Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skinkjakten Deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skinkjakten Deltävling 1
Arrangörsorganisationer: Gotlands Bro OK / Svaide Roma SOK
Datum: onsdag 13 november 2019

Lång

7 370 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Brent KeyGotlands Bro OK47:396:27
2Andreas NikolaussonVisborgs OK47:46+0:076:28
3Mattias WestfältGotlands Bro OK48:06+0:276:31
4Felix BäckstädeVisborgs OK54:00+6:217:19
5Håkan MattssonGotlands Bro OK54:21+6:427:22
6Stefan WittmannGotlands Bro OK54:49+7:107:26
7Andreas LiljegrenGotlands Bro OK59:57+12:188:08
8Mattias ÖsterdahlVisborgs OK1:03:36+15:578:37
9Klara BäckstädeVisborgs OK1:14:27+26:4810:06
Anna SameliusVisborgs OKej godkänd
Albin LindgrenVisborgs OKej start

Mellan

4 530 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders EklundSvaide Roma SOK44:359:50
2Göran KimellGotlands Bro OK45:41+1:0610:05
3Folke SvangrenGotlands Bro OK45:54+1:1910:07
4Mattias WhiteGarda OK46:10+1:3510:11
5Magnus IhreskogGotlands Bro OK46:16+1:4110:12
6Beata PetterssonGotlands Bro OK46:46+2:1110:19
7Ulf NilssonGotlands Bro OK46:51+2:1610:20
8Edvard PetterssonGotlands Bro OK49:43+5:0810:58
9Adam ÖsterdahlVisborgs OK49:48+5:1310:59
10Albin Lindh SporreVisborgs OK49:52+5:1711:00
11Ronny LiljegrenGotlands Bro OK50:16+5:4111:05
12Mattias LevinSvaide Roma SOK1:13:35+29:0016:14
13Anders LevinSvaide Roma SOK1:15:50+31:1516:44
14Carl-Erik BerglövFagersta OK1:34:54+50:1920:56

Mellanavkortad

3 440 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle SvangrenGotlands Bro OK36:4310:40
2Leif SvangrenGotlands Bro OK37:49+1:0610:59
3Ylva SvangrenGotlands Bro OK43:28+6:4512:38
4Anna BäckstädeVisborgs OK44:40+7:5712:59
5Anders NilssonGotlands Bro OK44:42+7:5912:59
6Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK46:24+9:4113:29
7Monika JonssonSvaide Roma SOK46:38+9:5513:33
8Karin BengtssonVisborgs OK47:50+11:0713:54
9Felice GardelinGotlands Bro OK48:26+11:4314:04
10Natalie GardelinGotlands Bro OK48:29+11:4614:05
11Alma PetterssonGotlands Bro OK48:32+11:4914:06
12Rolf MalmrosVisborgs OK48:50+12:0714:11
13Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK50:24+13:4114:39
14Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg56:23+19:4016:23
15Stefan ErlandssonGarda OK57:46+21:0316:47
16Ingrid EnekvistVisborgs OK1:04:26+27:4318:43
17Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:04:29+27:4618:44
18Ann-Britt LevinGarda OK1:25:23+48:4024:49
19Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:28:55+52:1225:50
Kurt LöfgrenGotlands Bro OKej godkänd

Kort

2 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LevinSvaide Roma SOK30:3612:00
2Neo CederqvistVisborgs OK30:41+0:0512:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser