Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IKHP Medel-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IKHP Medel-KM
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: lördag 14 december 2019

Klasser: Visa alla | Herrar Svart | Damer Svart | Mellan Orange | Kort Gul

Herrar Svart

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Daniel AttåsOK Tisaren28:30
2Joar HertinIK Hakarpspojkarna29:46+1:16
3Markus HederskogIK Hakarpspojkarna30:37+2:07
4Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna31:13+2:43
5Martin DjerfIK Hakarpspojkarna31:20+2:50
6Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna31:26+2:56
7Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna33:54+5:24
8Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna37:08+8:38
9Markus OlinIK Hakarpspojkarna37:11+8:41
10Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna38:13+9:43
11Rickard DjerfTibro OK38:16+9:46
12Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna41:44+13:14
13Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna42:51+14:21
14Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna43:39+15:09
15Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna43:58+15:28
16Anders YngveIK Hakarpspojkarna44:39+16:09
17Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna47:53+19:23
18Erik LingIK Hakarpspojkarna49:30+21:00
David ElghIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Damer Svart

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna33:19
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK35:35+2:16
3Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna36:47+3:28
4Louise BeechIK Hakarpspojkarna37:18+3:59
5Hanna PalmIK Hakarpspojkarna37:47+4:28
6Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna40:07+6:48
7Lisa ÅkessonMarkbygdens OK41:32+8:13
8Amanda RangertIK Hakarpspojkarna59:33+26:14
9Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna59:35+26:16
Ida EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Maria OssianssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Mellan Orange

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma OlinIK Hakarpspojkarna25:16
2Oscar OlinIK Hakarpspojkarna25:20+0:04
3Lennart GustafssonJönköpings OK28:16+3:00
4Måns SandahlIK Hakarpspojkarna30:19+5:03
5Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna34:11+8:55
6Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna34:42+9:26
7Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna38:34+13:18
8Gunnar AnderssonIK Vista38:41+13:25
9Rainer ScholzIK Vista40:10+14:54
10Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna40:41+15:25
11Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna40:45+15:29
12Gunnar EckertIK Hakarpspojkarna44:12+18:56
13Yvonne EckertIK Hakarpspojkarna51:39+26:23
14Stina ElghIK Hakarpspojkarna51:43+26:27
Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarnautgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser