Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trekvällars, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trekvällars
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: tisdag 30 juni 2020 - torsdag 2 juli 2020

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | Insk. 2 km | Mkt lätt 2 km | Mkt lätt 4 km | Lätt 2,5 km | Lätt 5 km | Med-svår 3 km | Med-svår 5 km | Svår 3 km | Svår 5 km | Svår 7 km

D21

8 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF1:08:028:23
2Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:08:52+0:508:30
3Stina HaraldssonJärla Orientering1:10:54+2:528:45
4Moa KjellstrandCentrum OK1:14:45+6:439:13
5Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK1:17:40+9:389:35
6Filipa RodriguesJärla Orientering1:22:53+14:5110:13
7Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:28:01+19:5910:51
8Malin DahlbäckOK Österåker1:32:04+24:0211:21
9Frida JunegardTullinge SK1:35:18+27:1611:45
10Channa LönneTullinge SK1:49:00+40:5813:27
Ellinor ErikssonOK Tisarenej start

H21

10 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK1:00:185:54
2Markus MartinelleSöders-Tyresö1:11:08+10:506:58
3Karl EngesAttunda OK1:13:49+13:317:14
4Albin AnderssonTullinge SK1:16:56+16:387:32
5Oscar ArmanNyköpings OK1:20:18+20:007:52
6Erik LindgrenOK Tisaren1:21:25+21:077:58
7Emil AnderssonTullinge SK1:22:36+22:188:05
8Jörgen OhlinTullinge SK1:23:35+23:178:11
9Joel BerringCentrum OK1:28:14+27:568:39
10Lennart JohanssonNyköpings OK1:28:26+28:088:40
11Christian RedtzerAttunda OK1:28:34+28:168:40
12Sverker LenasCentrum OK1:32:54+32:369:06
13Oskar ForsbergSnättringe SK1:39:46+39:289:46
14Olof LethagenCentrum OK1:43:52+43:3410:10
Tomas HolmbergOK Södertörnej start

D21 Kort

5 175 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia PerssonSnättringe SK46:479:02
2Linnea BörjarsCentrum OK56:30+9:4310:55
3Agnes ThorCentrum OK1:08:18+21:3113:11
4Anna GranathTjällmo-Godegårds OK1:25:47+39:0016:34

D20

5 475 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn43:327:57
2Signe NilssonNyköpings OK47:32+4:008:40
3Frida HectorSnättringe SK49:43+6:119:04
4Ella SjöbergTullinge SK56:22+12:5010:17
5Katarina NorrbyOK Södertörn1:03:14+19:4211:32
6Tilda AnderssonTullinge SK1:05:10+21:3811:54
7Emma IsacssonOK Linné1:05:26+21:5411:57

H20

7 575 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin FalkNyköpings OK53:087:00
2Adam BrattTullinge SK1:38:49+45:4113:02
Jesper LidmarSnättringe SKej godkänd

D18

5 175 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline GuttkeNyköpings OK48:599:27
2Elin NilssonAndrarums IF50:20+1:219:43
3Ida ÖsterbergGustavsbergs OK51:33+2:349:57
4Tove SjöbergTullinge SK55:54+6:5510:48
5Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö58:26+9:2711:17
6Åsa SundströmJärla Orientering1:01:31+12:3211:53
7Sanna HedbergOK Södertörn1:02:23+13:2412:03
8Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL1:03:29+14:3012:16
Ida HänströmTäby OKej godkänd
Maja SandvikAttunda OKej godkänd

H18

6 775 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF54:178:00
2Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF54:54+0:378:06
3Wilhelm BergmanTullinge SK55:23+1:068:10
4Filip HåkanssonOK Orion57:30+3:138:29
5Alfred LängheimTullinge SK59:06+4:498:43
6Max ÖsterbergGustavsbergs OK59:40+5:238:48
7Albin WarvelinLånghundra IF1:01:37+7:209:05
8Erik Lidström LauriSnättringe SK1:01:50+7:339:07
9Erik BovalliusJärfälla OK1:08:13+13:5610:04
10Pontus AxellIFK Enskede1:12:35+18:1810:42
11Gustav BjörklundIFK Enskede1:16:00+21:4311:13
12Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby1:16:06+21:4911:13
13Andreas HolmqvistNyköpings OK1:24:23+30:0612:27
Gustav WirénIFK Lidingö SOKej godkänd
Oscar Wångberg AnelandSnättringe SKej godkänd
Ludvig SigrandOK Södertörnej start

D16

5 075 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin LadängesAlfta-Ösa OK46:219:07
2Tova RangertIK Hakarpspojkarna50:01+3:409:51
3Miia RollerJärfälla OK51:11+4:5010:05
4Linn De BoussardIFK Enskede59:14+12:5311:40
5Meja AleniusNyköpings OK1:01:57+15:3612:12
6Bella PedersenJärfälla OK1:05:00+18:3912:48
7Vendela RundströmOK Ravinen1:05:33+19:1212:54
8Katja GustafssonNyköpings OK1:07:18+20:5713:15
9Lovisa BergstenOK Södertörn1:07:45+21:2413:20
10Julia WesthMullsjö SOK1:10:59+24:3813:59
11Nova MatthewsTullinge SK1:12:32+26:1114:17
12Wilma LeicktTullinge SK1:14:45+28:2414:43
13Hanna AnängenNyköpings OK1:14:50+28:2914:44
14Tilde MansénSkarpnäcks OL1:17:00+30:3915:10
15Klara JunegardTullinge SK1:19:41+33:2015:42
16Ida SvahnSöders-Tyresö1:24:04+37:4316:33
17Eleonora Dell'OrtoSundbybergs IK1:43:41+57:2020:25
Linn BjörneldKalmar OKej godkänd
Emma NorinSöders-Tyresöej godkänd
Sandra ValjusIFK Lidingö SOKej godkänd
Elin WolgastSnättringe SKej start

H16

5 300 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna34:546:35
2Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK37:52+2:587:08
3Johan FochsenWaxholms OK39:25+4:317:26
4Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF42:26+7:328:00
5Jonatan AndersonJärfälla OK42:33+7:398:01
6Oliver HåkanssonOK Orion43:16+8:228:09
7Joel WallnerAttunda OK44:24+9:308:22
8Justus ArenanderSkarpnäcks OL44:27+9:338:23
9Aron BromanLänna IF44:55+10:018:28
10Hannes LindqvistIFK Enskede47:13+12:198:54
11Linus NilssonOK Österåker48:31+13:379:09
12Olle ThimbergSöders-Tyresö51:09+16:159:39
13Simon WesthMullsjö SOK52:40+17:469:56
14Axel TrofastTullinge SK1:02:45+27:5111:50
15Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:12:51+37:5713:44
16Marcus BarbozaAttunda OK1:12:53+37:5913:45
Edvin NilssonLånghundra IFej start

D14

3 950 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF30:337:44
2Felicia PerssonHelsingborgs SOK32:19+1:468:10
3Filippa GuttkeNyköpings OK34:03+3:308:37
4Emma HenriquesOK Södertörn35:22+4:498:57
5Ellen Wångberg AnelandOK Ravinen36:48+6:159:18
6Irma WesthMullsjö SOK37:45+7:129:33
7Minna PalmIK Hakarpspojkarna38:44+8:119:48
8Maja ThimbergSöders-Tyresö40:00+9:2710:07
9Adele PalmqvistNyköpings OK40:44+10:1110:18
10Miriam GustafssonNyköpings OK43:52+13:1911:06
11Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna46:53+16:2011:52
12Moa GlanshedHaninge SOK48:20+17:4712:14
13Emelie HolmströmTäby OK59:14+28:4114:59
14Stina PedersenJärfälla OK1:03:11+32:3815:59
Cajsa AleniusNyköpings OKej start
Paulina AlzénGustavsbergs OKej start

H14

3 950 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK30:217:41
2Erik NorinSöders-Tyresö30:39+0:187:45
3Emil ClashammarNyköpings OK31:57+1:368:05
4Axel Björnberg FärdigNyköpings OK32:30+2:098:13
5Elmin HovmöllerSöders-Tyresö33:20+2:598:26
6Jens FochsenWaxholms OK34:35+4:148:45
7Arvid MyrbergerTullinge SK34:58+4:378:51
8Ludvig HagwallJärla Orientering35:12+4:518:54
9Aron HöglundTullinge SK35:56+5:359:05
10Olof ArevångTullinge SK36:23+6:029:12
11Gustav NetzJärla Orientering36:28+6:079:13
12Noel HellbergSundbybergs IK37:06+6:459:23
13Viktor WistrandTullinge SK37:37+7:169:31
14Svante SandvikAttunda OK38:52+8:319:50
15Johannes NorrbyOK Södertörn39:51+9:3010:05
16Edvin WallnerAttunda OK41:32+11:1110:30
17Petter FochsenWaxholms OK41:55+11:3410:36
18Hampus GlanshedHaninge SOK45:42+15:2111:34
19Anton HedströmSöders-Tyresö46:54+16:3311:52
20Rasmus ÖbergOK Hällen47:52+17:3112:07
21Botvid SimonssonSundbybergs IK50:13+19:5212:42
22Simon AndersonJärfälla OK1:02:09+31:4815:44
Gustav MyrbergerTullinge SKej start
Kurt SjöbergHelsingborgs SOKej start
Egon WistedtSundbybergs IKej start

D12

3 175 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira LindstenNyköpings OK26:118:14
2Elin AlmgrenSöders-Tyresö29:05+2:549:09
3Alice HellbergSundbybergs IK29:51+3:409:24
4Frida HerbstVästerås SOK33:34+7:2310:34
5Sofia Dell'OrtoSundbybergs IK34:24+8:1310:50
6Ebba SahlstedtSöders-Tyresö35:18+9:0711:07
7Fanny BergmanTullinge SK38:52+12:4112:14
8Linnea SandTullinge SK40:08+13:5712:38
9Greta SandvikAttunda OK40:09+13:5812:38
10Alma WesselLänna IF46:33+20:2214:39
11Mira VejedalSnättringe SK1:05:40+39:2920:40
12Miranda StrandTullinge SK1:10:20+44:0922:09
13Nora AhlströmIFK Enskede1:32:46+1:06:3529:13
Julia HolmströmTäby OKej godkänd
Molly GullquistOK Klemmingenej godkänd
Ida AnderssonTullinge SKej start
Tuva Karlsson SandbergOK Hällenej start
Amanda MörkforsJärfälla OKej start

H12

3 175 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max BoströmJärfälla OK26:528:27
2Olof HagwallJärla Orientering26:58+0:068:29
3Benjamin HjerténJärfälla OK29:08+2:169:10
4Arvid RundströmOK Ravinen32:30+5:3810:14
5Victor PalmqvistNyköpings OK33:38+6:4610:35
6Samuel AnderssonJärfälla OK34:53+8:0110:59
7Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK36:17+9:2511:25
8Lucas De BoussardIFK Enskede39:18+12:2612:22
9Ivar MessingOK Älvsjö-Örby41:09+14:1712:57
10Oskar LindholmTullinge SK1:07:59+41:0721:24
Alve WistedtSundbybergs IKej godkänd
Marius HovmöllerSöders-Tyresöej godkänd
Arvid BrandefeltTullinge SKej start
Eskil MyrbergerTullinge SKej start
Axel NäsmanTullinge SKej start

D10

2 225 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina MartinelleSöders-Tyresö16:157:18
2Signe MartinelleSöders-Tyresö17:51+1:368:01
3Cloe MatthewsTullinge SK18:36+2:218:21
4Ida HellbergSundbybergs IK22:00+5:459:53
5Saga HellbergSundbybergs IK23:32+7:1710:34
6Vera WesthMullsjö SOK40:07+23:5218:01
7Alice LindholmTullinge SK42:15+26:0018:59
Alma OlssonTullinge SKej godkänd
Sonja RundströmOK Ravinenej godkänd

H10

2 225 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tage LindstenNyköpings OK15:196:53
2Felix HerbstVästerås SOK17:09+1:507:42
3Emil ÖbergOK Hällen17:49+2:308:00
4Noel HedmanSnättringe SK17:51+2:328:01
5Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK18:14+2:558:11
6Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK18:25+3:068:16
7Herman SundbergSöders-Tyresö19:03+3:448:33
8Axel GustafssonNyköpings OK20:17+4:589:06
9Melker HagwallJärla Orientering21:34+6:159:41
10John FlodmarkTullinge SK23:23+8:0410:30
11Simon AhlströmIFK Enskede24:47+9:2811:08
12Martin GullquistOK Klemmingen30:20+15:0113:37
13Lukas ÖbergOK Hällen39:22+24:0317:41
14Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK39:26+24:0717:43
15Felix AhlströmIFK Enskede43:23+28:0419:29
Isak NetzJärla Orienteringej godkänd
Alfred WesselLänna IFej godkänd
Alfred AasaTullinge SKej start
Liam De BoussardIFK Enskedeej start
Viggo HenriquesOK Södertörnej start
Holger PerssonTullinge SKej start
Emil ThimbergSöders-Tyresöej start
Linus ÖhrbergSöders-Tyresöej start

D35

5 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexandra VejedalSnättringe SK51:368:44
2Emelie HolmströmKamrat och IF KIF1:01:59+10:2310:30

H35

8 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus HolmqvistOK Österåker1:13:459:06
2Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:17:14+3:299:32
3Kristoffer EdshageCentrum OK1:21:42+7:5710:05
4Fredrik FlodmarkTullinge SK1:23:48+10:0310:20
5Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:36:37+22:5211:55
6Gustaf GergeCentrum OK1:39:40+25:5512:18
Elis AnderssonTrosabygdens OKej start
Ingemar LindströmOK Österåkerej start

D40

4 875 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla HellströmSöders-Tyresö41:338:31
2Karolina HellbergSundbybergs IK42:42+1:098:45
3Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK43:50+2:178:59
4Karin LundbergTullinge SK45:11+3:389:16
5Emma MartinelleSöders-Tyresö48:38+7:059:58
6Lina MatthewsTullinge SK53:03+11:3010:52
7Jenny WallnerAttunda OK53:45+12:1211:01
8Karin PalmqvistNyköpings OK55:21+13:4811:21
9Johanna SahlstedtSöders-Tyresö55:38+14:0511:24
10Sara ÖbergOK Hällen57:34+16:0111:48
11Emma SwärdhSöders-Tyresö57:58+16:2511:53
12Karin AlmgrenSöders-Tyresö1:00:28+18:5512:24
13Elin AhlströmIFK Enskede1:01:17+19:4412:34
14Sara AndersonJärfälla OK1:01:58+20:2512:42
15Elinor LindstenNyköpings OK1:12:48+31:1514:56
16Mette BrolinsonCentrum OK1:19:25+37:5216:17
17Malin SundebyCentrum OK1:33:31+51:5819:10
18Annica SundebyCentrum OK1:33:51+52:1819:15
Ylva FornanderCentrum OKej godkänd
Petra CarlenarsonJärla Orienteringej start

H40

7 575 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HedmanSnättringe SK53:267:03
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK57:01+3:357:31
3Martin JohnssonSnättringe SK58:05+4:397:40
4Emil AnderssonLänna IF1:05:45+12:198:40
5Per BerghTullinge SK1:07:20+13:548:53
6Robert PedersenJärfälla OK1:08:30+15:049:02
7Jorrit BoekelCentrum OK1:10:00+16:349:14
8Stefan HellbergSundbybergs IK1:10:11+16:459:15
9Daniel EleniusCentrum OK1:10:39+17:139:19
10Magnus LindblomGustavsbergs OK1:14:05+20:399:46
11Johan HedmanSöders-Tyresö1:14:06+20:409:46
12Magnus FärdigNyköpings OK1:17:22+23:5610:12
13Daniel RejmentOK Linné1:23:00+29:3410:57
14Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:26:45+33:1911:27
15Jonas LindstenNyköpings OK1:26:51+33:2511:27
16Niclas PeterssonCentrum OK1:33:52+40:2612:23
17Henrik NorellSnättringe SK1:37:32+44:0612:52
18Stefan SandbergJärla Orientering1:40:22+46:5613:14
19Olof WallentinSöders-Tyresö1:48:39+55:1314:20
20Nicklas SundbergSöders-Tyresö2:12:51+1:19:2517:32
Tomas NetzJärla Orienteringej godkänd
Johan AnderssonSundbybergs IKej start
Per-Ove MelinderTullinge SKej start
Jonas NorénHelsingborgs SOKej start
Johan PalmqvistNyköpings OKej start
Olle TyrlandCentrum OKej start

D45

4 400 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HenriquesOK Södertörn43:589:59
2Cecilia FochsenWaxholms OK54:32+10:3412:23
3Anette Dell'OrtoSundbybergs IK59:17+15:1913:28
4Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK59:34+15:3613:32
5Maria PedersenJärfälla OK1:01:27+17:2913:57
6Eva HagwallJärla Orientering1:02:47+18:4914:16
7Karin Rahm BjörneldKalmar OK1:04:27+20:2914:38
8Camilla GöstasSöders-Tyresö1:07:46+23:4815:24
9Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:09:44+25:4615:50
10Anna-Clara WistedtSundbybergs IK1:13:58+30:0016:48
11Stina BorängSnättringe SK1:14:59+31:0117:02
12Lisa LeicktTullinge SK1:15:48+31:5017:13
13Åsa Rimsjö SandTullinge SK1:21:31+37:3318:31
14Helena AnderssonJärfälla OK1:27:53+43:5519:58
15Ingela ArenanderSkarpnäcks OL1:29:27+45:2920:19
16Kristina NorinSöders-Tyresö1:52:31+1:08:3325:34
Åsa EdgrenSkarpnäcks OLej godkänd
Karin IsraelssonSöders-Tyresöej start

H45

6 400 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ThimbergSöders-Tyresö42:046:34
2Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK49:06+7:027:40
3Jacob BolinTullinge SK50:21+8:177:52
4Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK50:33+8:297:53
5Nils MalmIFK Lidingö SOK51:12+9:088:00
6Carl Johan ArevångTullinge SK53:55+11:518:25
7Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF54:12+12:088:28
8Mattias HovmöllerSöders-Tyresö54:30+12:268:30
9Henrik AnängenNyköpings OK55:04+13:008:36
10Anders BøgevigBromma-Vällingby SOK57:17+15:138:57
11Stefan NorinSöders-Tyresö59:13+17:099:15
12Henrik SjögrenHaninge SOK1:01:43+19:399:38
13Henrik TrofastTullinge SK1:08:46+26:4210:44
14Mats GustafssonNyköpings OK1:09:47+27:4310:54
15Christoffer NorrmanAttunda OK1:10:07+28:0310:57
16Björn LovangIFK Lidingö SOK1:13:04+31:0011:25
17Jonas HolmgrenGustavsbergs OK1:15:18+33:1411:45
18Mikael WallnäsSundbybergs IK1:16:34+34:3011:57
19Daniel WallnerAttunda OK1:18:29+36:2512:15
20Björn LinderGustavsbergs OK1:21:53+39:4912:47
21Mats WarvelinLånghundra IF1:25:58+43:5413:25
22Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:26:58+44:5413:35
23Mikael AleniusNyköpings OK1:31:53+49:4914:21
24Erik DyreliusSnättringe SK1:38:31+56:2715:23
25Johan EssnerJärfälla OK1:41:37+59:3315:52
26Fredrik WarneIFK Lidingö SOK1:48:16+1:06:1216:55
Christopher LindqvistIFK Enskedeej godkänd
Rickard AnderssonTullinge SKej start
Mikael GuttkeNyköpings OKej start
Mats HainkeSnättringe SKej start
Per LembreJärla Orienteringej start
Martin SigrandOK Södertörnej start

D50

4 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina JunegardTullinge SK37:489:13
2Teija LeppinenIFK Lidingö SOK44:24+6:3610:49
3Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK46:35+8:4711:21
4Anna-Lena LängheimTullinge SK46:49+9:0111:25
5Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF47:45+9:5711:38
6Ann RollerJärfälla OK52:07+14:1912:42
7Louise NilssonJärfälla OK56:20+18:3213:44
8Malin KvarnefalkJärfälla OK59:58+22:1014:37
9Anethe MansénSkarpnäcks OL1:03:15+25:2715:25
10Pille HedströmSöders-Tyresö1:03:29+25:4115:29
11Sara ThörnOK Södertörn1:18:19+40:3119:06
12Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:25:30+47:4220:51
Helena HjerténJärfälla OKej start

H50

5 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL52:368:54
2Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna52:58+0:228:58
3Christer AlmHagaby GoIF Örebro56:16+3:409:32
4John SolbreckLånghundra IF56:25+3:499:33
5Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby59:31+6:5510:05
6Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:01:37+9:0110:26
7Erik BerggrenTullinge SK1:01:42+9:0610:27
8Henrik HagwallJärla Orientering1:04:37+12:0110:57
9Ulf IsacssonOK Linné1:05:12+12:3611:03
10Patrik LeicktTullinge SK1:06:23+13:4711:15
11Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK1:07:32+14:5611:26
12Patrik NilssonBromma-Vällingby SOK1:09:47+17:1111:49
13Ola BovalliusJärfälla OK1:11:40+19:0412:08
14Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:16:06+23:3012:53
15Lars NorgrenJärfälla OK1:16:47+24:1113:00
16Henrik MorastHaninge SOK1:19:14+26:3813:25
17Gunnar HedinSöders-Tyresö1:19:53+27:1713:32
18Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:24:25+31:4914:18
19Tomas GlanshedHaninge SOK1:31:20+38:4415:28
Jonatan LindellGustavsbergs OKej godkänd
Jesper LagerbergOK Södertörnej start
Jörgen StegardSkarpnäcks OLej start

D55

4 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HatlenSnättringe SK40:479:56
2Hillevi ErikssonOK Linné42:53+2:0610:27
3Johanna SundströmJärla Orientering47:42+6:5511:38
4Anna-Karin SundqvistTullinge SK51:55+11:0812:39
5Annika SvenssonSolna OK52:09+11:2212:43
6Eva SvanbergJärfälla OK57:45+16:5814:05
7Annika LundströmVäsby OK1:01:33+20:4615:00
8Cecilia WestströmSundbybergs IK1:04:21+23:3415:41
9Karin BjörklundIFK Enskede1:06:17+25:3016:10
10Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK1:09:30+28:4316:57
11Eva-Lena NilssonNyköpings OK1:10:05+29:1817:05
12Maria BrattTullinge SK1:13:17+32:3017:52
13Elisabeth HectorSnättringe SK1:33:06+52:1922:42
Anna AlbinssonIFK Mora OKej start

H55

5 475 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LängheimTullinge SK51:129:21
2Frank SteinerJärfälla OK51:15+0:039:21
3Håkan DahlbäckOK Österåker52:42+1:309:37
4Piero SannicolòTullinge SK53:00+1:489:40
5Ronny NordgrenSundbybergs IK53:51+2:399:50
6Göran HellgrenOK Södertörn54:17+3:059:54
7Stefan LundOK Linné54:33+3:219:57
8Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK56:13+5:0110:16
8Dan NilssonNyköpings OK56:13+5:0110:16
10Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:01:27+10:1511:13
11Leif LundinJärla Orientering1:02:44+11:3211:27
12Johan SköldJärfälla OK1:03:55+12:4311:40
13Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:05:16+14:0411:55
14Kalle PerssonAttunda OK1:05:48+14:3612:01
15Jörgen HectorSnättringe SK1:05:50+14:3812:01
16Fredrik MorastHaninge SOK1:06:13+15:0112:05
17Eric HuijsersHammarby IF OF1:07:29+16:1712:19
18Mikael WirénAttunda OK1:10:01+18:4912:47
19Nils EklöwOK Södertörn1:11:40+20:2813:05
20Bo LauriSnättringe SK1:12:34+21:2213:15
21Sven EdvardssonSundbybergs IK1:12:46+21:3413:17
22Leif MörkforsJärfälla OK1:13:02+21:5013:20
23Håkan RedtzerAttunda OK1:14:23+23:1113:35
24Björn LönneSkarpnäcks OL1:17:49+26:3714:12
25Bengt NilssonSolna OK1:26:54+35:4215:52
Jan LavénGustavsbergs OKej godkänd
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Patrik AhlgrenTäby OKej start
Björn AlbinssonIFK Mora OKej start
Mats KarlssonSnättringe SKej start

D60

3 375 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie MalmborgSöders-Tyresö34:2610:12
2Lena LarssonSala OK36:58+2:3210:57
3Barbro LönnkvistTullinge SK38:25+3:5911:22
4Lotta ValentinGustavsbergs OK43:38+9:1212:55
5Mari-Louise LundgrenNyköpings OK44:22+9:5613:08
6Margareta WadinOK Älvsjö-Örby51:22+16:5615:13
7Helena BachmanTäby OK52:24+17:5815:31
8Kerstin OhlssonHaninge SOK59:48+25:2217:43

H60

4 975 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EnokssonOK Österåker39:337:56 Ladda ner rutt i gpx-format
2Hans TarandiIFK Lidingö SOK40:55+1:228:13
3Tommy HolmérVäsby OK42:16+2:438:29
4Ulf BurmanGustavsbergs OK42:51+3:188:36
5Anders LundJärfälla OK44:42+5:098:59
6Lars LönnkvistTullinge SK47:29+7:569:32
7Björn RegerSöders-Tyresö47:30+7:579:32
8Gunnar LangsSkarpnäcks OL48:23+8:509:43
9Torbjörn JohanssonOK Södertörn50:40+11:0710:11
10Mikael SundqvistTullinge SK51:30+11:5710:21
11Johnny JunegardTullinge SK51:45+12:1210:24
12Rolf KarlssonJärla Orientering52:43+13:1010:35
12Tapani MattusIFK Lidingö SOK52:43+13:1010:35
14Jan GottfridssonNorbergs OK53:00+13:2710:39
15Gunnar SvanbergJärfälla OK55:34+16:0111:10
16Lars GerhardssonAttunda OK56:58+17:2511:27
17Lars ÖhrmanStockholms OK59:55+20:2212:02
18Jan NettelbjerJärfälla OK1:04:51+25:1813:02
19Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:08:24+28:5113:44
20Göran IvarezOK Södertörn1:21:46+42:1316:26
21Kenneth PetterssonJärfälla OK1:54:45+1:15:1223:03
Stefan SundeliusJärfälla OKej godkänd
Werner KöhlerTullinge SKej godkänd
Gunnar HedlundSödertälje-Nykvarn OFej start
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OFej start

D65

3 375 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BlomgrenTullinge SK46:3413:47
2Helena KorhonenHaninge SOK47:45+1:1114:08
3Anneli LindqvistGustavsbergs OK48:01+1:2714:13
4Anne LundmarkJärfälla OK52:12+5:3815:28
5Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK53:19+6:4515:47
6Susanne HolmbergOK Södertörn55:33+8:5916:27
7Linnea CarlssonSkarpnäcks OL57:07+10:3316:55
8Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:27:25+40:5125:54
9Berit HolmgrenÅre OK1:47:59+1:01:2531:59
10Birgitta NylundJärfälla OK1:54:00+1:07:2633:46

H65

4 350 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF40:109:14
2Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF45:48+5:3810:31
3Ingemar GardSöders-Tyresö46:57+6:4710:47
4Karl-Gunnar OlssonLunds OK48:43+8:3311:11
5Mikael TarandiIFK Lidingö SOK49:28+9:1811:22
6Bo DavidssonSolna OK50:12+10:0211:32
7Lars LandströmLånghundra IF51:07+10:5711:45
8Göran LarssonSala OK51:56+11:4611:56
9Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF51:59+11:4911:57 Ladda ner rutt i gpx-format
10Carl BachmanTäby OK52:26+12:1612:03
11Håkan SjunnestrandSolna OK53:08+12:5812:12
12Svante SandbergSödertälje-Nykvarn OF54:56+14:4612:37
13Ulf KjellinOK Hedströmmen55:13+15:0312:41
14Magnus HaraldssonGustavsbergs OK55:24+15:1412:44
15Torbjörn ErikssonSnättringe SK56:02+15:5212:52
16Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL56:45+16:3513:02
17Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK59:31+19:2113:40
18Bengt KärrströmTullinge SK59:36+19:2613:42
19Anders KärrströmTullinge SK59:52+19:4213:45
20Per MolinSödertälje-Nykvarn OF1:01:03+20:5314:02
21Lars SegerqvistSkarpnäcks OL1:01:32+21:2214:08
22Matts BjörkeSöders-Tyresö1:03:06+22:5614:30
23Claes NidebornNyköpings OK1:03:46+23:3614:39
24Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK1:03:58+23:4814:42
25Sven-Inge NylundJärfälla OK1:04:53+24:4314:54
26Olle ArmanNyköpings OK1:06:32+26:2215:17
27Sven GranathTjällmo-Godegårds OK1:06:39+26:2915:19
28John ÖstlundSundbybergs IK1:07:00+26:5015:24
29Leif JonssonGustavsbergs OK1:09:24+29:1415:57
30Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:14:38+34:2817:09
31Åke LewanderSkarpnäcks OL1:16:45+36:3517:38
32Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden1:24:13+44:0319:21
33Sven HedmanAttunda OK1:27:35+47:2520:08
34Leif CarlssonSkarpnäcks OL1:28:05+47:5520:14
35Thomas DagsbergMalmö OK1:44:16+1:04:0623:58
Roland DahlmanMalmö OKej godkänd
Per ÖhlundGustavsbergs OKej godkänd
Jan BojlingSolna OKej godkänd

Inskolning 2 km

1 975 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvin HedmanSnättringe SK14:037:06
2Sixten HörnfeldtCentrum OK15:54+1:518:03
3Isak AndersonJärfälla OK16:49+2:468:30
4Line VejedalSnättringe SK23:55+9:5212:06
5Erik SolbreckLånghundra IF38:13+24:1019:21
6Alice WallentinSöders-Tyresö40:24+26:2120:27
7Wilma OhlinTullinge SK44:13+30:1022:23
8Astrid OhlinTullinge SK44:22+30:1922:27
Ida Karlsson SandbergOK Hällenej start
Olle SjöbergHelsingborgs SOKej start

Mycket lätt 2 km

2 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Winston BentlingerOK Älvsjö-Örby17:388:23
2Audrey BentlingerOK Älvsjö-Örby17:48+0:108:28
3Nike VejedalSnättringe SK19:15+1:379:10
4Algot LindstenNyköpings OK20:18+2:409:40
5Saga WallnerAttunda OK22:07+4:2910:31
6Cornelia WallentinSöders-Tyresö30:04+12:2614:19
7Eskil BerghTullinge SK31:56+14:1815:12
8Hilmer BerghTullinge SK31:58+14:2015:13
9Matilda SundbergSöders-Tyresö33:32+15:5415:58
10Gusten HerstadTullinge SK36:10+18:3217:13
Viola AnderssonTullinge SKej start
Irma SahlstedtSöders-Tyresöej start
Ivar StridTrosabygdens OKej start
Tom ValjusIFK Lidingö SOKej start

Mycket lätt 4 km

3 675 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Axel StridTrosabygdens OKej start

Lätt 2,5 km

2 375 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin PerssonHelsingborgs SOK29:1512:18
2Robert RylanderStockholms OK29:43+0:2812:30
3Sara AlmgrenSöders-Tyresö55:10+25:5523:13
Lotti UhrnellSkarpnäcks OLej godkänd
Hampus AlzénGustavsbergs OKej start
Berit LindungerHaninge SOKej start
Love NorellSnättringe SKej start

Lätt 5 km

4 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina ThimbergSöders-Tyresö48:0610:01
2Elias PerssonHelsingborgs SOK52:34+4:2810:57
3Annika ÖhrbergSöders-Tyresö53:50+5:4411:12
4Linda Holmgren RylanderStockholms OK1:30:23+42:1718:49
5Helén Fässberg WallentinSöders-Tyresö1:46:51+58:4522:15
Ulrika AxellIFK Enskedeej godkänd

Medelsvår 3 km

3 125 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika HörnfeldtCentrum OK31:149:59
2Emma RenbergSävedalens AIK32:26+1:1210:22
3Emilia BergmanTullinge SK35:09+3:5511:14
4Katja LeicktTullinge SK37:56+6:4212:08
5Emma HerbstVästerås SOK41:34+10:2013:18
6Astrid AdelsköldCentrum OK44:10+12:5614:08
7Lars RenbergGöteborg Radio Orientering47:13+15:5915:06
8Stefano Dell'OrtoSundbybergs IK47:41+16:2715:15
9Marianne JernbergSöders-Tyresö47:48+16:3415:17
10Per GullquistOK Klemmingen48:11+16:5715:25
11Linnea GullquistOK Klemmingen48:15+17:0115:26
12Ida WesselLänna IF49:15+18:0115:45
13Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK50:03+18:4916:00
14Jonas BerglundBromma-Vällingby SOK50:22+19:0816:07
15Carina RongeTullinge SK51:30+20:1616:28
16Martin KvarnefalkJärfälla OK54:22+23:0817:23
17Martina MäkeläHaninge SOK54:37+23:2317:28
18Anna GustafssonNyköpings OK57:29+26:1518:23
19Cecilia NorellSnättringe SK58:35+27:2118:44
20Lena NilssonOK Österåker1:01:06+29:5219:33
21Lars NordinSolna OK1:02:12+30:5819:54
22Erik MyrbergerTullinge SK1:03:29+32:1520:18
23Cecilia EklöfTäby OK1:03:59+32:4520:28
24Albin HessleTullinge SK1:12:00+40:4623:02
25Maria HessleTullinge SK1:12:02+40:4823:03
26Gustav GrandinJärla Orientering1:36:33+1:05:1930:53
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örbyej start
Britt ErikssonHammarby IF OFej start

Medelsvår 5 km

4 875 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn LövdahlAttunda OK50:1010:17
2Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL54:13+4:0311:07
3Henrik AndersonJärfälla OK56:06+5:5611:30
4Ulf HedbergSöders-Tyresö57:33+7:2311:48
5Per WistedtSundbybergs IK1:07:44+17:3413:53
6Lars EnglundJärla Orientering1:09:59+19:4914:21
7Pasi ValjusIFK Lidingö SOK1:10:30+20:2014:27
8Tomas HerstadTullinge SK1:11:00+20:5014:33
9Josefin WångdahlSöders-Tyresö1:12:40+22:3014:54
10Adrian DjerfCentrum OK1:14:06+23:5615:12

Svår 3 km

2 975 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HerbstVästerås SOK24:248:12
2Mathias PerssonHelsingborgs SOK25:52+1:288:41
3Lenka LiscinskaTullinge SK33:06+8:4211:07
4Kristin BerghTullinge SK33:09+8:4511:08
5Peter BergmanTullinge SK34:30+10:0611:35
6Magnus KarlssonCentrum OK37:12+12:4812:30
7Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF39:10+14:4613:09
8Björn BoströmJärfälla OK40:42+16:1813:40
9Lovisa HöglundTullinge SK45:46+21:2215:23
10Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK46:18+21:5415:33
11Olof LindholmTullinge SK48:16+23:5216:13
12Annika AnängenNyköpings OK48:27+24:0316:17
13Ebba LeicktTullinge SK48:36+24:1216:20
14Anna MyrbergerTullinge SK55:54+31:3018:47
15Bo SundénKarlsbyhedens OK57:40+33:1619:23
16Anna LindellGustavsbergs OK1:02:43+38:1921:04
17Åsa SundbergOK Södertörn1:05:18+40:5421:56
18Louise LindellGustavsbergs OK1:23:27+59:0328:03
19Terri LindholmTullinge SK1:39:44+1:15:2033:31
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej godkänd

Svår 5 km

4 975 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK43:168:41
2Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF44:28+1:128:56
3Björn AxelssonTullinge SK46:07+2:519:16
4Oscar RenbergSävedalens AIK49:12+5:569:53
5Oskar HermanssonCentrum OK50:56+7:4010:14
6Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK1:02:17+19:0112:31
7Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF1:22:11+38:5516:31
8Martin SahlinJärla Orientering1:29:06+45:5017:54
9Louise von BerensTrosabygdens OK1:30:54+47:3818:16
Pär DahlströmTullinge SKej godkänd

Svår 7 km

7 575 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BejbomJärla Orientering53:197:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser