Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup1
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 19 januari 2020

Kort

2 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LevinSvaide Roma SOK19:059:13
2Neo CederqvistVok19:06+0:019:13
3Alva Lindh SporreVisborgs OK33:23+14:1816:07
4Ulrika Lindh-SporreVisborgs OK35:22+16:1717:05

Mellan avkortad

4 340 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Paula JakobssonGarda OK43:179:58
2Ann-Britt LevinGarda OK44:11+0:5410:10
3Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK44:24+1:0710:13
4Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK45:41+2:2410:31
5Rolf MalmrosVisborgs OK46:02+2:4510:36
6Ing-Marie BergmanVisborgs OK47:12+3:5510:52
7Birgitta HjerthénGotlands Bro OK47:17+4:0010:53
8Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK47:40+4:2310:58
9Anna BäckstädeVisborgs OK48:43+5:2611:13
10Ingrid EnekvistVisborgs OK1:05:08+21:5115:00
11Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:35:01+51:4421:53
Andreas JakobssonGarda OKej godkänd
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgutgått

Mellan

5 010 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias WhiteGarda OK33:306:41
2Ronny LiljegrenGotlands Bro OK33:47+0:176:44
3Anders EklundSvaide Roma SOK34:50+1:206:57
4Armin SchollerVisborgs OK34:52+1:226:57
5Pontus GustafssonSvaide Roma SOK35:19+1:497:02
6Ulf NilssonGotlands Bro OK38:38+5:087:42
7Magnus IhreskogGotlands Bro OK46:32+13:029:17
8Erik BergGarda OK46:52+13:229:21
9Niklas GustafssonGarda OK47:58+14:289:34
10Klara BäckstädeVisborgs OK52:08+18:3810:24
11Olle SvangrenGotlands Bro OK52:38+19:0810:30
12Anders LevinSvaide Roma SOK1:08:14+34:4413:37

Lång

6 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix BäckstädeVisborgs OK36:315:54
2Brent GodmanGotlands Bro OK36:49+0:185:57
3Andreas NikolaussonVisborgs OK37:37+1:066:05
4Stefan WittmannGotlands Bro OK40:10+3:396:29
5Andreas LiljegrenGotlands Bro OK42:51+6:206:56
62001686 SPORTident Swede44:35+8:047:12
7Carl-Erik BerglövFagersta OK1:04:25+27:5410:25
8Mattias LevinSvaide Roma SOK1:20:51+44:2013:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser