Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Karlstad Indoor

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Karlstad Indoor
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: måndag 6 januari 2020

Klasser: Visa alla | Herr | Dam | H50 | D50 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | Ö svår | Ö medel | Ö lätt | Prova På | Herr Lätt | Dam Lätt

Herrar

1 200 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav RuneforsVäxjö OK38:2632:01
2Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF43:24+4:5836:10
3Hampus NyströmIF Hagen46:43+8:1738:55
4Tim DalheimerIK Vikings OK50:14+11:4841:51
5Rasmus PetterssonOK Djerf50:50+12:2442:21
6Wilhelm BergmanTullinge SK51:41+13:1543:04
7Johan CelanderKöping-Kolsva OK55:06+16:4045:55
8Michael ForslundKristinehamns OK55:18+16:5246:05
9Lukas KatvalaKarlskrona SOK55:43+17:1746:25
10Anton GunnarssonBredaryds SOK56:40+18:1447:13
11Oskar ErikssonOK Älgen57:38+19:1248:01
12Jörgen GranefeltOK Tyr57:56+19:3048:16
13Peter BergmanTullinge SK57:57+19:3148:17
14Nils AhlqvistOK Tyr59:04+20:3849:13
15Marcus LekmanKristinehamns OK1:01:20+22:5451:06
16Gustav PermanOK Tyr1:02:26+24:0052:01
17Axel ThybeckLindebygdens OK1:03:49+25:2353:10
18Mattias HaneOK Tyr1:05:06+26:4054:15
19Elis NordströmKils OK1:06:20+27:5455:16
20Daniel HelanderTullinge SK1:08:22+29:5656:58
21Marcus BeckiusOK Tyr1:08:58+30:3257:28
22Mattias PerssonOK Tyr1:11:14+32:4859:21
23Robin SvennbergDegerfors OK1:12:05+33:391:00:04
24Marcus JonssonOK Tyr1:12:54+34:281:00:45
25Albin SigbyOK Tyr1:15:54+37:281:03:15
26Malte GranefeltOK Tyr1:20:19+41:531:06:55
27Mikael AlfredssonOK Tyr1:21:10+42:441:07:38
28Fredrik HaneOK Tyr1:21:33+43:071:07:57
29Martin LjungbergOK Tyr1:32:54+54:281:17:25
30Stefan ErikssonOK Älgen1:35:33+57:071:19:37
31Jonas BergenfurSkattkärrs SOK1:45:48+1:07:221:28:10
32Per KällvikÅmåls OK1:47:26+1:09:001:29:31
33Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:55:11+1:16:451:35:59
34Mikael NybergSkattkärrs SOK2:22:12+1:43:461:58:30
Andrey AbadzhievOK Tyrej godkänd
Erik HögkvistOK Tyrej godkänd
Kent MossbäckHagaby GoIF Örebroej godkänd
Erik ErikssonOK Älgenej godkänd
Fredrik NymanOK Tyrej godkänd
Magnus NordströmKils OKej godkänd
Hugo HedquistOK Tyrej godkänd
Marcus NylénDegerfors OKej godkänd
Jonas LarssonKristinehamns OKej godkänd
Mats LiljaOK Älgenej godkänd
Magnus KällmingOK Tyrej godkänd
Mikael RööhsSkattkärrs SOKej godkänd
William HollowellOK Tyrej godkänd
Emil HelanderTullinge SKej godkänd
Tomas CarlssonÅmåls OKej godkänd
Mikael LindOK Tyrej godkänd
Patrik NylénDegerfors OKej godkänd
Magnus MossbergLesjöfors SKutgått

Damer

1 000 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma KappelOK Tyr47:1547:15
2Cornelia KindlundOK Tyr54:04+6:4954:04
3Erika Källvik LeufvénÅmåls OK55:33+8:1855:33
4Maria ErikssonOK Tyr58:56+11:4158:56
5Ann HyvönenSkattkärrs SOK58:59+11:4458:59
6Elin NallgårdVästerås SOK1:00:20+13:051:00:20
7Paula KlavenessKristinehamns OK1:03:04+15:491:03:04
8Jenny GullqvistVästvärmlands OK1:04:50+17:351:04:50
9Elisabet EdvardssonOK Tyr1:06:18+19:031:06:18
10Klara NordströmKils OK1:08:45+21:301:08:45
11Elin BlomkvistSkattkärrs SOK1:10:27+23:121:10:27
12Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK1:10:31+23:161:10:31
13Nicolina MobergOK Tyr1:11:29+24:141:11:29
14Karin FägerlindCentrum OK1:11:59+24:441:11:59
15Sandra HaneOK Tyr1:12:26+25:111:12:26
16Karin ReimertzGällstadbygdens SOK1:15:26+28:111:15:26
17Amanda AlfredssonOK Tyr1:15:33+28:181:15:33
18Sofia CarlssonLindebygdens OK1:23:27+36:121:23:27
19Angelica WikströmOK Tyr1:29:14+41:591:29:14
20Jenny NybergSkattkärrs SOK1:35:54+48:391:35:54
21Stina GranefeltOK Tyr1:37:30+50:151:37:30
22Eva Greilert KappelOK Tyr1:39:12+51:571:39:12
23Johanna KindlundOK Tyr1:40:43+53:281:40:43
24Anna HaneOK Tyr1:44:51+57:361:44:51
25Lina RööhsSkattkärrs SOK1:51:52+1:04:371:51:52
26Jenny NilssonOK Tyr2:01:28+1:14:132:01:28
Linda TakeOK Tyrej godkänd
Jessica KarlssonKristinehamns OKej godkänd
Rebecka WestlundKils OKej godkänd
Marie AlfredssonOK Tyrej godkänd
Johanna AlfredssonOK Tyrej godkänd
Johanna Källvik LeufvénÅmåls OKej godkänd
Lena WesterlundOK Djerfutgått

Herrar 50+

900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK48:5154:16
2Ola PermanOK Tyr49:18+0:2754:46
3Mats JönssonKorsnäs IF OK49:50+0:5955:22
4Lars AhlströmKils OK56:12+7:211:02:26
5Åke KappelOK Tyr1:05:12+16:211:12:26
6Mats WesterbergOK Tyr1:13:12+24:211:21:20
7Örjan BeckiusOK Tyr1:15:59+27:081:24:25
8Erik SimesOK Tyr1:41:37+52:461:52:54
9Göran KarlströmOK Tyr1:54:36+1:05:452:07:20
10Lars HolmgårdKils OK1:56:58+1:08:072:09:57
11Tony GullqvistVästvärmlands OK2:04:03+1:15:122:17:50
Patrik ThybeckLindebygdens OKej godkänd
Thomas HollowellOK Tyrutgått

Damer 50+

900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta JungåkerKorsnäs IF OK48:5654:22
2Agneta BomanOK Tyr51:57+3:0157:43
3Charlotte SkoglundKils OK56:51+7:551:03:10
4Anne NilssonOK Tyr1:05:22+16:261:12:37
4Lottie LindOK Tyr1:05:22+16:261:12:37
Anna ErikssonOK Älgenej godkänd
Tone HollowellOK Tyrej godkänd
Monica DjurbergOK Tyrutgått

D16

800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Milla ForkéusOK Tyr32:3640:45
2Ellen PelanderOK Djerf40:10+7:3450:12
3Emelie ForslundKristinehamns OK41:19+8:4351:38
4Agnes WallinKorsnäs IF OK44:12+11:3655:15
5Linn AnderssonOK Tyr1:10:21+37:451:27:56
6Emma AlfredssonOK Tyr1:15:28+42:521:34:20
Emilia BergmanTullinge SKej godkänd
Julia ForsgrenOK Tyrej godkänd

H16

700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid ErikssonOK Tyr32:1246:00
2Albert BrohedeOK Tyr51:24+19:121:13:25
3Fredrik WestlundKils OK1:13:19+41:071:44:44
Hjalmar HögsellKristinehamns OKej godkänd
Isak HolmgårdKils OKej godkänd

D14

600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara Storm-AnderssonOK Tyr31:3752:41
2Felicia RööhsSkattkärrs SOK32:35+0:5854:18
3Izabella LjungbergOK Tyr36:28+4:511:00:46
4Lina AhlstedtÅmåls OK36:40+5:031:01:06
5Tuva HenricssonOK Tyr44:30+12:531:14:10

H14

500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf25:0150:02
2Oscar AnderssonOK Tyr27:53+2:5255:46
3Nikki Af JochnickOK Tyr29:11+4:1058:22
4Ivar WikströmOK Tyr30:23+5:221:00:46
5Anton JonssonOK Tyr33:12+8:111:06:24
6Felix LindOK Tyr33:34+8:331:07:08
7Albin SkottÅmåls OK35:18+10:171:10:36
8Elias JosefssonVästvärmlands OK36:22+11:211:12:44
9Hugo EkströmOK Tyr41:34+16:331:23:08
10Alfred NybergSkattkärrs SOK45:43+20:421:31:26

D12

500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fanny BergmanTullinge SK16:2032:40
2Wilma JonssonOK Tyr16:33+0:1333:06
3Lovisa ThybeckLindebygdens OK18:28+2:0836:56
4Mira KarlströmOK Tyr22:31+6:1145:02
5Alice KällstrandÅmåls OK25:08+8:4850:16
6Edith BergenfurSkattkärrs SOK28:15+11:5556:30
7Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK32:18+15:581:04:36
8Elsa ReuterÅmåls OK1:04:25+48:052:08:50
Ella NybergSkattkärrs SOKej godkänd
Irma ErikssonOK Tyrej godkänd
Malin NilssonOK Tyrej godkänd

H12

400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sture HögsellKristinehamns OK21:2053:20
2Henry NordströmKils OK37:59+16:391:34:57
3Emil PetterssonOK Tyr40:12+18:521:40:30
4Tage NymanOK Tyr44:14+22:541:50:35
5Joel HolmgårdKils OK45:59+24:391:54:57
6Nils Gälterstad LuffOK Tyr53:19+31:592:13:17
Gilbert KarlströmOK Tyrej godkänd

D10

500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva RööhsSkattkärrs SOK33:071:06:14
2Lilly BergenfurSkattkärrs SOK39:57+6:501:19:54
Lin PelanderOK Djerfej godkänd
Elin ReuterÅmåls OKej godkänd

H10

500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf10:2720:54
2Simon SkottÅmåls OK11:23+0:5622:46
3Vincent LjungbergOK Tyr11:56+1:2923:52
4Olle GranefeltOK Tyr12:22+1:5524:44
5Alrik WikströmOK Tyr13:57+3:3027:54
6Birger KarlströmOK Tyr16:32+6:0533:04
7Emil ForsgrenOK Tyr18:37+8:1037:14
8Erik MossbrantOK Tyr43:21+32:541:26:42

Öppen Svår

900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars BlockKlubblös1:09:471:17:32
2Maria NordströmKils OK1:34:23+24:361:44:52
3Lars NordströmKils OK1:59:38+49:512:12:55
Lisa AnnersandOK Tyrej godkänd
Johan HenricssonOK Tyrej godkänd

Öppen Medel

600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fanny BergmanTullinge SK24:4941:21
2Irma ErikssonOK Tyr25:58+1:0943:16
3Wilma JonssonOK Tyr25:59+1:1043:18
4Block LarsTullinge SK37:57+13:081:03:15
5Emma LarssonIF Hagen39:18+14:291:05:30
6Emma LiliegrenOK Djerf40:54+16:051:08:10
7Edith BergenfurSkattkärrs SOK41:10+16:211:08:36
8Ella NybergSkattkärrs SOK41:13+16:241:08:41
9Linda BergmanTullinge SK53:08+28:191:28:33
9Hille BlockKlubblös53:08+28:191:28:33
11Elin BomanOK Tyr58:39+33:501:37:45
12Annie StråleOK Tyr59:37+34:481:39:21
13Helene Helgesson HällmanOK Tyr1:01:19+36:301:42:11
14Maria HenricssonOK Tyr1:01:58+37:091:43:16
15Isac VärrmhedKlubblös1:02:36+37:471:44:20
16Jonatan BrunellKlubblös1:02:46+37:571:44:36
17Filip DanielssonKlubblös1:02:49+38:001:44:41
18Michaela KällstrandÅmåls OK1:13:56+49:072:03:13
19Elisabet FalemoKristinehamns OK1:17:03+52:142:08:25
20Gunnel GillenäsKristinehamns OK1:44:40+1:19:512:54:26
21Christer GillenäsKristinehamns OK1:44:52+1:20:032:54:46
Rebecka NylénDegerfors OKej godkänd
Amanda NylénDegerfors OKej godkänd
Wilhelm BergmanTullinge SKej godkänd

Öppen Lätt

500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alrik WikströmOK Tyr6:0512:10
2Vincent LjungbergOK Tyr6:11+0:0612:22
3Eva MossbergLesjöfors SK8:21+2:1616:42
4Annie StråleOK Tyr11:02+4:5722:04
5Vera ManinnerbyKlubblös13:17+7:1226:34
6Gunnel GillenäsKristinehamns OK16:58+10:5333:56
7Christer GillenäsKristinehamns OK17:02+10:5734:04
Emil ForsgrenOK Tyrej godkänd

Prova På

400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Leon Gjein (skul18)OK Tyr13:10+5:5832:55
Elliot GjeinOK Tyr7:1218:00
Ginny ReimertzGällstadbygdens SOK11:53+4:4129:42
Sofia ForslundKristinehamns OK14:20+7:0835:50
Robin GullqvistVästvärmlands OK14:07+6:5535:17
Gabriel KällstrandÅmåls OK12:59+5:4732:27
Ingrid NordströmKils OK9:30+2:1823:45
Jennifer TallbergKlubblös12:37+5:2531:32
Linus PetterssonOK Tyr19:06+11:5447:45
Folke NymanOK Tyr26:29+19:171:06:12

Herrar Lätt

600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik HellborgCentrum OK13:5023:03

Damer Lätt

600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin B. AnderssonIF Hagen21:1735:28
2Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK29:26+8:0949:03
3Eliva PerssonGällstadbygdens SOK45:11+23:541:15:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser