Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 6
Arrangörsorganisationer: Laxå OK / Örebro Läns OF
Datum: onsdag 26 februari 2020

Klasser: Visa alla | Långa | Mellan (herrar) | Mellan (damer) | Korta | Enkla

Långa

9 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro52:285:42
2Leo JohanssonOK Kolmården1:05:42+13:147:08
3Jonas AnderssonOK Roxen1:06:20+13:527:13
4Love SintringHagaby GoIF Örebro1:06:54+14:267:16
5Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro1:12:23+19:557:52
6Valter PetterssonOK Tisaren1:14:24+21:568:05
7Rasmus PetterssonOK Djerf1:23:49+31:219:07
8Emma LingIK Hakarpspojkarna1:24:32+32:049:11
9Linus MalmKFUM Örebro OK1:27:39+35:119:32
10Tom KorkeakoskiOK Milan2:10:40+1:18:1214:13
Jan GajdaOK Tisarenej godkänd
Hugo SetthagenOK Trananej godkänd
Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebroej godkänd

Mellan (herrar)

4 990 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK37:377:32
2Anton KruseKFUM Örebro OK37:40+0:037:32
3Patrik BlomRehns BK38:08+0:317:38
4Christoffer AndersénOK Tisaren38:15+0:387:39
5Per HåstlundAlmby IK40:20+2:438:04
6Jacob ErikssonKFUM Örebro OK42:36+4:598:32
7Johan HelanderHagaby GoIF Örebro42:41+5:048:33
8Viggo HolmbergOK Tylöskog43:05+5:288:38
9William SeguraKFUM Örebro OK43:35+5:588:44
10Nils-Olof BodinAlmby IK44:09+6:328:50
11Rasmus DoeringGarphyttans IF47:29+9:529:30
12Joakim DahlbergAlmby IK47:42+10:059:33
13Jonas JanegrenKFUM Örebro OK48:21+10:449:41
14Niklas DoeringGarphyttans IF48:33+10:569:43
15Lars PerssonHagaby GoIF Örebro50:32+12:5510:07
16Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro1:11:00+33:2314:13
17Nils AronssonOK Tisaren1:12:03+34:2614:26
18Robert VestmanAlmby IK1:14:30+36:5314:55

Mellan (damer)

4 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa PerssonOK Tisaren38:257:41
2Tilda PalmIK Hakarpspojkarna38:46+0:217:46
3Matilda LindhSundbybergs IK39:19+0:547:52
4Julia GustafssonKFUM Örebro OK39:33+1:087:55
5Malin WidénUddevalla OK42:50+4:258:35
6Sandra LingIK Hakarpspojkarna43:25+5:008:42
7Anna HallménOK Tisaren43:43+5:188:45
8Kerstin LjungemyrOK Kolmården44:05+5:408:50
9Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK45:07+6:429:02
10Karin FägerlindCentrum OK47:47+9:229:34
11Sofie BodinAlmby IK54:03+15:3810:49

Korta

3 550 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK36:2410:15
2Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro36:56+0:3210:24
3Therese KorkeakoskiOK Milan40:38+4:1411:26
4Sofia CarlssonLindebygdens OK40:42+4:1811:27
5Tony HolmbergOK Tylöskog40:51+4:2711:30
6Lennart LundhOK Tisaren45:34+9:1012:50
7Mats GustafssonKFUM Örebro OK47:27+11:0313:21
8Eje DahlLaxå OK47:46+11:2213:27
9Karl-Göran WahlströmAlmby IK50:44+14:2014:17
10Per-Åke HullAlmby IK50:56+14:3214:20
11Malin WiklundAlmby IK51:03+14:3914:22
12Anna JanegrenKFUM Örebro OK52:36+16:1214:49
13Håkan SvenssonAlmby IK52:48+16:2414:52
14Lars KarlssonOK Tisaren54:00+17:3615:12
15Anders AnderssonLaxå OK55:40+19:1615:40
16Ella KruseKFUM Örebro OK55:44+19:2015:41
17Elin DoeringGarphyttans IF55:50+19:2615:43
18Camilla KruseKFUM Örebro OK56:57+20:3316:02
19Marco Rivas FernandezKFUM Örebro OK58:28+22:0416:28
Saga SanderOK Milanej godkänd
Edwin SäkerHagaby GoIF Örebroej start
Örjan SäkerHagaby GoIF Örebroej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila