Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Torfinn

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Torfinn
Arrangörsorganisation: OK Torfinn
Datum: söndag 26 augusti 2012

D21

7 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jannie HagårdRävetofta OK1:01:178:43
2Katarina LindénVäxjö OK1:05:50+4:339:21
3Hanna ModinLunds OK1:08:12+6:559:42
4Josefine NilssonHelsingborgs SOK1:16:41+15:2410:54
5Marie SigboHjärnarps GH OL1:16:47+15:3010:55

H21

9 660 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen OlssonFK Göingarna1:01:096:19
2Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK1:02:55+1:466:30
3Håkan GunnarssonFK Göingarna1:03:12+2:036:32
4Henrik BerlinOK Orion1:05:17+4:086:45
5Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:07:06+5:576:56
6Daniel LiljedahlOK Pan-Kristianstad1:08:10+7:017:03
7Mattias KillanderHästveda OK1:08:37+7:287:06
8Martin WendtLunds OK1:12:34+11:257:30
9Fredrik NilssonHelsingborgs SOK1:15:22+14:137:48
10Nils Wallentin TärkHalmstad OK1:16:12+15:037:53
11Erik BengtssonFK Åsen1:16:53+15:447:57
12Manuel GassnerLunds OK1:20:39+19:308:20
13Henning OttmerTormestorps IF1:21:34+20:258:26

D21 Kort

5 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia KillanderHästveda OK52:2410:01
2Maria MickelåkerAndrarums IF56:16+3:5210:45
3Pia-Maria BondessonFrosta OK57:14+4:5010:56
4Marie SäfströmHästveda OK57:17+4:5310:57
5Carolina NilssonOK Kompassen57:44+5:2011:02
6Helen RosenqvistHärlövs IF1:13:08+20:4413:59

H21 Kort

7 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias KillanderHästveda OK1:13:039:09

D20

5 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny OlssonÖrkelljunga FK1:04:4111:17

D18

5 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin CarlssonTormestorps IF45:198:39
2Nelly CarlssonTormestorps IF49:49+4:309:31
3Caroline LindelöwHärlövs IF1:05:23+20:0412:30
4Elinor LindelöwHärlövs IF1:10:36+25:1713:29
5Hanna GunnarssonIK Hakarpspojkarna1:14:02+28:4314:09
6Sophie NilssonHjärnarps GH OL1:38:22+53:0318:48

H18

6 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik BrorssonTockarps IK1:00:209:19
2Axel MatssonHjärnarps GH OL1:16:07+15:4711:45

D17-20 Kort

4 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda PerssonTockarps IK1:33:5120:03

D16

4 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL44:029:24
2Ida JohanssonHjärnarps GH OL46:33+2:319:56
3Linnea GustafssonOK Gynge51:29+7:2711:00

H16

5 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moltas ViebkeMalmö OK46:148:32
2Anton LarssonFK Göingarna48:15+2:018:55
3Jakob HöstHjärnarps GH OL52:08+5:549:38
4Adam SegerslättSkåneslättens OL53:17+7:039:50
5Oscar PhilipssonMarkaryds FK53:25+7:119:52
6David GunnarssonIK Hakarpspojkarna55:09+8:5510:11
7Elias MöllerSkåneslättens OL58:38+12:2410:50
8Nils-Joel PerssonTormestorps IF1:18:42+32:2814:32
Christoffer MöllerSkåneslättens OLej start

D16 Kort

3 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa SjölanderOK Gynge1:15:5422:07
Emma AuseliusBredaryds SOKej godkänd

H16 Kort

3 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan AlbinssonTormestorps IF40:1210:29
2Daniel Nilsson KempffHässleholms OK51:19+11:0713:23

D14

3 830 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin ThornemanHelsingborgs SOK40:5310:40
2Sofie PerssonHärlövs IF41:29+0:3610:49
3Klara AnderssonFK Göingarna43:35+2:4211:22
4Elin WihlborgOK Gynge44:33+3:4011:37
5Emmy HelmerssonHässleholms OK50:36+9:4313:12
6Nellie HenrikssonTormestorps IF50:38+9:4513:13
7Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL53:09+12:1613:52
8Ebba SöderlundTormestorps IF53:33+12:4013:58
9Rebecka BrorssonTockarps IK1:09:49+28:5618:13
Elinor DelinFK Åsenej godkänd

H14

3 830 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker LarssonFK Göingarna36:169:28
2Simon HardenFK Boken44:20+8:0411:34
3Wiktor RydlundHässleholms OK50:22+14:0613:09
4Erik JönssonLunds OK52:17+16:0113:39
5Ludvig HallabroHässleholms OK1:01:24+25:0816:01
6Jonatan ÖsterbladFK Boken1:15:04+38:4819:35

D14 Kort

3 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elina AnderssonOK Tyringe41:2913:10

H14 Kort

3 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob AlbinssonTormestorps IF31:079:52

D12

3 150 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carolin GradinAndrarums IF29:439:26
2Kajsa AnderssonOK Orion29:54+0:119:29
3Vilma SvantessonHjärnarps GH OL30:37+0:549:43
4Tea MarkholmSkåneslättens OL35:17+5:3411:12
5Lovisa WeidenSkåneslättens OL37:18+7:3511:50
6Tina LjungqvistLunds OK40:07+10:2412:44
7Elin GustafssonOK Gynge47:53+18:1015:12
8Wilma MarkholmSkåneslättens OL49:53+20:1015:50
9Tilda HenrikssonTormestorps IF55:51+26:0817:43
10Petra ErikssonOK Gynge1:02:00+32:1719:40
11Stina MöllerSkåneslättens OL1:04:57+35:1420:37
12Julia RietzOK Gynge1:08:11+38:2821:38
13Sara SjöstrandOK Kontinent1:17:07+47:2424:28
Ellemina RasmussenOK Kontinentej godkänd
Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstadej start

H12

3 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar ModigFK Göingarna25:548:13
2Melker AnderssonFK Göingarna27:20+1:268:40
3Albin KronkvistÖrkelljunga FK30:21+4:279:38
4Emil AuseliusBredaryds SOK32:28+6:3410:18
5Eskil EllmanHässleholms OK44:21+18:2714:04
6Julius PukeYstads OK1:06:27+40:3321:05
7Anton SvenssonHässleholms OK1:11:45+45:5122:46
Axel NilssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Per-Anton PerssonTormestorps IFej godkänd
Viggo JohanssonSkåneslättens OLej start
Simon SvenssonLaholms IF OKej start

D12 Kort

2 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda NilssonOK Kompassen38:4616:55

H12 Kort

2 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig PernetunHässleholms OK26:5511:45
Albin BrinkMarkaryds FKej godkänd

D10

2 290 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AnderssonOK Orion23:3910:19
2Nellie RydlundHässleholms OK27:21+3:4211:56
3Rebecca HardenFK Boken32:17+8:3814:05
4Linnea PerssonFK Boken47:59+24:2020:57
Astrid RuskOK Kontinentej godkänd

H10

2 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna25:3611:10
2Klas LjungqvistLunds OK26:05+0:2911:23
3Albin WeidenSkåneslättens OL27:56+2:2012:11
4Ivar HelmerssonHässleholms OK28:52+3:1612:36
5Victor ModigFK Göingarna29:32+3:5612:53
6Agust KronkvistÖrkelljunga FK32:12+6:3614:03
7Gustav AnderssonFK Göingarna32:20+6:4414:07
8Carl PernetunHässleholms OK41:33+15:5718:08
9Philip MartinssonFK Finn53:02+27:2623:09

D35

6 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin LindqvistFK Finn1:09:0811:31
2Maria HelmerssonHässleholms OK1:12:48+3:4012:08

H35

7 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik ModigFK Göingarna54:016:46
2Jesper HåkanssonFK Göingarna54:38+0:376:50
3Fredrik StåhlHjärnarps GH OL1:11:51+17:509:00
4Håkan AnderssonHalmstad OK1:34:27+40:2611:50
5Ola MarkholmSkåneslättens OL1:35:01+41:0011:54

D40

5 230 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne AnderssonFK Göingarna42:588:12
2Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna49:06+6:089:23
3Marianne NilssonOK Pan-Kristianstad51:53+8:559:55
4Maria ModigFK Göingarna54:16+11:1810:22
5Carina RydlundHässleholms OK55:32+12:3410:37
6Ingela ThoressonAndrarums IF56:59+14:0110:53
7Kristina BerlinOK Orion57:00+14:0210:53
8Christina OlssonSkåneslättens OL58:53+15:5511:15
9Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK58:55+15:5711:15
10Anna LjungqvistLunds OK59:23+16:2511:21
11Helena KristianssonHässleholms OK1:02:43+19:4511:59
12Ingrid SvantesdotterFK Göingarna1:06:19+23:2112:40
13Annika LarssonFK Göingarna1:06:50+23:5212:46
14Magdalena JohanssonHalmstad OK1:07:03+24:0512:49
Carina LindelöwHärlövs IFej godkänd

H40

7 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna52:046:49
2Jan LagerHalmstad OK55:56+3:527:20
3Magnus GranqvistFK Göingarna58:31+6:277:40
4Fabian LjungquistLunds OK1:02:08+10:048:09
5Fredrik HjortHelsingborgs SOK1:06:09+14:058:40
6Magnus BackanHalmstad OK1:07:58+15:548:55
7Nils HelmerssonHässleholms OK1:20:37+28:3310:34
8Håkan AuseliusBredaryds SOK1:30:43+38:3911:54
Magnus LarsenFK Bokenej start

D45

4 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie OlssonÖrkelljunga FK39:318:49
2Marita PhilipssonMarkaryds FK48:50+9:1910:54
3Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK49:22+9:5111:01
4Annika EngelHässleholms OK51:34+12:0311:30
5Karin JohanssonFK Göingarna1:05:56+26:2514:43
6Anne SvantessonHjärnarps GH OL1:09:30+29:5915:30
7Eva KarlssonOK Gynge1:31:02+51:3120:19
Hanne FoghOK Sorøej godkänd
Anneli CarlssonFK Finnej start

H45

6 470 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LarssonFK Göingarna41:516:28
2Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad42:30+0:396:34
3Henrik LarssonFK Göingarna44:30+2:396:52
4Mats NilssonHelsingborgs SOK44:49+2:586:55
5Mats AnderssonOK Orion46:28+4:377:10
6Per-Åke NilssonFK Göingarna50:34+8:437:48
7Vidar AlbinssonTormestorps IF50:55+9:047:52
8Håkan ErikssonHästveda OK52:49+10:588:09
9Kennet HorvathHalmstad OK53:06+11:158:12
10Niklas KronkvistÖrkelljunga FK54:54+13:038:29
11Per GerdleHalmstad OK57:56+16:058:57
12Per-Olof AnderssonOK Tyringe1:00:43+18:529:23
13Lars HallabroHässleholms OK1:07:09+25:1810:22
14Mats HildingssonLunds OK1:24:51+43:0013:06
15Jan JohanssonSkåneslättens OL1:25:27+43:3613:12
Ulf JohanssonHalmstad OKej start
Patrik RosénVäxjö OKej start

D50

4 130 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ina LindebergSkåneslättens OL36:108:45
2Ann NilssonMarkaryds FK39:34+3:249:34
3Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad41:08+4:589:57
4Britt-Marie BengtssonFK Åsen45:04+8:5410:54
5Christina SegerslättSkåneslättens OL45:51+9:4111:06
6Monica JohanssonHjärnarps GH OL48:34+12:2411:45
7Eva WildmarkAndrarums IF53:03+16:5312:50
8Tina HagårdRävetofta OK53:32+17:2212:57
9Eva GustavssonAlvesta SOK1:02:51+26:4115:13
10Yvonne AnderssonHässleholms OK1:05:41+29:3115:54
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOKej start

H50

6 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats BrorssonTockarps IK48:468:07
2Tor MarntellSundsvalls OK54:36+5:509:06
3Anders PerssonTockarps IK1:16:42+27:5612:47
4Håkan JönssonOK Kontinent1:21:02+32:1613:30
5Reino ÖrnMarkaryds FK1:23:46+35:0013:57
Jan-I NygrenFK Bokenej godkänd
Ulf JungstrandMalmö OKej start
Benjamin ViebkeMalmö OKej start

D55

4 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva TykessonRävetofta OK42:4610:21
2Inger Norling-FrickFK Göingarna52:20+9:3412:40
3Mona EnforsTockarps IK1:10:57+28:1117:10

H55

5 730 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ken RagnarssonOK Kompassen40:367:05
2Bengt LarssonFK Göingarna42:23+1:477:23
3Sven-Inge SvenssonHässleholms OK47:43+7:078:19
4Stellan MartinssonOK Tyringe49:14+8:388:35
5Ingmar EkelövSkåneslättens OL51:28+10:528:58
6Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK52:02+11:269:04
7Sten SegerslättSkåneslättens OL52:54+12:189:13
8Lars ForsstedtSöders-Tyresö1:01:16+20:4010:41
9Olle EnforsTockarps IK1:02:27+21:5110:53
10Leif-Åke AnderssonFK Boken1:04:15+23:3911:12
11Holger SigboOK Kompassen1:05:49+25:1311:29
12Matts AnderssonHässleholms OK1:08:31+27:5511:57
Rolf NilssonFrosta OKej godkänd
Bo FältOK Kompassenej godkänd

D60

3 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun NilssonLunds OK40:3311:15
2Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK46:00+5:2712:46
3Åsa StåhlHjärnarps GH OL51:26+10:5314:17
4Maj-Britt ByströmRävetofta OK56:22+15:4915:39
5Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL56:57+16:2415:49
6Margareta SjöbergLunds OK59:29+18:5616:31
7Karin LarssonOK Kompassen1:05:39+25:0618:14

H60

5 230 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig JohanssonBredaryds SOK52:4310:04
2Göran JohnssonSkåneslättens OL54:31+1:4810:25
3Ronald McGrailHjärnarps GH OL54:39+1:5610:26
4Kenth SundgrenSkåneslättens OL54:58+2:1510:30
5Lars LindborgTormestorps IF56:20+3:3710:46
6Gert OlssonTockarps IK56:24+3:4110:47
7Bo Anders NilssonLunds OK58:43+6:0011:13
8Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK59:31+6:4811:22
9Sven Erik FrickFK Göingarna1:01:17+8:3411:43
10Åke PerssonHjärnarps GH OL1:03:09+10:2612:04
11Gert OlssonSkåneslättens OL1:07:11+14:2812:50
12Connie RoslundHässleholms OK1:10:04+17:2113:23
13Kent NilssonAndrarums IF1:11:19+18:3613:38
14Bengt HanssonAndrarums IF1:12:47+20:0413:54
15Roland GustavssonAlvesta SOK1:12:55+20:1213:56
16Leif MalmMarkaryds FK1:15:27+22:4414:25
17Kim FolanderOK Sorø1:22:29+29:4615:46
18Nils-Erik BondessonFrosta OK1:23:57+31:1416:03
19Kaare HanssonMalmö OK1:31:30+38:4717:29
20Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:35:34+42:5118:16
Lars PerssonOK Kompassenej godkänd
Roland NilssonOK Kompassenej godkänd
Sven-Erik PerssonFrosta OKej godkänd
Bo JohanssonOK Vilse 87ej start

D65

3 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt Forsell PirozziLunds OK50:5114:07
2Ulla HåkanssonOK Gynge52:53+2:0214:41
3Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK54:14+3:2315:03
4Karin JakobssonEslövs FK1:01:05+10:1416:58
5Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad1:02:26+11:3517:20
6Astrid JohannessonHelsingborgs SOK1:03:18+12:2717:35
7Kerstin NilssonOK Gynge1:03:57+13:0617:45
8Ellbritt SvenssonFK Finn1:05:33+14:4218:12
9Britt ÅkessonHässleholms OK1:07:26+16:3518:43
10Britt BülowMalmö OK1:10:29+19:3819:34
11Karin LindénOK Gynge1:12:07+21:1620:01
12Berit ByströmOK Virdarna1:23:41+32:5023:14
Brita DahlbergHässleholms OKej godkänd
Marianne CarlssonSkåneslättens OLej godkänd
Anna Lena OttossonFK Göingarnaej start

H65

4 480 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif SandgrenFrosta OK35:507:59
2Bengt BergmanLunds OK39:30+3:408:49
3Kent JohanssonÖrkelljunga FK39:45+3:558:52
4Per-Olof FernbergIS Skanne43:14+7:249:39
5Knut MasseckSkåneslättens OL45:04+9:1410:03
6Benkt AndersonLunds OK45:17+9:2710:06
7Erland MartinssonOK Tyringe46:23+10:3310:21
8Inge PerssonFK Boken46:57+11:0710:28
9Ingvar PerssonFK Åsen47:36+11:4610:37
10Jan PerssonYstads OK47:59+12:0910:42
11Kjell ErlandssonOK Lindena48:15+12:2510:46
12Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK48:40+12:5010:51
13Göran SvenssonFK Finn50:37+14:4711:17
14Sune AnderssonHalmstad OK50:49+14:5911:20
15Ebbe MalmMarkaryds FK51:23+15:3311:28
16Sven-Erik ForsellLunds OK53:21+17:3111:54
17Åke OlssonHässleholms OK53:59+18:0912:02
18Erling SamuelssonOK Vilse 8754:56+19:0612:15
19Kjell LindauOK Kompassen54:59+19:0912:16
20Waste ByströmOK Virdarna56:02+20:1212:30
21Bengt StåhlHjärnarps GH OL56:05+20:1512:31
22Peeter-Jaan KaskLunds OK58:59+23:0913:09
23Jan BergströmAndrarums IF1:00:34+24:4413:31
24Börje ÅkessonFrosta OK1:01:32+25:4213:44
25Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK1:04:12+28:2214:19
26Bo BülowMalmö OK1:04:59+29:0914:30
27Sven ThelanderssonLunds OK1:06:52+31:0214:55
28Jan HanssonLunds OK1:13:45+37:5516:27

D70

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Charlotte JensenAndrarums IF39:4013:13
2Birgit PalmFK Boken46:01+6:2115:20

H70

4 180 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland OffrellFrosta OK43:1210:20
2Anders CarlssonSkåneslättens OL43:45+0:3310:27
3Ernie BroströmHalmstad OK44:14+1:0210:34
4Bo SvenssonTockarps IK46:49+3:3711:12
5Inge NilssonOK Älme48:28+5:1611:35
6Bertil OttossonFK Göingarna49:36+6:2411:51
7Hubert HugossonOK Gynge50:34+7:2212:05
8Bertil OlofssonAndrarums IF50:54+7:4212:10
9Lars LindénOK Gynge54:00+10:4812:55
10Erling LarssonHässleholms OK54:02+10:5012:55
11Allan SunnergrenHjärnarps GH OL55:12+12:0013:12
12Gunnar SandströmOK Pan-Kristianstad56:33+13:2113:31
13Börje KarlssonHalmstad OK1:06:58+23:4616:01
14Gunnar FribergOK Kompassen1:07:24+24:1216:07
15Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad1:09:50+26:3816:42
16Roland AkselssonLunds OK1:10:14+27:0216:48
17Ingemar SvenssonLunds OK1:10:16+27:0416:48
18Verner LönnqvistHärlövs IF1:12:36+29:2417:22
19Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL1:13:37+30:2517:36

D75

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin GranstedtOK Pan-Kristianstad41:4113:53
2Gunvor GöranssonLaholms IF OK49:20+7:3916:26
3Barbro HugossonLunds OK52:03+10:2217:21
4Gun HanssonAndrarums IF53:11+11:3017:43

H75

3 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad45:4012:28
2Bo BengtssonHässleholms OK52:18+6:3814:17
3Gunnar NilssonHärlövs IF54:37+8:5714:55
4Ivar NilssonHässleholms OK55:40+10:0015:12
5Jan-Eric NelkingFK Åsen56:13+10:3315:21
6Torsten HannrupOK Kompassen59:29+13:4916:15
7Börje NilssonHässleholms OK1:00:50+15:1016:37
8Kjell BjörupLunds OK1:02:47+17:0717:09
9Sedney HugossonLunds OK1:40:59+55:1927:35
Bengt OlofssonHjärnarps GH OLej godkänd
Stig JohanssonHalmstad OKej godkänd
Klas TykessonRävetofta OKej start

D80

2 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa OlaussonSimrishamns OK1:09:0026:08
2Solvey BergdahlHelsingborgs SOK1:21:19+12:1930:48

H80

3 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar PeterssonHässleholms OK38:1212:44
2Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF43:55+5:4314:38
3Bertil JohanssonSkåneslättens OL46:30+8:1815:30
4Elis LundkvistOK Gynge51:27+13:1517:09
5Ove NordahlSimrishamns OK1:11:25+33:1323:48
Nils-Åke NilssonAndrarums IFej start

H85

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK45:2115:07
2Kurt PålssonHelsingborgs SOK1:12:00+26:3924:00
Curth SvenssonSkåneslättens OLej start

U1

2 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo AuseliusBredaryds SOK20:379:32
2Linnéa SäfströmHästveda OK20:50+0:139:38
3Linnea RydlundHässleholms OK23:21+2:4410:48
4Ellen AnderssonFK Göingarna29:23+8:4613:36

U2

2 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar ÅströmHässleholms OK29:5613:04
2Emma RietzOK Gynge31:37+1:4113:48
3Erik NilssonOK Pan-Kristianstad37:57+8:0116:34

Öppen motion 1

2 290 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice NordbjörkTormestorps IF35:2815:29
2Noah PernetunHässleholms OK35:42+0:1415:35
3Dag SandströmOK Pan-Kristianstad38:20+2:5216:44
4Marie KempffHässleholms OK42:34+7:0618:35
5Julia SörensenOK Kontinent43:40+8:1219:04
6Kerstin JönssonVäxjö AIS44:49+9:2119:34
7Jakob IngelströmOK Gynge48:01+12:3320:58
8Edvin SidemyrHässleholms OK49:05+13:3721:26
9Charlotte OlssonOK Kontinent49:53+14:2521:46
10Marcus OlssonOK Kontinent50:03+14:3521:51
11Anna Thorell-JönssonOK Kontinent50:52+15:2422:12
12Emil OlssonOK Kontinent50:54+15:2622:13
13Abbe NordbjörkTormestorps IF53:02+17:3423:09
14Joel SidemyrHässleholms OK1:06:24+30:5628:59
15Sune JohanssonLaholms IF OK1:08:39+33:1129:58
16Margareta JohanssonLaholms IF OK1:09:13+33:4530:13
Helena JönssonLunds OKej godkänd
Ulla FolkessonFK Göingarnaej godkänd

Öppen motion 2

4 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda PerssonAndrarums IF53:1813:05
2Felicia NybergEslövs FK1:11:41+18:2317:36
3Klara IngelströmOK Gynge1:23:31+30:1320:31

Öppen motion 3

3 150 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla NilssonHjärnarps GH OL48:5815:32
2Eva OhlssonFK Boken51:03+2:0516:12
3Karin PerssonFosta mulitsport52:05+3:0716:32
4Katarina HöstHjärnarps GH OL54:31+5:3317:18
5Monika LindblomLaholms IF OK57:00+8:0218:05
6Ingrid SalomonssonOK Kompassen58:10+9:1218:27
7Göran FrankEslövs FK1:00:44+11:4619:16
8Sophia GabrielssonSöders-Tyresö1:01:21+12:2319:28
9Jan DahlbergHässleholms OK1:02:25+13:2719:48
10Margareta HeldFK Åsen1:02:34+13:3619:51
11Axel SandströmOK Pan-Kristianstad1:04:17+15:1920:24
12Frida JönssonLunds OK1:04:55+15:5720:36
13Anna NordénKalmar OK1:12:23+23:2522:58
14Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL1:20:15+31:1725:28
Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOKej godkänd

Öppen motion 4

4 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna SteinerÖrkelljunga FK58:1413:51
2Caroline HildingssonLunds OK1:04:48+6:3415:25
3Kristina PerssonHärlövs IF1:04:54+6:4015:27
4Mac ErlandssonHässleholms OK1:15:41+17:2718:01
5Åsa ErlandssonHässleholms OK1:15:42+17:2818:01
Barbro NilssonAndrarums IFej godkänd

Öppen motion 5

3 430 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1stefan KarlssonIngen39:3111:31
2Peter RasmussenOK Kontinent42:24+2:5312:21
3Maria DelinFK Åsen47:34+8:0313:52
4Anders MöllerSkåneslättens OL48:05+8:3414:01
5Henrik AnderssonHässleholms OK48:52+9:2114:14
6erik KarlssonIngen49:29+9:5814:25
7Magnus RydlundHässleholms OK57:51+18:2016:51
8Erik KristianssonHässleholms OK58:00+18:2916:54
9Mia HallabroHässleholms OK58:53+19:2217:10
10Eva TryggessonHässleholms OK1:01:34+22:0317:56
11Susanne Hagelin/BengtssonOK Tyringe1:01:50+22:1918:01
12Ole TryggessonHässleholms OK1:04:01+24:3018:39
13Mattias  SörensenOK Kontinent1:07:33+28:0219:41
14Peter RuskOK Kontinent1:08:25+28:5419:56
15Kajsa KarlssonOK Kontinent1:10:38+31:0720:35
16Rolf NilssonAndrarums IF1:11:17+31:4620:46
17Folke SjöbergLunds OK1:12:19+32:4821:05
18Linn ErikssonOK Gynge1:12:48+33:1721:13
19Lena SjöstrandOK Kontinent1:17:37+38:0622:37
20Gudrun NilssonAndrarums IF1:18:17+38:4622:49
21Helle RagnarssonOK Kompassen1:23:56+44:2524:28
22Björn JohanssonHässleholms OK1:31:04+51:3326:33
23Andreas PernetunHässleholms OK1:34:02+54:3127:24
Madeleine HellqvistOK Kontinentej godkänd

Öppen motion 6

6 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger NilssonLaholms IF OK1:04:4310:37
2Jens ArboreliusIS Kullen1:10:48+6:0511:37
3Enar MagnussonIS Skanne1:26:06+21:2314:08
4Åsa Kull-PerssonTormestorps IF2:01:45+57:0219:59
Peter HussFK Bokenej godkänd

Öppen motion 7

3 000 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sverker ErikssonOK Gynge27:139:04
2Linda GranqvistFK Göingarna31:51+4:3810:37
3Sandra SörensenOK Kontinent33:08+5:5511:02
4Malin WeidenSkåneslättens OL33:09+5:5611:03
5John OlanderssonÖrkelljunga FK35:43+8:3011:54
6Marie SvenssonRävetofta OK35:58+8:4511:59
7Lars Göran KillanderHästveda OK36:51+9:3812:17
8Ola JohanssonOK Gynge37:08+9:5512:22
9Anders NilssonHässleholms OK37:09+9:5612:23
10Leif AlfredssonVäxjö AIS38:01+10:4812:40
11Barbro MartinssonOK Tyringe38:46+11:3312:55
12Björn NordströmHässleholms OK39:44+12:3113:14
13Julia DahlHelsingborgs SOK40:38+13:2513:32
14Mats RosénHästveda OK40:43+13:3013:34
15Lars LindebergSkåneslättens OL41:18+14:0513:46
16Nils JohannessonHelsingborgs SOK41:44+14:3113:54
17Kennet OhlssonFK Boken42:16+15:0314:05
18Nils-Åke NilssonFK Göingarna42:59+15:4614:19
19Adrian HardenFK Boken43:59+16:4614:39
20Catarina HardenFK Boken44:00+16:4714:40
21Lena StarndMarkaryds FK44:16+17:0314:45
22Marcus BengtssonOK Tyringe45:14+18:0115:04
23Bibzi PerssonHässleholms OK45:45+18:3215:15
24Lena JönssonLaholms IF OK45:52+18:3915:17
25Ruben EdvardssonHästveda OK46:28+19:1515:29
26Ann-Katrin AlmqvistFK Göingarna47:05+19:5215:41
27Jan EliassonOK Gynge47:10+19:5715:43
28Sonja HammarOK Kompassen49:58+22:4516:39
29Torill SvendsenLunds OK50:09+22:5616:43
30Tommy HeldFK Åsen51:15+24:0217:05
31Gustaf SchejaFrosta OK51:27+24:1417:09
32Agneta BengtssonSkåneslättens OL54:35+27:2218:11
33Ingegärd LundHästveda OK57:02+29:4919:00
34Allan HammarOK Kompassen1:11:10+43:5723:43

Öppen motion 8

4 480 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad30:106:44
2Per AspegrenOK Kontinent31:28+1:187:01
3Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad33:36+3:267:30
4Johan AspegrenOK Kontinent36:27+6:178:08
5Mikael PerssonFK Göingarna36:56+6:468:14
6Håkan BerlinHästveda OK41:02+10:529:09
7Tobias PerssonOK Kompassen41:57+11:479:21
8Jan OttmerTormestorps IF50:06+19:5611:10
9Sara BainbridgeLaholms IF OK51:24+21:1411:28
10Peter NilssonHässleholms OK51:59+21:4911:36
11Ulf NybergEslövs FK53:12+23:0211:52
12Gunnar SwärdHässleholms OK53:29+23:1911:56
13Lennart MartinssonOK Tyringe56:35+26:2512:37
14Linda GunnarssonHästveda OK56:53+26:4312:41
15Daniel NilssonHästveda OK58:06+27:5612:58
16Ingemar NilssonFK Åsen58:29+28:1913:03
17Lena SöderlundTormestorps IF59:27+29:1713:16
18Håkan NilssonMalmö OK1:01:00+30:5013:36
19Kim PetterssonHästveda OK1:01:37+31:2713:45
20Niklas HenrikssonTormestorps IF1:02:29+32:1913:56
21Lasse ForsénHässleholms OK1:10:00+39:5015:37
22Sven ThörnkvistTormestorps IF1:14:45+44:3516:41
23Kjell WilhelmssonAndrarums IF1:17:49+47:3917:22
24Kristina LandgrenMalmö OK1:26:50+56:4019:22
Anders YngveOK Kontinentej godkänd

Öppen motion 9

7 620 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas EdvardssonHästveda OK59:507:51
2Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:02:34+2:448:12
3Johan RisbergJärfälla OK1:04:08+4:188:24
4Jesper NilssonAndrarums IF1:07:19+7:298:50
5Jonas AnderssonSkåneslättens OL1:09:09+9:199:04
6Hans PerssonAndrarums IF1:29:02+29:1211:41
7Willie OhlssonRävetofta OK1:29:07+29:1711:41
8Marielle NilssonAndrarums IF1:39:15+39:2513:01
Simon EngelHässleholms OKej godkänd

Öppen motion 12

2 130 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo MartinssonFK Finn29:4513:58
2Albin TagessonFK Finn29:58+0:1314:04
3Ängla NybergOK Gynge36:15+6:3017:01
4Maja SörensenOK Kontinent36:42+6:5717:13
5Melker GudmundssonHelsingborgs SOK37:59+8:1417:49
6Hanna JonssonSkåneslättens OL43:06+13:2120:14
7Lilly JohnssonOK Gynge49:04+19:1923:02
8Alicia BolinOK Gynge52:26+22:4124:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser