Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mila Stockholm by Night #2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm by Night #2
Arrangörsorganisation: Snättringe SK
Datum: onsdag 11 december 2019

Klasser: Visa alla | Herrar | Damer | Pöbel | Pöbelina | Vilsna själar

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Herrar

8 450 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gustav BergmanOK Ravinen1:01:27
2Jens RönnolsJärla Orientering1:04:19+2:52
3Axel GranqvistOK Ravinen1:09:11+7:44
4Emil LjungemyrOK Kolmården1:09:18+7:51
5Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:11:44+10:17
6Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:13:19+11:52
7Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:13:37+12:10
8Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL1:13:39+12:12
9Love BerzellOK Ravinen1:17:33+16:06
10Mattias KallhaugeSnättringe SK1:17:36+16:09
11Michael ReforsJärla Orientering1:17:54+16:27
12Göran ThimbergSöders-Tyresö1:18:03+16:36
13Emil AnderssonTullinge SK1:19:23+17:56
14Manne HammarbergJärfälla OK1:20:58+19:31
15Fredrik AhnlénOK Hammaren1:21:03+19:36
16Oskar EdvardssonJärfälla OK1:21:25+19:58
17Oscar BjörckJärla Orientering1:21:29+20:02
18Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:22:20+20:53
19Christoffer SchönningJärfälla OK1:23:07+21:40
20Sergiu FalaOK Ravinen1:26:27+25:00
21Niklas SvenssonJärfälla OK1:27:12+25:45
22Duncan RobertsonSvaide Roma SOK1:30:24+28:57
23Erik LindgrenOK Tisaren1:32:19+30:52
24Markus AdolfssonTullinge SK1:32:40+31:13
25David HectorSnättringe SK1:36:26+34:59
26Jesper LagerbergOK Södertörn1:36:38+35:11
27John WolgastSnättringe SK1:36:47+35:20
28Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK1:37:04+35:37
29Jakob Gadefors-NauHaninge SOK1:43:39+42:12
30Samuel LindénAttunda OK1:43:49+42:22
31Philip PålssonSkåneslättens OL1:44:11+42:44
32Robert JohanssonTäby OK1:52:32+51:05
33Fredric JohanssonSnättringe SK1:54:18+52:51
34Alexander SchandlOK Södertörn2:05:44+1:04:17
35Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL2:07:27+1:06:00
36Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK2:11:20+1:09:53
37Albin HainkeSnättringe SK2:31:37+1:30:10
Albin AnderssonOK Ravinenej godkänd
Emil AnderssonÄrla IFej godkänd
Joel Aristondo MagnussonOK Torej godkänd
Kalle BergmanOK Ravinenej godkänd
Jacob BolinTullinge SKej godkänd
Joshua DudleyIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Mats EkmanTäby OKej godkänd
Daniel EleniusCentrum OKej godkänd
Eric HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Zac HuddIFK Lidingö SOKej godkänd
Tomas LiljaSöders-Tyresöej godkänd
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
Halvor Eid NielsenÄrla IFej godkänd
Jonas NordströmTullinge SKej godkänd
Thomas PetterssonAttunda OKej godkänd
Johan RunessonIFK Lidingö SOKej godkänd
Björn WinnerstamEskilstuna OLej godkänd
Peter AnderssonSöders-Tyresöej start
Nick BarrableOK Ravinenej start
Karl EngesAttunda OKej start
Johan FochsenWaxholms OKej start
William GrunderJärfälla OKej start
Mattias HovmöllerSöders-Tyresöej start
Jakob JanssonJärla Orienteringej start
Henrik JonssonÄrla IFej start
Markus MartinelleSöders-Tyresöej start
Timo MähönenIFK Lidingö SOKej start
Edvin NilssonLånghundra IFej start
Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOKej start
Anton SilierJärfälla OKej start
Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser