Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vätterbygden by night deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vätterbygden by night deltävling 3
Arrangörsorganisation: Os Hjälpkurvan
Datum: torsdag 12 december 2019

Klasser: Visa alla | D kort | H kort | D mellan | H mellan | Långa

Korta Lätt Dam

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna JonssonSOK Aneby25:22
2Linda SahlinNässjö OK30:54+5:32
3Julia AbajiEksjö SOK36:16+10:54
4Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF36:19+10:57
Susanne DittmerIK Hakarpspojkarnaej start

Korta Lätt Herr

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik MouchardIF Hallby SOK28:09
2Johan BlomgrenSOK Aneby29:39+1:30
3Peter SahlinNässjö OK30:57+2:48
4Stellan AhnströmForserums SOK34:05+5:56
5Göran DehlinAnnebergs GIF37:00+8:51
6Ruben QwickEksjö SOK41:40+13:31
Staffan DittmerIK Hakarpspojkarnaej start

Mellan Dam

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma ErikssonEksjö SOK43:03
2Amanda GranqvistOK Ravinen43:08+0:05
3Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna43:35+0:32
4Elsa SonessonFalköpings AIK OK46:11+3:08
5Eleonora AlinderSjövalla FK46:16+3:13
6Märta LjungbergSjövalla FK46:17+3:14
7Louise BeechIK Hakarpspojkarna46:19+3:16
8Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna46:21+3:18
9Agnes DjurstedtEksjö SOK46:45+3:42
10Lovisa BlomgrenEksjö SOK54:13+11:10
11Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna57:09+14:06
12Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna57:10+14:07
13Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna1:05:20+22:17
Alma HjertbergHestra IFej godkänd
Hanna JohannessonRonneby OKej godkänd
Thea Nordin AbajiEksjö SOKej godkänd

Mellan Herr

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Noel BraunVäxjö OK35:53
2Isac EricssonVäxjö OK38:32+2:39
3Mattis PerssonEksjö SOK38:35+2:42
4Hugo EricssonVäxjö OK38:37+2:44
5Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK38:52+2:59
6Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK39:03+3:10
7William SturessonLerums SOK39:26+3:33
8Erik IngemarssonHestra IF39:33+3:40
9Casper SkeppSävedalens AIK39:53+4:00
10Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna40:42+4:49
11Albin KronkvistÖrkelljunga FK42:32+6:39
12Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna42:35+6:42
13Simon SvahnEksjö SOK42:39+6:46
14Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna46:31+10:38
15Måns LennermoNässjö OK48:01+12:08
16Jonas HåkanssonEksjö SOK56:29+20:36
Petter BergstedtMarkbygdens OKej godkänd
Klas KarlssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Magnus NilssonEksjö SOKej godkänd
Hugo DjurstedtEksjö SOKej start
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start

Långa

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gustav RuneforsVäxjö OK48:21
2Emil AuseliusBredaryds SOK49:38+1:17
3Axel ElmbladBredaryds SOK50:28+2:07
4Joar HertinIK Hakarpspojkarna51:31+3:10
5Daniel AttåsOK Tisaren51:55+3:34
6Simon HardenFK Boken56:38+8:17
7Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:03:51+15:30
8Simon NilssonEksjö SOK1:04:08+15:47
9Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:08:07+19:46
Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser