Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 8 (final) Karlslunds motionscentral

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 8 (final) Karlslunds motionscentral
Arrangörsorganisationer: KFUM Örebro OK / Örebro Läns OF
Datum: lördag 14 mars 2020

Klasser: Visa alla | Långa | Mellan (herrar) | Mellan (damer) | Korta | Enkla

Långa

8 230 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip JacobssonOK Tisaren50:206:06
2Tomas HallménOK Tisaren55:24+5:046:43
3Albin ArleboKFUM Örebro OK57:20+7:006:57
4Per EklöfOK Milan59:43+9:237:15
5Axel ThybeckLindebygdens OK1:08:08+17:488:16
6Ceasar TengbrandArboga OK1:11:21+21:018:40
7Anders PelanderOK Djerf1:14:35+24:159:03
8Michael WennblomHagaby GoIF Örebro1:17:16+26:569:23
9Patrik ThybeckLindebygdens OK1:20:21+30:019:45
10Jonas JanegrenKFUM Örebro OK1:21:27+31:079:53
11Andreas MogrenOK Milan1:24:47+34:2710:18
12Roland NotstamArboga OK1:30:32+40:1211:00
Josefin ErlandssonOK Milanej godkänd

Mellan (herrar)

5 030 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus HalldinKFUM Örebro OK36:567:20
2Christoffer AndersénOK Tisaren37:15+0:197:24
3Mats GustafssonKFUM Örebro OK38:18+1:227:36
4Jacob ErikssonKFUM Örebro OK38:22+1:267:37
5Pontus LindblomOK Roxen39:24+2:287:49
6Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro39:46+2:507:54
7Stefan AronssonKFUM Örebro OK39:55+2:597:56
8Lars KarlssonValbo AIF40:22+3:268:01
9Viggo HolmbergOK Tylöskog40:30+3:348:03
10Per HåstlundAlmby IK40:31+3:358:03
10Ted NilssonKFUM Örebro OK40:31+3:358:03
12Patrik BlomRehns BK40:37+3:418:04
13Edvard PelanderOK Djerf40:45+3:498:06
14Rihards DarzinsAlmby IK42:43+5:478:29
15David HenrikssonKristinehamns OK43:14+6:188:35
16Hans LibergOK Milan43:49+6:538:42
17Robert VestmanAlmby IK44:16+7:208:48
18Johan HelanderHagaby GoIF Örebro44:40+7:448:52
19Nils-Olof BodinAlmby IK44:45+7:498:53
20Mats CarlsvärdAlmby IK45:17+8:219:00
21Jonatan KraftAlmby IK46:08+9:129:10
22Mikael VestergårdAlmby IK46:25+9:299:13
23Marco Rivas FernandezKFUM Örebro OK46:36+9:409:15
23Bo GustafssonOK Tylöskog46:36+9:409:15
25Peter ÅslundKFUM Örebro OK47:03+10:079:21
26Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro48:29+11:339:38
27Niklas DoeringGarphyttans IF49:14+12:189:47
28Olof NilssonKFUM Örebro OK50:19+13:2310:00
29Håkan LibergOK Milan50:23+13:2710:00
30Klas ThybeckLindebygdens OK52:06+15:1010:21
31Peter ErikssonKFUM Örebro OK52:36+15:4010:27
32Fredrik ArnessonLindebygdens OK53:57+17:0110:43
33Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro1:00:45+23:4912:04
34Kenneth HagströmOK Letstigen1:10:13+33:1713:57

Mellan (damer)

5 030 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna HallménOK Tisaren41:138:11
2Saga SanderOK Milan42:32+1:198:27
3Malin WidénUddevalla OK42:41+1:288:29
4Johanna NordströmKFUM Örebro OK43:08+1:558:34
5Therese KorkeakoskiOK Milan43:17+2:048:36
6Julia GustafssonKFUM Örebro OK47:20+6:079:24
7Charlotte WahlströmKFUM Örebro OK48:09+6:569:34
8Sofie BodinAlmby IK48:44+7:319:41
9Ellen PelanderOK Djerf49:33+8:209:51
10Siri EnglundAlmby IK52:20+11:0710:24
11Johanna BergKFUM Örebro OK53:11+11:5810:34
12Mona ÅkermanValbo AIF57:00+15:4711:19
13Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro1:02:16+21:0312:22
14Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:12:02+30:4914:19
15Tilda WigforssArboga OK1:12:09+30:5614:20
16Hanna WigforssArboga OK1:13:38+32:2514:38

Korta

3 600 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK26:557:28
2Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro31:37+4:428:46
3Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro31:46+4:518:49
4Sofia CarlssonLindebygdens OK32:16+5:218:57
5Anne BodinAlmby IK33:59+7:049:26
6Lennart LundhOK Tisaren34:56+8:019:42
7Malin WiklundAlmby IK34:58+8:039:42
8Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog35:04+8:099:44
9Anna JanegrenKFUM Örebro OK35:26+8:319:50
10Hanna ArnessonLindebygdens OK36:29+9:3410:08
11Henning JanegrenKFUM Örebro OK36:48+9:5310:13
12Edvin HalldinKFUM Örebro OK37:52+10:5710:31
13Sven-Olov WiklundArboga OK38:00+11:0510:33
14Tony HolmbergOK Tylöskog38:30+11:3510:41
15Emma LindkvistAlmby IK38:47+11:5210:46
16Åke MossbergOK Milan39:14+12:1910:53
17Robert LarssonHagaby GoIF Örebro41:07+14:1211:25
18Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro41:08+14:1311:25
19Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro42:10+15:1511:42
20Mats HastadFellingsbro GOIF42:17+15:2211:44
21Karl-Göran WahlströmAlmby IK42:25+15:3011:46
22Yves SeguraRO Paris42:34+15:3911:49
23Lage JonssonLindebygdens OK42:58+16:0311:56
24Sofia HalldinKFUM Örebro OK43:39+16:4412:07
25Helen LindkvistAlmby IK43:46+16:5112:09
26Åke StridAlmby IK45:48+18:5312:43
27Joakim DahlbergAlmby IK47:31+20:3613:11
28Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK47:55+21:0013:18
29Ann-Britt GöranssonAlmby IK47:57+21:0213:19
30Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK48:16+21:2113:24
31Oliver ArnessonLindebygdens OK50:19+23:2413:58
32Gunilla SandströmAlmby IK53:23+26:2814:49
33Jörgen HolmströmOK Milan54:05+27:1015:01
34Malin KlaseniusKFUM Örebro OK54:22+27:2715:06
35Inga HolmströmOK Milan54:39+27:4415:10
36Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK56:54+29:5915:48
37Astrid KraftAlmby IK1:00:23+33:2816:46
38Bengt RobertssonAlmby IK1:01:14+34:1917:00
38Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:01:14+34:1917:00
40Bengt WisénLindebygdens OK1:02:39+35:4417:24
41Emma SeguraKFUM Örebro OK1:04:42+37:4717:58
42Sara FredrikssonKFUM Örebro OK1:04:48+37:5318:00
43Alva NilssonKFUM Örebro OK1:05:32+38:3718:12
44Lillvor NordströmKFUM Örebro OK1:06:00+39:0518:20
45Tommy HaglundKFUM Örebro OK1:06:36+39:4118:30
46Malin HalldinKFUM Örebro OK1:08:21+41:2618:59
47Lovisa ThybeckLindebygdens OK1:38:01+1:11:0627:13
48Kjell LarssonOK Alferna4:06:49+3:39:541:08:33
Sigrid MellbergWaxholms OKfullföljt
Weine FredrikssonKFUM Örebro OKej godkänd

Enkla

2 380 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns DahlbergAlmby IK16:306:55
2Julia VestmanAlmby IK24:17+7:4710:12
3Axel GustafssonOK Tylöskog25:37+9:0710:45
4Ingrid ArnessonLindebygdens OK34:42+18:1214:34
5Klara ThybeckLindebygdens OK41:22+24:5217:22
6Samuel ErikssonOK Letstigen54:37+38:0722:56
7Sigrid JanegrenKFUM Örebro OK58:49+42:1924:42

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila