Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lussetåget

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lussetåget
Arrangörsorganisation: Gävle OK
Datum: onsdag 4 december 2019

Lussetåget 7km

7 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik SvedbergGävle OK54:217:26
2Thomas ÅbergGävle OK54:47+0:267:30
3Lasse JanssonGävle OK55:03+0:427:32
4Björn LjunggrenOK Hammaren1:02:17+7:568:31
5Alfred LiljeströmGävle OK1:07:47+13:269:17
6Axel HejdenbergGävle OK1:08:43+14:229:24
7Jonatan SöderbergGävle OK1:09:12+14:519:28
8Stefan StridValbo AIF1:23:01+28:4011:22
9Rasmus SöderbergGävle OK1:24:52+30:3111:37
10Nicolas LavigneGävle OK1:24:59+30:3811:38
Richard HejdenbergGävle OKej godkänd
Fabian SundOK Hammarenej godkänd

Lussetåget 4km

4 100 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas SöderbergGävle OK35:008:32
2Sara ÅbomGävle OK35:30+0:308:39
3Lars LindgrenOK Ödmården35:38+0:388:41
4Harry HietanenGävle OK39:22+4:229:36
5Johan AnderssonValbo AIF39:25+4:259:36
6Max AlfredssonGävle OK41:46+6:4610:11
7Mattias EklundOckelbo OK41:55+6:5510:13
8Anders BygrenGävle OK42:12+7:1210:17
9Mats LindströmEj klubbansluten45:56+10:5611:12
10Magnus FlodmanOK Hammaren45:59+10:5911:12
11Jenny JohanssonValbo AIF46:21+11:2111:18
12Gustav LjunggrenOK Hammaren46:23+11:2311:18
13Daniel SundOK Hammaren46:26+11:2611:19
14Loke HolmgrenOK Hammaren46:36+11:3611:21
15Jonas HolmgrenOK Hammaren46:38+11:3811:22
16Peter HerbertGävle OK46:47+11:4711:24
17Lars-Erik EnquistOK Hammaren48:02+13:0211:42
18Mikael PerssonGävle OK49:26+14:2612:03
19Pernilla ErikssonGävle OK50:37+15:3712:20
20Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK50:56+15:5612:25
21Melker SundOK Hammaren53:28+18:2813:02
22Ingela ErikssonGävle OK55:28+20:2813:31
23Göran HedmanValbo AIF1:05:33+30:3315:59
Lars KarlssonValbo AIFej godkänd
Martin ForsslundGävle OKej start
Yasmine OffrellGävle OKej start

Lussetåget 3km

2 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan AlfredssonGävle OK33:2511:31
2Sofia HägglundOK Hammaren34:40+1:1511:57
3Stellan TäckOK Hammaren35:34+2:0912:15
4Ann-Sofie TäckOK Hammaren35:35+2:1012:16
5Bengt FröjdfeldtGävle OK36:02+2:3712:25
6Svea ForsslundGävle OK36:26+3:0112:33
7Nilla EnquistOK Hammaren36:27+3:0212:34
8Maria EnquistOK Hammaren36:32+3:0712:35
9Ove ÅbergStorviks IF37:10+3:4512:48
10Hans-Erik ErikssonGävle OK39:52+6:2713:44
11Oskar BjörkOK Hammaren41:54+8:2914:26
12Elke WilkeTierps SOK1:32:11+58:4631:47
Magnus MejyrGävle OKutgått
Per ElfströmÅrsunda IFej start
Tony HedinÅrsunda IFej start

Lussetåget 3km lätt

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena LiljeströmGävle OK25:5310:21
2Elina HammarGävle OK1:01:57+36:0424:46
3Gunnar LarssonGävle OK1:01:59+36:0624:47
Joar MorénGävle OKej start
Lena MorénGävle OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser