Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lucianatten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lucianatten
Arrangörsorganisation: Laholms IF OK
Datum: söndag 8 december 2019

ÖM1 - Pepparkaksgubben

1 770 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik OlssonLaholms IF OK19:4011:06
2Annie MagnussonLaholms IF OK23:14+3:3413:07
3Älla SelboskarLaholms IF OK36:13+16:3320:27
4Agnes LejonLaholms IF OK36:51+17:1120:49
5Johannes BengtssonLaholms IF OK38:50+19:1021:56
6Ask SelboskarLaholms IF OK39:54+20:1422:32
Gunvor GöranssonLaholms IF OKej godkänd

ÖM3 - Stjärngossen

3 090 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan InghammarLaholms IF OK34:1511:05
2Ingvar PerssonOK Tyringe35:27+1:1211:28
3Karla BengtssonLaholms IF OK35:57+1:4211:38
4Karin PerssonOK Tyringe35:58+1:4311:38
5Sophia BengtssonLaholms IF OK36:04+1:4911:40
6Carina ErikssonHjärnarps OL36:15+2:0011:43
7Ivar LejonLaholms IF OK36:50+2:3511:55
8Tor OttossonLaholms IF OK38:20+4:0512:24
9Lotta OlssonLaholms IF OK39:27+5:1212:46
10Sune JohanssonLaholms IF OK45:29+11:1414:43
11Margareta JohanssonLaholms IF OK45:35+11:2014:45
12Camilla JohanssonLaholms IF OK49:25+15:1015:59
13Louise AsplundLaholms IF OK1:11:18+37:0323:04
Mary OttossonLaholms IF OKej godkänd
Nathalie OhlinLaholms IF OKej start

ÖM7 - Tärnan

2 960 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta EnbergHalmstad OK31:3810:41
2Lotta MorénHjärnarps OL32:24+0:4610:56
3Sara BainbridgeLaholms IF OK47:46+16:0816:08
4Bill SchölinTockarps IK48:39+17:0116:26
5Håkan LejonLaholms IF OK49:36+17:5816:45
6Marie AlbinssonHjärnarps OL55:23+23:4518:42
7Ulf JönssonLaholms IF OK58:40+27:0219:49
8Lena JönssonLaholms IF OK58:57+27:1919:54

ÖM8 - Lucian

4 870 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny RaskHjärnarps OL34:377:06
2Ulrik MagnussonHalmstad OK34:42+0:057:07
3Johan AsplundLaholms IF OK40:47+6:108:22
4Jonas FagerholmHalmstad OK41:50+7:138:35
5Lennart MorénHjärnarps OL48:26+13:499:56
6Dan SjöholmHalmstad OK52:57+18:2010:52
7Simon GunnarssonLaholms IF OK57:35+22:5811:49
8Pascal Lehmbeck MalmquistHjärnarps OL1:14:08+39:3115:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser