Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Naturpasset-Motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Naturpasset-Motionsorientering
Arrangörsorganisation: Göteborgs SK
Datum: onsdag 25 maj 2011

Öppen motion 1

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kåre von GeijerKlubblös49:2919:01
2Elin JohanssonKlubblös59:33+10:0422:54
3Jaine PetterssonKlubblös59:36+10:0722:55

Öppen motion 3

3 300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika&David WestmanKlubblös39:3211:58
2Frida LundSävedalens AIK43:24+3:5213:09
3Eive JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb44:53+5:2113:36
4Paulina LundSävedalens AIK54:32+15:0016:31
5Simon GripnerIK Stern56:28+16:5617:06
6- GredenhagSävedalens AIK58:53+19:2117:50
7Sofia ErestamKlubblös1:02:53+23:2119:03
8Susanne LundinKlubblös1:02:58+23:2619:04
9Linn MansåsKlubblös1:02:59+23:2719:05
10Karl-Gustav KarlssonKlubblös1:04:56+25:2419:40
11Jan-Ove KarlssonKlubblös1:24:52+45:2025:43
12Daniel LindauKlubblös1:33:33+54:0128:20
Monica SvärdSävedalens AIKdiskvalificerad
Jonas SjöholmKlubblösdiskvalificerad

Öppen motion 4

5 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik SkåpdalKlubblös39:027:05
2Erik LindgrenKlubblös40:43+1:417:24
3Carolina KarlssonKlubblös56:10+17:0810:12
4Kurt ErikssonKlubblös1:03:23+24:2111:31
5Kris SchildermansKlubblös1:13:52+34:5013:25
6Marita JohanssonKlubblös1:14:48+35:4613:36
7Marie SvenssonKlubblös1:29:03+50:0116:11
8Anna KällströmKlubblös1:59:27+1:20:2521:43
9Elisabeth CarlssonKlubblös1:59:30+1:20:2821:43
Erik BrandenKlubblösdiskvalificerad
Olof BrandenKlubblösdiskvalificerad

Öppen motion 5

3 400 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas IvarssonOK Skogshjortarna28:598:31
2Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK29:09+0:108:34
3Christofer NäsholmKlubblös30:58+1:599:06
4Josefine VångdalIFK Lidingö Skid o OK34:57+5:5810:16
5Rikard AndreassonIFK Göteborg35:58+6:5910:34
6Emanuel ByggdelKlubblös38:03+9:0411:11
7Bo JonssonKlubblös38:24+9:2511:17
8Tomas AxelssonKlubblös39:06+10:0711:30
9Anna RosnäsSkogsluffarnas OK39:20+10:2111:34
10Lars-Åke JohanssonOK Skogshjortarna42:14+13:1512:25
11Elin ThyrKlubblös42:53+13:5412:36
12Johan HanssonKlubblös44:25+15:2613:03
13Tommy PederssenKlubblös44:41+15:4213:08
14Perzy KarlssonSävedalens AIK45:07+16:0813:16
15Jonas LarssonDegerfors OK45:36+16:3713:24
16Johan BKlubblös48:45+19:4614:20
17Clara TidareKlubblös53:06+24:0715:37
18Ann-Christine BorgFrölunda OL55:12+26:1316:14
19Jessica AgustssonKlubblös57:00+28:0116:45
20Emilia MöllerKlubblös57:44+28:4516:58
21Göran WahlstenOK Skogshjortarna1:04:55+35:5619:05
Sara SchölingKlubblösdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser