Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Blekinge natt-cup 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinge natt-cup 2
Arrangörsorganisationer: Karlskrona SOK / OK Orion
Datum: torsdag 7 november 2019

Klasser: Visa alla | Lång | Mellan | MellKort | Korta

OK Orion

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Pontus PeterssonLång Svart (6)1:07:136:43
1Mats AnderssonMellankort Orang (31)34:168:34
2Filip HåkanssonMellan Svart (19)40:34+0:036:45
2Vilma EngströmMellankort Orang (31)37:40+3:249:25
2Oliwer SjökvistKort Gul (8)32:44+0:5410:54
3Oliver HåkanssonMellan Svart (19)40:35+0:046:45
3Anders NilssonMellankort Orang (31)37:49+3:339:27
4Jonas SvenssonMellankort Orang (31)38:17+4:019:34
4Patrik SjökvistKort Gul (8)32:47+0:5710:55
5Viktor TovessonLång Svart (6)1:26:34+19:218:39
5Pontus JonssonMellan Svart (19)40:59+0:286:49
5Lennart AnderssonMellankort Orang (31)38:52+4:369:43
6Henrik BerlinLång Svart (6)1:26:44+19:318:40
6Bengt StrindhagenMellankort Orang (31)38:59+4:439:44
6Emelie LönngrenKort Gul (8)46:57+15:0715:39
7Bo LönngrenKort Gul (8)47:02+15:1215:40
8Mikael WahlbomMellankort Orang (31)39:25+5:099:51
10Sven JohanssonMellan Svart (19)55:16+14:459:12
11Harald RoothMellan Svart (19)55:21+14:509:13
12Carina SvärdMellankort Orang (31)40:00+5:4410:00
13Gunilla GustafssonMellankort Orang (31)40:07+5:5110:01
15Alva EngströmMellankort Orang (31)43:46+9:3010:56
16Johan JacobssonMellan Svart (19)1:03:44+23:1310:37
16Björn LinnersjöMellankort Orang (31)43:51+9:3510:57
17Mattias EngströmMellankort Orang (31)43:55+9:3910:58
18Anna-Karin JonssonMellan Svart (19)1:04:23+23:5210:43
18Karl-Axel EngströmMellankort Orang (31)44:12+9:5611:03
22Hedda SvenssonMellankort Orang (31)46:36+12:2011:39
23Magnus LeuenbergerMellankort Orang (31)46:38+12:2211:39
24Maria LeuenbergerMellankort Orang (31)46:44+12:2811:41
27Anders SundelinMellankort Orang (31)54:11+19:5513:32
27Katarina SundelinMellankort Orang (31)54:11+19:5513:32
Lena SwartzMellankort Orang (31)ej godkänd
Nils SwartzMellankort Orang (31)ej godkänd
Axel BrattMellan Svart (19)utgått
Anders HåkanssonMellan Svart (19)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

World Maze Race
Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr