Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mellandagsträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mellandagsträning
Arrangörsorganisation: Laholms IF OK
Datum: söndag 29 december 2019

Lätt 2,5 km

3 000 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo JosefssonMarkaryds FK28:109:23
2Erik OlssonLaholms IF OK29:53+1:439:57
3Sophia BengtssonLaholms IF OK31:55+3:4510:38
4Hjalmar LarssonLaholms IF OK33:41+5:3111:13
5Oskar JonssonLaholms IF OK36:39+8:2912:13
5Pär JonssonLaholms IF OK36:39+8:2912:13
7Eva JohanssonHelsingborgs SOK41:24+13:1413:48
8Sara JonssonLaholms IF OK45:06+16:5615:02
9Mary OttossonLaholms IF OK46:43+18:3315:34
10Karla BengtssonLaholms IF OK46:51+18:4115:37
11Margareta JohanssonLaholms IF OK48:47+20:3716:15
12Johannes BengtssonLaholms IF OK49:05+20:5516:21
13Lars-Göran JohanssonHalmstad OK1:02:56+34:4620:58
14Iris DahlgrenLaholms IF OK1:05:55+37:4521:58
15Emmi BalfanzLaholms IF OK1:05:56+37:4621:58
15Älla SelboskarLaholms IF OK1:05:56+37:4621:58
Björn EngelbrektssonFK Snapphanarnaej godkänd

Svår 3,0 km

2 500 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin FredinOK Nackhe25:4310:17
2Mona OlssonBrattås CK28:43+3:0011:29
3Julia LönnHalmstad OK29:54+4:1111:57
4Ulrica OlovssonLaholms IF OK29:59+4:1611:59
5Ulf JönssonLaholms IF OK30:12+4:2912:04
6Anna EngelbrektssonHalmstad OK30:41+4:5812:16
7Maria LönnHalmstad OK30:54+5:1112:21
8Åsa StåhlHjärnarps OL30:57+5:1412:22
9Karin KarlssonHalmstad OK31:04+5:2112:25
10Karin KarlssonHalmstad OK31:38+5:5512:39
11David LundeviHalmstad OK32:33+6:5013:01
12Kent GunnarssonLaholms IF OK34:06+8:2313:38
13Håkan LejonLaholms IF OK35:03+9:2014:01
14Marie AnderssonHalmstad OK35:04+9:2114:01
15Lotta KihlbergHalmstad OK35:12+9:2914:04
16Bengt StåhlHjärnarps OL36:13+10:3014:29
17Lena JönssonLaholms IF OK36:18+10:3514:31
18Sune JohanssonLaholms IF OK37:16+11:3314:54
19Therese EkströmHalmstad OK38:30+12:4715:24
20Margareta SchölinTockarps IK40:39+14:5616:15
21Bill SchölinTockarps IK40:40+14:5716:16
22Allan SunnergrenHjärnarps OL40:44+15:0116:17
23Ernie BroströmHalmstad OK41:02+15:1916:24
24Stig JohanssonHalmstad OK43:23+17:4017:21
25Karin LarssonHalmstad OK47:10+21:2718:52
26Camilla JohanssonLaholms IF OK52:07+26:2420:50
27Gunvor GöranssonLaholms IF OK54:15+28:3221:42
Lena KarlssonHalmstad OKej godkänd
Göran LarssonOK Kompassenej godkänd
Karin BorggrenGöteborg-Majorna OKej start
Karin LarssonOK Kompassenej start

Svår 5,0 km

5 300 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering32:336:08
2Mikael LundqvistHalmstad OK34:15+1:426:27
3Ulrik OlssonBrattås CK36:20+3:476:51
4Louise BorgHalmstad OK36:56+4:236:58
5Henrik BengtssonFalkenbergs OK37:11+4:387:00
6Oscar WestHalmstad OK37:45+5:127:07
7Kennet HorvathHalmstad OK42:23+9:507:59
8Simon GunnarssonLaholms IF OK42:33+10:008:01
9Lennart MorénHjärnarps OL44:50+12:178:27
10Yngve KihlbergHalmstad OK45:48+13:158:38
11Mikael HelinHalmstad OK47:05+14:328:53
12Martin JohanssonHalmstad OK47:06+14:338:53
13Lotta EnbergHalmstad OK47:45+15:129:00
14Ingrid JohanssonLaholms IF OK47:47+15:149:00
15Dan JohanssonHelsingborgs SOK49:44+17:119:23
16Lotta MorénHjärnarps OL56:54+24:2110:44
17Hanna MorénHjärnarps OL56:57+24:2410:44
18Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK57:18+24:4510:48
19Hans AnderssonHalmstad OK58:06+25:3310:57
20Björn KarlssonHalmstad OK1:01:04+28:3111:31
21Håkan WinnbergIK Trenne Ullared1:02:52+30:1911:51
22Fredrik EkströmHalmstad OK1:03:19+30:4611:56
23Fredrik EnbergHalmstad OK1:14:19+41:4614:01
24Anders ElvlandHalmstad OK1:16:06+43:3314:21
25Jerry NilssonLaholms IF OK1:17:00+44:2714:31
Marcus NilssonLaholms IF OKej godkänd
Maria PeterssonHalmstad OKutgått
Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser