Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Partilletrippeln, lång + DM, lång, Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Partilletrippeln, lång + DM, lång, Göteborg
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: lördag 12 september 2020 - söndag 13 september 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65

D21

8 230 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK1:00:457:22
2Sanna FastEksjö SOK1:01:24+0:397:27
3Lisa RisbyOK Kåre1:10:25+9:408:33
4Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK1:14:50+14:059:05
5Elin MånssonIFK Göteborg Orientering1:16:54+16:099:20
6Anna WallinGöteborg-Majorna OK1:17:33+16:489:25
7Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK1:22:19+21:3410:00
8Gabriella S BerganderEksjö SOK1:22:47+22:0210:03
9Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK1:22:55+22:1010:04
10Hanna HänströmGöteborg-Majorna OK1:24:43+23:5810:17
11Klara DjerfLerums SOK1:26:23+25:3810:29
12Stina PerssonGöteborg-Majorna OK1:27:53+27:0810:40
13Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK1:34:37+33:5211:29
14Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb1:43:52+43:0712:37
15Therese LjungbergGöteborgs SK1:47:56+47:1113:06
16Hanna LockingGöteborg-Majorna OK2:20:43+1:19:5817:05
Emmi JokelaIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Linnea GustafssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Lovisa LemanGöteborgs SKej start

H21

10 770 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GustafssonOK Kåre1:08:006:18
2Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:10:55+2:556:35
3Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:11:45+3:456:39
4Erik DöhlerGöteborg-Majorna OK1:12:59+4:596:46
5Albin AnderssonMarkbygdens OK1:13:28+5:286:49
6Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:13:46+5:466:50
7Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:13:53+5:536:51
8David AnderssonIFK Lidingö SOK1:14:19+6:196:54
9Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:14:37+6:376:55
10Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:15:40+7:407:01
11Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:16:22+8:227:05
12Lucas SundbladEksjö SOK1:18:23+10:237:16
13Fredrik HamreforsVästerås SOK1:19:25+11:257:22
14Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering1:21:11+13:117:32
15Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:21:23+13:237:33
16Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:23:57+15:577:47
17Ludvig EkNyköpings OK1:24:21+16:217:49
18Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK1:26:01+18:017:59
19Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK1:26:14+18:148:00
20Johan WennermarkOK Tyr1:27:34+19:348:07
21Hannes SvahnOK Ravinen1:31:36+23:368:30
22Tuve MöllerOK Linné1:32:00+24:008:32
23Fredrik NorellFrölunda OL1:33:09+25:098:38
24Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:35:48+27:488:53
25Albin AlsiöIF Hagen1:40:31+32:319:19
26Victor AxbomOK Landehof1:41:20+33:209:24
27Martin AnkelOK Alehof1:44:31+36:319:42
28Hampus NyströmIF Hagen1:49:06+41:0610:07
29Jonas LundgrenStora Tuna OK1:54:14+46:1410:36
30Jonas LauriFK Herkules1:59:21+51:2111:04
31Bjarne GelotteTolered-Utby Ol-klubb1:59:55+51:5511:08
32Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb2:21:28+1:13:2813:08
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Leonas MockunasHellas Orienteringej godkänd
Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Philip PerssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan HindérTolered-Utby Ol-klubbej start

H21 Kort

7 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton HemlinIK Uven1:17:1710:09
2Arvid HammarFK Herkules1:24:32+7:1511:06
William LindMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Oskar AhlbergFK Herkulesej start

D20

5 620 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SonessonFalköpings AIK OK46:538:20
2Frida VikströmSundsvalls OK51:39+4:469:11
3Moa AlsiöIF Hagen54:16+7:239:39
4Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad57:53+11:0010:17
5Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK59:24+12:3110:34
6Johanna NilssonKungälvs OK1:00:26+13:3310:45
7Ellika GrothKungälvs OK1:05:41+18:4811:41
8Elina HansonKungälvs OK1:07:28+20:3512:00
9Lisa BörnstedtKungälvs OK1:13:56+27:0313:09
10Klara WallinderGöteborg-Majorna OK1:22:55+36:0214:45
11Matilda JohannessonFrölunda OL1:30:46+43:5316:09
12Lovisa NordSol Tranås1:33:21+46:2816:36

H20

7 610 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac EricssonVäxjö OK52:596:57
2Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna54:28+1:297:09
3Marcus CarlssonIF Hagen58:11+5:127:38
4Gabriel SturessonLerums SOK1:03:00+10:018:16
5Erik HogedalGöteborg-Majorna OK1:13:57+20:589:43
6Johan HjelmérSjövalla FK1:14:17+21:189:45

D18

5 110 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa SonessonFalköpings AIK OK42:038:13
2Sabina AumoKungälvs OK45:13+3:108:50
3Eleonora AlinderSjövalla FK46:12+4:099:02
4Olivia LundstedtSjövalla FK59:30+17:2711:38
5Linnea Wedberg KilnäsSjövalla FK1:02:24+20:2112:12
6Rebecka PihlströmOK Landehof1:15:07+33:0414:41
7Elsa AspMölndal Outdoor IF1:16:17+34:1414:55
Thea FagerströmIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OKej start

H18

6 660 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LarssonKarlskrona SOK46:116:56
2Lukas LarssonOK Skogshjortarna47:52+1:417:11
3William SturessonLerums SOK49:31+3:207:26
4Casper SkeppSävedalens AIK53:17+7:068:00
5Willy FjällborgStenungsunds OK57:19+11:088:36
6Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna1:02:29+16:189:22
7Jakob GunnarssonLerums SOK1:07:38+21:2710:09
8Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK1:09:00+22:4910:21
9Hannes RosendahlIF Marin Väst1:15:08+28:5711:16
10Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:15:27+29:1611:19
11Erik ÖstlingKungälvs OK1:17:42+31:3111:40
12Johan LundStenungsunds OK1:25:33+39:2212:50
13Tage KinellIFK Göteborg Orientering1:42:05+55:5415:19
14Edvin BorneFrölunda OL1:47:30+1:01:1916:08
15Wilmer HolmqvistSjövalla FK2:12:09+1:25:5819:50
Tom EkenstråleFK Herkulesutgått
Samuel BökeOK Skogshjortarnaej start
Emil AxelssonLerums SOKej start
Zebastian ArfwedsonFrölunda OLej start
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej start

D16

4 770 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja AxelssonLerums SOK40:588:35
2Ida BengtssonOK Alehof41:09+0:118:37
3Alva BjörkTrollhättans SOK44:00+3:029:13
4Audrey HanssonFrölunda OL46:16+5:189:41
5Hedda SvenssonOK Orion46:30+5:329:44
6Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering47:23+6:259:56
7Ella PetterssonSävedalens AIK49:13+8:1510:19
8Lisa ÖstenssonOK Tranan52:58+12:0011:06
9Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb53:14+12:1611:09
10Ebba NäsmanLerums SOK57:12+16:1411:59
11Molly GranängKungälvs OK1:06:15+25:1713:53
12Julia BogeOK Alehof1:08:27+27:2914:21
13Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna1:11:40+30:4215:01
14Emma KarlssonOK Landehof1:13:44+32:4615:27
15Stina Lyckemalm DahlénIK Uven1:14:56+33:5815:42
16Maja TorseinFrölunda OL1:21:21+40:2317:03
17Sofia CarlénFrölunda OL1:25:12+44:1417:51
18Johanna PihlströmOK Landehof1:37:49+56:5120:30
19Sandra Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK1:42:20+1:01:2221:27
20Alva ÖsterlinSävedalens AIK2:10:30+1:29:3227:21
Elina ReinholdssonOK Alehofej start
Emilia LundstedtSjövalla FKej start
Matilda WallströmSävedalens AIKej start
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej start
Amanda Ström EckerlidSävedalens AIKej start
Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubbej start

H16

5 350 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias NordbergGöteborg-Majorna OK35:086:34
2Arvid SkeppSävedalens AIK35:39+0:316:39
3Gunnar FovaeusSävedalens AIK36:37+1:296:50
4Simon BååthSävedalens AIK40:12+5:047:30
5Hannes PerssonFK Herkules40:39+5:317:35
6Alfred HallqvistUlricehamns OK40:56+5:487:39
7Tim MartnerFrölunda OL41:04+5:567:40
8Johan ErikssonTrollhättans SOK45:30+10:228:30
9Hannes EssungerSjövalla FK45:41+10:338:32
10William RönnborgIK Uven46:52+11:448:45
11Noel BengtssonOK Skogshjortarna47:27+12:198:52
12Fabian AlinderSjövalla FK48:22+13:149:02
13Isak AnderssonLunds OK48:37+13:299:05
14Ebbe HolmqvistSjövalla FK51:02+15:549:32
15Alwin EinarssonKungälvs OK51:29+16:219:37
16Alvin OllanderOK Landehof52:01+16:539:43
17Johan Wall JungbjerGöteborgs SK52:19+17:119:46
18Hjalmar OlssonUddevalla OK53:01+17:539:54
19Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb53:46+18:3810:02
20Martin EkFrölunda OL55:32+20:2410:22
21Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK56:04+20:5610:28
22Edvin OckbornTrollhättans SOK56:09+21:0110:29
23Lukas GrothKungälvs OK1:00:31+25:2311:18
24Jakob AspIFK Göteborg Orientering1:01:44+26:3611:32
25Elias NyqvistOK Landehof1:10:33+35:2513:11
26Axel BjörkmanSjövalla FK1:11:50+36:4213:25
27Viktor JanssonMölndal Outdoor IF1:48:17+1:13:0920:14
Linus AlinderSjövalla FKej godkänd
Alvin HuuvaTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Erik SlättOK Alehofej start
Ludvig HedströmOK Skogshjortarnaej start
Victor BeischerIK Uvenej start
Simon LjungkvistOK Alehofej start
Alfred JohanssonOK Alehofej start

D14

3 780 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilia OlssonUddevalla OK32:188:32
2Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering36:27+4:099:38
3Stina ThernOK Skogshjortarna37:41+5:239:58
4Wilma ReinholdssonOK Alehof39:39+7:2110:29
5Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb43:55+11:3711:37
6Tove Wedberg KilnäsSjövalla FK47:53+15:3512:40
7Alva OlssonÅmåls OK49:48+17:3013:10
8Clara LövgärdOK Alehof52:28+20:1013:52
9Signe KullmanOK Alehof1:00:34+28:1616:01
10Elin NobornIFK Göteborg Orientering1:02:30+30:1216:32
11Sara BengtssonOK Alehof1:08:32+36:1418:07
12Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb1:09:05+36:4718:16
13Ellen RubendahlFrölunda OL1:13:53+41:3519:32
14Hedda LjungbergTolered-Utby Ol-klubb1:22:46+50:2821:53
15Ellen SkovbjergFrölunda OL1:25:38+53:2022:39
16Emilia HedmanKungälvs OK2:03:10+1:30:5232:35
Signe KullanderSävedalens AIKej godkänd
Linnéa LjungmanSävedalens AIKej godkänd
Edith HolmstrandOK Landehofutgått
Freja NilssonGöteborg-Majorna OKej start
Klara Wedberg KilnäsSjövalla FKej start
Emelina HolmqvistSjövalla FKej start
Frida ÖhrvallOK Skogshjortarnaej start
Jennie LidénOK Landehofej start
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Malva ArvidssonBrattås CKej start
Signe AxelssonGöteborg-Majorna OKej start

H14

3 950 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid HermanssonKungälvs OK35:138:54
2Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK35:35+0:229:00
3Ola LeireGöteborg-Majorna OK37:39+2:269:31
4Viktor HedströmOK Skogshjortarna42:05+6:5210:39
5Noah HedenblomSjövalla FK43:51+8:3811:06
6Björn DjupströmFrölunda OL50:33+15:2012:47
7Marcus LammFrölunda OL51:40+16:2713:04
8Emil SkeppSävedalens AIK51:41+16:2813:05
9Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK51:56+16:4313:08
10Harald MartnerFrölunda OL54:03+18:5013:41
11Isak NilssonOK Landehof57:54+22:4114:39
12Arild ErikmatsSävedalens AIK57:57+22:4414:40
13Lukas RandåkerSjövalla FK59:08+23:5514:58
14Felix JohanssonOK Alehof1:02:01+26:4815:42
15Albin SvenssonFK Herkules1:02:11+26:5815:44
16Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:02:20+27:0715:46
17Henning FalkenströmIFK Göteborg Orientering1:05:11+29:5816:30
18Primus HäggbomTolered-Utby Ol-klubb1:08:21+33:0817:18
19Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering1:09:48+34:3517:40
20Axel SlättOK Alehof1:17:52+42:3919:42
21Gustav StåhlSävedalens AIK1:25:16+50:0321:35
22Axel EkdalaKungälvs OK1:33:46+58:3323:44
23Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb1:43:47+1:08:3426:16
24Carl DavidssonSävedalens AIK1:46:00+1:10:4726:50
Linus AugustssonGöteborgs SKej godkänd
Emil AugustssonGöteborgs SKej godkänd
Rasmus GranängKungälvs OKej godkänd
Hannes GöökSjövalla FKej godkänd
Gustav AspIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Arvid MårildGöteborgs SKej start
Olle AnderssonGöteborgs SKej start
Eric OlofssonSjövalla FKej start
Axel Ström EckerlidSävedalens AIKej start
Samuel JakobssonOK Skogshjortarnaej start
Liam HogedalVänersborgs SKej start
Isak ÖhgrenSävedalens AIKej start
Malte LjungkvistOK Alehofej start
Emil WalleniusFrölunda OLej start

D12

2 820 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma PerssonFK Herkules25:589:12
2Elina KarlssonFK Herkules35:13+9:1512:29
3Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering36:22+10:2412:53
4Wilma RosénGöteborg-Majorna OK36:30+10:3212:56
5Agnes BogeOK Alehof38:42+12:4413:43
6Linnea LundstedtSjövalla FK39:39+13:4114:03
7Hedvig AugustssonGöteborgs SK40:19+14:2114:17
8Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK40:32+14:3414:22
9Ebba LövgärdOK Alehof41:42+15:4414:47
10Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb41:52+15:5414:50
11Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK42:52+16:5415:12
12Elin KarlssonOK Landehof45:21+19:2316:04
13Ellen HederströmLerums SOK47:05+21:0716:41
14Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK50:42+24:4417:58
15Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb52:35+26:3718:38
16Linnea NilssonOK Landehof54:46+28:4819:25
17Moa WallströmSävedalens AIK58:13+32:1520:38
18Meja StridOK Landehof1:06:05+40:0723:26
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OKej godkänd
Linnéa GrönroosOK Alehofej godkänd
Eira OlssonÅmåls OKej godkänd
Nina OlssonIFK Göteborg Orienteringutgått
Linnéa RexOK Landehofutgått
Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orienteringej start
Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orienteringej start
Nelly GrothKungälvs OKej start
Evelina BjörkmanKungälvs OKej start
Ellen KarlssonOK Skogshjortarnaej start
Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OKej start

H12

2 820 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav RexOK Landehof22:177:54
2Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering27:42+5:259:49
3Jarvis HanssonFrölunda OL30:15+7:5810:43
4Martin SkovbjergFrölunda OL31:30+9:1311:10
5Anton ArvidssonBrattås CK31:42+9:2511:14
6Axel PerssonGöteborg-Majorna OK32:12+9:5511:25
7Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb32:38+10:2111:34
8Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb35:55+13:3812:44
9Axel PerssonFK Herkules36:00+13:4312:45
10Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb37:32+15:1513:18
11Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb41:17+19:0014:38
12Jesper RandåkerSjövalla FK41:18+19:0114:38
13Theander HulthénMölndal Outdoor IF41:26+19:0914:41
14Hjalmar JohanssonOK Alehof41:43+19:2614:47
15Victor Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK43:51+21:3415:32
16Alvar HedenblomSjövalla FK44:31+22:1415:47
17Joar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK46:57+24:4016:38
18Jonas LeireGöteborg-Majorna OK48:45+26:2817:17
19Olle RoosIFK Göteborg Orientering49:40+27:2317:36
20Arvid JunkellFK Herkules51:31+29:1418:16
21Arvid LanneGöteborg-Majorna OK54:30+32:1319:19
22Gabriel SlättOK Alehof1:05:46+43:2923:19
Jonatan GöökSjövalla FKej godkänd
Ingmar ZannakisGöteborgs SKej godkänd
Ted NömmIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Filip StåhlSävedalens AIKej godkänd
Herman EngIFK Göteborg Orienteringej start
Vidar EkdalaKungälvs OKej start
Jakob GudmundssonOK Landehofej start
Axel LydmarkSjövalla FKej start
Bruno FovaeusSävedalens AIKej start
Arild NorbergIF Marin Västej start
Nils LydmarkSjövalla FKej start
Gabriel HogedalVänersborgs SKej start
Anton BäckLerums SOKej start

D35

6 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering53:418:37
2Lina SamorLerums SOK57:52+4:119:18
3Lotta NybergOK Alehof1:12:21+18:4011:37
Karin BergGöteborg-Majorna OKej start

H35

8 090 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering58:027:10
2Tobias LindellOK Alehof1:01:09+3:077:33
3Fredrik PerssonIFK Göteborg Orientering1:04:19+6:177:57
4Henrik EliassonIFK Göteborg Orientering1:08:54+10:528:31
5Johan LidströmIFK Göteborg Orientering1:08:55+10:538:31
6Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK1:12:35+14:338:58
7Martin LindqvistStenungsunds OK1:13:21+15:199:04
8Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubb1:13:59+15:579:08
9Anders FogelbergVästvärmlands OK1:17:53+19:519:37
10Stefan RoosIFK Göteborg Orientering1:19:18+21:169:48
11Tobias AnderssonGöteborgs SK1:24:23+26:2110:25
12Martin SykGöteborgs SK1:26:22+28:2010:40
13Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK1:37:12+39:1012:00
14Jon JonssonGöteborgs SK2:54:23+1:56:2121:33
Rikard PentonenIFK Göteborg Orienteringej start
Martin IvarssonGöteborg-Majorna OKej start

D40

5 200 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmstrandOK Landehof45:088:40
2Åsa HellquistIFK Göteborg Orientering46:23+1:158:55
3Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering48:13+3:059:16
4Anna NordelöfMölndal Outdoor IF54:39+9:3110:30
5Anna MartnerFrölunda OL55:14+10:0610:37
6Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK58:10+13:0211:11
7Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb1:01:04+15:5611:44
8Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb1:11:07+25:5913:40
9Susanne GranängKungälvs OK1:13:04+27:5614:03
10Frida PerssonFK Herkules1:15:51+30:4314:35
11Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:19:05+33:5715:12
12Elisabeth CarlénFrölunda OL2:11:31+1:26:2325:17
Ulrika LjungmanSävedalens AIKej godkänd
Sandra HanssonFrölunda OLej godkänd
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubbutgått
Annica EngIFK Göteborg Orienteringej start
Desiré RexOK Landehofej start
Emelie SvalinVänersborgs SKej start
Karin BergquistSjövalla FKej start
Johanna HulthénMölndal Outdoor IFej start
Jennie HoglandLerums SOKej start
Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubbej start

H40

7 720 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HördegårdhIFK Göteborg Orientering56:547:22
2Christian NielsenIFK Göteborg Orientering58:29+1:357:34
3Sven GranforsOK Landehof1:01:37+4:437:58
4Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:06:36+9:428:37
5Magnus BertilssonOK Skogshjortarna1:10:05+13:119:04
6Tomas JohanssonÅmåls OK1:12:15+15:219:21
7Pär BrathTolered-Utby Ol-klubb1:14:37+17:439:39
8Mattias KarlssonOK Alehof1:15:13+18:199:44
9Johan LidénOK Landehof1:15:30+18:369:46
10Magnus ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:22:27+25:3310:40
11Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:23:01+26:0710:45
12Anders FrickTrollhättans SK1:23:46+26:5210:51 Ladda ner rutt i gpx-format
13Gustav JonssonOK Skogshjortarna1:27:12+30:1811:17
14Erik HulthénMölndal Outdoor IF1:27:41+30:4711:21
15Christian StiernstedtKungälvs OK1:28:31+31:3711:27
16Per PerssonFK Herkules1:31:43+34:4911:52
17Gustaf BergquistSjövalla FK1:33:19+36:2512:05
18Tobias HuuvaTolered-Utby Ol-klubb1:36:16+39:2212:28
19Erik JohanssonOK Skogshjortarna1:45:34+48:4013:40
20Niklas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:48:41+51:4714:04
21Anders DahlénIK Uven2:02:54+1:06:0015:55
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OKej start
Daniel HägerstrandKungälvs OKej start
Olof BjörkmanKungälvs OKej start
Andréas ThernOK Skogshjortarnaej start
Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IFej start

D45

4 650 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK43:359:22
2Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof43:58+0:239:27
3Lotta SaetreOK Landehof44:15+0:409:30
4Anna LövgärdOK Alehof44:23+0:489:32
5Susanne FagerströmLerums SOK46:20+2:459:57
6Åsa HedströmOK Skogshjortarna46:40+3:0510:02
7Jeannette AumoKungälvs OK48:55+5:2010:31
8Kristin EkdalaKungälvs OK49:02+5:2710:32
9Lotta RosénGöteborg-Majorna OK50:15+6:4010:48
10Linda HedenblomSjövalla FK54:06+10:3111:38
11Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb55:27+11:5211:55
12Karin KullmanOK Alehof56:35+13:0012:10
13Pia JohanssonOK Landehof57:04+13:2912:16
14Ulla EinarssonKungälvs OK57:37+14:0212:23
15Marie NordSol Tranås59:04+15:2912:42
16Annica Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK59:57+16:2212:53
17Charlotte DrejmoOK Landehof1:01:56+18:2113:19
18Mie ÖstlingKungälvs OK1:04:39+21:0413:54
19Maria AspIFK Göteborg Orientering1:05:25+21:5014:04
20Cecilia GrothKungälvs OK1:05:49+22:1414:09
21Ingrid AlinderSjövalla FK1:08:49+25:1414:47
22Annika BengtssonOK Alehof1:09:12+25:3714:52
23Karin AlthoffKungälvs OK1:13:15+29:4015:45
24Marie-Louise LarssonLerums SOK1:16:29+32:5416:26
25Sandra PerssonIFK Göteborg Orientering1:17:45+34:1016:43
26Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering1:21:04+37:2917:26
27Åsa BrusehedFK Herkules1:21:54+38:1917:36
28Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:31:29+47:5419:40
29Maria JunkellFK Herkules1:36:48+53:1320:49
Annika GöökSjövalla FKej godkänd
Anna RönnborgIK Uvenej godkänd
Linda GunnarssonLerums SOKej godkänd
Karolina MelkstamLerums SOKej godkänd
Karin NobornIFK Göteborg Orienteringej start
Maria HolmqvistSjövalla FKej start
Jessica AugustssonGöteborgs SKej start
Therese DahlströmOK Alehofej start
Sara LydmarkSjövalla FKej start
Kristina KarlssonFK Herkulesej start
Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubbej start

H45

6 670 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas MartnerFrölunda OL45:356:50
2Tobias NobornIFK Göteborg Orientering48:40+3:057:17
3Fredrik SturessonOK Alehof52:33+6:587:52
4Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb54:17+8:428:08
5Jussi AumoKungälvs OK54:42+9:078:12
6Magnus FalkenströmIFK Göteborg Orientering54:53+9:188:13
7Magnus LarssonKarlskrona SOK55:48+10:138:21
8Magnus HedmanKungälvs OK56:01+10:268:23
9Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK57:49+12:148:40
10Ola JodalGöteborg-Majorna OK58:34+12:598:46
11Fredrik BergIF Rigor59:15+13:408:52
12Marcus HanssonFrölunda OL59:53+14:188:58
13Johan EngebrattGöteborgs SK1:03:07+17:329:27
14Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:03:40+18:059:32
15Herman RosénGöteborg-Majorna OK1:03:42+18:079:33
16William RexOK Landehof1:07:30+21:5510:07
17Erik AderstedtKungälvs OK1:09:39+24:0410:26
18Anders LeireGöteborg-Majorna OK1:09:45+24:1010:27
19Erik LauriFK Herkules1:10:13+24:3810:31
20Martin LidénOK Landehof1:12:25+26:5010:51
21Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:12:36+27:0110:53
22Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:12:53+27:1810:55
23Stefan KinellIFK Göteborg Orientering1:13:00+27:2510:56
24Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering1:15:32+29:5711:19
25Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb1:15:48+30:1311:21
26Per RubendahlFrölunda OL1:19:23+33:4811:54
27Örjan EmanuelssonFrölunda OL1:27:36+42:0113:08
28Peter AugustssonGöteborgs SK1:28:19+42:4413:14
29Magnus AlinderSjövalla FK1:29:34+43:5913:25
30Calle Randåker BokedalSjövalla FK1:30:13+44:3813:31
31Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna1:30:15+44:4013:31
32Rikard AndreassonIFK Göteborg Orientering1:30:36+45:0113:34
33Anders BäckLerums SOK1:31:06+45:3113:39
34Lars AxviLerums SOK1:31:39+46:0413:44
35Mikael SvenssonFK Herkules1:34:31+48:5614:10
36Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb1:34:47+49:1214:12
37Lars KarlssonFK Herkules2:02:57+1:17:2218:25
Claes BjörkmanSjövalla FKej godkänd
Martin LarssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Peter NorbergIF Marin Västej godkänd
Henrik OlssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Anders EkdahlTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Håkan SonessonFalköpings AIK OKej godkänd
Jonas JohanssonIFK Göteborg Orienteringutgått
Björn GrothKungälvs OKej start
Henrik EssungerSjövalla FKej start
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKej start
Daniel GudmundssonOK Landehofej start
Fredrik LöwegrenIFK Göteborg Orienteringej start
Erik AamotFrölunda OLej start
Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Johan HanssonOK Löftanej start

D50

4 390 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SvenssonFK Herkules46:0210:29
2Anna ErikssonOK Landehof49:35+3:3311:17
3Ellinor JohanssonOK Alehof52:40+6:3811:59
4Sara LorénOK Landehof56:44+10:4212:55
5Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK1:01:38+15:3614:02
6Malin LammFrölunda OL1:04:29+18:2714:41
7Susanne BerghMölndal Outdoor IF1:04:36+18:3414:42
8Eva NilssonKungälvs OK1:05:13+19:1114:51
9Sofia KarlssonOK Landehof1:06:08+20:0615:03
10Erika AspMölndal Outdoor IF1:09:10+23:0815:45
11Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK1:10:17+24:1516:00
12Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:12:02+26:0016:24
13Gisela LindFK Herkules1:17:53+31:5117:44
14Gun RosendahlIF Marin Väst1:22:33+36:3118:48
15Marie HallbergIF Marin Väst1:36:18+50:1621:56
16Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK1:37:50+51:4822:17
17Anna BeischerIK Uven2:14:01+1:27:5930:31
Katarina BorneFrölunda OLej godkänd
Inger CederbergVänersborgs SKej start
Madeleine JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Malin AlfredssonLerums SOKej start

H50

6 220 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören SturessonLerums SOK45:567:23
2Thomas AspIFK Göteborg Orientering49:14+3:187:54
3Peter AspIFK Göteborg Orientering50:29+4:338:06
4Magnus HomannOK Orinto51:38+5:428:18
5Claes HagstrandLerums SOK54:03+8:078:41
6Ola WallinderGöteborg-Majorna OK56:09+10:139:01
7Thomas KarlssonOK Landehof57:54+11:589:18
8Lennart BjörnströmGöteborg-Majorna OK58:27+12:319:23
9Jörgen LjungbergGöteborg-Majorna OK58:59+13:039:28
10Anders ArfwedsonFrölunda OL1:00:03+14:079:39
11Anders AspMölndal Outdoor IF1:00:09+14:139:40
12Göran NordSol Tranås1:00:44+14:489:45
13Jonas AxelssonLerums SOK1:03:18+17:2210:10
14Anders WadstenOK Landehof1:06:50+20:5410:44
15Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK1:07:35+21:3910:51
16Ulf NyqvistOK Landehof1:07:44+21:4810:53
17Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb1:07:59+22:0310:55
18Henrik MelkstamLerums SOK1:08:40+22:4411:02
19Erik RuotsalainenFrölunda OL1:09:26+23:3011:09
20Tommy JohanssonStångenäs AIS1:12:00+26:0411:34
21Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL1:12:17+26:2111:37
22Daniel FredrikssonFrölunda OL1:12:25+26:2911:38
23Mikael FjällborgStenungsunds OK1:15:12+29:1612:05
24Hans NilssonKungälvs OK1:16:09+30:1312:14
25Otto PileTolered-Utby Ol-klubb1:27:00+41:0413:59
26Lars ÖstlingKungälvs OK1:28:16+42:2014:11
27Thomas BorneFrölunda OL1:29:06+43:1014:19
28Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:29:09+43:1314:19
29Tom NilssonGöteborg-Majorna OK1:36:18+50:2215:28
30Pär JohannessonFrölunda OL1:37:29+51:3315:40
31Richard TorseinFrölunda OL1:41:50+55:5416:22
32Mats RönnborgIK Uven1:46:01+1:00:0517:02
33Patrik HultGöteborg-Majorna OK1:48:28+1:02:3217:26
34Ola GöökSjövalla FK2:00:20+1:14:2419:20
35Mikael NömmIFK Göteborg Orientering2:03:29+1:17:3319:51
36Kristoffer LindFK Herkules2:11:38+1:25:4221:09
Anders JohanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Joakim KopkaIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Axel HansonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Henrik RubensonTolered-Utby Ol-klubbutgått
Martin EkdalaKungälvs OKej start
Staffan OlofssonSjövalla FKej start
Per BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Håkan HöglindFK Herkulesej start
Håkan BerndtssonFrölunda OLej start
Magnus JohanssonOK Löftanej start

D55

4 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila HöglundFK Herkules43:1310:01
2Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK48:29+5:1611:14
3Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK49:02+5:4911:22
4Lena PeterssonOK Alehof51:52+8:3912:02
5Annika AasaIK Uven55:15+12:0212:49
6Åsa AlsiöIF Hagen57:50+14:3713:25
7Ann ChihaniFK Herkules1:04:09+20:5614:53
8Mona OlssonBrattås CK1:04:48+21:3515:02
9Nina DjerfLerums SOK1:06:33+23:2015:26
10Tuuli SaariFK Herkules1:07:19+24:0615:37
11Cecilia TofteredIF Rigor1:16:16+33:0317:41

H55

5 620 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK41:297:22
2Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb48:57+7:288:42
3Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK50:52+9:239:03
4Magnus KarlssonOK Landehof52:17+10:489:18
5Per-Olov DavalliusFK Herkules52:58+11:299:25
6Bengt NorrmanTrollhättans SOK53:43+12:149:33
7Per-Arne WahlgrenSjövalla FK54:40+13:119:43
8Christer BorgGöteborg-Majorna OK55:04+13:359:47
9Mats G AnderssonGöteborg-Majorna OK55:37+14:089:53
10Richard BlomFrölunda OL56:48+15:1910:06
11Per FlakbergIFK Göteborg Orientering57:08+15:3910:09
12Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering57:11+15:4210:10
13Lars MagnussonOK Landehof1:02:51+21:2211:10
14Magnus WideFrölunda OL1:03:34+22:0511:18
15Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborg1:03:41+22:1211:19
16Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK1:04:32+23:0311:28
17Ragnar UppströmFK Herkules1:08:22+26:5312:09
18Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:09:24+27:5512:20
19Patrick DjerfLerums SOK1:12:58+31:2912:59
20Jan GrahnIK Uven1:13:03+31:3412:59
21Jan EismarkGöteborg-Majorna OK1:16:53+35:2413:40
22Johan WettergrenFK Herkules1:18:05+36:3613:53
23Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK1:18:34+37:0513:58
24Stefan HammarFK Herkules1:21:07+39:3814:26
25Lars-johan VågLerums SOK1:24:30+43:0115:02
26Mats DahlrotIK Uven1:26:35+45:0615:24
27Leif HagmanIK Uven1:31:26+49:5716:16
28Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OK1:44:03+1:02:3418:30
Stig LarssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sören KnutsTrollhättans SOKej start

D60

3 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigbritt AndreassonIK Stern58:2516:05
2Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK1:02:58+4:3317:20
3Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK1:03:31+5:0617:29
4Monika NilssonOK Alehof1:12:02+13:3719:50
5Karin WahlgrenSjövalla FK1:17:46+19:2121:25
6Ulrika GreenIK Stern1:18:22+19:5721:35
7Lena KollénIF Marin Väst1:23:58+25:3323:07
8Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:32:00+33:3525:20
Anneli Brander NilssonStenungsunds OKej godkänd
Birgitta LööfLerums SOKej start
Maria VamlingFrölunda OLej start

H60

5 240 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK48:189:13
2Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK1:03:28+15:1012:06
3Hans EricssonHalmstad OK1:03:59+15:4112:12
4Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK1:05:43+17:2512:32
5Benjamin ViebkeMalmö OK1:07:37+19:1912:54
6Jan RydénSjövalla FK1:11:09+22:5113:34
7Per-Martin JohanssonIF Rigor1:13:46+25:2814:04
8Arne LundStenungsunds OK1:14:53+26:3514:17
9Jonas RutbergIK Stern1:22:34+34:1615:45
10Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:43:19+55:0119:43
11Christer Brander NilssonStenungsunds OK2:03:22+1:15:0423:32
Lars-Erik AnderssonLerums SOKej start
Stefan O JanssonLerums SOKej start

D65

3 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK48:5113:27
2Solveig HedenblomSjövalla FK51:29+2:3814:10
3Maria NorellFrölunda OL1:15:04+26:1320:40
4Karin AxelssonIK Uven1:25:20+36:2923:30
Lena FritzellIF Rigorutgått
Eva BlomströmIK Sternej start

H65

4 650 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK44:249:32
2Per-Arne KällénUddevalla OK47:49+3:2510:16
3Lennart HålsjöOK Skogshjortarna48:26+4:0210:24
4Pierre KarlssonOK Alehof50:54+6:3010:56
5Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK52:16+7:5211:14
6Carl-Henry AnderssonOK Orinto53:53+9:2911:35
7Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb55:38+11:1411:57
8Leif LöfTrollhättans SOK57:26+13:0212:21
9Sören SvenssonSjövalla FK58:19+13:5512:32
10Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:00:19+15:5512:58
11Bo SundqvistOckelbo OK1:00:59+16:3513:06
12Kent ErikssonLerums SOK1:01:51+17:2713:18
13Richard BerglundFrölunda OL1:05:06+20:4213:59
14Hans EkbergTrollhättans SOK1:05:32+21:0814:05
15Torbjörn WikströmOK Orinto1:09:15+24:5114:53
16Magne HagströmFrölunda OL1:11:43+27:1915:25
17Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb1:12:45+28:2115:38
18Stefan HägelmarkFjärås AIK1:17:39+33:1516:41
19Lennart VamlingFrölunda OL1:19:46+35:2217:09
20Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:20:41+36:1717:21
21Stig-Ove TollIK Stern1:25:45+41:2118:26
22Dan JohanssonFjärås AIK1:26:46+42:2218:39
23Gösta MalmerIF Marin Väst1:28:03+43:3918:56
24Bertil FritzellIF Rigor1:29:35+45:1119:15
25Kjell JeppsonIF Rigor1:32:35+48:1119:54
26Ronny AnderssonOK Skogshjortarna1:32:59+48:3519:59
27Bengt BörjessonOK Alehof1:38:38+54:1421:12
Lennart AnderssonGöteborgs SKej start
Reine SpetzOK Skogshjortarnaej start
Sten BlomströmIK Sternej start
Lennart AlmströmIK Sternej start
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila