Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skinkjakten Deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skinkjakten Deltävling 2
Arrangörsorganisationer: Gotlands Bro OK / IF Hansa-Hoburg
Datum: onsdag 20 november 2019

Lång

7 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Brent KeyGotlands Bro OK47:366:16
2Felix BäckstädeVisborgs OK47:46+0:106:17
3Mattias ÖsterdahlVisborgs OK47:52+0:166:18
4Andreas NikolaussonVisborgs OK47:54+0:186:18
5Mattias WestfältGotlands Bro OK48:12+0:366:21
6Håkan MattssonGotlands Bro OK52:08+4:326:52
7Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK1:08:31+20:559:01
8Klara BäckstädeVisborgs OK1:53:01+1:05:2514:53
Anna SameliusVisborgs OKej start

Mellan

4 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam ÖsterdahlVisborgs OK36:378:11
2Folke SvangrenGotlands Bro OK36:55+0:188:15
3Mattias WhiteGarda OK38:24+1:478:35
4Albin Lindh SporreVisborgs OK38:26+1:498:35
5Göran KimellGotlands Bro OK38:45+2:088:40
6Anders EklundSvaide Roma SOK38:50+2:138:41
7Ulf NilssonGotlands Bro OK39:21+2:448:48
8Johan BergiusVisborgs OK42:24+5:479:29
9Magnus IhreskogGotlands Bro OK50:19+13:4211:15
10Anders HellminVisborgs OK51:21+14:4411:29
11Beata PetterssonGotlands Bro OK51:27+14:5011:30
12Carl-Erik BerglövFagersta OK54:59+18:2212:18
13Niklas GustafssonGarda OK1:03:41+27:0414:14
14Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK1:07:02+30:2514:59

Mellanavkortad

3 300 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof PerssonSvaide Roma SOK31:599:41
2Stefan PerssonVisborgs OK38:51+6:5211:46
3Olle SvangrenGotlands Bro OK39:22+7:2311:55
4Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg40:05+8:0612:08
5Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg40:07+8:0812:09
6Ann-Britt LevinGarda OK40:32+8:3312:16
7Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK42:43+10:4412:56
8Ylva SvangrenGotlands Bro OK44:49+12:5013:34
9Anna BäckstädeVisborgs OK44:51+12:5213:35
10Julia LindVisborgs OK44:53+12:5413:36
11Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK45:14+13:1513:42
12Karin BengtssonVisborgs OK45:16+13:1713:43
13Rolf MalmrosVisborgs OK45:21+13:2213:44
14Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg45:47+13:4813:52
15Stefan ErlandssonGarda OK51:16+19:1715:32
16Rolf AnderssonSvaide Roma SOK51:25+19:2615:34
17Felice GardelinGotlands Bro OK51:32+19:3315:36
18Natalie GardelinGotlands Bro OK51:33+19:3415:37
19Alma PetterssonGotlands Bro OK51:34+19:3515:37
20Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg55:19+23:2016:45
21Ingrid EnekvistVisborgs OK1:07:16+35:1720:23
22Ulrika Lindh-SporreVisborgs OK1:07:25+35:2620:25
23Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:07:29+35:3020:26
24Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:20:16+48:1724:19
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburgej godkänd
Marcus GardelinGotlands Bro OKej start
Anki HallströmSvaide Roma SOKej start
Gunnar HallströmVisborgs OKej start

Kort

3 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LevinSvaide Roma SOK41:4013:23
2Gustav HellminVisborgs OK45:34+3:5414:39
3Neo CederqvistVisborgs OK45:38+3:5814:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser