Henrik FröjdRehns BK20:07+5:386:35
20Lukas DeiningerIFK Mora OK21:59+7:307:12
21Edvin NordströmTäby OK30:21+15:529:57
Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Emil ArvidssonSäterbygdens OKej start

D20 Elit

2 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SchagerströmGarphyttans IF11:495:23
2Tilde EngbergHärnösands OK13:53+2:046:20
3Elin EdströmHärnösands OK14:52+3:036:47
4Tilde BacklundOK Södertörn16:15+4:267:25
5Emelie BrudinIFK Mora OK16:43+4:547:37
6Ellen BlennowFalköpings AIK OK18:20+6:318:22

H20 Elit

2 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel LarssonGammelstads IF13:035:37
2Zeb PalmHJS-Vansbro OK13:10+0:075:40
3Anton HänströmTäby OK13:15+0:125:42
4Jakob LindehagPiteå IF Orienteringsklubb13:59+0:566:01
5Rasmus NordgrenOK Kåre14:05+1:026:04
6Charlie EliassonDalaportens OL25:10+12:0710:50

D18 Elit

2 190 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa MoqvistLerums SOK12:355:44
2Sofia LundkvistOK Vargen13:40+1:056:14
3Anna AasaOK Renen15:18+2:436:59
4Elsa HermanssonIFK Mora OK15:42+3:077:10
5Emma EliassonDomnarvets GOIF16:10+3:357:22
6Vendela SöderqvistOK Kåre16:16+3:417:25
7Julia NäslundOK Hammaren16:26+3:517:30
8Emma LingIK Hakarpspojkarna16:59+4:247:45
9Alma WallmanVästerbergslagens OL17:14+4:397:52
10Emmie LindbäckOK Renen17:18+4:437:53
11Klara AnderssonDomnarvets GOIF18:47+6:128:34
12Tuva-Cajsa SpikLeksands OK19:07+6:328:43
13Ester OlofssonOK Storsjön19:32+6:578:55
14Amelie JosefssonSkogslöparna19:39+7:048:58
15Therese NilssonOK Österåker19:58+7:239:07
16Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL20:47+8:129:29
17Cornelia KrafftLänna IF23:35+11:0010:46
18Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL24:00+11:2510:57
19Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL26:34+13:5912:07
20Lisa ThunellIFK Lidingö SOK30:13+17:3813:47
21Tyra DernfalkVästerbergslagens OL33:26+20:5115:15
22Julia BosellOK Kåre45:01+32:2620:33
Lilian PalmHJS-Vansbro OKej start

H18 Elit

2 320 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BrandtDomnarvets GOIF11:585:09
2Albin GezeliusIFK Mora OK11:59+0:015:09
3Erik LarssonIFK Mora OK12:54+0:565:33
4Kalle Åkerman SjöströmOK Rodhen13:19+1:215:44
5Rasmus ErikssonUmeå OK13:39+1:415:53
6Petter ErlandssonSundsvalls OK13:50+1:525:57
7Simon MarkströmOK Renen13:55+1:575:59
8Melker NordgrenOK Kåre13:59+2:016:01
9Jonas CarlssonStora Tuna IK SK14:05+2:076:04
10Albin NyqvistOK Landehof14:11+2:136:06
11Emil AxelssonLerums SOK14:21+2:236:11
12David MelinOK Rodhen14:31+2:336:15
13Klockar Eskil NääsLeksands OK14:49+2:516:23
14Jonne LiukkonenSundsvalls OK16:20+4:227:02
15Isak LundholmUmeå OK17:45+5:477:39
16Isak BerggrenGävle OK18:37+6:398:01
17Albin BlombergSegersta OK19:01+7:038:11
18Alvar MelinHaninge SOK22:01+10:039:29
19Erik LingIK Hakarpspojkarna26:33+14:3511:26
Linus BacklundTrollhättans SOKej godkänd
Otto BalckTäby OKutgått

D16

1 810 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LadängesAlfta-Ösa OK11:036:06
2Ella TuressonOK Renen11:43+0:406:28
3Lovisa MasesDomnarvets GOIF12:35+1:326:57
3Klara ErssonOK Kåre12:35+1:326:57
5Elsa LindahlHärnösands OK13:25+2:227:24
6Elsa KaipeOK Kåre13:49+2:467:38
7Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF13:51+2:487:39
8Lisa ÖstenssonOK Tranan13:54+2:517:40
9Jonna LindbladÖSeT SkidO14:32+3:298:01
10Signe SchagerströmGarphyttans IF14:36+3:338:03
11Karolina AnderssonDalaportens OL15:04+4:018:19
12Emmy KärrlanderUmeå OK15:21+4:188:28
13Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK15:27+4:248:32
14Sandra LingIK Hakarpspojkarna15:55+4:528:47
15Olga RindeskogVästerbergslagens OL16:19+5:169:00
16Hanny EdströmHärnösands OK16:31+5:289:07
17Julia NordvallDomnarvets GOIF16:45+5:429:15
18Alice LarssonSundsvalls OK17:17+6:149:32
19Julia ForsgrenOK Tyr17:22+6:199:35
20Elmina MolinHärnösands OK19:06+8:0310:33
21Anja BergerDomnarvets GOIF19:29+8:2610:45
22Alicia BergkvistVästerbergslagens OL19:55+8:5211:00
23Stina LindholmSundsvalls OK21:49+10:4612:03
24Stina DernfalkVästerbergslagens OL22:29+11:2612:25
25Irma BergDomnarvets GOIF22:40+11:3712:31
26Felicia EliassonDalaportens OL23:29+12:2612:58
27Ida KörleOK Landehof25:15+14:1213:57
28Elsa HedinOK Linné27:00+15:5714:55
29Ebba LindholmSundsvalls OK27:30+16:2715:11
30Ebba AnderssonSundsvalls OK29:54+18:5116:31
31Tilde MansénSkarpnäcks OL30:41+19:3816:57
32Leija MagnussonAlfta-Ösa OK33:42+22:3918:37
33Ebba SamuelssonUmeå OK35:10+24:0719:25
Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OKej start
Frida MelinOK Rodhenej start
Maja AxelssonLerums SOKej start
Klara KivijärviOK Renenej start
Saga MattssonDalaportens OLej start

H16

2 190 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ErlandssonOK Södertörn11:175:09
2Otto TimbyUmeå OK11:22+0:055:11
3Lucas WannerAvesta OK11:48+0:315:23
4Hugo PerssonÅtvidabergs IF12:30+1:135:42
5Måns BergqvistGarphyttans IF12:53+1:365:52
6Jonatan AndersonJärfälla OK13:14+1:576:02
7Wille SöderqvistOK Kåre13:17+2:006:03
8Jon HanssonOK Kåre13:28+2:116:08
9Viktor JemthIF Thor13:34+2:176:11
10Nils EngbergHärnösands OK13:51+2:346:19
11Oskar ErlandssonSundsvalls OK14:06+2:496:26
12Edvin LakeSundsvalls OK14:16+2:596:30
13Linus WernströmRonneby OK16:27+5:107:30
14Jakob CarlssonStora Tuna IK SK16:42+5:257:37
15Sixten BihlOK Tyr16:52+5:357:42
16Elias NyqvistOK Landehof17:56+6:398:11
17Leo AlvolinOK Kåre18:08+6:518:16
18Albin SundströmHestra IF19:40+8:238:58
19Axel BalckTäby OK20:09+8:529:12
20Linus NilssonOK Österåker20:50+9:339:30
21Karl ForsgrenVästerbergslagens OL22:24+11:0710:13
22Marcus GrunderJärfälla OK26:11+14:5411:57
23Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre26:47+15:3012:13
24Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK28:56+17:3913:12
25Anton BartschJärfälla OK33:40+22:2315:22
Oskar EricssonRonneby OKej godkänd
Helmer JöhnemarkStora Tuna IK SKej start

D14

1 590 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa MoqvistLerums SOK12:057:35
2Maja LundholmUmeå OK12:29+0:247:51
3Elin GezeliusIFK Mora OK12:39+0:347:57
4Malin HållHJS-Vansbro OK13:23+1:188:25
5Nova StattinHärnösands OK13:56+1:518:45
6Maja MasesDomnarvets GOIF14:45+2:409:16
7Alma JöhnemarkStora Tuna OK18:07+6:0211:23
8Rakel RahmHärnösands OK20:44+8:3913:02
9Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF21:19+9:1413:24
10Nellie EliassonDalaportens OL28:48+16:4318:06
11Elin AxelssonLerums SOK43:49+31:4427:33

H14

1 810 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob EngströmHärnösands OK12:076:41
2Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK12:10+0:036:43
3Olle WallmanVästerbergslagens OL14:01+1:547:44
4Axel GräfningsGrycksbo IF OK14:10+2:037:49
5Hugo BraamOK Denseln15:05+2:588:20
6Eskil EngbergHärnösands OK16:10+4:038:55
7Frode Montelius RisbergOK Kåre16:58+4:519:22
7Axel SamuelssonUmeå OK16:58+4:519:22
9Emil LingIK Hakarpspojkarna18:03+5:569:58
10Walter SöderqvistOK Kåre18:31+6:2410:13
11Carl ErngrundSelånger SOK19:04+6:5710:32
12Noa ArkebäckOK Kåre20:40+8:3311:25
13Leo MagnussonAlfta-Ösa OK21:12+9:0511:42
14Simon AndersonJärfälla OK28:17+16:1015:37
15Albin IsakssonOK Tyr31:39+19:3217:29
16Erik KindlundOK Tranan32:55+20:4818:11
17Arvid EricssonRonneby OK36:55+24:4820:23
18Oskar BartschJärfälla OK1:00:48+48:4133:35
Andrei KuzminSundsvalls OKej godkänd

D12

1 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hennie LöfgrenStora Tuna IK SK8:558:20
2Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL12:34+3:3911:44
3Ella SandVästerbergslagens OL14:17+5:2213:20
4Frida BrudinIFK Mora OK15:22+6:2714:21
5Hanna RydesäterRehns BK23:50+14:5522:16

H12

1 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK8:077:35
2Axel LindbladÖSeT SkidO10:24+2:179:43
3Isak StinessenDalaportens OL12:42+4:3511:52
4Erik BalckTäby OK21:07+13:0019:44

D10

900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK14:3216:08

H10

900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ForsgrenOK Tyr15:1216:53
2Erik GräfningsGrycksbo IF OK28:22+13:1031:31
3Nils ForsgrenVästerbergslagens OL55:46+40:341:01:57

D35

1 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna15:488:01
2Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK16:39+0:518:27
3Helena WallmanVästerbergslagens OL18:35+2:479:25
4Ingela HagfalkDomnarvets GOIF31:39+15:5116:03
5Malena DernfalkVästerbergslagens OL35:44+19:5618:08

H35

2 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivan KuzminSundsvalls OK12:355:31
2Torbjörn EngbergHärnösands OK12:41+0:065:33
3Henrik PerssonUmeå OK14:32+1:576:22
4Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK18:20+5:458:02
5Ulf HylanderNyköpings OK19:21+6:468:29
6Fredrik SamuelssonUmeå OK22:01+9:269:39
7Jonas BraamOK Denseln22:16+9:419:45
8Cristoffer StockmanOK Tisaren24:39+12:0410:48
9Jens Montelius RisbergOK Kåre25:57+13:2211:22
10Torbjörn BlomValbo AIF37:18+24:4316:21

D45

1 840 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Florence BergDomnarvets GOIF15:008:09
2Marie LindbladÖSeT SkidO15:55+0:558:39
3Susanna EdströmHärnösands OK16:18+1:188:51
4Åsa SpikLeksands OK16:56+1:569:12
5Anna BerggrenGävle OK17:18+2:189:24
6Charlotte LindkvistIK Jarl Rättvik18:26+3:2610:01
7Ingela RydesäterRehns BK18:52+3:5210:15
8Pia LindholmSundsvalls OK18:57+3:5710:17
9Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr21:03+6:0311:26
10Gabriella MelinOK Rodhen21:58+6:5811:56
11Erica HållHJS-Vansbro OK22:53+7:5312:26
12Karin LarssonSundsvalls OK24:06+9:0613:05
13Christina JosefssonSkogslöparna25:57+10:5714:06
14Malin AlbinssonIFK Enskede38:47+23:4721:04

H45

2 190 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes TuressonOK Renen9:424:25
2Anders ErlandssonSundsvalls OK10:55+1:134:59
3Andreas LundholmUmeå OK11:50+2:085:24
4Stefan JohanssonOK Kåre11:58+2:165:27
5Jonas HolmgrenOK Hammaren12:31+2:495:42
6Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK12:38+2:565:46
7Peter RydesäterRehns BK12:56+3:145:54
8Henrik ErlandssonOK Södertörn13:00+3:185:56
9Stefan KärrlanderUmeå OK13:28+3:466:08
9Thomas PerssonÅtvidabergs IF13:28+3:466:08
11Ingemar EricssonRonneby OK13:31+3:496:10
12Sven PerssonÅrsunda IF13:44+4:026:16
13Jens AnderssonKristinehamns OK13:52+4:106:19
14Jörgen JonssonOK Tor14:14+4:326:29
15Jakob MagnussonAlfta-Ösa OK14:17+4:356:31
16Anders LindholmSundsvalls OK14:27+4:456:35
17Janne SkarnerLeksands OK15:23+5:417:01
18Peter AlbinssonIFK Enskede15:24+5:427:01
19Andreas KrafftLänna IF15:54+6:127:15
20Per-Johan JosefssonSkogslöparna16:06+6:247:21
21Pär MoqvistLerums SOK16:09+6:277:22
22Björn OlofssonOK Storsjön16:39+6:577:36
23Klockar Mattias NääsLeksands OK16:55+7:137:43
24Anders JanssonGrycksbo IF OK17:48+8:068:07
25Stefan StridValbo AIF20:18+10:369:16
26Donald McCarthyÄrla IF20:55+11:139:33
27Robert LadängesAlfta-Ösa OK21:11+11:299:40
28Thomas AnderssonDalaportens OL22:32+12:5010:17
29Peter BergkvistVästerbergslagens OL26:27+16:4512:04
30Thomas PetterssonDomnarvets GOIF28:17+18:3512:54
31Björn BergqvistGarphyttans IF32:14+22:3214:43
32Mats ThunwallFagersta OK36:25+26:4316:37
Tomas AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Andreas DernfalkVästerbergslagens OLej start

D55

1 840 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina SandbergSäterbygdens OK13:307:20
2Lisbet Lidman LarssonHJS-Vansbro OK14:39+1:097:57
3Ylva GrapeDalaportens OL15:44+2:148:33
4Marie FröjdRehns BK17:50+4:209:41
5Elisabet ElmertoftNorbergs OK22:59+9:2912:29
6Kristina HagfalkOK Hällen26:55+13:2514:37
7Lena JanssonGarphyttans IF30:09+16:3916:23
8Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK36:00+22:3019:33

H55

1 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Olov SjöströmVästerås SOK11:536:01
2Per CarlbergRånäs OK12:06+0:136:08
3Per SandbergSäterbygdens OK13:13+1:206:42
4Thomas JanssonGarphyttans IF13:37+1:446:54
5Ulf ErikssonStora Tuna OK14:36+2:437:24
6Per BacklundOK Södertörn14:51+2:587:32
7Lars-Olov EricsonÖSeT SkidO15:37+3:447:55
8Per EdenhamnLänna IF17:14+5:218:44
9Lars RönnolsTäby OK17:47+5:549:01
10Roland LarssonGammelstads IF21:16+9:2310:47
11Robert ÖstlundSäterbygdens OK22:21+10:2811:20
Thomas ArvidssonSäterbygdens OKej start

D65

1 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1My RönnolsTäby OK21:5913:49
2Anna BlomgrenTullinge SK37:08+15:0923:21
Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OKej start

H65

1 840 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle AdolfssonLerums SOK14:387:57
2Kjell ErikssonÖSeT SkidO16:57+2:199:12
3Gunnar MunkteliusSurahammars SOK17:30+2:529:30
4Lars-Åke SjökvistVärend GN OL19:36+4:5810:39
5Bernt GustafssonVästerbergslagens OL21:35+6:5711:43
6Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK24:03+9:2513:04
7Jonas LarssonOK Kullingshof24:22+9:4413:14
8Anders ThomassonUlricehamns OK27:27+12:4914:55
9Jan-Ola KarlssonOK Njudung28:01+13:2315:13
10Leif CarlssonSkarpnäcks OL35:37+20:5919:21

D75

1 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK45:1728:28

H75

1 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune PerssonMalungs OK Skogsmårdarna24:0315:07

Öppen 1

900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK9:1010:11
2Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK10:35+1:2511:45
3Hugo RydesäterRehns BK11:28+2:1812:44
4Vide Zetterberg ViklundÖSeT SkidO11:42+2:3213:00
5Olle StinessenDalaportens OL15:51+6:4117:36
6Axel SandVästerbergslagens OL19:52+10:4222:04
7Kajsa ErlandssonSundsvalls OK23:23+14:1325:58
8Alva AldinStora Tuna IK SK25:36+16:2628:26
9Charlize RydqvistÄlvdalens IF OK3:48:13+3:39:034:13:34

Öppen 2

1 590 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marianne CarlbergRånäs OK14:209:00
2Ulf CarnbyTäby OK17:59+3:3911:18
3Erik BerggrenIFK Gnarp18:48+4:2811:49
4Ewa EdmanKorsnäs IF OK20:14+5:5412:43
5Matilda PetterssonDomnarvets GOIF21:25+7:0513:28
6Felicia BjörkmanDomnarvets GOIF22:53+8:3314:23
7Malin BjörkmanDomnarvets GOIF22:55+8:3514:24
8Christina EngströmHärnösands OK26:28+12:0816:38
9Tilde SvederDomnarvets GOIF28:02+13:4217:37
10Royne LenngrenIK Jarl Rättvik32:19+17:5920:19
11Theo ZaninottiGamleby OK32:36+18:1620:30
12Sofia KrafftLänna IF32:46+18:2620:36
13Emma HultgrenOK Njudung34:08+19:4821:28
14Anna WolgastSnättringe SK39:44+25:2424:59
15William WestbomSäterbygdens OK41:02+26:4225:48
16Nora AldinStora Tuna IK SK50:27+36:0731:43
17Tuva WestbomSäterbygdens OK56:58+42:3835:49
André BergkvistVästerbergslagens OLutgått

Öppen 3

2 190 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam KarlssonGarphyttans IF11:065:04
2Tony BjörlingDomnarvets GOIF13:47+2:416:17
3Niklas AldinStora Tuna IK SK16:47+5:417:39
4Anna MårsellStora Tuna IK SK16:50+5:447:41
5Laura Csúcs-FenyvesiIFK Mora OK17:16+6:107:53
5Elin HållHJS-Vansbro OK17:16+6:107:53
7Olof ErikssonOK Linné17:53+6:478:09
8Annika LiljebergUpsala IF18:36+7:308:29
9Lars DahlströmHJS-Vansbro OK19:04+7:588:42
10Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna19:24+8:188:51
11Peter NordströmTäby OK19:38+8:328:57
12Lena MasesDomnarvets GOIF21:00+9:549:35
13Jan EskilssonHaninge SOK21:47+10:419:56
14Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL24:05+12:5910:59
15Daniel WestbomSäterbygdens OK24:53+13:4711:21
16Peter ErngrundSelånger SOK25:02+13:5611:25
17Arvid PerssonTäby OK25:28+14:2211:37
18Johannes IsakssonOK Tyr25:45+14:3911:45
19Ulf CarnbyTäby OK25:55+14:4911:50
20Martin StattinHärnösands OK26:52+15:4612:16
21Jessica ErikssonDomnarvets GOIF27:36+16:3012:36
22Krisztina KerényiIFK Mora OK28:23+17:1712:57
23Per StinessenDalaportens OL28:43+17:3713:06
24Simon BörjesonRyda SK29:33+18:2713:29
25Jenny Eriksson PalmgrenSundsvalls OK30:03+18:5713:43
26Johan EdenhamnLänna IF30:04+18:5813:43
27Andreas StamerSäterbygdens OK30:37+19:3113:58
28Ann-Sofie EliassonDalaportens OL31:06+20:0014:12
29Elisabet BjörklundOK Nolaskogsarna32:15+21:0914:43
30David FriebergUpsala IF32:21+21:1514:46
31Jikke VerverVästerbergslagens OL33:48+22:4215:26
32Axel JohanssonHJS-Vansbro OK36:52+25:4616:50
33Vidar PerssonTäby OK38:55+27:4917:46
34Anna BlombergSegersta OK42:59+31:5319:37
Annica BergerDomnarvets GOIFej godkänd
Malte AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Linus AlbinssonIFK Enskedeej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser