Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-klubbsmatch

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-klubbsmatch
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: tisdag 24 maj 2011

Violett N5F

3 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka HylanderNyköpings OK36:139:17
2Linnea WejåsNyköpings OK37:52+1:399:42
3Amanda ScherlinNyköpings OK47:07+10:5412:04
4Amanda DelvènNyköpings OK49:11+12:5812:36
5Julia SundbüeOK Hällen50:46+14:3313:01
6Louise BergströmNyköpings OK1:01:38+25:2515:48
Sara MagnussonOK Måsenej start
Ronja deBoerNyköpings OKej start

Violett N5P

4 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas ZeijlonOK Hällen32:487:27
2Oliver NilssonNyköpings OK37:11+4:238:27
3Kristoffer PetterssonOK Hällen41:17+8:299:22
Hugo SegerströmNyköpings OKej godkänd
Robin ThornbladTrosabygdens OKutgått
Nils BrodénOK Hällenej start

Orange N4F

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes WestlundTrosabygdens OK24:268:43
2Moa LindmarkOK Hällen42:03+17:3715:01
3Ella Dixon-KassmanNyköpings OK48:08+23:4217:11
4Rebecka PetterssonOK Hällen1:09:57+45:3124:58
Alva RasmussenNyköpings OKej start

Orange N4P

3 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf SundbüeOK Hällen26:518:08
2Carl CarlssonNyköpings OK30:00+3:099:05
3Ludvig EkNyköpings OK31:30+4:399:32
4Simon LarssonOK Hällen33:28+6:3710:08
5Oskar EngmanNyköpings OK33:43+6:5210:13
6Lucas HolmbergOK Hällen45:23+18:3213:45
7Arvid LinderOK Hällen59:56+33:0518:09
Erik KlassonOK Hällenej start

Gul N3F

2 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa CarlssonOK Hällen28:5910:44
2Linnea NilssonNyköpings OK31:03+2:0411:30
3Wilma OscarssonTrosabygdens OK35:10+6:1113:01
4Frida ZeijlonOK Hällen37:09+8:1013:45
5Nora StålbergOK Hällen51:31+22:3219:04
6Linnea GustafssonOK Hällen52:07+23:0819:18
Felicia EkholmOK Måsenej start
Denise SteniusOK Hällenej start
Ebba DormannNyköpings OKej start

Gul N3P

2 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix Lindell/ÖhmanOK Måsen27:2510:09
2Ivar PetterssonTrosabygdens OK32:54+5:2912:11
3Sebastian ErikssonOK Hällen33:39+6:1412:27
4Philip CarlssonNyköpings OK34:48+7:2312:53
5Bobo RengfeltTrosabygdens OK38:55+11:3014:24
6David BergstrandOK Hällen41:02+13:3715:11
7Oskar RosmanOK Hällen48:58+21:3318:08
Isak BodinTrosabygdens OKej start
William NilssonNyköpings OKej start
Morris AhlstrandOK Måsenej start
Kaya StrömdalTrosabygdens OKej start
Axel SundinNyköpings OKej start
Tobias KronhelmOK Måsenej start
Kalle XOK Hällenej start

Vit N2F

2 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nadja Dixon-KassmanNyköpings OK19:509:26
2Signe NilssonNyköpings OK26:13+6:2312:29
3Josephine HallbäckOK Hällen34:41+14:5116:30
4Beatrice ErikssonOK Hällen40:31+20:4119:17
5Frida SöderströmOK Måsen52:56+33:0625:12
6Hanna SundinOK Måsen1:10:55+51:0533:46
Matilda LarssonOK Hällenej godkänd
Isabell Ekengren FrankOK Måsenej start
Klara ZetterbergNyköpings OKej start
Cornelia SundströmOK Måsenej start
Johanna LehnbergOK Hällenej start
Sarah DelvénNyköpings OKej start
Tia EkholmOK Måsenej start
Linn ÖbergOK Hällenej start
Josefine KarlssonOK Måsenej start

Vit N2P

2 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils LindellTrosabygdens OK19:469:24
2Albin FalkNyköpings OK21:03+1:1710:01
3Nils WestlundTrosabygdens OK22:56+3:1010:55
4Niklas KronhelmOK Måsen30:12+10:2614:22
5Isak AnängenNyköpings OK30:42+10:5614:37
6Anton BörjessonOK Måsen42:13+22:2720:06
7Kasper MörkNyköpings OK43:48+24:0220:51
8Tobias SjöstedtOK Måsen49:54+30:0823:45
9Philip NevalaOK Hällen51:29+31:4324:30
Hugo AhlstrandOK Måsenej start
Malte LindellTrosabygdens OKej start
Ceasar ClaessonOK Hällenej start
Konrad FlodinOK Måsenej start

Grön N1F

1 600 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara WänströmTrosabygdens OK14:509:16
2Alice EkNyköpings OK15:13+0:239:30
3Miranda FredrikssonNyköpings OK15:58+1:089:58
4Tina LarssonTrosabygdens OK16:00+1:1010:00
5Nora TengsvedTrosabygdens OK16:02+1:1210:01
6Lisen BäckTrosabygdens OK16:22+1:3210:13
7Linnéa WalqvistTrosabygdens OK16:40+1:5010:25
8Daniella KarlssonTrosabygdens OK16:43+1:5310:26
9Irma HörvalliusTrosabygdens OK16:48+1:5810:30
10Caroline GuttkeNyköpings OK17:52+3:0211:10
11Ebba CarneliusOK Hällen19:01+4:1111:53
12Fredrika WennmanTrosabygdens OK20:03+5:1312:31
13Ella StenilsOK Hällen20:23+5:3312:44
14Julia AndessonTrosabygdens OK20:25+5:3512:45
15Vera CarlssonOK Hällen20:54+6:0413:03
16Lisa KronérTrosabygdens OK21:38+6:4813:31
17Ebba Öberg-OlssonTrosabygdens OK22:33+7:4314:05
18Alva BörjessonOK Måsen23:11+8:2114:29
19Lovis HellstenNyköpings OK23:55+9:0514:56
20Kelly SteniusOK Hällen24:59+10:0915:36
21Elsa LinderOK Hällen29:38+14:4818:31
22Mira BäckTrosabygdens OK30:26+15:3619:01
23Sigrid EklundTrosabygdens OK46:30+31:4029:03
Vera BodinTrosabygdens OKej start
Kelli ChiazzaOK Hällenej start
Ella FalkNyköpings OKej start
Selma FlodinOK Måsenej start
Filippa GuttkeNyköpings OKej start
Selma HeimdalTrosabygdens OKej start
Sofia JanssonTrosabygdens OKej start
Jonna KerkenbergNyköpings OKej start
Minnie LandbergNyköpings OKej start
Alma LandqvistNyköpings OKej start
Selma LandqvistNyköpings OKej start
Ida LindgrenNyköpings OKej start
Saga LindgrenNyköpings OKej start
Fanny LindholmNyköpings OKej start
Sara LindholmNyköpings OKej start
Ida LindqvistNyköpings OKej start
Emma RosmanOK Hällenej start
Ella SundinNyköpings OKej start
Maja TejlerNyköpings OKej start
Vilda TejlerNyköpings OKej start
Linnea WaldenstenNyköpings OKej start

Grön N1P

1 600 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo KindbornOK Hällen12:437:56
2Simon BergkvistOK Måsen13:07+0:248:11
3Sven SjöqvistOK Måsen13:35+0:528:29
4Andreas HolmqvistNyköpings OK13:36+0:538:30
5Axel DormannNyköpings OK14:41+1:589:10
6Edvin HellstenNyköpings OK14:47+2:049:14
7Ville BergvallNyköpings OK14:51+2:089:16
8Kasper LagerströmNyköpings OK15:40+2:579:47
9Gustav TrappOK Hällen15:46+3:039:51
10Hugo EnetjärnNyköpings OK16:17+3:3410:10
11Axel Björnberg FärdigNyköpings OK16:36+3:5310:22
12Jacob EklundTrosabygdens OK16:51+4:0810:31
13Odin EkNyköpings OK18:43+6:0011:41
14Kaj JanssonTrosabygdens OK20:16+7:3312:40
15Isac OscarssonTrosabygdens OK21:12+8:2913:15
16Svante KronérTrosabygdens OK21:18+8:3513:18
17Axel LindgrenNyköpings OK22:19+9:3613:56
18Arvid LindqvistOK Måsen22:33+9:5014:05
19Joel LindgrenTrosabygdens OK22:59+10:1614:21
20Ludvig TrappOK Hällen23:42+10:5914:48
21Maximilian BlomgrenTrosabygdens OK23:56+11:1314:57
22Sebastian SjöqvistOK Måsen26:36+13:5316:37
23Holger WänströmTrosabygdens OK27:48+15:0517:22
24Gustav RasmussenNyköpings OK31:21+18:3819:35
25Sigge RasmussenNyköpings OK34:02+21:1921:16
Aron BackmanOK Måsenej start
Olle BackmanOK Måsenej start
Tommy BergstandOK Hällenej start
Oscar GerberTrosabygdens OKej start
Linus KraftOK Måsenej start
Wille KördelOK Hällenej start
Harald LinderOK Hällenej start
Albin MoreliusNyköpings OKej start
August MoreliusNyköpings OKej start
Gustav NorbergOK Hällenej start
Alexius OlssonNyköpings OKej start
Edvin PalmgrenNyköpings OKej start
Victor RosmanOK Hällenej start
Albin TejlerNyköpings OKej start
Henrik ThurenOK Måsenej start
Anton Wendel RinghNyköpings OKej start
Hugo WieslanderOK Hällenej start
Rasmus ÖbergOK Hällenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser