Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterrace 2020 deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterrace 2020 deltävling 2
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: söndag 12 januari 2020

Brattås CK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Malva ArvidssonD-mellan (30)39:42
1Anton ArvidssonH-kort (28)27:44
3Ulrik OlssonH-lång (21)46:34+1:10
6Odd WallanderH-mellan (28)44:25+7:00
7Thomas SteindahlH-mellan (28)44:33+7:08
9Lisa Hafstad WallanderD-mellan (30)45:24+5:42
9Caroline OhlssonD-kort (20)44:27+13:34
15Elias OhlssonH-kort (28)44:23+16:39
17Vera UhrbergD-mellan (30)54:47+15:05
19Erik PerssonH-lång (21)1:11:51+26:27
19Jan UhrbergH-mellan (28)53:51+16:26
19Ville AbrahamssonH-kort (28)53:57+26:13
21Stefan AbrahamssonH-kort (28)54:56+27:12
Mona OlssonD-mellan (30)ej godkänd

Främmestads IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
12Thomas KarlssonH-mellan (28)47:50+10:25
15Robert JessenH-mellan (28)50:23+12:58
21Ingrid JessenD-mellan (30)56:12+16:30
Martin SchmidmeirH-lång (21)ej godkänd

Göteborg-Majorna OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Anders JohanssonH-mellan (28)ej start

Herrestads AIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Ulf BjörkdahlH-mellan (28)44:59+7:34
17Elmer LilleengH-kort (28)51:55+24:11
22Birgit HanssonD-mellan (30)56:18+16:36

Hylte OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
13Peter AngvarsonH-lång (21)56:34+11:10

Kungälvs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Malva JarlD-kort (20)33:54+3:01

Kvillebyns SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiff
15Oskar CarlssonH-lång (21)1:00:35+15:11
16Kerstin BurmanD-mellan (30)54:07+14:25
17Roalh KlevelandH-mellan (28)51:50+14:25
18Maria AnderssonD-mellan (30)55:02+15:20

Lidköpings VSK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
23Ulrika LarssonD-mellan (30)57:19+17:37

Ljungskile FK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Johan SundbergH-mellan (28)41:24+3:59
4Boel SundbergD-kort (20)36:14+5:21
6Göte NatanaelssonH-kort (28)36:37+8:53
6Elin SundbergD-kort (20)38:29+7:36
7Franz WallebäckH-lång (21)51:03+5:39
7Elsa ForsengD-kort (20)38:32+7:39
8Per BladH-lång (21)51:07+5:43
8Vera KlingbergD-kort (20)41:30+10:37
9Mattias KlingbergH-lång (21)52:23+6:59
10Celia KlingbergD-kort (20)46:50+15:57
11Sven PerssonH-kort (28)40:59+13:15
12Vide KlingbergH-kort (28)41:27+13:43
14Bo KarlssonH-mellan (28)48:56+11:31
18Inez WallebäckD-kort (20)1:18:48+47:55
19Hillevi WallebäckD-kort (20)1:18:51+47:58
22Clyde PerssonH-mellan (28)56:33+19:08
24Julian KlingbergH-kort (28)1:16:58+49:14
26Jakob SundbergH-kort (28)1:18:48+51:04
Ebba ForsengD-kort (20)ej start

OK Alehof

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Lena PeterssonD-mellan (30)44:27+4:45
Lucas BoströmH-mellan (28)ej godkänd
Wilma EsbergD-mellan (30)ej godkänd

OK Flundrehof

3 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Leif OlofssonH-kort (28)34:50+7:06
12Karin LaurellD-mellan (30)50:14+10:32
28Annika WessmarkD-mellan (30)1:05:51+26:09

OK Gipen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiff
5Lilly JorehedD-kort (20)37:46+6:53
8Lennart FärjhageH-kort (28)38:13+10:29
18Linus OlssonH-lång (21)1:07:52+22:28
18Erwin SpijkerH-mellan (28)53:31+16:06
20Sophia OlivaD-kort (20)1:49:32+1:18:39
27Eva LingegårdD-mellan (30)1:05:44+26:02
27Gurjeet SinghH-kort (28)1:49:37+1:21:53
Bengt LingegårdH-mellan (28)ej godkänd

OK P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
24Kuno EkdahlH-mellan (28)1:13:14+35:49

OK Skogshjortarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
11Lars JohanssonH-mellan (28)46:12+8:47

OK Skogsvargarna

6 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Magnus EmanuelssonH-mellan (28)38:58+1:33
4Ann-Charlotte SolvangD-lång (6)1:11:34+14:06
15Elsa WilhelmssonD-kort (20)1:04:21+33:28
16Elisabeth WilhelmssonD-kort (20)1:04:23+33:30
22Peter WilhelmssonH-kort (28)1:04:47+37:03
25Alfred SvenssonH-kort (28)1:18:43+50:59
Roy JohanssonH-kort (28)ej start

OK Skärmen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
9Kenneth OlssonH-kort (28)38:52+11:08
Roland MattssonH-kort (28)ej godkänd

Stenungsunds OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Maria LundD-lång (6)1:11:28+14:00
6Willy FjällborgH-lång (21)49:29+4:05
8Christina BirathD-mellan (30)44:47+5:05
10Pär SvenssonH-lång (21)54:10+8:46
11Jenny EkströmD-mellan (30)47:40+7:58
11Hilma EkströmD-kort (20)50:26+19:33
11Svea PellméD-kort (20)50:26+19:33
12Johan LundH-lång (21)56:15+10:51
13Ella PellméD-mellan (30)50:50+11:08
14Jan HanssonH-lång (21)59:54+14:30
14Katrin PellméD-mellan (30)52:00+12:18
17Erik LundH-lång (21)1:03:30+18:06
19Kerstin Haugen LundD-mellan (30)55:36+15:54
Arne LundH-lång (21)ej godkänd
Hedwig CrolsH-mellan (28)ej godkänd
Linda NilssonD-mellan (30)utgått

Stångenäs AIS

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Tommy JohanssonH-lång (21)ej start

Svanesunds GIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiff
13Tuva LenanderD-kort (20)51:45+20:52
18Gunnar PerssonH-kort (28)53:39+25:55
Klas EkblomH-kort (28)ej start
Alvin JonassonH-kort (28)ej start

Trollhättans SOK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Mats LarssonH-mellan (28)37:25
4Johan KarlssonH-mellan (28)41:33+4:08
5Alma AppelgrenD-lång (6)1:14:41+17:13
5Hans LindqvistH-kort (28)36:19+8:35
7Daniel Wong LarssonH-kort (28)37:16+9:32
13Martin EnströmH-mellan (28)48:16+10:51
14Bodil AhlströmD-kort (20)54:30+23:37
16Peter LarssonH-kort (28)48:59+21:15
17Ulrika AppelgrenD-kort (20)1:13:40+42:47
20Lukas EnglundH-kort (28)54:22+26:38
21Hans EkbergH-mellan (28)55:41+18:16
23Cenny AppelgrenH-kort (28)1:13:35+45:51
Jerker NetzH-mellan (28)ej godkänd
Linnea Solvang StaggD-lång (6)ej start

Uddevalla IS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiff
20Jan-Erik PålssonH-mellan (28)55:15+17:50

Uddevalla OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Victor FlingmarkH-lång (21)45:24
1Alma OlssonD-kort (20)30:53
2Tilia OlssonD-lång (6)1:05:01+7:33
2Vilma HenrikssonD-kort (20)31:43+0:50
6Eva KarlssonD-lång (6)1:16:50+19:22
7Nina BejbomD-mellan (30)44:43+5:01
8Gunnar BejbomH-mellan (28)44:53+7:28
10Olof KarlssonH-mellan (28)45:49+8:24
10Ulrika HellmanD-mellan (30)45:37+5:55
10Rasmus LindénH-kort (28)39:24+11:40
11Hjalmar OlssonH-lång (21)54:34+9:10
13Tor LindénH-kort (28)42:17+14:33
14Måns LindénH-kort (28)43:07+15:23
15Ylva WestD-mellan (30)54:00+14:18
16Håkan LindénH-lång (21)1:00:53+15:29
23Johnny KarlssonH-mellan (28)58:43+21:18
Hans StrinningH-mellan (28)ej start
Mari Henriksson NäsmanD-mellan (30)ej start

Vänersborgs SK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Emelie SvalinD-lång (6)57:28
2David AlménH-lång (21)46:28+1:04
2Linn EnbomD-mellan (30)40:40+0:58
2Gabriel HogedalH-kort (28)30:23+2:39
3Ida AnderssonD-mellan (30)41:18+1:36
3Nore ModénH-kort (28)30:31+2:47
4Tommy AnderssonH-lång (21)47:09+1:45
4Andrea EnbomD-mellan (30)41:29+1:47
5Robert EnbomH-lång (21)48:39+3:15
5Nils-Olof LarssonH-mellan (28)41:41+4:16
5Katarina EnbomD-mellan (30)44:07+4:25
16Lars HogedalH-mellan (28)51:13+13:48
20Birgitta StenströmD-mellan (30)55:54+16:12
24Annette Falck LarssonD-mellan (30)58:04+18:22
24Louise ModénD-mellan (30)58:04+18:22
26Gunilla HogedalD-mellan (30)1:03:05+23:23
Liam HogedalH-mellan (28)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser