Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Midvinterduell etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Midvinterduell etapp 4
Arrangörsorganisationer: Boxholm-Mjölby OL / Linköpings OK
Datum: onsdag 29 januari 2020

Klasser: Visa alla | Kort dam | Kort herr | Mellan dam | Mellan herr | Lång dam | Lång herr

Kort dam

2 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen LindforsBjörkfors GOIF32:0811:02
2Lena MolinBoxholm-Mjölby OL43:15+11:0714:51
3Moa KjellbergBjörkfors GOIF1:01:50+29:4221:14

Kort herr

2 910 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL25:458:50
2Pedro LundqvistLinköpings OK29:23+3:3810:05
3Arvid SvenssonBjörkfors GOIF31:56+6:1110:58
4Theo ÅrbrinkLinköpings OK32:03+6:1811:00
5Elis BönnerBjörkfors GOIF32:04+6:1911:01
6Martin JarelandLinköpings OK32:06+6:2111:01
7Sören BremerBoxholm-Mjölby OL32:38+6:5311:12
8Patric MolinBoxholm-Mjölby OL34:47+9:0211:57
9Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL38:11+12:2613:07
10Tomas HammarOK Roxen41:16+15:3114:10
11Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:01:39+35:5421:11
Christer LindellLinköpings OKutgått

Mellan dam

4 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL49:439:57
2Stina NeroLinköpings OK1:01:38+11:5512:21

Mellan herr

4 990 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK44:538:59
2Patrik SvenssonBjörkfors GOIF47:31+2:389:31
3Anders MolinBoxholm-Mjölby OL48:40+3:479:45
4Per GuståsLinköpings OK50:43+5:5010:09
5Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL50:59+6:0610:13
6Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL51:34+6:4110:20
7Martin LindforsBjörkfors GOIF58:20+13:2711:41
8Ola SvärmOK Roxen1:00:46+15:5312:10
9Roushan Rezvani AranyLinköpings OK1:02:50+17:5712:35
10Robert SvenssonBjörkfors GOIF1:06:12+21:1913:15
11Per ÖbergBjörkfors GOIF1:25:30+40:3717:08
12Rolf JohnssonBjörkfors GOIF1:26:12+41:1917:16
13Albin KjellbergBjörkfors GOIF1:32:07+47:1418:27
Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Kenth EdinBoxholm-Mjölby OLutgått

Lång dam

8 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OlssonLinköpings OK1:28:5611:03
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej start

Lång herr

8 040 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar DanielsAttunda OK55:406:55
2Kristoffer TengrothIFK Lidingö SOK56:07+0:276:58
3Niklas OlssonLinköpings OK59:15+3:357:22
4Algirdas BartkeviciusOK Denseln59:47+4:077:26
5Carl CarlssonNyköpings OK1:00:57+5:177:34
6Erik MalmbergLinköpings OK1:00:58+5:187:34
7Emil KaleredOK Denseln1:01:09+5:297:36
8Peter ErikssonLinköpings OK1:05:45+10:058:10
9Johan AllardLinköpings OK1:08:40+13:008:32
10Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:08:49+13:098:33
11Maxime BonneauLinköpings OK1:09:51+14:118:41
12Bertil EronnLinköpings OK1:15:43+20:039:25
13Victor JiglundLinköpings OK1:17:50+22:109:40
14Christian EnbergLinköpings OK1:18:00+22:209:42
15Fredrik JohanssonLinköpings OK1:28:55+33:1511:03
Mathias HallménOK Denselnej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila