*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Natt 7an ettap 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt 7an ettap 2
Arrangörsorganisation: Bredareds IF
Datum: torsdag 14 november 2019

Herrar 1

7 350 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ClassonOK Orinto55:007:28
2Olle SörqvistMarkbygdens OK1:00:01+5:018:09
3Adam SkoglundUlricehamns OK1:00:34+5:348:14
4Johan IngemarssonHestra IF1:01:06+6:068:18
5Magnus HomannOK Orinto1:03:48+8:488:40
6Filip IngemarssonHestra IF1:09:20+14:209:25
7Lukas KlangUlricehamns OK1:09:28+14:289:27
8Joel HolmbergUlricehamns OK1:09:38+14:389:28
9Alfred HallqvistUlricehamns OK1:28:45+33:4512:04
Simon LarssonSävedalens AIKej godkänd
Emil KarlssonHestra IFej start
Isak SkoglundUlricehamns OKej start

Damer 1

7 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin ClassonOK Orinto1:12:589:55

Herrar 2

5 190 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK50:399:45
2Albin SundströmHestra IF51:57+1:1810:00
3Stefan AronengHestra IF52:19+1:4010:04
4Lars HelgessonHestra IF53:07+2:2810:14
5Stefan NordinUlricehamns OK1:05:59+15:2012:42
6Johan MarsMarkbygdens OK1:06:44+16:0512:51
7Anders GenbergUlricehamns OK1:09:26+18:4713:22
8Fredrik PlumppuHestra IF1:23:51+33:1216:09
9Anders FagerlindMarkbygdens OK1:27:00+36:2116:45
Per-Anders AxelssonMarkbygdens OKej godkänd
Gustav ÖstenssonOK Trananej godkänd

Damer 2

5 190 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa LindeblomHestra IF53:5310:22
2Johanna SundströmHestra IF59:25+5:3211:26
3Lisa ÖstenssonOK Tranan1:05:46+11:5312:40
4Nora AronengHestra IF1:07:40+13:4713:02
5Martina JohanssonHestra IF1:07:54+14:0113:04
6Sandra EkströmOK Orinto1:25:18+31:2516:26
Marina AxelssonMarkbygdens OKej godkänd
Johanna HallqvistUlricehamns OKej godkänd

Herrar 3

4 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin LennartsonUlricehamns OK53:1913:05
2Lars ErikssonUlricehamns OK58:41+5:2214:25
3Bengt KlassonOK Orinto1:03:31+10:1215:36
4Karl-Johan LennartsonUlricehamns OK1:17:33+24:1419:03
5Hampus ElmquistBredareds IF1:25:35+32:1621:01
Olle JohanssonBredareds IFej godkänd
Albin ElmquistBredareds IFej start
Einar SörqvistMarkbygdens OKej start

Damer 3

4 070 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja IngelssonOK Hammaren53:3813:10
2Helena ErikssonUlricehamns OK58:43+5:0514:25
3Anna GenbergUlricehamns OK1:00:57+7:1914:58
4Frida ErikssonRydboholms SK1:12:46+19:0817:52
5Sofia SörqvistMarkbygdens OK1:12:54+19:1617:54
6Sofia ÖstenssonOK Tranan1:17:32+23:5419:02
Elsa IngemarssonHestra IFej godkänd
Lina JohanssonBredareds IFej godkänd
Maja NordinUlricehamns OKej godkänd
Frida SkoglundUlricehamns OKej godkänd

Herrar 4

2 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Einar GranatMarkbygdens OK30:4813:13
2Fred LagerRydboholms SK33:50+3:0214:31
Martin GranatMarkbygdens OKej godkänd
Melker SundströmHestra IFej start

Damer 4

2 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice LarssonBredareds IF21:199:08
2Elsa JohanssonBredareds IF21:20+0:019:09
3Ella KarssonRedbeholsm sportklubb24:57+3:3810:42

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser