Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kylk(l)ampen deltävling 9

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kylk(l)ampen deltävling 9
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 18 mars 2020

Klasser: Visa alla | Långa | Mellan | Korta | Lätta

Långa

6 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlmKils OK45:566:57
2Henric BrohedeOK Tyr47:01+1:057:07
3Mattias HaneOK Tyr47:37+1:417:12
4Jan OlmKils OK50:38+4:427:40
5Johan SöderlundOK Tyr51:24+5:287:47
6Daniel BrohedeOK Tyr52:13+6:177:54
7Andrew QuinIFK Lidingö SOK55:14+9:188:22
8David HenrikssonKristinehamns OK1:04:10+18:149:43
9Sofia HolmgårdKils OK1:08:26+22:3010:22
10Lars HolmgårdKils OK1:08:34+22:3810:23
Lukas KatvalaOK Tyrej godkänd
Fredrik HaneOK Tyrej start
Jonathan UllerKils OKej start

Mellan

5 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael NybergSkattkärrs SOK50:308:51
2Magnus NordströmKils OK50:33+0:038:52
3Lars HjulströmKils OK50:36+0:068:52
4Erik ForsgrenOK Tyr56:15+5:459:52
5Andrey AbadzhievOK Tyr57:50+7:2010:08
Jonas UllerKils OKej godkänd

Korta

3 500 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak HolmgårdKils OK38:3111:00
2Jonas BergenfurSkattkärrs SOK38:34+0:0311:01
3Lina UllerKils OK38:37+0:0611:02
4Lars AnderssonOK Tyr38:41+0:1011:03
4Fredrik WestlundKils OK38:41+0:1011:03
6Thomas HollowellOK Tyr38:53+0:2211:06
7Olov ÖströmOK Tyr39:03+0:3211:09
8Julia ForsgrenOK Tyr39:06+0:3511:10
9Anna UllerKils OK39:09+0:3811:11
10Angelica WikströmOK Tyr39:10+0:3911:11
11Ivar WikströmOK Tyr39:12+0:4111:12
12Tone HollowellOK Tyr39:46+1:1511:21
13Stefan GunnarssonKristinehamns OK45:48+7:1713:05
14Jenny NybergSkattkärrs SOK46:02+7:3113:09
15Lars AhlströmKils OK48:06+9:3513:44
16Anna NordströmKils OK48:48+10:1713:56
17Kirsty Mc IntyreOK Tyr57:54+19:2316:32
18Elisabeth ÖströmOK Tyr59:49+21:1817:05
19Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:18:41+40:1022:28
20Ida ÖströmOK Tyr1:18:43+40:1222:29
21Maria DåverhögVästvärmlands OK1:19:10+40:3922:37
22Kajsa RydbeckKlubblös1:19:12+40:4122:37
Marcus LekmanKristinehamns OKej godkänd
William HollowellOK Tyrutgått
Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OKej start

Lätta

2 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte GranefeltOK Tyr19:199:11
2Joel HolmgårdKils OK19:22+0:039:13
3Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf20:19+1:009:40
4Olle GranefeltOK Tyr26:10+6:5112:27
5Thomas BomanOK Tyr27:53+8:3413:16
6Elin BomanOK Tyr28:14+8:5513:26
7Ann-Sofie HultsvedOK Tyr30:57+11:3814:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser