Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skinksvängen 2019

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skinksvängen 2019
Arrangörsorganisation: Degerfors OK
Datum: torsdag 26 december 2019

Klasser: Visa alla | Korta | Mellan | Långa

Korta

2 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf19:288:06
2Vincent LjungbergOK Tyr21:39+2:119:01
3Sara Storm-AnderssonOK Tyr21:55+2:279:07
4Ronnerstam MariaDegerfors OK25:09+5:4110:28
5Bo HävertDegerfors OK25:35+6:0710:39
6Joline PetriOK Djerf30:37+11:0912:45
7Emma LiliegrenOK Djerf31:38+12:1013:10
8Anna JanssonOK Djerf35:24+15:5614:45
9Siv AnderssonKristinehamns OK36:18+16:5015:07
10Roger AnderssonKristinehamns OK37:53+18:2515:47
11Louise WinqvistOK Djerf46:31+27:0319:22
12Christy KallbäckOK Djerf46:32+27:0419:23
13Eva Thorsell HanssonOK Djerf46:33+27:0519:23
14Elin LindbergOK Djerf46:42+27:1419:27
14Viktoria LindbergOK Djerf46:42+27:1419:27
Lucas Bodin LiliegrenOK Djerfej godkänd

Mellan

3 400 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander JanssonOK Djerf30:579:06
2Maria WesterÄrla IF31:41+0:449:19
3Izabella LjungbergOK Tyr31:48+0:519:21
4Jonas BrännmyrOK Djerf31:57+1:009:23
5Jenny NilssonOK Tyr31:58+1:019:24
6Johan PetriOK Djerf36:50+5:5310:50
7Johan HanssonJönköpings OK36:59+6:0210:52
8Lars NymanKristinehamns OK37:15+6:1810:57
9Stefan GunnarssonKristinehamns OK37:38+6:4111:04
10Maria DåverhögVästvärmlands OK40:43+9:4611:58
11Tomas SvennbergDegerfors OK41:35+10:3812:13
12Johan LövgrenDegerfors OK41:40+10:4312:15
13Ida NylinDegerfors OK41:43+10:4612:16
14Håkan LindbergOK Djerf42:48+11:5112:35
15Sven-Erik BrodinKristinehamns OK45:00+14:0313:14
16Bo WinqvistOK Djerf49:53+18:5614:40
17Bosse EngborgHällefors OK59:45+28:4817:34
18Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK1:06:03+35:0619:25
Per PetterssonOK Djerfej godkänd
Cecilia WinqvistOK Djerfej godkänd
Brännmyr JonasLaxå OKutgått

Långa

4 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AnderssonÄrla IF31:086:46
2Eric HanssonIK Hakarpspojkarna32:10+1:026:59
3Håkan PetterssonOK Djerf32:18+1:107:01
4Rasmus PetterssonOK Djerf32:29+1:217:03
5Anton HanssonIK Hakarpspojkarna41:30+10:229:01
6Martin LjungbergOK Tyr41:44+10:369:04
7Jan HanssonOK Djerf42:19+11:119:11
8Håkan JonssonKristinehamns OK46:09+15:0110:01
9Fredrik KarlssonVästvärmlands OK53:53+22:4511:42
10Per NymanKristinehamns OK54:15+23:0711:47
11Jessica KarlssonKristinehamns OK1:08:12+37:0414:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser